رویداد دکمه – تمام شماره ها

در ادامه‌ی «تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی» و معمای «فلش پوینت» و دکتر منهتن، یک کراس اوور چهار قسمتی با عنوان «دکمه» (The Button) منتشر شد که در شماره‌های ۲۱ و ۲۲ از کمیک‌های بتمن و فلش جریان دارد.
در این داستان شاهد بازگشت فلش معکوس (Reverse-Flash) هستیم که در رخداد فلش پوینت به دست بتمن (توماس وین) کشته شده بود، و می‌بینیم که او نیز به دنبال حل معمای دکتر منهتن و دست بردن وی در زمان و تاریخ می‌باشد.
از طرف دیگر، در جریان «تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی»، دکمه‌ی زرد رنگ و معروف، متعلق به ادوارد بلیک ملقب به کمدین (The Comedian)، که در ابتدای داستان «نگهبانان» (Watchmen) به قتل رسیده بود، توسط بتمن پیدا شده و این آغازی بود برای ورود بتمن به معمای دکتر منهتن؛ هم چنین معلوم شد که نگهبانان که در دنیایی دیگر به سر می‌بردند با دنیای اصلی دی‌سی ارتباط پیدا کرده‌اند.
مدتی بعد، بتمن در غار خفاشی با فلش معکوس مواجه می‌شود و بعد از روی دادن اتفاقات عجیبی تصمیم می‌گیرد که به همراه فلش از طریق اسپید فورس فلش معکوس را دنبال کند. در ادامه‌ی داستان بتمن و فلش به دنبال افشای معمای دکمه با همدیگر همکاری خواهند کرد تا علت بروز اتفاقات روی داده در رخداد فلش پوینت را کشف کنند. کشف این راز که آیا این اتفاقات تقصیر تغییر زمان توسط فلش بوده است یا چیز دیگری در پشت پرده‌ی دنیای دی‌سی وجود دارد؟

قسمت اول

عنـوان: بتمن تولدی دوباره – شماره ۲۱

انگلیسی: Batman Rebirth 21 – The Button (Part 1)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: تــام کـیـنـگ

طراح: جیسـون فـابـوک

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: آریـان نـعـمـتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۷/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۳/۵

قسمت دوم

عنـوان: فلش تولدی دوباره – شماره ۲۱

انگلیسی: The Flash Rebirth 21 – The Button (Part 2)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: جــاشوا ویلیـامسون

طراح: هاوارد پـورتــر

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: عادل اسلامی و علی مجیدیان

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۳/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۴/۵

قسمت سوم

عنـوان: بتمن تولدی دوباره – شماره ۲۲

انگلیسی: Batman Rebirth 22 – The Button (Part 3)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: تام کینگ

طراح: جیسون فابوک

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: آریان نعمتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۳/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۴/۵

قسمت چهارم

عنـوان: فلش تولدی دوباره – شماره ۲۲ (قسمت آخر)

انگلیسی: The Flash Rebirth 22 – The Button (Part 4)

سال انتشار: آوریل ۲۰۱۷ – فروردین ۱۳۹۶

نویسنده: جــاشوا ویلیـامسون

طراح: هاوارد پـورتــر

متـرجم و ادیتور کمیک: عــلی آقــا

ادیتـور و گـرافیست کاور: عادل اسلامی و علی مجیدیان

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۳/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۴/۵

توجه: این کمیک در اصل یکی از پیش نیاز های مهم کمیک ساعت قیامت و تکمیل کننده‌ی سوالات پیش آمده در کمیک “تولد دوباره‌ی جهان دی‌سی” می باشد.

17 نظرات
 1. شایان محمودی می گوید

  نقد شماره یک کمیک دکمه
  اول یه تشکر بکنم از علی برای این کمیک دستش درد نکنه به خصوص که یه سری از کاربرا هم درخواست داده بودن برای این کمیک و خوندش قبل از رویداد ساعت قیامت خالی از لطف نیس.
  اولین چیزی که تو این کمیک خیلی نظرمو به خودش جلب کرد طراحی به نظیرش بود. واقعا اون چند تا پانل که بتمن داشت دکمه رو لای انگشتاش میچرخوند خیلی قشنگ بودن واقعا کیف کردم، اما مهمترین ویژگی این داستان به نظرم که باعث شد هم جز ۱۰ کمیک پرفروش سال باشه هم انقدر محبوب معماییه که توش طرح میشه و داستان رو عالی جلو میبره یعنی واقعا کسی نمیتونه اون دکمه کمدین رو ببینه و ترغیب نشه که این داستانو بخونه و وقتی وارد داستان میشه و تو یک دقیقه ریورس فلش زنده میشه و دوباره میمیره فوق العادست.
  یه چیز دیگه ای که لذت بردم اون count down یک دقیقه ای بتمن بود و اعتمادی که به فلش داشت ولی فلش نیومد حالش گرفته شد! 🙂
  اون پانلی که نامه ی پدر بتمن رو پاره کرد یا هوش بتمن تونست به نقطه ضعف ریورس فلش پی ببره اما مطمئنا اونجا از همه جالب تر بود که ریورس فلش گفت من خدا رو دیدم. واقعا یه علامت سوال تو ذهن مخاطب ایجاد کرد و شماره یک به پایان رسید بی صبرانه منتظر شماره بعدم بازم ممنون از علی

 2. علی مجیدیان می گوید

  خیلی خوبه که سایت داره تمام عناوین پیش نیاز رو برای ساعت قیامت ترجمه میکنه.واقعا باریکلا به تمامی بر و بچه های اسکواد.
  من این کمیک رو خوندم و باید بگم خیلی زیبا و فوق العادس.از طراحی گرفته تا شیوه داستان نگاری و….
  من خودم سری ریبرث فلش رو دنبال میکنم و باید بگم که حداقل تا شماره های ۱۰ تا ۱۵ داستان هاش عالین ولی یواش یواش افت میکنن.
  در مورد بتمن ریبرث هم باید بگم که خیلی خیلی افت و خیز داره.آخرین کمیک خوبی که از بتمن انتشار شد بعد از دکمه دو قسمت double date بود.
  در کل بنظرم دونستن وقایع این کمیک دکمه خیلی رو دانسته هامون برای ساعت قیامت تاثیر نمیذاره ولی خوندنش اصلا خالی از لطف نیست چون همه ی فاکتور های کمیک ها خوب رو داره.
  از علی آقا هم برای ترجمه و ادیت تشکر میکنم متاسفانه هنوز فارسیشو نخوندم ولی اینو میدونم که وقتی اسم علی آقا پای یه کاریه در درجه یک بودن ترجمه و ادیت نباید شک کرد.موفق باشید.

  1. علی آقا می گوید

   لطف داری.
   درستش هم اینه که رویدادهای مهم همراه با پیش درآمداش ترجمه بشن. و تا جایی هم که از دستمون برمیومد سعی کردیم پیش درآمدهای ساعت قیامت رو پوشش بدیم.
   چون پیش درآمدها خیلی وقت ها از خود رویداد اصلی هم مهمن و خواننده باید بدونه چی شده که کار به اینجا کشیده. نمونه اش جنگ پنهان یا اینفینیتی که نخوندن پیش درآمداش لذت خوندن رویداد اصلی رو کم میکنه.

 3. amir batman می گوید

  سلام
  اول از همه بابت تاخیرم عذر خواهی میکنم مشکلات شخصی دیگه…
  از علی اقای عزیز هم تشکر میکنم که این کمیک زیبارو با بهترین شکل ممکن ادیت و ترجمه کردند! یک سوال از علی اقا. من اکثرا دیدم شما خودتون تو کمیک هردوتا کار یعنی ترجمه ادیت رو انجام میدین میخواستم بدونم حالا تو کدوم زمینه استدادین؟ یا اینکه تو هردوتا زمینه؟
  خب بریم سراغ کمیک:
  داستان به رویداد مذکور،حیاتی، مهم و زیبای دومزدی کلاک مربوطه.(البته زیادم نه ولی خوندنش خالی از لطف نیست)
  داستان خیلی خوب شروع میشه تک تک پانل های داستان اکثرا روی اون چیزه کمدین مربوطه. از اعتماد دقیق بتمن به فلش هم خیلی لذت بردم ولی همیشه سریع ترین اخرینه. البته نه همیشه. طراحی های جیسون فابوک خب عالی بود و بسیار زیبا طراحی شده بودن تک تک پانل ها. و نویسندگی تام کینگ هم خوب بود و واقعا لذت بردم از این کمیک. پس نمرم به نوسندگی و داستان طراحی و اینا:۱۰ از ۱۰ هستش.
  و میرسیم به ترجمه وادیت که به نظرم عالی بود و از عالی هم گذشته بود!!
  ترجمه خیلی روان بودو ادیت هم یه کاری کرد که این ترجمه ی زیبا و روان رو روان تر بخونیم(کلا روان بود!!) پس صد در صد نمرم به ترجمه و ادیت از ۱۰ ،۱۰ هستش. فکر کنم دیگه کم کم به این موضوع پی بردید که من اصلا ادم سخت گیری نیستم و از ۱۰ کمتر نمیدم! نمیدونم کار درستی میکنم یا نه!!؟؟
  بیصبرانه منتظر شماره های بعدی با ترجمه و ادیت همیشه لذت بخش کمیک اسکواد هستم.
  خسته نباشید.

  1. علی آقا می گوید

   ممنون از شما بابت لطفی که دارید.
   سعی میکنم هرکاری که از دستم برمیاد رو انجام بدم. ولی خب بنا به دلایلی این چندماه اخیر و ماه های آینده رو نیستم. و این کمیک هایی هم که با ترجمه من داره منتشر میشه ترجمه اش مال مدت ها پیشه.
   امیدوارم در آینده هم بتونم در زمینه کمیک فعالیت داشته باشم.

 4. amir batman می گوید

  به به
  شماره ی دوم کمیک دکمه!
  کمیک رو دانلود کردم ولی یکم درس و مشق زیاده نقد یا همون نظرطولانیم رو میزارم برای فردا ولی از علی اقا، اقای اسلامی و اقای مجیدیان تشکر میکنم برای اماده کردن این کمیک.
  مطئمن باشید نخونده میگم بیستین…

 5. amir batman می گوید

  خب سلام!!
  واقعا کمیک جذابیه! واقعا!!
  کیک خیلی خوبه. ترجمه روان و خوبه،ادیت عالی و با فونت مناسب و جلد هم بسیار زیباست!
  اقای جاشوا ویلیامسون با این که اسمش خیلی طولانی هستش ولی نویسندگیش عالیه واقعا خیلی خوب با نویسنده ی شماره ی قبل یعنی تام کینگ جور میشه و خوب داستان رو جلو میبره. یکم طراحی ها فرق کرد و صد در صد بخاطر اینه که خب طراح عوض شده!
  ولی من خودم به شخصه از اقای فابوک بیشتر از پورتر خوشم میاد. ولی خب این هم چیزی از طراحی های خوب داستان کم میکنه!
  در مورد ترجمه هم فقط اینو میتونم بگم که فوق العاده است. بسیار بسیار بسیار و هزار بسیار دیگر فوق العاده. روان و گیرا. با لحن داستان همخوانی داره. ولی چیزی که باعث میشه ترجمه عالی تر از قبل بشه یک ادیت بسیار خوبه. که اون هم اقایان اسلامی و مجیدیان خیلی خوب انجام دادن. فونتشون الحق خوب بود و بسیار تمیز کار رو به ما تحویل دادن. و واقعا همچی خوب بود داستان خوب بود.طراحی خوب بود. ادیتو و ترجمه عالی بودن!!.و واقعا دست مریزاد. گل کاشتید. من که هر چی از شما تعریف کنم کمه و اصلا قابل دار شما نیست!!
  در کل داستان خوب بود، مارو برای شماره ی بعدی خوب نگه میداره! و البته داستان رو هم خیلی خوب روایت میکنه، طراحی خوب بود هرچند گفتم از فابوک بیشتر خوشم میاد. و ترجمه و ادیت هم عالی بودن.
  نمره:
  نمره به داستان و نویسنده ۱۰ از ۱۰ هستش. واقعا عالی بود
  نمره به طراحی: ۱۰ از ۱۰. چون که من از طراح بدم میاد دلیل نمیشه بگم بد بود. و واقعا مسحقشم بود این اقای پورتر.
  و نمره به ترجمه و ادیت هم خب صد در صد عالیه و ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ از ۱۰ هستش ( اخ چقدر صفر داشت!!!)
  واقعا مشتاقم برای شماره های بعدی.
  این هم بگم دیگه از این به بعد خیلی کمتر فعالم توی سایت و قول میدم دیگه از دستم راحت میشین!!( البته سو تفاهم نشه مشکلات شخصی و خونوادگی هستش!!!) پس نگین چرا یهو اومد، چرا یهو غیب شد!!!…..

 6. S. Mahdi می گوید

  خیلی خیلی ممنون بابت ترجمه و ادیت این کراس آور با بالاترین کیفیت. شرمنده که نمیتونم به طور کامل همه قسمت هارو نقد کنم تا به طور شایسته از علی آقا بابت ترجمه و ادیت این کمیک زیبا تشکر کنم.فقط بگم که ادیت واقعا فوق العاده بود و ترجمه هم مثل همیشه خیلی خوب بود؛ خدا قوت…
  راستی یه سوال : چرا دیگه مثل همین چند وقت پیش که وقتی یک سری رو به طور کامل ترجمه میکردین، یکی از کاور های ورایانت اون سری رو ادیت میکردین و جلوی کاور های قسمت های مختلف اون کمیک میذاشتید نمیکنید؟ چون اونموقع خیلی شیک بود و لطفا دوباره همون کارو کنید وقتی یک سری رو ترجمه میکنید. با تشکر از سایت فوق العادتون

  1. ارشیا بشیری می گوید

   والا بعد از اینکه نسخه جدید اومد بالا دیدیم که سودی نداره وقت بذاریم واریانت ادیت کنیم چونکه دیدیم اسلایدر سایت رو بهم میریزه و زیاد جالب نیست، واسه همین فقط تصمیم گرفتیم خود کاور رو حالا چه واریانت چه کاوری که استفاده نشده بذاریم که هم اسلایدر بهم نریزه، هم یک مقدار دست ادیتورها باز باشه دیگه وقت اضافی برای واریانت زدن نذارن
   توی نسخه قبلی سایت بله اون واریانت ها قشنگ بودن ولی الان دیگه نمیزنیم به خاطر اون دلایل
   بابت نظرتون هم متشکرم، علی آقا که فعلا یه مدته نیست به خاطر مشغله هایی که واسش پیش اومده ولی من از جانب ایشون از شما متشکرم و امیدوارم از بقیه ی عناوین سایت هم لذت ببرید

 7. S. Mahdi می گوید

  بله، متوجه شدم؛ ولی خیلی خوشحال میشدم اگه بازم مثل قدیما این کارو کنین، ولی حرفتون منطقیه. ممنون از پاسخگویی تون.

 8. amir batman می گوید

  خب زمان زیادی از اخرین نقدم میگذره(البته نقد که نیست یه چهار خط کامنته!)به خاطر مشکلات. فکر کنم واسه شماره ۲ اخرین نظرمو دادم. ولی من امروز این کمیکو دانلود کردم و کامل خوندم. اینم از چهارتا خطم برای شماره ی ۳ و ۴ :(هشدار. نقدم اسپویل داره!!)
  خب کمیک واقعا خیلی خوب در شماره ی ۲ تموم میشه. یعنی جایی که بتمن پدرش رو در میابه. البته با فلش. توماس وین در صفحات اول شماره ۳ یک سخنرانی کوتاه تو دلش هم میکنه و تقریبا وقایع فلشپوینت رو میگه. بعد بتمن پدرش و پیدا میکنه میرن سراغ ماجراجوییشون این بتمن وفلش. داستان کمیک خوبه اقایان ویلیامسون و پورتر به ترتیب نویسندگان و طراحان کمیک ها فلش و اقای کینگ و فابوک هم نویسنده و طراح کمیک های بتمن خیلی خوب با هم هماهنی رو به وجود میارن و در کل در دل دو کمیک یعنی فلش و بتمن خوب داستانی در میارن. در کل از هر دوشون راضی بودم. ترجمه و گرافیک هم که علی اقا در ترجمه و گرافیک و اقایان نعمتی و مجیدیان و اسلامی باز هم در گرافیک واقعا خیلی عالی بودن. در کل همه چی دست به دست هم داد که یک کمیک خوب و کوتاه و جذاب و مفید رو در کنار ترجمه و گرافیک خوب از کمیک اسکواد ببینیم. واقعا عالی بود همه چیز و نمرم به همه چیز ۱۰ از ۱۰ هستش.
  باز هم تشکر و خسته نباشید و تبریک بابت اتمام این کمیک از شما
  پیروز باشید.

 9. rock می گوید

  کراس اور بسیار لذت بخشی بود.ادیت وترجمه هم لذتش رو چند برابر کرد.خسته نباشین خیلی خوب بود فقط سوال برام چپیش اومد اونم این بود که وقتی طراح کاور دو نفرن یعنی تقسیم کار کردن یکی لوگو رو زده اون یکی یکار دیگه کرده یا نه همه چی رو مشترکا ساختن؟

  1. ارشیا بشیری می گوید

   لوگو رو که ادیتور اصلی اون کمیک طراحی کرده از قبل و فقط ادیتور بعدی که میاد اونا رو جایگزین میکنه روی کاور های جدید
   کاور هم معمولا چند نفر برای کراس اوور ها یا ایونت ها کاور های متعدد کار میکنن بهشون میگن واریانت کاور
   به عنوان مثال توی این کمیک، طراح قسمت های ۲۱ و ۲۲ بتمن، جیسون فابوک بود ولی کاور های شماره ۲۱ و ۲۲ فلش هم زده
   ولی کمیک فلش رو طراحی نکرده، طراحش یه نفر دیگه بود. با این حساب خود طراح اصلی کمیک فلش یه کاور جدا هم زده برای کمیک خودش به اسم واریانت کاور
   طراح کاور دو نفرن منظور اینه
   نظر لطف تون هم هست خیلی خوشحالیم که از این کمیک خوش تون اومده

   1. rock می گوید

    ممنون بابت پاسخ گوییتون.

    والا تنها کاری که میتونیم برای قدردانی از زحمات تیم خوبتون بکنیم گفتن”متشکرم”میتونه باشه.

 10. factfan می گوید

  آقایون یک سوال خیلی مهم برام پیش اومده.

  کسایی که سریال فلش رو دیدن میدونن که تو فصل دوم زوم(هانتر زولومون)تونست با ارتعاش بدنش از دیوار مخفی اتاقک ایبارد ثاون رد بشه تا والی و جسی رو پیدا کنه.تو فصل چهار فلش اعلام شد که بعد بازگشت از اسپید فورس بری الن دوباره سریع ترین مرد دنیا میشه.اواخر فصل دیدیم که بری میخواد از همون دیواری که زوم رد شد، رد بشه.(برای گرفتن دوو)ولی نتونست!!!خواهشا یکی توضیح بده که این سوتی سریال بوده یا من بد متوجه شدم.

 11. factfan می گوید

  دقت کردین این جی گریگ بیچاره فقط تو این دکمه یه خورده بود و بعدش دود شد رفت هوا!!!!

  دیسی کلا یادش رفته یه جی گریکی هم هست.بابا ما هرچی کمیک فلش رو دنبال میکنیم هیچی بهش اشاره نمیشه.معلوم نیست مرده یا زنده هست.کتشکی برگرده.

  1. S. Mahdi می گوید

   والا دوست عزیز، درمورد سوالتون نمیتونم چیزی بگم (چون من کُلا سریال های دی سی تو CW رو دنبال نمیکنم). اما راجب جی گریک… خب همونطور که میدونید جی گریک یکی از اعضای اصلی و بنیان گذارانِ Justice society of america (جامعۀ عدالت آمریکا) هست، اما این گروه بعد از دورۀ New 52 (که جهان دی سی ریبوت شد) دیگه حضوری در دنیای اصلیِ دی سی نداشتن (و اگه اشتباه نکنم فقط توی یک دنیای موازی وجود داشتن) و به نوعی از کمیک ها پاک شدن؛ اما بعد از انتشار کمیک DC universe rebirth (که سایت خودمون با بهترین کیفیت ترجمه و ادیتش کرده)، به نوعی دورۀ جدید کمیک های دی سی، با دوره های گذشته و قبل از New 52 پیوند داده شد، بعد شروع به اشارات مختلف به این گروه شد (که تو همین کراس اُور دکمه بیشترین اشارات رو دیدیم)، اما در رویداد جدید دی سی، یعنی Doomsday clock دیدیم که جانی تاندر (که از اعضای JSA بود) داره گروه JSA رو به یاد میاره و دنبالشونه و حتی تو شمارۀ ۵ این کمیک دیدیم که حتی جانی تاندر به دنبال فانوسِ آلن اسکات (که اونم از اعضای اصلی JSA بود) هم رفت… بنابراین به احتمال زیاد جی گریک (و JSA) به کمیک های دی سی تو همین رویداد برمیگردن، هرچند باید منتظر شماره های بعدی Doomsday clock بمونیم تا سرنوشت این گروه مشخص بشه. 

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال