کمیک اسکواد مرجع کمیک بوک و گرافیک ناول

رویداد دکمه – شماره سوم ترجمه شد

در ادامه‌ی «تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی» و معمای «فلش پوینت» و دکتر منهتن، یک کراس اوور چهار قسمتی با عنوان «دکمه» (The Button) منتشر شد که در شماره‌های ۲۱ و ۲۲ از کمیک‌های بتمن و فلش جریان دارد.
در این داستان شاهد بازگشت فلش معکوس (Reverse-Flash) هستیم که در رخداد فلش پوینت به دست بتمن (توماس وین) کشته شده بود، و می‌بینیم که او نیز به دنبال حل معمای دکتر منهتن و دست بردن وی در زمان و تاریخ می‌باشد.
از طرف دیگر، در جریان «تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی»، دکمه‌ی زرد رنگ و معروف، متعلق به ادوارد بلیک ملقب به کمدین (The Comedian)، که در ابتدای داستان «نگهبانان» (Watchmen) به قتل رسیده بود، توسط بتمن پیدا شده و این آغازی بود برای ورود بتمن به معمای دکتر منهتن؛ هم چنین معلوم شد که نگهبانان که در دنیایی دیگر به سر می‌بردند با دنیای اصلی دی‌سی ارتباط پیدا کرده‌اند.
مدتی بعد، بتمن در غار خفاشی با فلش معکوس مواجه می‌شود و بعد از روی دادن اتفاقات عجیبی تصمیم می‌گیرد که به همراه فلش از طریق اسپید فورس فلش معکوس را دنبال کند. در ادامه‌ی داستان بتمن و فلش به دنبال افشای معمای دکمه با همدیگر همکاری خواهند کرد تا علت بروز اتفاقات روی داده در رخداد فلش پوینت را کشف کنند. کشف این راز که آیا این اتفاقات تقصیر تغییر زمان توسط فلش بوده است یا چیز دیگری در پشت پرده‌ی دنیای دی‌سی وجود دارد؟

رویداد دکمه
قسمت اول

عنـوان: بتمن تولدی دوباره – شماره ۲۱

انگلیسی: Batman: Rebirth 21 – The Button (Part 1)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: تــام کـیـنـگ

طراح: جیسـون فـابـوک

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: آریـان نـعـمـتی

امتیاز از (comic book roundup): ۸.۷/۱۰

امتیاز از (good reads): ۴.۳/۵

قسمت دوم

عنـوان: فلش تولدی دوباره – شماره ۲۱

انگلیسی: The Flash: Rebirth 21 – The Button (Part 2)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: جــاشوا ویلیـامسون

طراح: هاوارد پـورتــر

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: عادل اسلامی و علی مجیدیان

امتیاز از (comic book roundup): ۸.۳/۱۰

امتیاز از (good reads): ۴.۴/۵

قسمت سوم

عنـوان: بتمن تولدی دوباره – شماره ۲۲

انگلیسی: Batman: Rebirth 22 – The Button (Part 3)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: تام کینگ

طراح: جیسون فابوک

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: آریان نعمتی

امتیاز از (comic book roundup): ۸.۳/۱۰

امتیاز از (good reads): ۴.۴/۵

توجه: این کمیک در اصل یکی از پیش نیاز های مهم کمیک ساعت قیامت و تکمیل کننده‌ی سوالات پیش آمده در کمیک “تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی” می باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 30
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 30

7 دیدگاه در “رویداد دکمه – شماره سوم ترجمه شد

نقد شماره یک کمیک دکمه
اول یه تشکر بکنم از علی برای این کمیک دستش درد نکنه به خصوص که یه سری از کاربرا هم درخواست داده بودن برای این کمیک و خوندش قبل از رویداد ساعت قیامت خالی از لطف نیس.
اولین چیزی که تو این کمیک خیلی نظرمو به خودش جلب کرد طراحی به نظیرش بود. واقعا اون چند تا پانل که بتمن داشت دکمه رو لای انگشتاش میچرخوند خیلی قشنگ بودن واقعا کیف کردم، اما مهمترین ویژگی این داستان به نظرم که باعث شد هم جز ۱۰ کمیک پرفروش سال باشه هم انقدر محبوب معماییه که توش طرح میشه و داستان رو عالی جلو میبره یعنی واقعا کسی نمیتونه اون دکمه کمدین رو ببینه و ترغیب نشه که این داستانو بخونه و وقتی وارد داستان میشه و تو یک دقیقه ریورس فلش زنده میشه و دوباره میمیره فوق العادست.
یه چیز دیگه ای که لذت بردم اون count down یک دقیقه ای بتمن بود و اعتمادی که به فلش داشت ولی فلش نیومد حالش گرفته شد! 🙂
اون پانلی که نامه ی پدر بتمن رو پاره کرد یا هوش بتمن تونست به نقطه ضعف ریورس فلش پی ببره اما مطمئنا اونجا از همه جالب تر بود که ریورس فلش گفت من خدا رو دیدم. واقعا یه علامت سوال تو ذهن مخاطب ایجاد کرد و شماره یک به پایان رسید بی صبرانه منتظر شماره بعدم بازم ممنون از علی

خیلی خوبه که سایت داره تمام عناوین پیش نیاز رو برای ساعت قیامت ترجمه میکنه.واقعا باریکلا به تمامی بر و بچه های اسکواد.
من این کمیک رو خوندم و باید بگم خیلی زیبا و فوق العادس.از طراحی گرفته تا شیوه داستان نگاری و….
من خودم سری ریبرث فلش رو دنبال میکنم و باید بگم که حداقل تا شماره های ۱۰ تا ۱۵ داستان هاش عالین ولی یواش یواش افت میکنن.
در مورد بتمن ریبرث هم باید بگم که خیلی خیلی افت و خیز داره.آخرین کمیک خوبی که از بتمن انتشار شد بعد از دکمه دو قسمت double date بود.
در کل بنظرم دونستن وقایع این کمیک دکمه خیلی رو دانسته هامون برای ساعت قیامت تاثیر نمیذاره ولی خوندنش اصلا خالی از لطف نیست چون همه ی فاکتور های کمیک ها خوب رو داره.
از علی آقا هم برای ترجمه و ادیت تشکر میکنم متاسفانه هنوز فارسیشو نخوندم ولی اینو میدونم که وقتی اسم علی آقا پای یه کاریه در درجه یک بودن ترجمه و ادیت نباید شک کرد.موفق باشید.

لطف داری.
درستش هم اینه که رویدادهای مهم همراه با پیش درآمداش ترجمه بشن. و تا جایی هم که از دستمون برمیومد سعی کردیم پیش درآمدهای ساعت قیامت رو پوشش بدیم.
چون پیش درآمدها خیلی وقت ها از خود رویداد اصلی هم مهمن و خواننده باید بدونه چی شده که کار به اینجا کشیده. نمونه اش جنگ پنهان یا اینفینیتی که نخوندن پیش درآمداش لذت خوندن رویداد اصلی رو کم میکنه.

سلام
اول از همه بابت تاخیرم عذر خواهی میکنم مشکلات شخصی دیگه…
از علی اقای عزیز هم تشکر میکنم که این کمیک زیبارو با بهترین شکل ممکن ادیت و ترجمه کردند! یک سوال از علی اقا. من اکثرا دیدم شما خودتون تو کمیک هردوتا کار یعنی ترجمه ادیت رو انجام میدین میخواستم بدونم حالا تو کدوم زمینه استدادین؟ یا اینکه تو هردوتا زمینه؟
خب بریم سراغ کمیک:
داستان به رویداد مذکور،حیاتی، مهم و زیبای دومزدی کلاک مربوطه.(البته زیادم نه ولی خوندنش خالی از لطف نیست)
داستان خیلی خوب شروع میشه تک تک پانل های داستان اکثرا روی اون چیزه کمدین مربوطه. از اعتماد دقیق بتمن به فلش هم خیلی لذت بردم ولی همیشه سریع ترین اخرینه. البته نه همیشه. طراحی های جیسون فابوک خب عالی بود و بسیار زیبا طراحی شده بودن تک تک پانل ها. و نویسندگی تام کینگ هم خوب بود و واقعا لذت بردم از این کمیک. پس نمرم به نوسندگی و داستان طراحی و اینا:۱۰ از ۱۰ هستش.
و میرسیم به ترجمه وادیت که به نظرم عالی بود و از عالی هم گذشته بود!!
ترجمه خیلی روان بودو ادیت هم یه کاری کرد که این ترجمه ی زیبا و روان رو روان تر بخونیم(کلا روان بود!!) پس صد در صد نمرم به ترجمه و ادیت از ۱۰ ،۱۰ هستش. فکر کنم دیگه کم کم به این موضوع پی بردید که من اصلا ادم سخت گیری نیستم و از ۱۰ کمتر نمیدم! نمیدونم کار درستی میکنم یا نه!!؟؟
بیصبرانه منتظر شماره های بعدی با ترجمه و ادیت همیشه لذت بخش کمیک اسکواد هستم.
خسته نباشید.

ممنون از شما بابت لطفی که دارید.
سعی میکنم هرکاری که از دستم برمیاد رو انجام بدم. ولی خب بنا به دلایلی این چندماه اخیر و ماه های آینده رو نیستم. و این کمیک هایی هم که با ترجمه من داره منتشر میشه ترجمه اش مال مدت ها پیشه.
امیدوارم در آینده هم بتونم در زمینه کمیک فعالیت داشته باشم.

به به
شماره ی دوم کمیک دکمه!
کمیک رو دانلود کردم ولی یکم درس و مشق زیاده نقد یا همون نظرطولانیم رو میزارم برای فردا ولی از علی اقا، اقای اسلامی و اقای مجیدیان تشکر میکنم برای اماده کردن این کمیک.
مطئمن باشید نخونده میگم بیستین…

خب سلام!!
واقعا کمیک جذابیه! واقعا!!
کیک خیلی خوبه. ترجمه روان و خوبه،ادیت عالی و با فونت مناسب و جلد هم بسیار زیباست!
اقای جاشوا ویلیامسون با این که اسمش خیلی طولانی هستش ولی نویسندگیش عالیه واقعا خیلی خوب با نویسنده ی شماره ی قبل یعنی تام کینگ جور میشه و خوب داستان رو جلو میبره. یکم طراحی ها فرق کرد و صد در صد بخاطر اینه که خب طراح عوض شده!
ولی من خودم به شخصه از اقای فابوک بیشتر از پورتر خوشم میاد. ولی خب این هم چیزی از طراحی های خوب داستان کم میکنه!
در مورد ترجمه هم فقط اینو میتونم بگم که فوق العاده است. بسیار بسیار بسیار و هزار بسیار دیگر فوق العاده. روان و گیرا. با لحن داستان همخوانی داره. ولی چیزی که باعث میشه ترجمه عالی تر از قبل بشه یک ادیت بسیار خوبه. که اون هم اقایان اسلامی و مجیدیان خیلی خوب انجام دادن. فونتشون الحق خوب بود و بسیار تمیز کار رو به ما تحویل دادن. و واقعا همچی خوب بود داستان خوب بود.طراحی خوب بود. ادیتو و ترجمه عالی بودن!!.و واقعا دست مریزاد. گل کاشتید. من که هر چی از شما تعریف کنم کمه و اصلا قابل دار شما نیست!!
در کل داستان خوب بود، مارو برای شماره ی بعدی خوب نگه میداره! و البته داستان رو هم خیلی خوب روایت میکنه، طراحی خوب بود هرچند گفتم از فابوک بیشتر خوشم میاد. و ترجمه و ادیت هم عالی بودن.
نمره:
نمره به داستان و نویسنده ۱۰ از ۱۰ هستش. واقعا عالی بود
نمره به طراحی: ۱۰ از ۱۰. چون که من از طراح بدم میاد دلیل نمیشه بگم بد بود. و واقعا مسحقشم بود این اقای پورتر.
و نمره به ترجمه و ادیت هم خب صد در صد عالیه و ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ از ۱۰ هستش ( اخ چقدر صفر داشت!!!)
واقعا مشتاقم برای شماره های بعدی.
این هم بگم دیگه از این به بعد خیلی کمتر فعالم توی سایت و قول میدم دیگه از دستم راحت میشین!!( البته سو تفاهم نشه مشکلات شخصی و خونوادگی هستش!!!) پس نگین چرا یهو اومد، چرا یهو غیب شد!!!…..

پاسخ دهید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار