بررسی اولین تریلر رسمی فیلم شزم [SDCC2018]

روز گذشته بود که تریلر فیلم مورد انتظار شزم در کمیک کان سن دیگو به نمایش درآمد، و در سراسر تریلر وفاداری جالبی به کمیک های منتشر شده از این شخصیت در سری نیو ۵۲ دیده میشد.
تریلر برای نخستین بار بیلی باتسون را برای مخاطبین به نمایش گذاشت، نوجوان یتیمی که به قدرت های فرابشری دست یافته و حالا باید از این قدرت ها برای کمک به دیگران بهره جوید. با بررسی اولین تریلر شزم همراه کمیک اسکواد باشید.

اولین دیدار با بیلی باتسون

بیلی باتسون

نخستین ملاقات با بیلی باتسون برای هواداران بسیار هیجان انگیز بود چرا که همان چیزی را دیدیم که دوست داشتیم از شخصیت بیلی باتسون ببینیم؛ نوجوانی یتیم که از این خانه به آن خانه می رود تا وقتی که با خانواده واسکز ملاقات می کند و در کنار آن ها ماندگار می شود.

فضای نوجوانانه و بازی خوبِ آشر آنجل این نکته را به هواداران یادآوری می کند که این فیلم لحن و فضایی متفاوت و البته دوست داشتنی و وفادار به کمیک خواهد داشت. به علاوه که طراحی لباس ها و شخصیت ها نیز به خوبی تداعی ظاهر شخصیت ها در سری کمیک های نیو ۵۲ را یادآوری می کنند. موضوعی که هوادران را به یک اقتباس وفادار به کمیک و یک فیلم خوب امیدوارتر کرده است.

اما نکته‌ی جالبی که وجود دارد این است که دیوید سندبرگ تمام تلاش خود را کرده تا از تمام تاریخچه‌ی شخصیت شزم بهره ببرد. به عنوان مثال شاید فضاها و طراحی لباس ها وفادار به سری کمیک های نیو ۵۲ باشند ولی در کنار این ها عناصری از عصر طلایی کمیک هم دیده می شود که فردی فریمن دوست نزدیک بیلی باتسون یکی از آن هاست، چرا که این شخصیت نخستین بار در کمیک های عصر طلایی شخصیت شزم (که در آن زمان نامش هنوز کاپیتان مارول بود) حاضر شد! و حتی بعدها دیدیم که جادوگر باستانی شزم به او نیز قدرتی اهدا کرد و او این توانایی را به دست آورد که به قهرمانی به نام کاپیتان مارول کوچک تبدیل شود! موضوعی که شاید تحقق آن در فیلم های آینده چندان دور از ذهن نباشد.

یونیورس مشترک

یونیورس مشترک

تعداد ایستراگ هایی که در همین یک تریلر از فیلم شزم دیدیم به نحو فوق العاده جالبی زیاد بودند! از بترنگ بتمن گرفته تا گلوله ای که در اثر برخورد با بدن سوپرمن له شده و البته ورقه هایی از روزنامه که علاوه بر اثبات اشارات زیاد به یونیورس سینمایی دی سی، این احتمال را هم تقویت می کنند که شاید در این فیلم حضور کامئوی دیگری از ابرقهرمانان دی سی همچون سوپرمن را شاهد باشیم.

صخره ابدیت (Rock Of Eternity)

صخره ابدیت

در ادامه‌ی تریلر، شاهد این هستیم که بیلی باتسون برای فرار از دست قلدر های مدرسه، بعد از حمله به آنها به درون مترو پناه می برد و منتظر این است که به مقصد برسد اما در ادامه می بینیم که طی یک سری اتفاقات عجیب، آن مترو بیلی باتسون را به جایی می برد که در دنیای کمیک با نام صخره ابدیت شناخته می شود و محل زندگی جادوگری باستانی به نام شزم است!

اینجا همان جایی است که بیلی باتسون قدرت های خود را از شزم دریافت می کند و درست مانند دنیای کمیک با گفتن نام SHAZAM!، به یک ابرقهرمان بالغ با توانایی های خارق العاده تبدیل می شود که با وجود ظاهر بالغش، در باطن نوجوانی بیش نیست! و این می تواند به یکی از اصلی ترین نقاط قوت فیلم شزم تبدیل شود؛ نوجوان بازیگوشی که به قدرت های خارق العاده دست یافته و هیچ ایده ای در مورد چگونگی استفاده از آن ها ندارد تا این که در نهایت متوجه می شود چرا این قدرت ها به او داده شده و او چگونه باید از آن ها استفاده کند.

البته علاوه بر این مسئله، نوجوان بودن بیلی باتسون تاثیر دیگری نیز بر روی فیلم می گذارد و آن لحن فیلم است! طبق چیزی که ما دیدیم فیلم لحن فان و جذابی دارد که به نظر عده‌ی بسیاری می تواند یکی از ارکان اصلی موفقیت فیلم باشد، چرا که یک ابرقهرمان نوجوان، با بازیگوشی ها، متلک انداختن ها و البته هیجاناتش شناخته می شود!

دکتر سیوانا

دکتر سیوانا

در ادامه‌ی تریلر می بینیم که چگونه بیلی باتسون از قدرت هایی که تازه به دست آورده لذت می برد و به کمک آن ها، دزد ها و خلافکاران دیگر را متوقف می کند و البته لحظات خنده داری را هم رقم میزند! اما در ادامه بالاخره با دشمن اصلی او در این فیلم مواجه می شویم!

یکی از نخستین دانشمندان دیوانه‌ در دنیای کمیک، یعنی دکتر سیوانا که مارک استرانگ وظیفه‌ی ایفای نقش او را بر عهده دارد. با این حال، ما به جز یک صحنه که در آن جلوی مشت شزم را می گیرد چیز دیگری از او نمی بینیم، اما ظاهرِ او دقیقاً مشابه کمیک است و می توان امیدوار بود که با یک شخصیت خبیث متفاوت و البته مناسب برای فیلم شزم مواجه شویم.

علاوه بر این گفته می شود که هفت گناه مرگبار نیز جز شخصیت های خبیث فیلم شزم خواهند بود، مسئله ای که می تواند به معنای مبارزات هیجان انگیز و تجربه‌ی سخت بیلی باتسون برای متوقف کردن آن ها باشد؛ موضوعی که هر هواداری منتظر دیدن آن است!

بررسی اولین تریلر فیلم شزم

به طور کلی با توجه به چیزی که نخستین تریلر فیلم شزم به ما نشان داد، می توان به این فیلم امیدوار بود چرا که لحن آن همان لحن عامه پسندی است که باعث موفقیت فیلم های بسیاری در سال های اخیر شده است. البته چنین فیلمی که در آن یک نوجوان به قدرتمندترین موجود فانی روی زمین تبدیل می شود می تواند پتانسل های زیادی برای موفقیت داشته باشد.

طبق برنامه ریزی کمپانی برادران وارنر، فیلم شزم در تاریخ ۵ آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی (۱۶ فروردین ۱۳۹۸) در سینماهای سراسر جهان اکران خواهد شد و باید تا آن زمان منتظر ماند و دید که آیا این فیلم خواهد توانست انتظارات را برآورده کند یا دوباره به شکست دیگر کمپانی وارنر تبدیل می شود.

17 نظرات
 1. Arya3fff می گوید

  قبل از هرچیز ممنون از شایان که که این بررسی رو نوشت ….

  خیلی جالبه که ینفر زیر مقاله ش بنویسه هرگونه کپی برداری بدون ذکر نام سایت و نویسنده مجاز نیست اما خودش حاضر نشه اون سایتی ( هایی ) که ازشون مقاله ش رو کپی کرده رو بگه چونکه اونوقت از لقب ( استادیش ) کم میشه . چقدر خوب که حداقل بلدی دوتا فلش و کادر روی عکس ها بذاری .

  عمرا اگه تو سه تا از کمیک های شزم رو خونده باشی تنها چیزی که خوب ازش میدونی اینه که مال fawcet بوده و دی سی ازش گرفته .

  طرف یجوری میگه قبل از هرچیز گفته باشم که ویزارد شبیه سارومان ارباب حلقه هاست انگار خودش کشف کرده … ما رو چی فرض کردی ؟ فکر کردی ما هالوییم و نمیدونیم از سایت cbr جمله ها تو کپی کردی ؟؟؟ یه جور مینویسه بچه ها یادتونه که اون بچه هه تو کلیپ کتی پری انجام داد که انگار خودش میدونسته فکر کرده من نمیفهمم اینو هم تو مقاله cbr نوشته بود .

  و خیلی چیزای دیگه … آره تو خیلی خوبی که زرتی میری مقاله های دیگران رو زود ترجمه میکنی میذاری تو سایتت تهش هم مینویسی هر گونه کپی برداری بدون ذکر نام ممنوع !

  واقعا ببخشید که اینا رو نوششتم ولی واقعا نتونستم چرت و پرت گفتن ها و قمپز درکردن های بعضی ها رو بی جواب بذارم … اخه یجوری میگه قضیه قطار رو از قسنا دوم شزم اقتباس کردن و برامون عکس کمیک میذاره انگار خودش کشف کرده اخه با چه رویی جمله های مقاله cbr رو به اسم خودت تموم میکنی و اخرش میشی (  استاد ) !

  و در پایان باز هم از شایان تشکر میکنم و خسته نباشی.

  1. Iammjp می گوید

   استاد??? جالب تر اونایی هستن که دیگه میان پاچه خواری اینو میکنن…

  2. آرمان صفا می گوید

   والا این اولین بار نیست از این کارا می کنند. قبلا گفتم که تو مقاله ۱۵ مورد تقلید دی سی هم منبع رو نزده بودند. تا یه کاربر اومد ایراد گرفت که فلان جا سال رو اشتباه وارد کردی تازه اعتراف کردن که مقاله ی سایت screenrant  هست و ما نرجمش کردیم و اشتباه از نویسنده بوده. خود طرفدارای دیسی هم نرفتن کمیک سوپروومن رو بخونن.اونوقت این آقایون میرن مثلا.طرف دومزدی رو تقلید می دونه ولی نمی گه هالک اولیه مه خاکستری بود بیشتر شبیه سالومون گراندیه(۱۹۴۴). تازه خود گراندی هم احتمالا از فرانکشتاین الهام گرفتن

   مال شزم رو هم نمیاد بگه بهترین کمیکاش تو دی سی نوشته شده. خرید شخصیت خیلی چیز مهمی نیست. مهم اینه با شخصیت چیکار کنی بعدش

   و شما هم کار خوبی کردی. هرجا ایرادی و دروغی از هرسایتی دیدید حتما بگید.

   خودم حسابی برنامه دارم که دروغایی که تو این سالها گفتن رو یکی یکی بیان کنم  تا کاربرا بفهمن چه خبره

   بنده خودم چند وقت پیش آرک آخر دن اسلات برای اسپایدرمن رو خوندم و یه چیزایی در مورد بهترین ویلن تاریخ کمیک بوک که یه پکیج کامل هم هست به ذهنم اومد و در اولین فرصتی که گیرم اومد حتما یه نقد در مورد شخصیتش و عملکردش می نویسم که کاربرا بدونن متکلم فقط کارش بازی با کلماته نه استدلال منطقی و شخصیت پردازی بهترین ویلن تاریخ یه مشکل بزرگ داره.

    

   راستی ار تمام بچه هایی که که این چهار روز زحمت کشیدن و اخبار کمیک کان رو پوشش دادن بی نهایت سپاسگذارم. چون زیادید اسم نمی برم ولی دم همتون گرم

   1. Arya3fff می گوید

    آقا آرمان اصلا و ابدا هیچ مشکلى نداره و قابل تقدیره که ینفر بیاد مقاله ها و نوشته هاى یکسری اساتید ” واقعی ” کمیک رو از سایت هاى تخصصی و جامع کمیک ” واقعی ” ، برای هم وطنانش ترجمه کنه و اطلاعاتشون رو بالا ببره .

    مثلا بیای سال ۹۴ ، ۵ کمیک برتر شزم رو از سایت معتبر comicbook.com که در واقع مقاله ش مال دو سال قبل تر از ۹۴ بوده رو ترجمه کنی و به مخاطب معرفی کنی اما اینکه یجورى بنویسی که مخاطب فکر کنه خودت این کمیک ها رو خوندی و رتبه بندی کردی بنظرم دزدی و خیانته . منکر زحمتی که بابت ترجمه و درست کردن عکس ها کشیده میشه نیستم اما یکسری رفتار ها آدم رو ناراحت میکنه …

  3. Doomsday می گوید

   عزیزم از کسی که برای خودش یه حیاط خلوت دستچین میسازه با کلی متملق و چاپلوس چه انتظاری داری؟

   وقتی خودشو در درجه ای می‌بینه که اون فقط میتونه کسی رو تایید یا نفی کنه (مثبت و منفی بده )آدم چه حرفی براش میمونه؟!

   بحث هیچوقت مارول و دیسی و متعصب و هیتر و تقلید بی شرمانه و غیره و ذالک نبوده و هیچوقت نیست چون متعصب همیشه خدا هست بحث آدم سو استفاده گره! که از قضا با سیاست مدارا نشست و برخواست کرده و حرف دیروز شو میندازه لب کوزه آبشو بخوره بحث اینه  میخواد خودش و حرفای خودشو از یه تریبون بزرگ به گوش عده ای بی خبر از همه جا برسونه و مثلا خودشو روز به روز بزرگتر جلوه بده و ادعای همه چی بکنه که متاسفانه هر روز موفق تر از دیروزه چون طی این سالها خیلی از منابع و سایت های خوب و مفید اومدن و رفتن اونم سر چه بحث ها و مشکلات بیخودی وقتی هم منابع محدود باشه مطمئن باشید مخاطب از خدا بی خبر گیر همچین آدم های سواستفاده گری میوفته!

   دقت کنید همیشه با هر بهانه ای با هر تحریکی مخاطبو به خودش جذب و مجبور به واکنش میکنه و با این کار روز به روز خودشو گسترش میده و حرفای صد من یه غازشو قالب ملت میکنه که اکثرا هم سن سال زیادی ندارن.

   من فقط موندم این کی شد نماینده دیزنی و مارول و اسپایدرمن⁦:-\⁩

   مگه میشه کسی فقط به رنگ و اسم کمپانی نگاه کنه و بگه آهان این برا منه بقیه بدرد نمیخورن؟

   مگه امکان داره یه شخصیت تنها فقط کامل باشه بقیه به درد نخورن؟

   این یار و یار کشی ها من نمیدونم چطور پاش به این بحثا باز شد؟

   واقعا دوتا ممبر به کانال و سایت کوفتیت اضافه کنی اونم به قیمت چی؟مثلا میخوای یه پیشوند و پسوند به سایت و کانالت بچسبونی و یه لقب استادم بزنی تو پیشونیت که بگی شاخی و عقده های دیرینه زندگی واقعی تو خالی کنی؟

   اتفاقا هرکی رو من باهاش نشست برخواست کردم همه فن حریف بوده نه فن دیسی یا مارول تنها همه جوره از کمیک لذت برده رو هر دوشون تعصب خودشو داشته!

   اینکه فلان فلانی موفق یا شکست بخوره براش ذره ای ارزش نداشته لذا اینکه حتی خود مارول فن های واقعی و با اطلاعات این جناب رو قبول ندارن!و ذره ای به حرفاش بها نمیدن که بخش اعظمیش ترواشات ذهن مریضشه ما بقی هم از صدقه سری سایتای خارجی ـه! (مثلا ما هم کور و کریم نمیشینیم دوتا مقاله بخونیم)

   مگه میشه این همه چرندیات و مزخرفات رو الکی اونم با کلی منت و صدقه سری کسی به خورد ملت بده؟

   واقعا وحشتناکه و وحشتناک تر از اون تبدیل شدن اون کاربرای از خدا بی خبر به همون چیزیه که اون میخواد!!!

   نمیخوام سرتونو به درد بیارم من خودمم نمیتونم با اطمینان راجع به ماهیت همین سایتی که توش هستیم با اطمینان حرف بزنم یا بد یا خوبش رو بگم ولی حداقل میدونم منت و صدقه سرم نمیذارن و خودشون و عقایدشون رو زوری به من تحمیل نمیکنن و کاربرای با دانش و خوبی دارن همین برام کافیه،کمیک و مقاله و اخبار و…هم نمیخوام صد سال سیاه برام بذارن سالی یه بارم بذارن برام قانع کننده است حداقل شخصیت و هویت خودشون رو برای دوتا کاربر یا بازدیدکننده بیشتر نمیفروشن!

   (حالا امیدوارم بعدا اتفاقی نیوفته از گفته هام پشیمون بشم!)

 2. ارشیا بشیری می گوید

  کاربر BAT-Man خواهشاً از دادن کامنت های توهین آمیز یا توهین سانسور شده اجتناب کنید
  درسته اینجا آزادی بیان هست ولی فحش دادن توی این سایت جایز نیست
  و در صورت مشاهده بلافاصله پاک میشه

 3. محمد شهبازی می گوید

  تریلر امیدوار کننده و مخصوصا فانی داشت شزم و مخصوصا هم میشد دید که هیچیشو به جز موارد موجود داخل کمیکاشو رو نکردن هر چند بعضی چیزاش برام دلچسب نبود ولی در کل تریلر فان و خوبی بود!دیگه از یه نوجوان که یه دفعه قدرت فرابشری به دست میاره چه انتظاری میشه داشت؟

  به صورت چشمگیری از ویلن و مشکلات شزم دوری کردن برای نمایشش توی تریلر ولی شک نکنید اگر پای هفت گناه کبیره به این فیلم باز بشه چالش مضاعفی پیش روی شزم خواهد بود که اینم به دکتر سیوانا اضافه کنیم بازیگران این فیلم هر چند در نمایش بعد فان و سرگرمی خودی نشون دادن ولی باید دید از بعد دیگه احساسات داستان به خوبی بر میان؟!

  دیشب من بخوام از ته دل بگم از هر دو تریلر خیلی خوشم اومد مخصوصا تریلر آکوامن!هر چند اکثراً تو فضای مجازی عاشق تریلر شزم شده بودن!

  شزم یکی از بهترین ایده ها و اریجین های کمیک بوکی رو داره و به نظرم اگر کمی خلاقیت و این چنین الهام هایی از کمیک درست مطابق تریلرش به نمایش بذاره قطعا همه رو تحت تاثیر خودش قرار میده.

  با آرزوی موفقیت برای این فیلم و تشکر فراوان از شایان جان که ماشاءالله به همه چی اشراف کامل داره ??

 4. محمد مسیح نیا می گوید

  بعد از تریلر سریال تایتانز این دومین تریلری بود که واقعا حال و هوام رو عوض کرد.متاسفانه اطلاعات من راجب به شزم فقط به همان ابتدای ظهورش برمیگرده…واطلاعات دیگه ای راجب بهش ندارم !

  از شایان عزیز ممنونم بخاطر تحلیل تریلر و امیدوارم اگر وقت و حوصله اش رو داشت یه معرفی برای شخصیت شزم هم کار کنه!

 5. بهنام احمدی می گوید

  ممنون از شایان عزیز بابت نوشتن این مطلب. باریکلا.

  منم مثل خیلیا از این تریلر خوشم اومد. واقعا باحال بود. البته این اولین تریلر بود و فعلا چیزی از نیمه‌ی دوم فیلم نشون ندادن و فقط روی بیلی و تبدیل شدنش به شزم تمرکز داشت. از بازی بازیگرا هم خوشم اومد. در کل خیلی به این فیلم امیدوارم، چون به نظر میرسه که همه چی سر جای خودشه و مطمئنم که در بدترین حالت بازم فیلم خوبی میشه :)))

   

 6. Doomsday می گوید

  ممنون بابت و تحلیل و بررسی، حالا نمیدونم این فیلم موفق میشه یا میشه نمونه سطل زباله مثل فیلمای قبلی دیسی ولی از اینکه با اقتباس از کمیک واقعا دل منی کمیک میخونم رو شاد کردن واقعا خوش حالم و برای این فیلم آرزوی موفقیت میکنم

 7. آرمان صفا می گوید

  دوستان لازمه یه نکته رو در مورد قانون کپی رایت بگم چون چند جا حرفای نادرست شنیدم که بعضی دوستان می زنند

  شما فرض کنید بنده یه مقاله می خوام بدم تحت عنوان ۲۰ کمیک برتر بتمن

  و از این ۲۰ مورد من یک موردشو دارم از یه سایت دیگه می گیرم

  یه مورد که هیچ حتی اگه چند خط رو هم از جایی ترجمه کنم اخلاق حکم می کنه که اسم اون مبع رو بگم

  حتی اگه یه مقاله ای بنده بنویسم که از چندین سایت مختلف نوشته هامو گرفته باشم بازم اخلاق اینه که حتما اسم تمام سایت ها رو تو منبع ذکر کنم حتی اگه ده تا سایت بوده باشه.

  یه مورد مهم دیگه هم که خواستم بگم اینه که بعضی دوستان به این سایت احتمال حسادت می زنند و قتی از نوشته ای تو سایت خودشون نقدی می نویسه.

  اول اینکه واقعا کمیک بوک انقد مهم نیست که ایجاد حسادت کنه

  دوم اینکه این طرز فکر اشتباه بر می گرده به نداشتن روحیه نقد پذیری بین ما ایرانیاس که از عوامل بدبختیمون هم حساب میشه متاسفانه.

  نقد یعنی اینکه شما در مقابل استدلال یک فرد دلایل خودتونو برای رد ادعاهاشون بیان می کنید بدون اینکه اهانت یا توهینی کنید. فرق می کنه با اینکه کسی بیاد بی ادبی کنه یا خود شخص رو مورد اهانت قرار بده.چون کسی نه شخص رو می شناسه و نه خود شخص ارتباطی با موضوع داره.

  دیدین که دیروز هم یه کاربر توهین کرد به سایتی و خود بنده به شدت عصبانی شدم چون ار فحاشی متنفرم و آقای بشیری گل هم سریع حذف کردن پیام رو.

  یه مورد دیگه هم اینکه به نظر من کاربرای کمیک بوکی باید دعا کنند که سایتای کمیک بوکی تعدادشون دو برابر بشه حتی تا افراد بتونن نطرات و دیدگاه های مختلف رو ببینن. و این سایت ها بشینن همو نقد کنند. چون وجود تنها یک رسانه یا چند رسانهی محدود تو هر زمینه فقط نتیجش خلق کاربرای نادان هست. فقط در مورد کمیک بوک این مورد صدق نمی کنه.

  بنده خورم هرروز دارم آرزو می کنم که فانتزی کمیک برگرده چون خیلی به نفع کمیک بوک تو ایرانه

  انقدر هم که ذوستان می گن شخصیتای تخیلی هیچکدوم ارزش حسادت  ندارن. هرکی حسادت می کنه به خاطر این شخصیت ها حتما باید به روانشناس مراجعه کنه چون اصلا رفتار عادی نیست.

   

 8. آرمان صفا می گوید

  یه نکته خیلی بامزه هم بگم
  اونم اینه که یه زمانی اساتید بزرگ عرصه کمیک بوک در ایران (حالا مورچه چیه که کله پاچش چی باشه واقعا) میو مدن جوکر و بتمن رو نقد می کردن(که هیچ اشکالی هم نداره چون جوکرو بتمن تحفه نیستند و انسان آزاده اینارو نقد کنه اگه دلش می خواد) بعدش همون اساتید و باقی میومدن و به هم می گفتن که فلانی تو چه جیگری داری که این حرفا رو میزنی و …
  انگار که زندان داره یا آدمو می کشن به خاطرش
  واقعا کل انجمن روشنفکران ایرانی مونده بودن اینا چطور جرات کردن جوکر و بتمن رو نقد کنند.
  منظور اینه که کوته فکری جامعه  ایرانی  به چه اندازه ای رسیده که نقد دو تا شخصیت تخیلی هم شده نشانه ی شجاعت.

 9. S. Mahdi می گوید

  خیلی ممنون از آقا شایان بابت این تحلیل خوبشون برای این تریلر عالی… به موارد خیلی خوبی اشاره کردید و درمورد هرکدوم به طور کامل توضیح دادید… این تریلر خیی فضای جالبی داشت و کاملاً مشخصه که قراره با یک فیلم متفاوت طرف باشیم؛ وفاداری زیادی هم به سری New 52 داشت که خیلی منو خوشحال کرد. واکنش ها به تریلر هم که دیگه گویای همه چیزه… امیدوارم این فیلم موفق بشه.

  تشکر دوباره از آقا شایان محمودی بابت این تحلیل خوبشون.

 10. S. Mahdi می گوید

  فقط یه چیزی هست که میخوام بگم حالا که بحث اون سایت پیش اومد…
  من هیچوقت توی بحث هایی که توی سایت درمورد اون سایت پیش میومد، دخالت نمیکردم و نمیخواستم هم که بکنم، ولی یه نکته ای هست که لازم دونستم باید بگم… من همیشه تو زندگیم به یه اصل اعتقاد داشتم که اعمال و رفتار ها و سخنان یک فرد، شخصیتش رو نشون میده؛ وقتی هم یک فرد فقط بخاطر چندتا شخصیت خیالی، اینقدر بد با خیلی ها صحبت میکنه و بی احترامی میکنه و میخواد به هر نحوی شده از بی اطلاعاتی عده ای استفاده کنه تا سلیقۀ خودش رو تحمیل کنه، خودش نشون میده که شخص اینقدر کوچیکه که حتی ارزش اینو نداره که من بخاطرش اعصاب خودمو خُرد کنم… حالا از شخصیت این افراد که بگذریم (که خودش نشون میده اصلاً لیاقت ادارۀ یک سایتو ندارن)، اینکه بیای و مقالات افراد دیگه رو با نام خودت منتشر کنی (که چیزی از دزدی کم نداره) شخصیت کوچک تر افراد رو نشون میده.
  بنابراین من میگم اینقدر بخاطر این افراد کوچیک که شخصیتشون برای همه واضحه خودتون رو درگیر نکنید و اعصاب خودتون رو خُرد نکنید. چون نه این افراد ارزش این رو دارن که درموردشون صحبت کنیم، نه اصلاً ادبِ صحبت کردن با حفظ احترام دارن… پس بهتره درموردشون صحبت نکنیم که فکر نکنن دیگه کی هستن…

 11. Captain Steve Lover می گوید

  نقد شما جامع و کامل هست شایان جان. اینبار یکم کوتاه بود؛ بنظرم تو بی حوصلگی نوشتیش ولی چیزی از جامع بودنش کم نمیکنه…

  ……..

  دوستان در مورد این بحثا؛ ببینید الان این پست هیچ ارتباطی با اون سایت و این چیزا نداشت؛بیخیال…به درک که چی نوشتن و از کجا کپی کردن؛ حالا که چی؟!…طرف داره یه سری کار های اشتباه رو چند ساله که انجام میده و یه عده هم چاپلوسیش رو‌ میکنن؛همینه که هست؛تا بوده همین بوده…بیخیال

  اینا اگه ادم بودن به قول اقای S.Mehdi بخاطر چنتا شخصیت تخیلی توهین نمیکردن به ادم…من خودم دو سال اونجا بودم ولی تو پیج “۲۰ صحنه پس از تیتراژ برتر” یجوری باهام رفتار شد که به صورت واقعی اینا پی بردم؛حالا اینکه خودش منفی و مثبت میده به کنار؛ تا یچی میگی که ضایع میشن کامنتت رو پاک میکنن…از اونا بدتر گروپ های تلگرامی مارول فن و دیسی فن هستن که اصلا شخصیت سرشون نمیشه…

   

  خدایی نیازی هم نیست وقت خودتون رو تلف کنید و بخواید جواب اونا رو بدید. به فکر این باشید که روز به روز مقالات و اخبار و تاپ لیست و… بزارید تو سایت و سایت رو‌ پیشرفت بدید؛ نه اینکه وقتتون را با بحث در مورد اونا و حرف زدن درموردشون تو کامنت ها و… تلف کنید

  حالا بگذریم؛یه چیز خنده دار?؛طرف میاد اون همه از فیلمای مارول و فان بودنشون و سکانس های خنده دارشون تعریف میکنه بعد میاد میگه “عه؛چقد شزم لوس بود؛مشخصه قراره لوس ترین و خنده دار ترین فیلم دیسی رو ببینیم و اصلا خوشم نیومد?

  من یه مارول فنم ولی خدایی این دیه تو‌ کتم نمیره??

  ……………….

  در مورد تریلر هم نظرمو قبلا تو پیج مخصوص خود تریلر دادم؛ ‌گفتم خیلی خوشحالم که دیسی بالاخره راه خودشو پیدا کرده و داره به گونه ای فیلم میسازه که همه ی مخاطبین و ‌جذب کنه ؛نه فقط یه عده فن بوی اسکل که دلشون می‌خواد فقط چیزای(مثلا) دارک و خفن ببینن :/

  و از موفقیت این فیلم مطمئنم.

 12. محمد مسیح نیا می گوید

  خب از اونجایی که من اخبار و مطالب این سایت رو فقط میخونم به باقی سایت ها سر نمیزنم و متاسفانه نمیتونم تشخیص بدم منظور دوستان از “اون سایت” “خودتون میدونید کدوم سایت رو میگم” همونی که خیلی نایسه عمرا سر کوچه….ببخشید!! منظور رو نمیفهمم! البته نیازی به شفاف سازی نیست اگر انقدر ناجوره که شما میفرمایید همون بهتر که کمتر کسی اون رو بشناسه!

  ولی خدایی گفتند که آکوآمن تقلید از پلنگ سیاههه؟ الله وکیلی؟ هرکجا که هستی بیا باهم بریم استندآپ کمدی بزنیم!! ممنون از دوستان که بهم یه تفریح سالم رو معرفی کردند از این به بعد هر موقع غم و غصه داشتم به دوستانی که اون سایت رو دنبال میکنند میگم چنتا از اون لطیفه های نابشون رو برامون تعریف کنه!!

 13. Deadpool می گوید

  با عرض سلام و خسته نباشید این اولین پیامم تو سایت شماست.واقعا خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم و دیگه مجبور نیستم به اون سایت(که همه میشناسنش)برم که توسط یه مشت فن تعصبی غیر منطقی هدایت میشه و جالبه هم همه سایتها رو مزخرف میدونن فقط خودشونو خوب میدونند.یه نمونه کوچیکش همین بررسی تریلر شزم قشنگ معلوم بود از رو تعصب بررسیش کرده اما نقدا اینجا رو که خوندم نمرات و نقد بر عکس اونجا منصفانه و بدون تعصب بود.ببخشید فکر کنم به عنوان اولین کامنت زیاد طولانی بود.

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال