آیا DCEU آینده‌ی خوبی پیش رو دارد؟

همه اتفاق نظر دارند که یونیورس سینمایی دی سی (DCEU) شروع خوبی نداشت و در حال حاضر یک فیلم متوسط، سه فیلم ضعیف، و تنها یک فیلم خوب در کارنامه‌ی آن وجود دارد. اما بعد از فیلم لیگ عدالت، “زک اسنایدر” از کارگردانی فیلم‌های دی سی کنار گذاشته شد و همچنین “والتر هامادا” به عنوان رئیس جدید بخش فیلم‌های دی سی انتخاب شد. پیش از آن نیز صحنه‌ها و سکانس‌های مختلف بتمن، فلش، آکوامن و غیره از نسخه‌ی اولیه‌ی فیلم لیگ عدالت حذف شده بود که بعدها با مشخص شدن برنامه‌های آینده، معلوم شد که حذف آن‌ها به منظور عملکرد بهتر این کاراکترها در فیلم‌های بعدی بوده است. در پی این تغییرات، اتفاقات مثبتی صورت گرفت و روند برنامه‌ریزی و تولید فیلم‌ها نسبت به گذشته بهبود و نظم پیدا کرد. به گونه‌ای که فیلم‌های اختصاصی ضروری یکی پس از دیگری در مرحله‌ی تولید قرار گرفتند و کارگردانان خوبی هم به این جمع اضافه شدند. حالا می‌خواهیم بدانیم با تغییراتی که در مدیریت این یونیورس سینمایی صورت گرفته، آیا می‌توان به آینده‌ی آن خوش‌بین بود؟ به نظر می‌رسد که جواب این سوال مثبت است. در این خصوص به بررسی فیلم‌های در حال تولید و فیلم‌های تأیید شده‌ی یونیورس دی سی به ترتیب می‌پردازیم.

 

۱. آکوامن:

همانطور که احتمالا اطلاع دارید، فیلم اختصاصی آکوامن با بازی “جیسون موموا” و “امبر هرد” و کارگردانی “جیمز وان“، آخرین مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد و در ماه دسامبر ۲۰۱۸ اکران خواهد شد. تأیید شد که آنتاگونیست اصلی فیلم، شاهزاده اورم یا همان اوشن مستر (Ocean Master) با بازی “پاتریک ویلسون” می‌باشد. اخیرا یک فوتیج از این فیلم به نمایش درآمد که بازخورد بسیار مثبتی داشت و باید منتظر انتشار تریلر رسمی آن باشیم.

۲. شزم:

فیلمبرداری اولین اقتباس سینمایی شزم (Shazam/Captain Marvel) به کارگردانی “دیوید سندبرگ” به اتمام رسیده و برای اکران در ماه آوریل ۲۰۱۹ آماده خواهد شد. “آشر انجل” و “زکری لوی” در نقش بیلی بتسون و شزم، و “مارک استرانگ” در نقش دکتر سیوانا در آن نقش آفرینی کرده اند. گفته می‌شود که سوپرمن نیز حضور کوتاهی در فیلم دارد.

۳. فلش:

از مدت‌ها قبل، خبر ساخت فیلمی با محوریت فلش با بازی “ازرا میلر” به گوش می‌رسید و ابتدا گفته شد که اقتباسی از داستان معروف فلش‌پوینت (Flashpoint) خواهد بود. اما وقتی که “جان فرانسیس دیلی” و “جاناتان گلدستاین” کارگردانی آن را بر عهده گرفتند، اعلام شد که این یک فیلم کاملا اختصاصی از فلش خواهد بود. در حال حاضر فیلمنامه‌ی آن آماده شده و در مرحله‌ی انتخاب بازیگر قرار دارد و این احتمال وجود دارد که در سال ۲۰۱۹ به روی پرده‌ی سینما برود.

۴. واندرومن (قسمت دوم):

پس از موفقیت فیلم واندرومن با بازی “گل گدوت” و کارگردانی “پتی جنکینز“، خیلی زود ساخت دنباله‌ی آن تأیید شد. گفته می‌شود که عنوان این فیلم Wonder Woman: Magic Hour خواهد بود که داستان آن در دهه‌ی ۸۰ میلادی جریان دارد. همچنین، چیتا (Cheetah) شخصیت شرور این فیلم است و خانم “کریستن ویگ” این نقش را بر عهده دارد.

۵. بتمن:

میدانید که فیلم اختصاصی بتمن با بازی “بن افلک” در ابتدا ساخته نشد و او در فیلم بتمن علیه سوپرمن و سپس لیگ عدالت حضور پیدا کرد. اما در سال گذشته، “مت ریوز” (کارگردان سری سیاره‌ی میمون‌ها) برای کارگردانی فیلم بتمن انتخاب شد و اعلام کرد که تولید این فیلم از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد. با این اوصاف، فیلم The Batman در سال ۲۰۲۰ آماده‌ی اکران خواهد بود. البته هنوز وضعیت بازیگر نقش بتمن برای این فیلم به طور دقیق مشخص نیست و احتمال خروج “بن افلک” از این نقش وجود دارد.

۶. مرد پولادین (قسمت دوم):

پس از اینکه در فیلم لیگ عدالت تغییراتی در شخصیت سوپرمن دیده شد، هواداران امیدوارند که در آینده ورژن بهتری از سوپرمن ببینند. بعد از حضور ناموفق سوپرمن در فیلم‌های قبلی، زمزمه‌های ساخت قسمت دوم مرد پولادین (Man of Steel) به گوش می‌رسد و اخیرا اعلام شده که تاریخ اکران این فیلم سال ۲۰۲۰ خواهد بود. پس انتظار می‌رود که این فیلم نیز مراحل تولید خود را از سال آینده آغاز کند. کارگردان‌هایی نظیر “متیو وان” (کارگردان فیلم‌های کینگزمن و ایکس من کلاس اول) و “کریستوفر مک‌کوایر” (کارگردان سری مأموریت غیرممکن) برای ساختن این فیلم ابراز علاقه کردند.

۷. پرندگان شکاری:

فیلم پرندگان شکاری (Birds of Prey) از سال گذشته در برنامه‌ی فیلم‌های دی سی قرار گرفت. اکنون خانم “کتی یان” برای کارگردانی این فیلم انتخاب شده و ساخت آن یکی از اولویت‌های کمپانی وارنر می‌باشد. می‌توان گفت که این فیلم با حضور بتگرل، هانترس و قناری سیاه، جایگزین فیلم اختصاصی بتگرل شده است. همچنین هارلی کویین با بازی “مارگو رابی” در آن حضور خواهد داشت.

۸. جوخه‌ی انتحار (قسمت دوم):

قسمت اول این فیلم با نظر منفی منتقدین مواجه شد، اما در گیشه فروش نسبتا خوبی داشت و ساخت دنباله‌ی آن در دستور کار قرار گرفت. طبق گفته‌ی بازیگران این فیلم، در قسمت دوم جوخه‌ی انتحار (Suicide Squad) خبری از جادو نیست و نسبت به قسمت اول فیلم بهتری خواهد بود.

۹. نایت‌وینگ:

ساخت فیلم نایت‌وینگ (Nightwing) چند ماه پیش تأیید شد و “کریس مک‌کی” (کارگردان انیمیشن لگویی بتمن) کارگردانی این عنوان را بر عهده گرفت. قبلا اعلام شد که این فیلم شامل بخش‌هایی درباره‌ی گذشته‌ی نایت‌وینگ خواهد بود. پیش از این، در فیلم بتمن علیه سوپرمن شاهد لباس رابین (Robin) در میان وسایل بتمن بودیم که به نوعی حضور رابین یا نایت‌وینگ را در DCEU تأیید کرد.

۱۰. دث استروک:

سال قبل، “جو مانگانیلو” برای بازی در نقش اسلید ویلسون/دث استروک (Deathstroke) در فیلم‌های دی سی انتخاب شد. سپس در صحنه‌ی بعد از تیتراژ پایانی فیلم لیگ عدالت حضور پیدا کرد. به علاوه، فیلم اختصاصی دث استروک در برنامه‌ی DCEU قرار گرفت و “جو مانگانیلو” نیز تأیید کرد که این فیلم ساخته خواهد شد و در واقع اوریجین این شخصیت را به تصویر خواهد کشید.

۱۱. جوکر:

شاید ساخت فیلم اختصاصی جوکر به تهیه کنندگی فیلمساز بزرگی به نام “مارتین اسکورسیزی” و کارگردانی “تاد فیلیپس” (کارگردان سری Hangover)، جالب ترین و بحث برانگیز ترین تصمیم کمپانی وارنر باشد. شایعاتی هم در مورد بازی “لئوناردو دیکاپریو” و یا “خواکینن فنیکس” در این نقش به گوش می‌رسید که تکذیب شد. مراحل پیش تولید این فیلم به سرعت طی شده و فیلمبرداری آن از تابستان ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد. گفته می‌شود که منبع اقتباس این فیلم رمان گرافیکی معروف جوک کشنده (The Killing Joke) است و داستان آن در خارج از دنیای فیلم‌های DCEU جریان دارد.

۱۲. خدایان جدید:

مطمئنا در آینده شاهد حضور دارکساید به عنوان بزرگترین دشمن لیگ عدالت خواهیم بود. پس اگر فیلمی درباره‌ی دو سیاره‌ی نیو جنسیس و آپاکالیپس ساخته شود، این شخصیت مهم حضور بهتری در DCEU خواهد داشت و نتیجه‌ی بهتری رقم می‌خورد. اخیرا خانم “اوا دوورنی” (که بیشتر در سبک درام و مستند سررشته دارد) به عنوان کارگردان این فیلم انتخاب شد و خیلی زود مطالعه‌ی کمیک بوک‌های خدایان جدید (New Gods) به قلم “جک کربی” را شروع کرد.

۱۳. شاهین سیاه:

شاهین سیاه (Blackhawk) فرمانده‌ی یک تیم ویژه‌ی نیروی هوایی در زمان جنگ‌های جهانی است و ما در فیلم واندرومن شاهد حضور یکی از اعضای این تیم (یعنی سمیر با بازی “سعید تغماوی“) بودیم. بنابراین شاهین سیاه نیز بخشی از DCEU می‌باشد. حالا اعلام شده که “استیون اسپیلبرگ” که از سال‌ها قبل به ساختن فیلمی از این شخصیت علاقه داشته، فیلم شاهین سیاه را خواهد ساخت.
البته اعلام شد که فیلم‌های نایت‌وینگ، دث استروک، شاهین سیاه و خدایان جدید در اولویت نیستند و بعد از ساخت دیگر فیلم‌هایی که نام بردیم تولید خواهند شد.
در پایان، در مورد قسمت دوم لیگ عدالت یک تئوری مطرح می‌کنیم که به احتمال خیلی زیاد به وقوع خواهد پیوست. در سکانس بعد از تیتراژ پایانی فیلم لیگ عدالت دیدیم که لکس لوثر از تیمارستان آرکام فرار کرده و قصد تشکیل دادن گروهی برای مقابله با لیگ عدالت را دارد و سراغ آدمکش خطرناکی به نام دث استروک رفته تا او را به همکاری دعوت کند. این سکانس تئوری تشکیل گروه Legion of Doom و یا Injustice League را مطرح کرد و حتی “ازرا میلر” هم به حضور این گروه در دنباله‌ی فیلم لیگ عدالت علاقه نشان داد. گروهی متشکل از لکس لوثر، جوکر، چیتا، بلک مانتا، دث استروک و… که هرکدام در فیلم‌هایی همچون آکوامن، واندرومن، بتمن و غیره حضور خواهند یافت. پس می‌توان اینطور حدس زد که حضور آن‌ها در این فیلم‌ها، مقدمه‌ای برای تشکیل این گروه شرور می‌باشد. نکته‌ی جالب دیگر این است که در سری جدید کمیک‌های لیگ عدالت که انتشار آن از تابستان امسال آغاز خواهد شد، گروه Legion of Doom بعد از مدت‌ها دوباره حضور خواهند یافت، تا این تئوری بیش از پیش قوت بگیرد.
15 نظرات
 1. مرتضی می گوید

  واقعا لذت بخش بود خوندن این مقاله و همینطور هایپ کرد منو واسه دیدن همه شون بخصوص آکوامن و بتمن شزم

  امیدوارم که همه شون موفق بشن

  البته فیلم سپاه گرین لنترن رو هم برای ۲۰۲۰ در نظر گرفتن و میتونست تو لیست باشه

  راجب لیگ عدالت ۲ هم ایده خوبیه با اون گروه مقابل هم قرار بگیرن

  آقا بهنام دمت گرم بابت مقاله

  1. بهنام احمدی می گوید

   آقای مرتضی ممنون از شما که همیشه نظرات خوبی میدین.

   راستش فیلم سپاه گرین لنترن به اون صورت اطلاعات خاصی ازش نداریم. به خاطر همین ازش رد شدم.

    

   از دوست خوبم عادل اسلامی هم یه تشکر ویژه بکنم که در حال حاضر زحمت گذاشتن مطالب سایت روی دوش ایشونه و خیلی با سلیقه و دقت این کارو انجام میده و در کل توی کارای سایت و توی ادیت استاده. ممنون استاد اسلامی ؟) 🙂

 2. Arman.Safa می گوید

  یک مشکل اصلی این دنیا انتخاب اشتباه بازیگر بود که من هنور هم نمی دونم چطور می خواد جبران کنه.

  جسی آیزنبرگ وحشتناک ترین انتخاب برا لکس لوثری بود که به نظرم مهمترین ویلن دی سی هستش.

  گل گدوت فوق العاده  مصنوعی بازی می کنه و تو فیلم خودش هم اگر بازی خوب کریس پاین نبود این ضعفو بیشتر نمایش می داد.

  بر خلاف خیلی ها که بازی ازرا میلر رو دوست داشتن به نظرم اون هم انتخاب جالبی نبود.شخصیت بیش از حد شوخش هم بیشتر به والی وست نزدیک بود تا بری الن

  علاوه بر این انقد شخصیت سوپرمن رو زک اسنایدر خراب کرد که بعد ها حتی اگه سوپرمن دنیای کمیک هم تو سینما ببینیم باز کار های گذشتش از ذهن آدم پاک نمیشه.

  این  موارپ تنها بخشی از مشکلات این دنیاس که اسنایدر پایه گذاری کرد

  ولی  همیشه امید هست و امیدوارم این مشکلات در آینده برطرف بشه

 3. Captain Steve Lover می گوید

  با تشکر از بهنام جان بخاطر مقاله کاملشون

  در مورد مقاله :

  ببینید دی سی قطعا پتانسیل موفقیت رو داره و اینده بهترین پیش رو داره

  اما امروز میخوام یه موضوعی رو مطرح کنم…موضوعی که شاید بار حاشیه های اون تو سایت مطرح شده…اما به صورت کامل نه

  شاید واقعا یونیورس سینمایی ایده خوبی نیست! اونم اگه پایه اول رو اشتباه بزاری…

  اصلا بحث ما در مورد دی سی و…هم نیست…

  شما ببینید؛ از می ٢٠١٢ که انتقام جویان ١ اکران شد و رکورد های عظیمی رو تو تاریخ سینما جا به جا کرد؛

  همه ی کمپانی ها؛با کلی شخصیت؛کلی ایده؛کلی پتانسیل و…اومدن شروع کردن به ساخت یونیورس سینمایی

  الان یونیورس های سینمایی: مانستر-ورس ؛ترانسفورمرز؛دارک یونیورس؛ایکس من؛دی سی؛کانجورینگ-ورس و…(تازه سونی هم قراره دست به کار بشه?)

  ولی خب جدا کدوم یونیورس سینمایی تا حالا موفق بوده؟!

  فقط یونیورس های سینمایی MCU و StarWars همچنان دارن مسیر خودشونو به آرامی طی میکنن و روز به روز گنده تر میشن…دقیقا دوتا قدیمی تر ها…چرا؟! چون زمان این دوتا تازگی داشت!!!چون مردم ندیده بودن… ۱۹۷۷ جورج لوکاس با کیفیت ترین فرانچایز تاریخ سینما رو راه انداخت؛۲۰۰۸ کوین فایگی موفق ترین فرانچایز تاریخ سینما رو راه انداخت…

  واما شاید ایده ی دنیای سینمایی واقعا چیز خوبی نیست! سری فیلم های با کیفیتی رو داشتیم که فقط بخاطر یه تصمیم اشتباه؛بخاطر اینکه میخواستن گسترش پیدا کنن و دنیای سینمایی بشن افت شدیدی کردن! (سریع و خشن؛دزدان دریایی کاراییب؛ایکس من؛و هر فرانچایز دیگه ای که فقط بخاطر دنیای سینمایی شدن خراب شد)

  شما الان نگاه کن همیشه فیلم هایی که میخوام ارتباط خودشونو با دنیای سینمایی کم بکنن موفق ترین های اون دنیای سینمایی هستن؛برای مثال همین واندروومن؛یا لوگان؛ یا ددپول؛ یا سریع و خشن ۷

  همیشه فیلم هایی که ارتباطشون با دنیای سینمایی خودشون کم تره و شخصی تر هستن پرفروش تر و پر نمره تر از بقیه هستن(بازم بجز اون دوتا فرانچایز قدیمی که اولین دنیای های سینمایی بودند)

   

  حالا بهرحال این نظر منه؛ ممکنه عده ای عاشق این باشن که روز به روز دنیا های سینمایی جدید و مسخره به سینما اضافه بشه؛نظر اون عزیزان هم محترم

   

  و پایان یونیورس سینمایی از ۲۰۱۷ آغاز شد…

  بفرما

  https://www.google.com/amp/s/www.cbr.com/cinematic-universe-end-2017/amp/

  1. شایان محمودی می گوید

   اتفاقا این موضوع رو خود بهنامم توی چندین باری که در مورد dceuصحبت کردیم بهش اشاره کرد و فکر کنم همه اتفاق نظر داریم روی این مساله که دوس داریم از شخصیت های پر پتانسیل دی سی فیلم خوب ببینیم و مهم نیست که این فیلما زنجیروار به هم وصل باشن. هرچند من فکر میکنم دی سی میتونه به یونیورسشم سر و سامون بده به شرطی که الان چند سال اینده رو صرف یه پایه ریزی خوب بکنه و از شخصیت های اصلیش فیلمای اختصاصی خوبی بسازه که با توجه به فیلمای اعلام شده به نظر میاد این اتفاق قراره بیوفته. ممنون از بهنام بابت مقاله و البته با تشکر از استاد اسلامی :-)))))))

 4. طاها حامدی می گوید

  بنظر میاد واقعا آینده خوبی در انتظار اکستندد یونیورس دیسی هست. درمورد اکوامن خیالم راحته مطمعنا قراره بعد از واندرومن یک عنوان سولوی موفق دیگه از دیسی ببینیم و سال اینده هم شزم رو داریم که واقعا بهش امیدوارم. قسمت دوم واندرومن هم قطعا فیلم موفقی میشه و شاید بهتر از قسمت اول. نگرانی من بیشتر بخاطر فلشه تو این یکی دوسال خیلی برنامه های دیسی تغییر کرده تصمیمات مهمی گرفته و بعد تغییر کردن اما درکل در اکثر موارد به یک نتیجه نهایی رسیده اما درمورد فلش هنوز نمیشه مطمئن بود که چه برنامه ای براش دارن. توی این لیست بیشتر از همه گزینه مشتاق فیلم اختصاصی بتمن هستم و امیدوارم بن افلک نقش رو ترک نکنه شخصا بهترین بتمن سینما میدونمش و اگه بمونه میتونیم یه فیلم سولوی شاهکار از بتمن داشته باشیم.

   

 5. بهنام احمدی می گوید

  من یه تئوری دیگه هم در مورد بلک ادام دارم. بلک ادام توی فیلم شزم حضور نداره. خب دلیلش چی میتونه باشه؟ من حدس میزنم که یه جورایی قراره از قضیه بلک ادام نیو ۵۲ استفاده کنن. توی اون داستان شزم نیو ۵۲ دکتر سیوانا رفته بود به یه معبد یا مقبره باستانی مخفی توی عراق. داخل اونجا روی دیوارا یه سری نوشته های باستانی و علامت معروف صاعقه شزم وجود داشت. یکی از نوشته ها کلمه شزم بود و دکتر سیوانا با خوندنش بلک ادام رو آزاد کرد. حدس میزنم که لکس لوثر همچین کاری بکنه و مخصوصا برای مقابله با سوپرمن بلک ادام رو آزاد کنه. این لکس لوثری که توی bvs دیدیم خوراکش این کاراس. بعد از طرف دیگه شزم به جاستیس لیگ ملحق بشه و ادامه ماجرا.

  این تئوری خیلی بهتر از ساختن فیلم اختصاصی بلک ادامه. نه؟

 6. بهنام احمدی می گوید

  از دوستانی که نظر دادن تشکر میکنم.

  به نظر من هیچ چیزی قطعی نیست. نه میتونیم بگیم dceu در ادامه حتما عالی میشه و نه میتونیم بگیم حتما خراب تر میشه. نه میخوام خیلی خوش بین باشم و نه مثل بعضی از دوستان تمام فیلما و برنامه های آینده رو از قبل شکست خورده بدونم. اما با این برنامه ریزی احتمال اینکه dceu روند صعودی پیدا کنه خیلی بیشتره. الان میبینید که برای قسمت دوم جاستیس لیگ یه برنامه ۴ ساله در نظر گرفته شده و از ایده های عجولانه خبری نیست. ویلن های مختلف فیلمای سولو هم قراره مثل تیکه های پازل باشن و به تشکیل legion of doom منتهی بشن (به احتمال ۹۰ درصد). اگه همچین اتفاقی بیوفته پس واقعا برنامه خوبی طرح شده.

   

 7. S. Mahdi می گوید

  مقالۀ خوبی بود آقا بهنام، از خوندنش خیلی لذت بردم.

  خب، هممون میدونیم که DC پتانسیل فوق العاده ای برای ساخت یک دنیای سینمایی داره… اما از این حقیقت هم نمیتونیم فرار کنیم که وارنر با برنامه ریزی هاش گند زد به اینهمه پتانسیل و شخصیت. Man of steel با وجود اینکه فیلم متوسط (و نسبتاً رو به بالایی) بود، اما واقعاً تو اون فیلم ذات سوپرمن خراب شد و باوجود اینکه هنری کاویل گزینۀ خیلی خوبی برای سوپرمن بود و هست، اما بدلیل کارهای زک اسنایدر و البته وارنر ذات سوپرمن در این فیلم اصلاً اون چیزی نبود که از سوپرمن در کمیک ها سراغ داشتیم. BvS هم با اینکه از نظرم درون مایه و ایدۀ خیلی خوبی داشت، اما بدلیل ضعف فیلمنامه و گند زدن به دومزدی و لکس لوتر (که از ورژن کمیکی شون خیلی خیلی فاصله داشتن)، فرسنگ ها از چیزی که از اولین حضور سوپرمن و بتمن -در یک فیلم مشترک- انتظار داشتیم، فاصله داشت. Suicide squad هم که واقعاً گند زد. Justice league هم که دیگه نیاز به گفتن نداره. در بین این ۵ فیلمی که تا الان از DCEU دیدیم، فقط Wonder woman بوده که واقعاً فیلم خیلی خیلی خوبی بود و انتظارات رو برآورده کرد.
  درمورد آیندۀ DCEU هم، خب برنامه های جدید منظم تر از قدیمه و پروژه ساخت هرفیلمی سر و سامون گرفته و فیلم های آیندۀ DCEU همه شون راه خودشون رو گرفتن (مخصوصاً از اینکه تصمیم گرفته شده که دیگه از داستان Flashpoint اقتباس نکنن خیلی خوشحال شدم و این نشون میده که تمرکز اصلی الانِ DCEU بروی معرفی شخصیت های جدیده و با صبر و حوصله دارن به پیش میرن). خودمم درحال حاضر بیشتر از همه منتظر فیلم Aquaman و قسمت دوم Wonder woman و فیلم اختصاصی بتمن هستم. به عنوان یک دی سی فن، امیدوارم DCEU در آینده بی نهات موفق بشه و از شخصیت هایی که از بچگی عاشقشون بودم، فیلم های عالی ای ببینم…

  از آقا بهنام (و همچنین آقای اسلامی) هم بابت این مقالۀ خیلی خوب تشکر میکنم… خسته نباشید.

 8. پارسا ذی‌قیمت می گوید

  بزرگترین مشکل دنیای سینمایی دیسی بی برنامگی‌شونه. وگرنه نه شخصیت خوب کم دارن نه کارگردان خوب وارنر کم داره. حتی که اگر بخوایم واقع بینانه نگاه کنیم شخصیت های دیسی فوق العاده بهتر از شخصیت های مارول به درد سینما میخورن و جدای اون مسلما وارنری که تقریبا الان ۱۰۰ ساله داره کار میکنه و بزرگترین اثار سینمایی تاریخ رو تو کارنامش داره مسلما کارگردان های بهتری نسبت به مارول استودیو ده ساله تو دست و بالش داره. نمونه ی بارزش هم همینکه امثال اسکورسیزی و اسپیلبرگ و حتی پیتر جکسون دوست دارن برای دیسی فیلم بسازن. دیسی معدنی از شخصیت های طلایی داره و با در دست داشتن کاگردان های بزرگ سینما باز هم گند زده از طرفی مارول تونسته از شخصیت های خودش با یک سری کارگردان ناشناخته به این شکل موفق باشه. از این جهت واقعا باید به مارول احترام گذاشت چون قبلا هم بین بچه های خودمون گفتم، مارول هرچی داره از مدیریت خوبش داره و دیسی هم هرچی نداره به خاطر مدیریت افتضاحشه.

  دیسی هرچیزی میخواد بسازه بسازه، ولی فقط براش برنامه داشته باشه. نه که شب بخوابن صبح بیدار شن یهو چارتا فیلم حذف کنن چارتا فیلم اضافه کنن. هنوز فیلم بتمن نداره دیسی بعد داره بردز آو پری میسازه اخه من دردمو به کی بگم |:

  اگر دیسی میومد مثل مارول یک برنامه ی مشخص و درست حسابی می نوشت و یک هدف مثل اینفینیتی وار مشخص میکرد من دیگه به خدا هیچ غمی نداشتم. البته این هدف و برنامه رو ندن زک اسنایدر مشخص کنه |:

  بحثش اومد در مورد اسنایدر هم بگم. کلا این بشر کارش خاصه یعنی چیزهایی که می سازه رو به سختی میشه درک کرد و خوب کلا برنامه ای که برای دیسی ریخت در اصل یک مجموعه فیلم بود. یعنی شما اگر بی وی اس یا من او استیل رو ببینی از شخصیت پردازی ها صدات در میاد ولی جاستیس لیگ (اگر ویدون گند نمیزد توش) رو میدیدیم برامون قابل درک میشد که چرا بتمن به اون شکل وحشی و خشن بود یا چی …

  با این حال به نظرم دادن یه فیلم کامل به اسنایدر خودکشی کامله که خدا رو شکر دیگه ازش فیلمی نخواهیم دید. ولی از حق نگذریم واقعا تو بحث صحنه های اکشن کار این بشر حرف نداره. یعنی فقط این بشه مسئول طراحی صحنه های اکشن فیلم های دیسی. واقعا عالی میشه. بره کاری که توش تخصص داره و خوبه انجام بده :/ نمونش واندرومن یا خود صحنه های اکشن بی وی اس و لیگ و من آو استیل.

  نکته ی اخر هم بگم دیگه غرغرهام تموم شه. یکی از نکات مثبت مارول اینه که همه اتفاقاتش توی یک یونیورسه. هم فیلما هم سریالا توی یه جهت دارن پیش میرین. ولی دیسی از این طرف شونصد تا یونیورس مختلف داره. البته به نظر می رسه با اومد دیسی یونیورس قصد دارن همه رو یه جا جمع کنن انگار ولی خوب بازم خیلی دیره :/ با اینکه ازرا میلر خوب بود ولی واقعا اگر فلش گرنت گاستین توی لیگ می بود خیلی خوب میشد. که خوب متاسفانه دوباره می رسیم به این ماجرا که دیسی یک معدن طلا داره و نمیدونه چجوری ازش استفاده کنه.

 9. Arya3fff می گوید

  بازم یه مقاله خوب و جذاب دیگه از آقای احمدی … ممنون .

  من خودم به شخصه دوست دارم این یونیورس ریبوت بشه حتی اگه همونطور که گفتید و منم همینطور فکر میکنم ، در آینده فیلم های به مراتب بهتری رو از dceu شاهد باشیم .

  چون با بعضی چیز هایی مشکل دارم که اساس این یونیورس رو تشکیل دادن و هرکاری هم که بکنند این مشکلات خواهند بود .

  اول از همه اینو بگم که برخلاف نظر خیلی از افراد بنظر من این یونیورس اصلا بی برنامه نبود و نقشه راهش بنظر من درست و منطقی بود ! … فقط اینکه بنظر من باید قبل از مرد پولادین یه فیلم از بتمن می ساختن بعد مرد پولادین بعد bvs بعد واندروومن بعد جاستیس لیگ .

  البته توجه کنید که من گفتم برنامه و نقشه راهش خوب بود … درحالی که خود فیلم ها ، شخصیت ها ، و فضا سازی ها از نظر من افتضاح بودن .

  یکسری از اشتباهات مهم dceu بنظر من :

  ۱- شخصیت پردازی سوپرمن :

  قبلش اینو بگم که از نظر من انتخاب هنری کویل یکی از معدود ترین انتخاب های صحیح زک اسنایدره ! هیکل و چهره این آدم کاملا به سوپرمن میخوره و من از دیدنش تو لباس سوپرمن لذت میبرم . کافیه برید و اون صحنه زنده شدن سوپرمن تو جاستیس لیگ رو ببینید … بدون پیراهن ، با اون شلوار سیاه و اون عضلات خفن … کاریزما و هیبت ازش میباره و آدم کیف میکنه که ببینتش . از نظر من مشکل سوپرمن dceu از بازیگرش نیست . بازیگر کسیه که فیلم نامه رو میخونه و همونطور که فیلم نامه توصیف کرده و با همون لحن و چهره ای که نویسنده تعیین کرده ، باید بازی بکنه … بله ، از نظر من مشکل سوپرمن بخاطر نویسنده فیلم هاست که البته مطمعنم بیچاره باید همونطور که آقای اسنایدر بهش میگفت و اون چیزی که باب میل ایشون بوده مینوشت . بعید میدونم اسنایدر تو عمرش کمیکی از سوپرمن خونده باشه ! اسنایدر انگار دنبال سوپرمنی بود که به اصطلاح bad ass و خفن و پیچیده باشه . در حالی سوپرمن در کمیک یه آدم خاکی ساده اما مصمم و با قلبی پاک و بزرگه . واقعا وقتی یاد اون ژست ها و فیس و افاده های  سوپرمن تو bvs میافتم حالم بد میشه . مثلا اون صحنه تو کاخ سفید … بعد از اینکه بمب ترکید یجوری وسط آتیش و اون جنازه هایی که پودر شده بودن ایستاده بود که انگار خدایی هست که داره به حال مخلوقاتی احمق تاسف میخوره . نمیدونم شاید زک سوپرمن رو با دکتر منهتن تو واچمن اشتباه گرفته . اگه دکتر منهتن بود اره کاملا بهش میخورد اما سوپرمن اصلا همیچین آدمی نیست و حتما از عذاب وجدان اینکه چرا نتونسته نجاتشون بده به خودش میپیچه نه اینکه مثل  فیلم از سقف بزنه بیرون و بره پی زندگیش اونم انگار نه انگار .

  ۲- بازیگران بد :

  بجز هنری کویل و ری فیشر در نقش سایبورگ از بقیه اعضای لیگ خوشم نمیاد ( شخصیت های فرعی مثل هایزنبرگ در نقش لکس لوتر به کنار … به جان خودم مطمعنم اسنایدر اصلا تو عمرش کمیکی از سوپرمن نخونده 🙂 لکس لوتر رو اصلا تو کمیک دیدی ؟ )

  نه اینکه بازیگرای بدی باشن … منظورم اینه که به اون شخصیت و کاراکتری که نقششو بازی میکنن نمیخورن ( البته بجز گل گادوت که کلا بنظرم بازیگر بدیه 🙂   ) مثلا بن افلک همه میدونن چه بازیگر خوبیه اونم با اون کارنامه درخشانش . اما بنظر من هیکل و سنش به بتمن نمیخوره . زیادی چاقه و با توجه به اینکه قبلش ما بدن ترکه ای و رو فرم کریستین بیل رو دیده بودیم ، تو ذوقمون خورد . در مورد سنش هم که البته خود زک اسنایدر هم قصدش این بود که یه بتمن پیر رو نشون بده که قبلش چند سال با جنایتکارا جنگیده که اینم از تصمیم های خیلی بده زک بود . اخه چجوری با یه آدم پیر میخوای یه یونیورس بسازی که قراره تا چند سال دیگه ادامه داشته باشه ؟ مثلا ۶-۷ سال دیگه بنظرت افلک میتونه نقش بتمن رو بازی کنه ؟ بتمنی که پر جمب و جوشه و اسلحه هاش اسلحه های سرد اند و مهارتش تو نبرد های تن به تنه ؟

  یا مثلا موموآ … اصلا قیافش به آکوامن نمیخوره … آکوامن یه پسر خوشتیپ با موهای ساده است اما آدم با دیدن موموآ از ترس فرار میکنه اونم با اون چشمای سرد و اون ریشش .

  و حتی ارزا میلر … اخه اسنایدر جان این کجاش شبیه بری آلنه ؟ نه بدنش نه قیافه اش به بری نمیخوره . بری بدنش مثل دونده هاست شبیه یوسین بولت . و از همه مهمتر بری یه دانشمنده  و بچه مثبت این ارزا شبیه آدم های موزیه صورتش هم بدون ریش خیلی ضایعه ست . لباسش هم که اصلا بنظر من خوب نبود بنظر من بهتر بود از لباس چرم استفاده کنن و چسبون هرچند که همون بهتر که چسبون نکردن.  با توجه به بدن ارزا اصلا صحنه جالبی نمیشد . بنظرم dc اگه وقت میذاشت میتونست آدم مناسب تری رو پیدا کنه .

  ۳- ضعف در نویسندگی و وقایع فیلم

  واقعا نمیدونم مشکل از آقای کریس تریو نویسنده bvs و جاستیس لیگه یا بازم تقصیر دخالت های زک تو کار نویسنده ست … بعضی رخداد های فیلم ها به قدری مسخره اند و ضعف داستانی دارن که آدم توشون میمونه واقعا مثلا :

  مردن پدر سوپرمن بخاطر نجات یه سگ ! حداقل نمیشد مرگشو یکم الهام بخش تر میکردین ؟  یا مثلا قضیه مارتا رو هم که دیگه همه میدونن – جا گذاشتن اخرین مادرباکس روی کاپوت یه ماشین ! – پروفایل های لکس لوتر از فلش و اکوامن و سایبورگ و واندروومن اونم با اون لگو هایی که لکس زحمت کشیده بود براشون طراحی کرده بود ! – نه به اون صحنه شگفت انگیزه دفاع جانانه آمازونی ها از مادر باکسشون نه به آتلانتیسی ها که سه تا سرباز گذاشته بودن اونجا ! و ….

   

  درنهایت منم با توجه به رفتن زک و عوض شدن مدیر بخش سینمایی dc و آمدن والتر هامادا خیلی به اینده dceu امیدوارم اما بازهم بنظرم بهتره ریبوت شه

  1. logan می گوید

   من هم با ریبوت موافقم!

  2. reza3f می گوید

   ۱-لباس فلش جزو بهترین لباسای فیلم های کمیک بوکی هستش ولی درسته بازیگرش بش نمیخوره

   ۲-جیسون موموا عالیه و به قول خودتون bad ass هستش و توی کمیک هایی که این اواخر منتشر میشه اکوامن با ریش و موهای بلند هست تنها تفاوتشونم اینه که تو کمیک خیلی بلونده ولی تو فیلم نه

   ۳-گال گدوت به این خوبی شاید تو توانایی بازیگریش یکم ایراد باشه ولی درکل خیلی عالی نقش واندرومن رو بازی کرده تا الان

   ۴-بقیشو باهات موافقم ??

 10. logan می گوید

  شما رو نمیدونم ولی من به فیلم های

  فلش

  شزم

  واندرومن ۲

  آکوامن

  امید دارم ولی بقیه رو نمیدونم چی بگم!

 11. Arya3fff می گوید

  به لوگان :

  بنظرم باید بتمن رو هم بذاری جز لیستت …

  من از همه شون بیشتر به بتمن امید دارم …

  خیلی خیلی خوشحالم که مت ریوز کارگردانی این فیلم رو قبول کرده … سبک فیلم سازی این مرد خیلی به بتمن میخوره و مطمعنم یه فیلم خوب میبینیم و در ضمن خیالم راحته که وارنر نمیتونه تو کارش دخالت کنه چئم از اون کارگردانای کوچیک نیست که بتونن راحت کنترلش کنن… مثل کیروش میمونه :))

   

  واقعا از نظر من آکوامن یه فیلم حیاتی و خیلی مهم واسه DCEU و آینده اش هست … اولین فیلمیه که بعد از ایجاد شدن اون تغییراتی که آقا بهنام اون بالا گفتن  ( رفتن زک و اومدن والتر هامادا و … ) داره اکران میشه .

  اگه خوب باشه میشه به آینده DCEU امیدوار بود اما اگه نه برای خودشون بهتره این یونیورس رو بیخیال بشن و بعد یه چند سال استراحت دوباره تلاششون رو بکنن . چون اگه بد باشه واقعا این ته مونده امید مردم هم پر پر میشه و دیگه هیچ شوق و ذوقی واسه دیدن فیلم های آینده باقی نمیمونه

  بی صبرانه منتظر انتشار تریلرش هستم ……..

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال