بررسی اولین تریلر رسمی فیلم آکوامن [SDCC2018]

دیشب در کمیک کان سن دیگو ۲۰۱۸ و در پنل کمپانی برادران وارنر، اولین تریلر رسمی فیلم آکوامن منتشر شد و تحسین همگان را در پی داشت. تریلری که هواداران مدت ها منتظر آن بودند و پر بود از نکات ریز و درشتی که از کمیک بوک های آکوامن الهام گرفته شده اند؛ از هجوم موجودات آبزی در داستان ترنچ (The Trench) گرفته تا حمله‌ی سیل آسای آتلانتیس به سطح خشکی ها که نظیرش را در داستان تاج و تخت آتلانتیس دیده بودیم. هم چنین بازی خوب بازیگران و صحنه های اکشن و جلوه های بصری عالی در این تریلر کاملاً به چشم می آیند. اکنون با بررسی اولین تریلر آکوامن همراه کمیک اسکواد باشید.

 داستان اوریجین آرتور کری

داستان اوریجین آکوامن در ابتدا صحنه هایی از اوریجین آکوامن را می بینیم. همانطور که خود آرتور می گوید، پدرش، نگهبان یک فانوس دریایی بوده و مادرش ملکه‌ی آتلانتیس است، و طبق آنچه که تصاویر نشان می دهند، تام (پدرش) در یک شب طوفانی ملکه آتلانا (با بازی نیکول کیدمن) را به طور مجروح در ساحل پیدا می کند و نیزه ای که آکوامن در فیلم لیگ عدالت از آن استفاده می کرد نیز در کنار آتلانا دیده می شود. پس از آن رابطه ای عاشقانه میان این دو نفر شکل می گیرد و شاهد تولد فرزندشان یعنی آرتور هستیم.

در صحنه های مربوط به دوران کودکی آرتور می بینیم که در یک آکواریوم عمومی هنگامی که همکلاسی هایش او را اذیت می کنند، برای اولین بار از قدرت های فرابشری خود استفاده می کند.

حضور تهدید به نام اورم!

ارباب دریا - اورم

سپس اولین صحبت های مرا (با بازی امبر هرد) و آرتور را می شنویم، و طبق گفته های مرا، برادر ناتنی آرتور یعنی اورم (با بازی پاتریک ویلسون) که تاج و تخت آتلانتیس را تصاحب کرده، قصد دارد یک جنگ بزرگ را علیه جهان روی خشکی به راه بیاندازد، و تنها راه متوقف کردن جنگ، این است که آرتور جایگاه بر حق خود یعنی پادشاهی آتلانتیس را بدست بیاورد.

شاه آتلان!

شاه آتلان

پس از صحنه‌ی صف آرایی نیروهای نظامی مختلف در پایین مجسمه های پادشاهان هفت دریا (که از تصاویر سری آکوامن جف جانز برداشته شده)، تصویر کوتاهی از یک پادشاه مشاهده کردیم که بر تخت پادشاهی نشسته و نیزه ای طلایی بر دست دارد و احتمالاً کسی نیست جز شاه آتلان (King Atlan)؛ پادشاهی که بنیان گذار آتلانتیس بوده و احتمال می رود که در ادامه، نیزه و حتی لباس او به آرتور برسد.

آرتور علیه اورم!

آکوامن علیه اورم

 شاهد صحنه هایی از سکانس چالشِ مبارزه‌ی آرتور و اورم بر سر تاج و تخت هستیم. در همین حین صحنه ای می بینیم از تماشاگرانی که ناظر مبارزه هستند که در آن لحظه ای سکوت کرده و ناگهان شادی می کنند. با توجه به اینکه آرتور از خشکی آمده و اهالی آتلانتیس از مردم روی خشکی بیزارند، این احتمال می رود که در آن لحظه، آرتور شکست خورده و دلیل شادی آن ها همین باشد.

حضور نوئیدیس والکو!

در لحظه ای کوتاه نیز کاراکتر نوئیدیس والکو (با بازی ویلم دفو) را می بینیم که در حال پرتاب کردن یک نیزه شبیه به نیزه‌ی آکوامن است. او از چهره های مهم و سیاسیِ آتلانتیس است و یکی از متحدان آکوامن محسوب می شود.

حضور موجودات تِرنچ!

موجودات ترنچ در فیلم آکوامن

در یکی از لحظات جذاب این تریلر، موجودات درنده ای را می بینیم که از اعماق گودال های اقیانوس آمده اند و به سمت یک کشتی هجوم می آورند، و ظاهراً آرتور و مرا با آن ها درگیرند. مشابه‌ی این صحنه ها را در داستان تِرنچ (The Trench) از سری هفتم کمیک های آکوامن به نویسندگی جف جانز در دوره‌ی New 52 دیده بودیم.

رابطه مرا و آرتور

آرتور و مرا

در ادامه دیالوگ هایی را از آرتور و مرا می شنویم که شخصیت پردازی این دو کاراکتر را به خوبی نشان می دهد. آرتور می گوید که او (خودش) یک رهبر نیست و تنها دلیل آمدنش به آتلانتیس این است که برای نجات دنیا چاره ای جز این نداشته است. در ادامه صحنه‌ی دیگری را می بینیم که در آن مرا می‌گوید: «تو فکر می کنی که رهبر نیستی چون اهل دو دنیای مختلفی، ولی دقیقاً به همین دلیله که لیاقت رهبری رو داری.»

آرتور به دنبال تاج و تخت نیست و حتی توانایی نجات دنیا را در خود نمی بیند، و مرا درست همانند کمیک ها قرار است با راهنمایی و حمایت خود، او را به این کار متقاعد کند و راه و هدف آرتور را به او نشان دهد.

حضور بلک مانتا!

بلک مانتا در فیلم آکوامن

در این تریلر نیز شاهد اولین صحنه ها از دشمن معروف آکوامن یعنی بلک مانتا (با بازی یحیی عبدالمتین) هستیم و مبارزه‌ی او را با آکوامن می بینیم. در یکی از سکانس ها او از اشعه‌ی لیزری کلاهخودش استفاده می کند و خرابی بسیاری به بار می آورد. البته قبل از این صحنه، قسمت هایی از مبارزه‌ی آن‌ها را نیز در یک زیردریایی دیدیم.

خشم هفت دریا!

جنگ نهایی آکوامن و اوشن مستر

در آخرین صحنه های تریلر حرف های تهدید آمیز اورم را می شنویم که می گوید: «جنگ داره به طرف خشکی میاد، و من خشم هفت دریا رو با خودم میارم»، و در این حین شاهد صحنه هایی خیره کننده از یک جنگ تمام عیار در اقیانوس هستیم. در ضمن در این صحنه فردی با نیزه‌ی سه شاخ سوار بر یک جانور دریایی دیده می شود که احتمالاً آکوامن یا اورم باشد.

در مجموع، این تریلر فراتر از انتظار بود، و انتظار ها را از این فیلم بسیار بالاتر برد. از قرار معلوم شاهد فیلمی خواهیم بود که حداقل از لحاظ بصری کم نظیر است و قرار است دنیایی ناشناخته را به تصویر بکشد و هم چنین استاندارد های جدیدی را با خود به ژانر اکشن و ابرقهرمانی خواهد آورد.

8 نظرات
 1. مرتضی می گوید

  ممنون بررسی جامعی بود

  منو که خیلی هایپ کرد و امیدوار به آینده فیلم های دی سی مخصوصا تریلر فیلم شزم که عاااالی بود

  امیدوارم که فیلم موفقی بشه

 2. Bat-Man می گوید

  مرسی از تحلیل خوبتون.خسته نباشید.تحلیل تریلره شزمم برید که خیلی ترکونده.برا استقباله بیشتر کاربرا بره کامنت گذاشتن لطفن بخش لایک و دیسلایکم اضافه کنید بهش

 3. محمد شهبازی می گوید

  با تشکر فراوان از بهنام بابت بررسیشون

  خب واقعا هم شزم هم اکوامن عمق وفاداری به کمیکاشون تو تریلرایی که ازشون دیدیم موج میزد و نوید یه چیز خوبو میداد عمیقا از ته دل میخوام این دو فیلم موفق بشند و فضای همراه با امید و لذتی رو برای هواداران کمیک بوک مخصوصا دیسی فنا بوجود بیارن!

 4. محمد مسیح نیا می گوید

  این تریلر واقعا دید گذشته ام رو نسبت به موموآ عوض کرد(قبلا خوشم نمیومد ازش) ولی آلان واقعا باهاش حال کردم. اصلا یه سیس لاتی خاصی داره! تحلیل بهنام جان واقعا خوب بود! چیزی که واقعا ازش لذت بردم لباس بلک مانتا بود! یه ورژن کمیک بوکی عالی….

  راجب مرا هم فقط میتونم بگم: “خدا قسمت کنه این دافه برام جور شه”

  1. Arya3fff می گوید

   خخخخ خدا نکُشَتِت مُردَم از خنده :))

 5. S. Mahdi می گوید

  ممنون از تحلیل خوبتون آقا بهنام… همونطور که تو پُست تریلر این فیلم گفتم، خیلی از تریلرش خوشم اومد و خیلی خیلی بهش امید دارم (هرچند وارنر با فیلم های اخیرش برای دی سی، ثابت کرده که استاد اینه که تریلر عالی بده و فیلم رو گند بزنه. بنابراین باید تا اومدن نقد های رسمی، برای قضاوت صبر کنیم…). یکی از نکاتی که خیلی تو تریلر نظرمو جلب کرد، طراحی ظاهرِ کاملاً کمیکیِ کاراکتر ها و رنگ و لُعاب فوق العاده ای بود که جیمز وان در خلق فیلم به کار برده بود که هر لحظه آدمو یاد دنیای کمیک و طراحی های زیبای کمیک های آکوامن (به ویژه سری New 52) مینداخت؛ که میشد توی تحلیل بهش اشاره بشه…

  ممنون از آقا بهنام عزیز بابت تحلیل خوبشون از این تریلر عالی.

 6. بهنام احمدی می گوید

  دوستان خیلی ممنون از نظرات خوبتون. همیشه منو خجالت میدین. بابت تأخیر در انتشار این مطلب هم عذر میخوام. یه مقدار مشکل فنی داشتیم. بگذریم…

  از ارشیا و عادل هم صمیمانه تشکر میکنم که زحمت کشیدن نوشته‌ی منو روی سایت قرار دادن و خیلی هم اذیت شدن. دستشون درد نکنه.

  خب این تریلر هم مثل تریلر شزم منو به وجد آورد و امیدم به موفقیت این فیلم بیشتر شد. مثل اینکه جیمز وان واقعا به حرفاش عمل کرده و همه چی رو با صبر و حوصله روایت کرده. از لحاظ بصری هم چیزی کم نذاشته. بعضی‌ها با سختگیری و بی‌انصافی از جلوه‌های ویژه فیلم انتقاد میکنن و این رو در نظر نمیگیرن که هنوز ۵ ماه تا اکران فیلم مونده، و نمیگن که این فیلم نود درصدش جلوه‌های بصریه و مثلا ساختن اون سکانس جاری شدن سیل خودش چقدر وقت میبره. پنج ماه مونده و مطمئنا هنوز دارن روی جلوه‌های ویژه کار میکنن.

  در ضمن شنیدم بعضیا گفتن این فیلم تقلید از پلنگ سیاهه :))))) خب از خدا میخوام شفاشون بده. لابد جنگ بر سر تاج و تخت رو هم مارول ابداع کرده! اولا فیلمبرداری آکوامن چند ماه قبل از اکران پلنگ سیاه تموم شده بود. ثانیا همه چیزش از کمیکا گرفته شده، به خصوص از سه تا آرک اول سری آکوامن جف جانز که سال ۲۰۱۱-۲۰۱۲ منتشر شدن. واقعا hater بودن چقدر بده. نه؟

  1. saeedporreza می گوید

   همه میدونن اون بعضیا کیا هستن دیگه 🙂

   خیلی ممنون آقا بهنام خسته نباشید.

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال