پروژه ۲۰۱۸: برترین سریال های کمیک بوکی در سالی که گذشت

پس از مدتی درنگ، طبق روال پیشین بازگشته‌ایم تا برترین آثار اقتباس شده‌ی کمیک بوکی در قالب سریال های تلویزیونی را معرفی کنیم. امسال نیز همانند سال گذشته، سریال ها و البته فصل های جدیدی منتشر شدند که انتخاب برترین ها از بین آن ها، چالش سنگینی را به همراه داشت. اما با این حال، شما را به معرفی و بررسیِ برترین سریال های کمیک بوکی سال ۲۰۱۸ دعوت می کنیم.


۵ – Preacher

وضعیت پخش: فصل سوم

شبکه پخش کننده: AMC

منتقد اسکواد: طاها حامدی

در فوریه سال ۲۰۱۴، شبکه AMC رسماً اعلام کرد که در حال گسترش سریالی تلویزیونی بر اساس کمیک بوک شاهکار واعظ یا همان Preacher، از انتشارات ورتیگو، به قلم گارث انیس است. داستان درباره واعظی به نام جسی کاستر است که بطور اتفاقی توسط نیروی ماوراییِ جنسیس تسخیر شده و طی اتفاقات متعددی، همراه با دوستان خود، وارد ماجرا های عجیبی می شود. اولین اپیزود این سریال در تاریخ ۲۲ می ۲۰۱۶ از طریق شبکه AMC تولید و پخش شد که واکنش مثبت منتقدین و طرفداران را در پی داشت. پس از آن، دو فصل دیگر این سریال در ژوئن ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ پخش شدند. فصل دوم با قدرت بیشتری نسبت به فصل اول، به پیشبرد داستان کمک کرد و تا حدودی از فصل اول بهتر بود. اما فصل سوم در بسیاری از جاها متناقض ظاهر شد.

می توان این فصل را به دو بخش تقسیم کرد؛ ۶ قسمت اول که افت چشمگیری نسبت به فصل پیشین دارد و با ریتم نامناسب تا حدی کسل کننده می شود، و قسمت هفتم به بعد که پایان بندی داستان را شکل می دهد و با روایتی که دارد ورق را برمی‌گرداند. در واقع سریال با پایان یافتن بخش داستانیِ انجلویل به نوعی متحول می شود و به روند اصلی خود باز می‌گردد. به عبارت دیگر، فصل سوم این سریال، ایستگاه توقفی طولانی برای داستان فصل دوم است که در آن با سرگذشت جسی کاستر و خانواده او آشنا می شویم. این فصل تجربه های جدید و منحصر به فردی را در اختیار بینندگان می گذارد و با فیلمنامه‌ی حساب شده و داستان هدفمند می خواهد رضایت طرفداران خود را جلب کند. شخصیت پردازی ها حتی پیشرفت هایی نسبت به منبع خود دارند که باعث جذاب تر شدن آن ها می شود. بازیگران سریال به معنای واقعی کلمه، شگفت انگیز هستند و به خوبی قادرند تا استعداد خود را به نمایش بگذارند.

البته دلایلی نیز وجود دارند که باعث می شوند این فصل نتواند با فصل های قبلی خود رقابت کند و از آن ها عقب بماند؛ متاسفانه همانطور که گفته شد، اپیزود های اول چندان نفسگیر و مبتکرانه کارگردانی نشده‌اند و حتی از لحاظ داستانی نیز ضعف های زیادی دارند. هم چنین در طول سریال، برخی کاراکتر ها به فراموشی سپرده می شوند و زمان کمی به آنان اختصاص داده شده است. اما مسئله حائز اهمیت این است که ویژگی های مثبت این فصل تا حدودی توانسته‌اند عیب ها را بپوشانند و یا حداقل از شدت آن ها بکاهند. سریال پریچر قطعاً یکی از بهترین سریال های کمیک بوکی ساخته شده تا به امروز است و با ویژگی های خاصی که دارد همه را مجذوب خودش می کند. بنابراین اگر تا به حال این سریال را ندیده‌اید حتماً آن را در صدر لیست دانلود خود قرار دهید.


۴ – .Agents of S.H.I.E.L.D

وضعیت پخش: فصل پنجم

شبکه پخش کننده: ABC

منتقد اسکواد: شایان محمودی

سریال ماموران شیلد همواره یکی از برترین سریال های عرصه‌ی سرگرمی در میان اقتباس های کمیک بوکی به شمار می رود. این سریال در سال ۲۰۱۳ پخش خود را از شبکه نام آشنای ABC آغاز کرد و در سال گذشته میلادی، بینندگان این سریال شاهد پخش پنجمین فصل آن بودند که در طی آن ماموران شیلد از زمین جدا می شوند و ماجراهایشان به اعماق فضا کشیده می شود؛ جایی که سازندگان توانستند با الهام گرفتن از معروف ترین آثار فضایی سینمای هالیوود، یک فصل به یاد ماندنی را برای هواداران خلق کنند. در یک کلام، فصل پنجم سریال ماموران شیلد موفقیت بزرگی را در تغییر سبک و خلق یک سیر داستانی جدید برای خالقین این سریال به همراه داشت و این موفقیت سبب شد تا این سریال برای فصل ششم و حتی هفتم نیز تمدید شود.

داستان این فصل درست پس از فصل قبل شروع می شود و از همان ابتدا، سازندگان با تلاش خود سعی دارند تا بیننده را کنجکاو و مجبور به پیگیری داستان جهت پیدا کردن پاسخِ ابهامات موجود کنند. این کار باعث می شود تا سریال از همان اول کار، موفقیت قابل توجهی را به دست آورد. نکته دیگری که در طول سریال رعایت شده است، زمان بندی درست روایت داستان برای شخصیت ها می باشد که فرصت کافی را در اختیار اکثرِ کاراکتر ها برای درخشیدن قرار می دهد، که حاصل آن رشد کیفیِ شخصیت پردازی و کمک به برقراری ارتباط با بیننده است.

سریال مارموران شیلد، مملو از کاراکتر های متفاوت و جالب است که بیشتر آن ها با یکدیگر شیمی خوبی دارند و به جذابیت داستان، کمکِ شایانی می کنند. هم چنین در این فصل، شاهد پیچش های داستانی فوق العاده‌ای هستیم که مطمئناً شما را شوکه می کنند. اکشن قوی و جلوه های ویژه‌ی خوب نیز همانند گذشته از نقاط قوت این سریال هستند که تماشای آن ها خالی از لطف نیست. در هر صورت اگر از نکاتی مانند خسته کننده بودن سریال در بخش های میانی و هم چنین نبودِ شخصیت منفی قوی چشم پوشی کنیم، می توان به راحتی با دیدن این سریال، ساعت ها سرگرم شد.


۳ – Daredevil

سریال دردویل توسط شبکه نتفلیکس کنسل شد

وضعیت پخش: فصل سوم

شبکه پخش کننده: Netflix

منتقد اسکواد: آرش مرادی

سومین و ظاهراً آخرین فصل از عنوان محبوب و خوش ساخت دردویل با عملکرد قابل قبول خود توانست برخی از ضعف های فصل دوم را جبران کند و طلسم روند نزولی اخیرِ پروژه های ابرقهرمانی نتفلیکس را بشکند و نظر تماشاگران را دوباره به خود جلب کند. داستان پس از وقایع سریال مدافعان شروع می شود؛ هنگامی که دردویل در طی انفجاری در یکی از ساختمان های نیویورک، به شدت مجروح می شود و به کلیسایی بازمی‌گردد که دوران کودکی خود را در آنجا گذرانده است و در همین زمان، ویلسون فیسک در یک قدمی فریب مقامات دولتی و معامله با آنان جهت رهایی از زندان است.

تمرکز بر روی مسائل ذهنی کاراکتر ها، در صورتی که درست انجام شود می تواند پیشرفت محسوسی را در کار حاصل کند و علت آن نیز واضح است؛ همواره کیفیت شخصیت پردازی کاراکتر ها، با نشان دادن کشمکش های روانی و روابط اجتماعی آن ها رابطه‌ی مستقیم دارد. اکنون در فصل سوم دردویل نیز مشاهده می کنیم که نویسندگان روی خودشناسی و دغدغه های ذهنی مت مورداک تمرکز کرده‌اند که این تصمیم، به خودی خود، شایسته‌ تقدیر است اما از طرف دیگر، آن گونه که باید نتوانسته‌اند داستان را از جهات دیگر هدایت کنند و همین نکته سبب شده است تا سریال در مرحله گسترش پیرنگ از تمام پتانسیل های خود استفاده نکند و در روایت خود دچار نقص هایی بشود.

همیشه یکی از نکاتی که بینندگان را به وجد می آورد، حضور کاراکتر های باورپذیر می باشد. در این سریال، این موضوع، هم در کاراکتر (های) قهرمان و هم در آنتاگونیست های اصلی رعایت شده است که البته این ویژگی به خاطر توانمندی بازیگران این سریال به صورت پررنگ تری به نمایش گذاشته شده‌اند. متاسفانه در کنار نکات مثبتی نظیر سرگرم کننده بودن داستان، وجود تنش کافی در طول سریال و البته جذابیت خاص تعامل بین کاراکترها، هنوز اشکالاتی وجود دارند که مانع از سبقت گرفتن فصل سوم دردویل از نخستین فصل آن می شوند که از میان آن ها می توان به رویکرد تکراری داستان، ناهماهنگی در ریتم روایت، عدم وجود جسارت کافی در کار نویسندگان و هم چنین پرداخت نا به جا، و گاهی بیش از حد، بر روی برخی از کاراکترها اشاره کرد.

جدا از بحث داستان و فیلمنامه، باید گفت که این سریال از لحاظ فنی در جایگاه ویژه‌ای میان همتایان خود قرار دارد که تبحر کارگردان و دیگر عوامل سازنده را نشان می دهد. بدون شک با دقت کردن بر روی جزئیات این سریال می توان به راحتی، کادر بندی صحیح و ماهرانه‌ی بخش فیلمبرداری را مشاهده کرد.

فصل سوم دردویل همانند فصل های گذشته قدرتمند ظاهر می شود و ضمن سرگرم کردن و میخکوب کردن مخاطبان، آن ها را به دیدن صحنه هایی با اکشن نفسگیر دعوت می کند. شاید فصل سوم در حد و اندازه‌ی فصل اول نباشد، اما بدون شک حتی مخاطبان سخت گیر را هم به طور نسبی راضی می کند و در یاد و خاطر آن ها باقی می ماند.


۲ – Chilling Adventures of Sabrina

وضعیت پخش: فصل اول

شبکه پخش کننده: Netflix

منتقد اسکواد: آرش مرادی

اقتباس ۱۰ قسمتی نتفلیکس بر اساسِ کاراکتر سابرینا، یکی از معروف ترین شخصیت های انتشارات آرچی کامیکس، به قدری موفقیت آمیز بود که عده زیادی آن را جزءِ برترین سریال های نتفلیکس در سال ۲۰۱۸ می دانند. این مجموعه، روایتگر قصه‌ی فانتزیِ سابرینا اسپلمن، دختری دورگه از پدری جادوگر و مادری انسان است که باید در تولد ۱۶ سالگی‌اش تصمیم بگیرد بین دنیای فانی و دنیای جادوگری یکی را انتخاب کند و بیخیال دیگری بشود.

بار دیگر روبرتو آگویر ساکاسا اثبات می کند که مهارت قابل توجهی در خلق دنیایی عجیب و وهم آلود با اتمسفری کم نظیر دارد. در حقیقت، فضاسازی در این مجموعه، حرف اول را می زند و سازنده به راحتی توانایی خود را در این موضوع به رخ می کشد، که بی دلیل هم نیست، زیرا قطعاً در حین تماشای این سریال، مجذوب عملکردِ بخشِ کارگردانی خواهید شد.

خوشبختانه نویسندگان در حین نگارش، مهم ترین اصل در نوشتار سناریو را رعایت کرده‌اند و آن چیزی نیست جز شخصیت پردازی و ایجاد کاراکتر های قابل درک که این اصل مهم با روایت حساب شده‌ی داستان موجب می شود تا زمان کافی در اختیار بیننده قرار بگیرد و مخاطبان بتوانند شخصیت ها را بشناسند و با آنان همذات پنداری کنند. از مهمترین دلایلی که سبب بدست آوردن این ویژگی مثبت شده‌اند در درام خوب و روابط منطقی بین کاراکتر ها نفهته است.

با تمام این ها، سازندگان این اثر هنوز آن طور که باید از کلیشه های رایج داستان‌گویی فاصله نگرفته‌اند و می توان گفت که به نوعی توانایی لازم را در این زمینه نداشته‌اند، و حتی در برخی موارد، تمرکز خود را بر سر مسائل جانبی (مانند موسیقی) و دیگر مسائل از دست داده‌اند، اما همواره بر روی جنبه های مثبت به قدر کافی کار کرده‌اند. برای مثال با وجود این که فیلمنامه‌ی این سریال مملو از پیام های اخلاقی و اجتماعی است، اما در بیان آن ها حاشیه نمی رود و همواره اهداف خود را حفظ می کند. از ویژگی های تحسین برانگیز دیگر، می توان به نقش آفرینی های باورپذیر و هم چنین پرداخت مناسب به هر دو دنیای حقیقی و فانتزی، و کاراکتر های مهم هر دو جانب اشاره کرد. اگر می خواهید ساعت ها غرق در یک دنیای فانتزی نوجوانانه همراه با کاراکتر های خاکستری آن شوید، ماجراهای ترسناک سابرینا بهترین گزینه برای تماشاست.


۱ – Legion

وضعیت پخش: فصل دوم

شبکه پخش کننده: FX

منتقد اسکواد: آرش مرادی

سال گذشته شاهد بهترین سریال کمیک بوکی تاریخ به کارگردانی نوآ هاولی بودیم. فصل نخست سریال لژیون حتی در بدترین حالت خود، از تمام مجموعه های کمیک بوکی بهتر ظاهر شد و به ما یادآوری کرد که در آثار کمیک بوکی تنها اختصاص بودجه های میلیون دلاری و انفجار های عظیم کافی نیست، بلکه شرط اصلی موفقیت، ذوق هنری و نبوغ سازندگان و هم چنین داستان جذاب و روایت غیر کلیشه‌ای است.

فصل دوم سریال لژیون، با آغازی مرموز و پر از تردید همراه است؛ زمانی که گروه جهش یافته ها با همکاری بخش سوم، دیوید را پس از ۳۶۲ روز جستجو پیدا می کنند و با بازجویی از او در پی یافتن پاسخ سوالاتی هستند که هم برای کاراکتر های دیگر و هم برای بینندگان ایجاد شده است.

می توان گفت که بزرگ ترین مشکل سازندگان برای ساخت فصل دوم، تمام شدن ایده ها و خلاقیت هایی است که بیشتر آن ها را در فصل پیشین به خرج داده بودند. اما خوشبحتانه این موضوع نه تنها مانع موفقیت آنان نشد، بلکه به مراتب در این فصل شاهد نوآوری های لذت بخش و مبهوت کننده بیشتری هستیم که دیوانه‌وار بودن آن ها را می توان از همان سکانس رقص در قسمت اول به خوبی فهمید. سریال لژیون با روایتی جذاب و درگیر کننده از توهم و واقعیت، گاهی به یک درام-روانشناسی و گاهی به یک اثر تماماً سورئال تبدیل می شود که در هر دو حالت خود کم همتاست. حقیقتاً مهارتِ نوآ هاولی در استفاده‌ درست از مکتب سورئالیسم و به تصویر کشیدن جلوه های آن قابل ستایش است؛ نمایش مجموعه‌ای از تصاویر متحرک و دیوانه‌واری که ضمن حفظ هدفمندی و ارتباط شان با ماهیت داستان، جزئیات کافی را دارا هستند و این نکته نمایانگر تسلط کارگردان است. هم چنین در اپیزود ها، تعدادی ویدیوی آموزشی و روانشناسی کوتاه وجود دارد که ضمن آگاهی بخشیدن به بیننده، او را در درک بهتر موضوع مربوطه یاری می رساند.

اما هنوز یک سوالِ بی پاسخ مانده است؛ فصل دوم لژیون نسبت به فصل اول آن چه تغییر مثبتی داشته است؟ برخی از مولفه هایی که باعث شده بودند فصل اول لژیون به سریالی دیوانه کننده و در عین حال متمرکز و سرشار از خلاقیت تبدیل شود، در فصل دوم حتی قوی تر ظاهر شده‌اند. مواردی مانند شخصیت پردازی ها در کنار بازیگران مستعد، هم چنان ممتاز هستند و پرداختن به ابرشرور داستان، امهل فاروق، استادانه است. اما متاسفانه تعدد اپیزود ها به فصل دوم لطمه نسبتاً بزرگی وارد کرده است که در نهایت منجر می شود برخی از اپیزود ها موضوع چندان قابل قبولی برای پرداختن نداشته باشند و داستان سریال، بیش از حد کش پیدا کند. هم چنین برخی از داستان ها، مناسب اپیزود های خود نبودند و می بایست قبل تر به آن ها پرداخته می شد تا منجر به شکوفایی سریال شوند. موضوعات ذکر شده ثابت می کنند با وجود این که در این فصل با موفقیت فصل اول مواجه نیستیم، اما هنوز سریال لژیون به طور کلی موفق به کسب عنوان بهترین مجموعه تلویزیونی اقتباس شده از کمیک تا کنون شده است.

43 نظرات
 1. آرمان صفا می گوید

  ممنون از تمام دوستان عزیز بابت تهیه این مقاله
  واقعا کیف کردم
  خیلی به جا تمام نکات منفی و مثبت ذکر شده و چیزی که میشه برداشت کرد اینه که هیچکدوم حتی رتبه یک نزدیک یک شاهکار هم نبودن
  دیسی هم که چند ساله خبری ازش نیست که حقشم هست
  امیدوارم دی سی یونیورس یه تغییری به این جریان بده مخصوصا بعد اون شکسته تایتانز
   

  1. Mirabilis می گوید

   آقا آرمان ، خوشحال میشم بدونم سریال تایتانز کجاش شکست بوده از منظر شما .

   1. آرمان صفا می گوید

    سلام آقای میرابیلیس

    والا شخصا نظرم اینه در زمانی که دی سی وضعیت بدی رو طی می کرد و میکنه نیاز داشت به یه سریال خوب. یه سریال متوسطی مثل تایتانز یه شکست براش محسوب میشد. مخصوصا سریالی که شروع کننده شبکه اختصاصی خودش بود. همچنین که آکوامن هم به نظر من یه شکست برای dceu  محسوب میشه

    در رابطه با ایرادات تایتانز هم فکر کنم یه بار با خودتون صحبت کردم. اون نکاتی که هنوز هم یادمه رو میگم

    چرا ریون باید  از دیک گریسون تصور و خیالی داشته باشه وقتی هیچ آشنایی ازش نداره. یکی از مهمترین سوالاتیه که بهش پاسخ داده نشد. چرا خواب رابین رو باید ببینه.

    یکی دوتا قسمتش آبکی بود. شما  داری از یه سازمانی حرف میزنی که به محض خبر دار شدن مامواراش مثل مور و ملخ ریختن سر گریسون و اون پیرمرده. بعد  مقر مخفیشونو جوری نشون میده که قبلا هم گفتم قد شهربازی هم مامور نداره و خیلی آبکی فرار میکنن. دیالوگای بد رابین بمونه

    اصلا خوب به رابین نپرداخته بودن.  تو تمام قسمتایی که  گذشته رابین رو نشون میده چیزی از دلیل خشمش به بتمن رو متوجه نمیشید. بتمن چه راهی رو پیش گرفته و چطور رفتار کرده که رابین انقد خشن شده. ضمن اینکه بعدا خودشونم میزن زیرش با رویای رابین.

    آقای میرابیلی سریال به شکل مضحکی نا تموم رها شد. حالا اینکه چرا قسمت دوازدهم رو نشون ندادن یا ترایگن دیگه انقد ویلن خاصی نیست که شما بخوای یه فصل دیگه هم روش مانور بدی یه حرف دیگس. ولی چرا انصفه نیمه تمموم شد.

    کاش همون موقع پخش این بحثو میکردید دلیل های بیشتری هم میاوردم.

     

     

     

    1. آرمان صفا می گوید

     ولی شما همینو با دوم پاترول مقایسه کنید که اون هم به نوعی دارکه

     چقد خوب به گذشته ی شخصیتا میپردازه  و قشنگ بیننده رو همسفر میکنه با سرگذشت کراکترا و با اینکه هیچکدوم رابطه درست حسابی با هم ندارن ولی واقعا حس میکنی یه تیمن. برخلاف تایتانز.

     در رابطه با کلمه ی شاهکار و استاد و مزخرف والا من یکی دوجا خودم تند رفتم ولی ندیدم به کسی بگیم استاد یا فیلمی رو شاهکار خطاب کنیم. یا به فیلم خوب بگیم مزخرف

     اینا فرهنگای غلطی ان که جای دیگه خلق شده و ناراحت هم نشید ولی خودتون هم  زمانی که جای دیگه فعال بودبد کم کاری کردید تو این زمینه و شاید اگه بیشتر جلوش ایستاده بودید  الان وضعیت بهتر میبود.

     هربار هم کاربری احساس کردیم نظری اشتباه میده در رابطه با فیلم یا کمیکی باهاش بحث کرردیم که شاهکاری درکار نیست

     نمونش نطراتمون در رابطه با فیلم  واچمن و کمیک ساعت قیامت هست. به وفور و بدون تعارف و فن بازی، حسن و ایراداتشو گقتیم

     سنمون بالا نیست ولی دیگه از این مرحله های تعریف بیخودی و کوبوندن بیش از حد هم گذر کردیم

      

    2. Arash Moradi می گوید

     درست گفتین

     فیلمنامه واقعا یجاهایی غیر منطقی میشه

     راجب خود سریال هم باید بگم که به هیچ عنوان از پتانسیل کاراکتر هایی که در اختیار داره درست استفاده نمیکنه … شخصیت پردازی های عمیق و کاملی هم شاهد نیستیم در طول سریال

     یکی از نکات بدی که در سریال وجود داشت ؛ مانور دادن روی بتمن بود. این نکته بدی نیست و زمانی ازار دهنده میشه که ما فقط چند ثانیه بتمن رو میبینیم ( اونم با زوایه افتضاح دوربین تا بتمن رو نشون ندن ) و باقی سریال فقط صداشو میشنویم … من از قرار داد و مباحث دیگه ای مثل حق استفاده از کاراکتر ها و هر دلیل دیگه ای که اینکارو کردن مطلع نیستم ؛ اما این رو میدونم که وقتی شما نمیخوایی یا نمیتونی از بتمن استفاده کنی ، قرار دادنش توی داستان اون هم به این صورت کار درستی نیست

     و چرا بنای صخیت پردازی دیک در سریال ، انقدر سطحی بهش پرداخته میشه؟ رابین از بتمن بدش میومد درست … اما چرا به خوبی این موضوع شرح داده نشد ؟ ( منظورم این نیست که اصلا اشاره نشد بهش ، اتفاقا فلش بک هایی هم دیدیم اما متاسفانه فلش بک ها آنچنان که باید ، به درد بخور نبودن و اینجا هم سازندگان میتونستن بهتر عمل کنن )

      

     راجب پایان هم درست میگید … شاهد یه کیلف هنگر کاملا اشتباه بودیم که در اصل نباید اینطوری میشد چون در بدترین جای ممکن سریال رو تموم کردن

      

     همچنین باید یادآور این موضوع بشم که سریال تایتانز رویه درستی برای داستانگویی و روایت نداره

     بهتر میشد اگر اول با کاراکتر ها کاملا اشنا میشدیم و دغدغه های اون ها رو به خوبی درک میکردیم  بطوری که پرداخت کامل و درستی داشته باشند ، بعدش سراغ باقی داستان میرفتیم

     و نکته دیگه اینکه برخلاف ماموران شیلد ( که در مقاله توسط اقا شایان بهش اشاره شد ) ، در این سریال کاراکتر ها از پتانسیلشون استفاده نمیشه و به نوعی میشه گفت سهم منصفانه ای از داستان رو نمیگیرن و اکثرشون زیر سایه رابین هستن

      

     راجب بازیگران هم من در فضای مجازی دیدم که واکنش های مختلفی داشت … باید بگم که عملکرد بازیگر ها نه بد بود نه خوب … در حد متوسطی قرار دارن ( البته گاهی بد بازی میکنن و گاهی خوب ) و میتونستن بهتر باشن

     داستان هم روند کندی در پیش میگیره و در چند قسمت اول به دلیل اشتباهاتی که انجام میده ، نمیتونه آنچنان که باید ، بیننده رو درگیر خودش کنه

      

     البته سریال نقاط قوتی هم داشت منتها موضوع در باره ایرادات سریال بود

     فیلمنامه منسجمی هم نداره

     حتی در سکانس های اکشن ، فیلمبرداری واقعا بدی داره

     در کل بخوام تو یه جمله تایتانز رو توصیف کنم میشه : ” تاحدودی سرگرم کننده اما پر از اشکال “

 2. Arash moradi می گوید

  سلام.

  میخواستم چند تا نکته رو راجع به این مطلب بگم

  اول از هر چیز من باید یه عذرخواهی بکنم چون این موارد مربوط به من قرار بود اوایل بهمن به دست دوستان برسه اما متاسفانه به دلیل مشغله های زیادی که داشتم (اعم از گرفتاری های کاری و شخصی‌‌) نتونستم در موعد مقرر بخش های مربوط به خودمو بهشون برسونم و متاسفانه با حدود ۶ هفته تاخیر (!) باعث شدن که برنامه هاشون به کلی به هم بخوره و واقعا من شرمنده شدم

  نکته دوم راجب خود عنوان مقاله هست…واقعا سریال ها (من ماموران شیلد رو ندیدم) از سطح انتظار من پایین تر بودن…سریال خوب هم داشتیم اما اثر کم نقصی رو شاهد نبودیم و این موضوع حداقل من رو ناامید کرد.‌ در هر حال امیدوارم سال آینده پروژه هایی که در دست ساخت هست بتونن تا حدی رضایت بخش باشن

  یه سری سریال های کمیک بوکی هم هستن که با احترام به طرفداراشون، بیش از حد سطحی و مضحک ساخته شدن که این نکته باعث شد که من به عنوان مخاطب حتی قسمت اولشون هم تحمل نکنم که تاسف باره

  و در نهایت مهم ترین موضوعی که باقی میمونه، قدردانی از ویراستار خوب و زحمت کش اسکواد هست یعنی اقا ارشیا

  یکی از عادت های بد من اینه که من اصولا به جز در مواردی استثنا، هر وقت مقاله ای رو مینویسم (چه برای سایت و… چه مقالات حرفه ای در زمینه شغلی) وقتی آخرین کلمه مقاله رو مینویسم دیگه فایل رو میبندم و نوشته رو دوباره نمیخونم (حالا به دلیل نبود وقت یا کلا نداشتن حوصله) و در نتیجه اکثر مقالات من خصوصا برای سایت ها، پر از ایرادات تایپی و اشتباهات متعدد در جمله بندی هستند که واقعا کار‌ رو برای ویراستار به شدت سخت و وقت گیر میکنه

  ارشیا جان هم من میدونم که کار فوق العاده زیادی داشت و شاید یک ثانیه هم براش مهم بود اما به هر حال زحمت این مقاله رو به بهترین شیوه ممکن کشید و میدونم خیلی اذیت شد اما کارشو خوب انجام داد و در عمل هم نشون داد که واقعا کاربلد و منظمه…

  و در نهایت از اقا طاها و اقا شایان تشکر میکنم که زحمت کشیدن و متن خیلی خوبی‌نوشتن

  با تشکر – مرادی

 3. ارشیا بشیری می گوید

  خیلی ممنونم از آقای مرادی که واسه این مقاله سنگ تموم گذاشت، حالا ما که غریبه نبودیم و دیدیم که چه مشکلاتی براشون توی این دو ماه پیش اومد که حالا گفتن شون جایز نیست. اما با وجود تمام اینها، آقای مرادی نه نگفت و به خاطر اینکه پروژه ما ناقص نشه، اومد و به من و بقیه‌ی بچه ها کمک کرد تا این مقاله رو تموم کنیم و واقعا قدردانی کردن از ایشون کمه و امیدوارم یه روزی توفیقی پیدا کنیم و بتونیم براشون جبران کنیم.

  ایشالا در طی دو هفته‌ی آینده بقیه‌ی مقالات هم منتشر میشن و قبل از عید پرونده ۲۰۱۸ بسته میشه. از همه بچه ها به خاطر زحمات شون ممنونم. امیدوارم مخاطبین اسکواد لذت کافی رو از خوندن این سری مقالات ببرن.

 4. Deadpool می گوید

  از سریالها کمیکی ۲۰۱۸ فصل سه دردویل رو دیدم که فوق العاده بود هرچند به پا فصل اول نمیرسید هنوز ولی از فصل دو بهتر بود با فصل دوم جسیکا جونز با اینکه خیلی خوب بود ولی افت شدیدی نسبت به فصل اولش داشت.فصل اولش یه اثر بینظیر و نزدیک به شاهکار بود که فکر نکنم تکرار بشه.الانم دارم فصل دو لوک کیج میبینم که تا نصفه دیدم زیاد جذاب نبود و کسل کنندس

 5. E.N می گوید

  به به عجب مقاله ای، عالی بود، خسته نباشید میگم خدمت تمام نویسندگان این مقاله

  بسیار مقاله خوبی بود بدون اینکه سریال و اتفاقات و پیچش های داستان رو لو بده به خوبی به بررسی تقریبا تمام نکات مثبت و منفی سریال و چیز هایی از سریال که حتی بهتر از حد انتظار بودند و چیز هایی که میتونستند در سریال بهتر باشن پرداخته شد 

   راستی این سریال هایی که در دوسال پخش میشن رو چجوری در مقاله قرار دادید، مثلا اگر یک فصل از سریالی هم در سال ۲۰۱۷ پخش بشه و هم در سال ۲۰۱۸ پخش بشه، و یا یک فصل از یک سریال پخشش در سال ۲۰۱۸ شروع بشه و  در سال ۲۰۱۹ پخشش تموم بشه، در اینجور مقالات سایت در کدوم سال قرار میگیره؟ 

  یک چیزی درباره مقاله بگم، به نظرم اگر برای بیان نکات قوت و ضعف از دلیل و مثال هم استفاده میکردید،مقاله  حتی بهتر هم میشد، مثلا در مقاله گفته شد که شرور فصل پنجم ماموران شیلد به قدر کافی جالب نیست، اگر برای این حرف دلیل میاوردید و راجع به انگیزه ها و شخصیت پردازی شرور فصل پنجم توضیح میدادید و ضعفش رو هم میگفتید کجاست بهتر میشد، البته اونجوری مقاله بیش از حد ممکن بود طولانی بشه ولی به نظرم ارزشش رو داشت، یا مثلا از بازی بازیگران وقتی تعریف کردید اگر میگفتید که چون مثلا در فلان قسمت در فلان  سکانس اینجوری بازی کرد و توضیح میدادید بهتر بود، البته اینجوری شاید بخش هایی از داستان لو میرفت ولی اگر میتونستید بدون لو دادن داستان توضیح بدبن عال عالی میشد

  این با کمال احترام نظر بنده راجع به مقاله بود، باز هم بابت این مقاله بسیار زیبا ممنون

   

  1. Arash moradi می گوید

   سلام ممنون بابت نظرتون
   در حالتی که گفتید، سریالایی که مثلا در سال ۲۰۱۹ پخششون تموم میشه، همون در بخش سال ۲۰۱۹ قرار میگیره برای مقالات.

   چیزی که میفرمایید برای نقد و بررسی ها انجام میشه

   در این مقاله سعی شده یک معرفی و بررسی جامع و کلی از گزینه ها ارائه بشه و نیازی یه ورود در جزییات در بخش هایی که گفتید نیست و استانداردش همینه

   برای بازیگران و… هم که میفرمایید اولا سریال ها همونطور که مطلع هستین طولانی تر از فیلمهای سینمایی هستن و نمیشه راجع به پلان ها توضیح داد و  همونطور که گفتم در نقد و بررسی های اختصاصی گزینه ها باید به این موارد پرداخته بشه ( میتونید به نقد و بررسی فصل پنجم سریال ماموران شیلد مراجعه کنید و در صورتی که ابهامی برای شما ایجاد شد ، در همون پست با نویسنده حرف بزنید)

   در غیر‌ این صورت همونطور که گفتید ممکن بود یه جاهایی اسپویل بشه یا حتی مقاله طولانی بشه و شرایط برای خواننده سخت میشد … دقت داشته باشید که هدف از نگارش این مقاله؛ اولا ایجاد اشتیاق برای طرفداران بود که در صورت تمایل برن سریالهای کمیکی ۲۰۱۸ رو که ارزش وقت گذاشتن رو داشتتد ، ببینند و دوما برای کسانی بود که سریال ها رو دیدن و حالا میخوان نکات جامع و بررسی کلی راجع به سریالی که براش ساعت ها وقت گذاشتن رو بخونن و بهتر بدونن که با چه اثری سر و کار داشتن”

    

   از نظر من اشتباه هست که در مواردی اینچنین ، بیش از حد وارد جزییات شد بخصوص در سریال ها

   موفق باشید

   1. E.N می گوید

    آهان، متوجه شدم،ممنون بابت توضیحاتتون

    1. E.N می گوید

     ببخشید راجع به سال سریال که پرسیدم هم میشه توضیح بدید

     1. Arash Moradi می گوید

      ببخشید یادم رفت جواب اون سوالتون رو بدم

      جوابتون درج شد

 6. عادل اسلامی می گوید

  ممنونم از همه‌ی دوستان و خصوصاً جناب مرادی که زحمت نوشتن این مقاله رو کشیدن.

  خودم شخصاً از سریال لژیون خیلی تعریف شنیدم و متاسفانه تا به الان موفق نشدم ببینمش، با این وضعیت حتماً باید یه گوشه از وقتم رو براش خالی کنم.

  بحث سال ۲۰۱۹ شد در کامنت های قبلی، لازم می‌دونم بگم در مقاله‌ی سال دیگه واقعاً از نظر سریال تنوع بیشتره و رقابت هم طبیعتاٌ سنگین تر، خصوصاً با پخته تر شدن استریم دی‌سی یونیورس و هم‌چنین سریال هایی که بر پایه‌ی کمیک های ایمیج و دارک هورس ساخته شدن D:

 7. علی زراعت می گوید

  با فضا پریچر اصلا حال نمی کنم یک قسمت دیدم بعد همه فصل رو پاک کردم همون لوسیفر خیلی بهتره بود برام. مأموران شیلد هم مثل فصل ها قبل خوب بود. لژیون خیلی عجیب شده بود اصلا من تا قبل قسمت آخر نمی فهمیدم چی به چیه ولی دوست داشتم ادامش بدم. ولی نکته جالب لژیون از نظرم سیاسی بودنش بود.‌ خطر اسپویل.

  .

  چون اومدن برا ویلن داستان بین این همه بازیگر بازیگری ایرانی آوردن که تو سریال هم ایرانی حرف می زد. و تو روند داستان مشخص میشه اصلا این مرد ویلن نبوده و شخصیت اصلی داستان در اصل ویلن هست. این از نظرم خیلی سیاسی بود. بهترین بخش فصل هم اون جا بود که می گفت من مرد خوبی هستم لایق عشقم چون یه جورایی کل فصل رو توضیح داد. بخش های ابتدایی هر قسمت که آموزشی بودن خیلی جالب بودن و باعث می شدن سریال تو زندگی واقعی هم کاربرد داشته باشه.

  .

  سابرینا رو که ندیدم ولی جا داشت که از فلش فصل جدید یا تایتانز اسمی برده بشه. هرچند که سورپرایز سریال ها فصل جدید سوپرگرل و با ویلن معرکش بود هرچند یه جورایی ویلن نبود. دوم پاترول قسمت اول خیلی باحال بود هرچند حال حوصله بقیع قسمت ها رو نداشتم و گذاشتم برا بعد. امسال سریال واچمن هم قرار ساخته بشه و فکر کنم امسال سریال ها خان تری بیان من که راضیم.

  1. E.N می گوید

   طبق توضیحات آقای مرادی، باتوجه به اینکه فصل پنجم فلش و فصل چهارم سوپرگرل سال ۲۰۱۹ پخششون تموم میشه پس احتمالا شاید در مقاله سال بعد شاهد حضور فصل پنجم فلش،فصل پنجم گاتهام،فصل چهارم سوپرگرل و فصل هفتم ارو باشیم 

   مخصوصا فصل پنجم فلش و فصل هفتم ارو به نظرم حتما باید در مقاله سال بعد حضور داشته باشن چون از هر نظر دیدنی و جذاب بودند تا حالا این دو فصل، البته همونطور که آقا ارشیا بشیری هم گفتن، سال ۲۰۱۹ قراره غوغایی بشه در زمینه سریال های کمیک بوکی پس بهتره که در  سال بعد بیشتر از ۵ عدد سریال حضور داشته باشن در مقاله برترین سریال های کمیک بوکی ۲۰۱۹، سریال هایی هم هستن که فصل آخرشون پخش خواهد شد مثل ارو که فصل بعدی یعنی فصل هشتم، قراره فصل آخر باشه و ۱۰ قسمت هم خواهد داشت که به نظرم عالیه، چون فصل هفتم بسیار قشنگ و دیدنیه،فصل شش هم خوب بود ولی این فصل هفتم خیلی بهتره و به بهترین شکل داستان داره جلو میره، وقتی این  فصل تموم بشه قطعا در ذهن هواداران و منتقدان خاطره خوشی مثل فصل اول و دوم و پنجم ارو به جا خواهد گذاشت  و تازه این فصل ۲۲ قسمتیه، فصل بعد که فصل هشتم و آخرین فصل سریال ارو هستش چون ۱۰ قسمتیه، نویسندگان میتونن سریال رو به بهترین شکل به پایان برسونن و فصل بعد میتونه حتی از این فصل هم بهتر بشه و حتی آخرین فصل میتونه به بهترین فصل سریال ارو تبدیل بشه چون کاملا پتانسیلشو داره

 8. مرتضی می گوید

  دمتون گرم اقا خیلی خوب بود

  از بین این سریالا من از دردویل و سابرینا خوشم اومد

  لژوینم هنوز ندیدم البته،انقد تعریف و تمجیدش میکنن باید حتما ببینمش

   

   

 9. محمد شهبازی می گوید

  متاسفانه از این لیست من فقط تونستم فصل سوم دردویل رو ببینم پس قاعدتا مبنایی برای مقایسه عملکرد این سریال با مابقی سریال های این لیست در دسترسم نیست.

  ولی نسبتا به واسطه دوستان که دنبال کننده سریال ها هستند آشنایی هر چند کمی از عملکرد برخی از سریال های این لیست لااقل از دیدگاه کسی که واکنشهای طرفداران رو مشاهده میکنه در اختیار دارم و اینو تا اینجا میدونم که دو سریال ماموران شیلد و لژیون واقعا تونستند هوادارا رو غافلگیر کنن و خارج از چیزی که انتظار میره انتظارات رو برآورده کنن.

  از نظر شخصی که موفق شدم سریال دردویل رو دنبال کنم واقعا فصل سوم انتظاراتم رو برآورده کرد و این شخصیت و سریال به روال درست خودش همانند فصل اول برگردوند ولی خب متاسفانه ماجراهای کنسل شدن پیش اومد من و خیل عظیمی از دوستداران این سریال رو به بن بست ناامیدی کوبوند هر چند امیدوارم فرجی پیش بیاد و ادامه این سریال ساخته بشه.

  بحث آخرم زیاد مربوط به این لیست نیست ولی بی ربط هم نمیتونه باشه، ما شاهد استریم دیسی هم بودیم که با یه شروع فاجعه بار خودشو آغاز کرد(تایتانز) ولی خب خیلی زود جبران کرد با فصل جدید انیمیشن محبوب یانگ جاستیس  نشون داد معیار قضاوت مون نمیتونه تایتانز تنها باشه و این استریم اگر کادر ماهری داشته باشه میتونه دست به غافلگیری های بزرگ هم بزنه هرچند تاحالا موفق به تماشای دوم پاترول نشدم که مطمئنا بزودی شروعش میکنم ولی ظاهرا این سریال هم بازخورد خوبی در بین بینندگان داشته که نشان از پتانسیل این استریم هایی داره که اندک اندک دارن کارشون رو شروع میکنن و با ورود غول رسانه ای مثل دیزنی به این حوزه و شروع سریال های ابر قهرمانی خودش ظاهرا در آینده با صحنه های هیجان انگیزی در حوزه سریال های کمیکی رو به رو خواهیم بود که این دست از مقالات رو جذاب تر میکنه!

   

  در آخر جا داره از دوستان که زحمت این مقاله بسیار عالی رو کشیدن مراتب قدردانی رو داشته باشیم

  با تشکر از دوستان خوش ذوق در قلم نقد آقا طاهای دوستداشتنی، شایان خان و جناب مرادی گرامی و اللخصوص ارشیا جان که زحمت ویرایش رو مثل همیشه میکشند>

  1. Mirabilis می گوید

   میشه بگی تایتانز چرا فاجعه بوده ؟!

   واقعا ادم میمونه تو موجی که تو دنیای کمیکه ، گند زدن تو معنی سه تا کلمه رفته : شاهکار ، فاجعه ، استاد .

   هر کی از یه چیزی خوشش نمیاد میشه فاجعه ، حال کنه میشه شاهکار ، دو خط بیشتر کمیک خونده باشه استاد .

   خدایی به فکر هیچی نیستید ، به فکر فرهنگ کمیک باشید که گند خورده توش رفته ، کلمه شاهکار اینقدر ارزشش اومده پایین که هر چیزی دیگه شاهکار خطاب میگیره ، تا الان هیچ فیلم کمیکی ای شاهکار نبوده خیلی رک و راست .

   فیلم کمیکی به معنای واقعی کلمه فاجعه هم اونطوری که دوستان مدام هر فیلمی میاد مورد عنایتش قرار میدن نداشتیم . چقدر مهمه واقعا درست دیدن و درست نظر دادن ، اینو بعد چندین و چند سال بودن تو جامعه کمیک و دنیای فانتزی دارم میگم .

   1. محمد شهبازی می گوید

    راستشو بخوای نمیدونم چطوری چیزی رو که حتی معمولی و حتی متوسط هم نیست درست توصیف کنم
    وقتی یه تیکه آشغال رو میبینی نمیتونی که از روی رو در بایستی با بقیه ارزششو از چیزی که لایقش نیست بهتر توصیف کنی!البته شاره کنم بنده نظر شخصیمو بیان کردم پیغمبر یا معصومی نیستم که بقیه از حرفم پیروی کنن هرکی بالاخره نظری داره و در آخر مجموع نظرات میتونه تا حدودی میزانی برای سنجش یه اثر باشه.

    من خودم همراه خیلی از دوستان به صورت هفتگی این سریال رو دنبال میکردم ولی(از نظر شخصی نه اینکه بقیه رو جمع ببندم با خودم!) در آخر خیلی از دیدن این سریال سرشکسته شدم حالا چه شما خوشتون بیاد چه نیاد!
    سریال تایتانز از جهتی هم میشه گفت زیادم لایق این همه کوبیدن نیست چون بهرحال محصول جدید یه ایده و یه شبکه اس و ۱۰۰% ما این نکته رو قبول داریم و خود من اللخصوص بعد از دیدن محصولات بعدی استریم دیسی به این موضوع رسیدم که بله امثال یانگ جاستیس و دوم پاترول نشون دادن که میشه استارت ضعیف استریم دیسی رو نادیده گرفت بهش امیدوار بود.

    در بخشی از صحبتاتون لطف کردید و موضوع مهمی از جامعه کمیک ایران رو بهش اشاره فرمودید ولی اینو هم قبول کنید که نگاه متکبرانه و از بالا به پایین بعضی دوستان هم به سایر کسانی که اطلاعات ابتدایی از کمیک دارن هم کم بی اثر در این پدیده استاد پرستی نشد همین آقایون در به در به دنبال عقده گشایی هاشون از سایرین هم قشرهاشون بودن که نام خودشون رو بیشتر مطرح کنن که این فلاک بر سر تازه ورودی های دنیای کمیک نازل شد،همین دوستان فخرفروش کم بی تاثیر نبودن که این کلمات رو در ذهن اغلب تازه ورودان کاشتند و الان خودشون رو پاک تر از آب زمزم میدونن!

   2. آرمان صفا می گوید

    شخصا تنها اقتباس کمیک بوکی که لایقه کلمه ی شاهکار هست رو
     
    فیلم شوالیه تاریکی میدونم

 10. ارشیا بشیری می گوید

  سال ۲۰۱۹ که غوغایی میشه اصلاً فکر نکنم بتونیم ۵ تایی بنویسیم
  چون سریال های استریم دی سی مثل سوامپ ثینگ، سریال انیمیشنی هارلی کوئین، استارگرل و هم چنین دووم پاترول که هستن. (و البته فصل سوم یانگ جاستیس که ترکونده تا اینجای کار)
  سریال های دیگه ای هم مثل The Umbrella Academy و Deadly Class هم که دارن پخش میشن.
  فصل دوم سریال Happy! با تهیه کنندگی گرنت موریسون ۳ هفته دیگه منتشر میشه.
  سریال های CW که هم چنان هستن…
  فصل آخر سریال گاتهام هم داره منتشر میشه، فصل بعدی ماموران شیلد هم در دستور ساخته و امکانش هست توی ۲۰۱۹ پخش بشه.
  ضمن اینکه سریال های جدید و مستقلی مثل واچمن، Y: The Last Man و امثال اینها که از روی کمیک بوک های شاهکاری اقتباس شدن هم توی برنامه هست و احتمالاً توی سال ۲۰۱۹ منتشر میشن.
  خلاصه اینکه توی سال جدید از نظر اقتباس های کمیک بوکی، هم سریال های بیشتری داریم و هم فیلم ها و انیمیشن های زیادی قراره منتشر بشن. (منظورم از انیمیشن بیشتر از دی سی ئه، دی سی نزدیک ۴ تا انیمیشن قراره منتشر کنه)

 11. آرمان صفا می گوید

  البته بعید میدونم منظور آقای مرادی سریالای سی دابلیو بوده باشه دوست عزیز

  سریالایی که این همه فصل هیچ جایگاهی نتونستن کسب کنند بعبده دیگه بشه توشون انقد تغییرات بنیادی داد که جایگاه بهتری رو کسب کنند.مخصوصا ۲۰۱۹ که رقابت میره بالا

  هنوزم بعد دیدن سه چهار فصل از سریال فلش معتقدم که این سریالا دارن به شخصیت های دی سی آسیب میزنند. به عنوان یه هوادار فلش دارم میگم. ضعیف نیستند ولی در حد یه چیز دهن پر کن هم نیستند. هیچکدوم. یه سری طرفدارای خاص خودشونو دارند.

  اون ارو هم ادای بروس وین و فیلمای نولانو در میاورد که انقد اوایل گرفت. وگرنه آش دهن سوزی نیست

  کاری نداریم که شخصیت پردازی ارو از بیخ و بن غلطه

   

  1. E.N می گوید

   آقا آرمان بنده گفتم اگر قرار باشه در مقاله باشه باید در مقاله سال بعد باشه چون پخششون در سال ۲۰۱۹ تموم میشه، وقتی گفتم طبق توضیحات آقای مرادی، منظورم سال شروع پخش و اتمام پخش سریال ها و چگونگی قرار گیریشون در مقاله بر اساس تاریخ شروع و اتمام پخش سریال ها بود، حالا اونجا بحث cw شد گفتم که اگر قرار باشه قرار بگیرن باید در این تاریخ قرار بگیرن، حالا هر سریالی میتونه باشه، من منظورم تاریخ شروع و اتمام پخش سریال ها و چگونگی قرار گرفتن سریال ها بر اساس تاریخشون، در مقاله بود

   البته از کیفیتشون هم دفاع میکنم

   سریالایی که این همه فصل هیچ جایگاهی نتونستن پیدا کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان فلش و ارو هیچ جایگاهی ندارن؟؟؟؟؟؟ همینا بودن که باعث شدن سریالای ابر قهرمانی هوادار پیدا کنن(البته قبلش سریال اسمالویل بود که باعث شد کلا سریال های کمیک بوکی و ابر قهرمانی مطرح بشن) فلش و ارو نیاز به تغییر بنیادی ندارن چون هم فلش فصل اول و دومش و هم ارو فصل اول و دومش، فوق العاده بودن قبلا هم گفته بودم شما برو سرچ کن بهترین سریال ابر قهرمانی و ویدیو های دو سه سال پیش رو ببین، اکثرا بهترین رو اونموقع(حتی باوجود دردویل) بهترین رو فلش میدونستن چون اونموقع دو فصل اولش عالی بود و همه شخصیت ها در داستان همونجایی قرار داشتن که باید میداشتن، شخصیت پردازی ها هم واقعا خوب بود، ریتم داستان خوب بود، شخصیت های مکمل درست و حسابی،صحنه های اکشن،موسیقی،بازیگری(تام کاوانا،گرنت گاستین،ونتورث میلر، مت لچر،مارک همیل،دانیل پانابیکر، کارلوس والدس، و حتی بازیگر آیریس اون بازی که برای شخصیت لازم بود رو انجام دادن)گریم،طراحی لباس(فلش، فلش معکوس، زووم،کاپیتان کلد،کیلر فراست،دث استورم) شروران اصلی هرفصل شخصیت پردازی  درستی داشتند و تهدید آمیز هم بودند، هم در مورد زووم و هم در مورد فلش معکوس توضیحات لازم رو قبلا در بخش نظرات تیزر فصل سوم دردویل منتشر شد، دادم، یادمه شما گفتید که چون تعداد قسمت ها زیاده ایده ها و قسمت های بد زیادی در سریال تولید شده، در فصل سوم و چهارم آره باهاتون موافقم،مخصوصا فصل سوم( البته قسمت های بد این دوفصل به ده تا نمیرسن، بیشتر متوسط داشتن) ولی شما فقط یک قسمت بد،اصلا متوسط،یک قسمت متوسط شما از فصل های یک و دو ببین میتونی پیدا کنی؟! واقعا این دوفصل حتی قسمت متوسط هم نداشتن

   سریال فلش در فصل سوم افت کرد، ولی در فصل چهارم از هر نظر بهتر شد و الان در فصل پنجم کاملا به کیفیت فصل اول و دوم برگشته پس برای سریال فلش جای نگرانی نیست چون همین الانش هم درست شده، شما برو فصل پنج رو ببین، اصلا فقط قسمت اول فصل پنج رو ببین،یا هشتم،یا نهم،یا چهاردهم و پانزدهم، ببینید که واقعا سریال فلش برگشته به دوران خوبش،تا الان فقط قسمت ششم فصل پنج به نظرم در حد این فصل نبود و میتونست خیلی بهتر باشه، شخصیت پردازی سیکادا و بازیگری کریس کلین هم باید به نظرم بهبود پیدا کنه، به جز اینا بنده واقعا ایراد بزرگ دیگه ای در این فصل نمیبینم، در ضمن الان به کدوم شخصیت آسیب رسیده، بری آلن واقعا از چه نظر به شخصیتش ضربه وارد شده؟! یا الیور کویین؟! والا این دو شخصیت به خاطر سریال های فلش و ارو محبوبیتشون چندین برابر شده، شما بیا تعداد هواداران شخصیت های بری آلن و الیور کویین رو قبل و بعد از شروع سریال های فلش و ارو مقایسه کن، خداییش خود من یادمه، واقعا اونموقع نصف شهرت و محبوبیت الانشون رو هم نداشتن(حداقل در ایران!) 

   ارو ادای بروس وین و فیلمای نولانو درمیاورد برای همین اوایل گرفت؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

   آقا آرمان از شما بعید بود این حرف، ارو در سریال اگر از لحاظ شخصیت پردازی مشکلی داشت واقعا چرا تونست اینقدر محبوب بشه الیور کویین، حتما چون از بروس وین تقلید کرده!!! خب به نظرتون واقعا اگر تقلید کرده، چرا باید محبوب بشه، اگر یک شخصیت تکراری و مقلد بوده واقعا چرا اینهمه هوادار پیدا کرده؟! خب چون نبوده، آقا مگه هر ابر قهرمانی که خفن و پولدار باشه بدون قدرت های فرا بشری و هویت مخفی داشته باشه از بتمن تقلید کرده؟! ارو یک پارتیزان قاتل بود که سعی داشت نام خانوادشو زنده نگه داره و عدالتو به شهرش برگردونه و قاتل درونش رو که از قتل لذت میبره مهار کنه و بیش از حد مرتکب قتل نشه، این الان بتمنه؟ مگه گرین ارو چون شوخی میکرد دیگه خوش و خرم بود در کمیک ها، همین پرومتیوس رو کشت، همین چشم دث استروک رو در کمیک ها کور کرد(البته داستان های زیادی راجع به کور شدن دث استروک گفته شده)

   والا گرین ارو همونطور که خودتون هم از من بهتر میدونید، مرد خانوادست، الان در سریال هم همینطوره و زن و بچه داره و واقعا تعاملات الیور با خانوادش جالب و ستودنیه، پسر الیور ویلیام از فصل شش به بعد دارای شخصیت شده و در سریال جزو شخصیت های مهمه و دیدگاه های خودشو داره، تازه سریال ارو در این فصل هفتم و فصل پنجم هم در حد دو فصل اولش بوده، کجای داستان تقلید از نولانه، الهام شاید گرفته باشن ولی تقلید قطعا نکردن، مرلین الان جوکره یا دو چهره؟ دث استروک بینه؟ حتی راس الغول سریال ارو با نولان از نظر شخصیتی متفاوته، آدریان چیس سریال ارو واقعا از کجا تقلید کرده؟

   البته آقا آرمان بنده قصد جسارت نداشتم، ببخشید اگر تند رفتم، اونجاهارو با لحن شوخی بخونید چون اصلا منظور بدی نداشتم

   1. محمد شهبازی می گوید

    من خودم زیاد پیگیر سریال های سی دبلیو نیستم ولی خداییش فصل ۱و۲ اررو خیلی خوب بودن فلش رو هم ندیدم ولی خب اکثرا دوستام میگن فصل فلش اول فلش خیلی خیلی عالی بوده

    مشکل سریال یا شخصیتا نیستن به نظرم مشکل ذات و ماهیت شبکه ای مثل سی دبلیو عه که به هر نحو ممکنی هر فصل ۲۴ قسمت سریال میخواست و ماشاالله تا دلتون هم بخواد کش میدن مشکل سی دبلیو بود که پتانسیل کلی سریال خوبشو از بین برد ماهیت این شبکه ویرانگره ولی خب ایده هاش در ابتدا اغلب عالین و آغاز خوبی دارن و بازیگرای فوق العاده ای رو معرفی میکنن ولی هرچی بیشتر طولش میدن گند میزنن به همه چیز

    ولی خب الحق والانصاف سریال هایی مثل فلش و اررومقدمه ای شدن برای ساخت انبوه سریال های ابرقهرمانی و کمیکی که الان شاهدشون هستیم و ای کاش سی دبلیو این سریال ها رو خراب نمیکرد هرچند با احترام به تعداد زیادی از دوستان که میدونم خیلی پیگیر این سریال های سی دبلیو هستند و واقعا ازشون لذت میبرن

   2. آرمان صفا می گوید

    نه اتفاقا خوشم اومد از نظراتت
     
    خیلی کامل و جامع توضیح دادی
    نترسید از پیام دادن احساس میکنید کسی اشتباه میکنه رک بگید
    میخواد هرکی باشه

    جسارت یعنی فحش و تمسخر

   3. Arash Moradi می گوید

    حقیقتش دوست عزیز من همون یکی دو فصل ابتدایی ارو و فلش رو همون اوایل که اومدن دیدم و از فصلای بعدیش خبر ندارم ( چیز زیادی هم یادم نیست اما چند نکته خیلی مهم هست که نیازه بگم )

    بزرگترین ضعفی که در سناریو فلش شاهد هستیم پیرنگ هر اپیزود هست … شما اگر این سریال رو دیدید حتما میدونید که این نکته چقدر فاحشه در سریال

    واقعا پیرنگ هامون یکسانن … ماهیت داستان در هر اپیزود یکسانه و این برای یه سریال ۲۴ قسمت فاجعه هست

    شما اگر دقت کنید فلش در اپیزود ها یک داستان واحد داره ؛ اول کتک میخوره بعد میره مشاوره میگیره از دوستاش بعد پیروز میشه

    خب این برای من بیننده چه جذابیتی داره ؟ حالا درسته بعضی جاها بیشتر کتک میخوره از خبیث اصلی فصل اما واقعا داستان تکراریه

    این رو بهش میگن کلیشه دوست عزیز ؛ در قسمت اول و دوم این قضیه مشکلی نداشت چون چیز جدذیدی بود اما انقدر تکرار شد که حال آدم رو به هم میزنه .. این ویلن های متعدد هیچ توجیهی نداره و به داستان لطمه وارد میکنه

    چیز دیگه ای هم که یادم میاد درام داستان هست … فلش اگر درام خوبی داشت به مراتب وضعش بهتر بود ( البته این نکته در ارو خیلی بهتر انجام شده )

    من هرچقدر که از کاراکتر هریسون ولز ( انقدر درخشید که اسمشو یادمه ) خشوم میاد از زوم بدم میاد

    یه دیدگاه کلیشه ای و پرداخت بدی داره

     
    درسته این سریال به دلیل فضایی که داره و نوع داستانش، میتونه مخاطبای خوبی رو برای خودش جمع کنه ( با احترام به اون مخاطب ها ) اما به هیچ عنوان یک اثر خوب محسوب نمیشه ( به دلیل کلیشه رایج داستان ، نکات فنی غیر حرفه ای و گاهی مشکل در تیپ سازی کاراکتر ها و درام غیرقابل قبول و… )
    باز هم میگم که مخاطبای خودشو داره حالا یکسری از این مخاطبا بخاطر کمیک فن بودنشون سریال رو دوست دارن و یه سری ها هم به دلایل قابل احترام خودشون
    اما در کل سریالی در حد سریالای این لیست نیست و یک مخاطب حرفه ای؛ بجای دیدن این سریال ها میره آثار بهتری میبینه تا وقتش تلف نشه

    چیز دیگه ای یادم نمیاد اما خب فلش ( فصلهای ۱ و ۲ ) در حد یک سریال سطح متوسط Cw کارش رو نسبتا خوب انجام داد اما ارو به مراتب مقداری از فلش بهتر بود

     

    1. E.N می گوید

     ممنون از شما آقا آرمان عزیز

     جناب آقای شهبازی، من که گفتم این ۲۳ قسمتی بودن هر فصل(۲۴ قسمت تا حالا هیچ فصلی از فلش و ارو نبوده، فکر کنم اشتباه تایپ کردین، حالا مهم نیست، منظورتون رو فهمیدم) به فصل های سوم و چهارم فلش ضربه زد، گفتم که شما بیا فقط یک قسمت متوسط از فصل های یک و دو فلش پیدا کن، واقعا پیدا نمیشه چون اونموقع در فصل های اول و دوم همه چیز سرجاش بود و الان در فصل پنجم هم خوشبختانه سرجاشه، در هر قسمت تعامل شخصیت ها و ماجراهای بری آلن و بازی گری بازیگران اونقدر جذاب بوده که باعث شده هیچ قسمتی از فصل های اول و دوم(فصل پنجم هنوز تموم نشده) متوسط هم نباشه، واقعا شما که ارو را دیدی احساس کردی که در فصل اول و دوم داستان داره کش میاد؟ من که این احساس رو نکردم چون برای هر قسمت اونقدر ایده های جذاب و داستان های ناب موجود بود و استفاده شد و اونقد عناصر جذاب در سریال وجود داشت که اصلا بیننده از دیدن سریال خسته نمیشد، در فصل پنجم و الان در فصل هفتم هم اینطور بوده، حتی فصل های سوم و ششم ارو یا فصل های سوم و چهارم فلش هم بد نبودن، درسته نسبت به سریال و فصل های دیگشون ضعیفتر عمل کرده باشن ولی خداییش باز هم جوری نبودن که آدم به اون فصل بگه فصل های ضعیف، حداقل داستان فصل های خوب قبل رو به خوبی ادامه دادن و نهایتا در فصل های بعد دوباره به کیفیت خوب فصل های اولیه برگشتن، و به هیچ وجه cw این سریال هارو خراب نکرد و دوباره اونارو به روز های اوجشون برگردوند، افت در همه سریال های دنیا پیش میاد، دردویل هم در فصل دوم افت کرد ولی در فصل سوم دوباره پیشرفت کرد

     جناب آقای مرادی این چیزی که شما میگید در همون نیم فصل ابتدایی فصل اول تموم شد، و این سناریو دیگه آنچنان در سریال تکرار نشد، اتفاقا یکی از دلایلی که باعث شد فصل دوم از فصل اول بهتر باشه این بود که حتی در نیم فصلش هم آنچنان از اون سناریوی نیم فصل ابتدایی فصل اول استفاده نکرد، اگر این سناریو در بیشتر قسمت های فصل های یک و دو استفاده میشد بله فاجعه میشد ولی در همون نیم فصل ایتدایی فصل اول این سناریو به اتمام رسید، ولی اینکه در ابتدا از شرور اصلی هر فصل فلش شکست خورده برای نشون دادن قدرت و تهدید شرور هر فصل لازم بود

     1. E.N می گوید

      آقای مرادی فکر کنم منظورتون از ولز، ثاون یا همون فلش معکوس بود

      اتفاقا زووم یک شرور درست و حسابی و جذاب بود، در مورد زووم و تفاوت های بسیار مهمش با فلش و فلش معکوس قبلا در بخش نظرات تیزر فصل سوم دردویل، توضیح دادم، همچنین در مورد پرداخت به ویلن ها و فرا انسان های هر قسمت، در بخش نظرات میانگین نمرات فیلم آکوامن، توضیح دادم، در مورد درام و رومانس سریال باهاتون موافقم، به نظرم هنوز هم باید بهتر بشه و بهبود پیدا کنه

      وقت تلف کردن؟!  والا در این لیست و در بین این ۴ تا(سابرینا رو ندیدم) به جز لژیون و دردویل، واقعا هیچکدوم از این فصل ها در حد فصل ۱ و ۲ فلش و فصل ۱و۲و۵ ارو نیستن، فصل ۵ فلش و فصل ۷ ارو هم اگر با همین روند پیش برن واقعا در حد فصل های برتر این دو سریال هستن

      با توجه به توضیحاتی که دادم و دلیل هایی که در اینجا و در بخش نظرات  تیزر فصل سوم دردویل و میانگین نمرات فیلم آکوامن،آوردم دارم میگم، سریال های اروورس، به خصوص فلش و ارو، سریال های بسیار خوبی هستند، مخصوصا فلش و ارو که سریال های فوق العاده و سطح بالایی هستند، اما حتی در بهترین فصل هاشون بی نقص نیستن ولی پر ایراد هم نیستند،در فصل های برترشون اونقدر نکات مثبت و لذت بخش وجود داره که نکات منفیشون زیاد به چشم نمیان، در حال حاضر هم سریال های خوب وبا کیفیتی هستند، درسته که فراز و نشیب داشتن ولی نهایتا دوباره به همون روند خوبشون برگشتن، الان هم واقعا سریال های جذابی هستند، البته هنوز جا برای بهتر شدن دارن، ولی همین الانش بهتر از خیلی از سریال های کمیک بوکی هستند، همینطور  بسیار خوب و راضی کننده هستند

      برای همینه که بنده بسیار منتظر شروع سریال بتوومن از CW هستم، البته به جز cw از بقیه هم منتظر واچمن، فصل ششم ماموران شیلد و فصل سوم جسیکا جونز هستم

     2. محمد شهبازی می گوید

      ۲۳ یا ۲۴ قسمت حالا درست یادم نیست(امان از پیری) ولی خب این چیزی رو عوض نمیکنه سریال هایی مثل ارو زمانی رو بورس بودن که رقیبای دیگه نریخته بودن تو بازار ولی خب وقتی نتفلیکس هم سریال های خودشو استارت زد واقعا نقاط ضعف سریال هایی مثل ارو واقعا هویدا شدن و متاسفانه بازم همون روند گذشته فصل های قبل تو ادامه بقیه فصل ها ادامه پیدا کرد ببینید به زبون خوشه که یه سریال ۲۴ قسمتی اونم با فصل هایی که هر سال میان از هر شخصیت ساخت!

      مطمئن باشید از بتمن یا سوپرمن هم ۷ فصل ۲۰ قسمته سریال بسازی با سر میخوره زمین دیگه چه برسه سریال های سی دبلیو تحت عنوان ارو ورس(من با این واژه خیلی مشکل دارم) حالا ارو گویا رسیده به خط آخر خودش ولی خب بازم سریال های دیگه ارو ورس باقی میمونن تا مدتی

      به نظر شخصی خودم(با وجود اینکه نفرت عجیبی از سی دبلیو دارم) سی دبلیو باید به فکر راه حلی باشه چون حتی خود نتفلیکس هم این اواخرش به ته دیگه خورده بود و موج سریال های کمیکی اینقدر زیاده که انبوه سریال های سی دبلیو رو عملا از صحنه خارج میکنه،سی دبلیو باید کلا مسیرشو عوض کنه وگرنه وضع از اینی هم که هست بدتر میشه هرچند وجود استریم دیسی این موضوع رو هم نشون میده که احتمال بالا آینده سریال های دیسی به این شبکه کشیده میشه.

 12. Deadpool می گوید

  آقا ارشیا امسال جز اینا فصل دو پانیشر منتشر شد.فصل سوم جسیکا جونز هم قراره منتشر بشه که احتمالا تابستون تاریخ انتشارش باشه.فصل سه جسیکا جونز و واچمن جزو تاپ ۵ مورد انتظارترین سریالهای ۲۰۱۹ برای من هستند

  1. ارشیا بشیری می گوید

   آره
   تازه فصل دوم آمریکن گادز و خیلیای دیگه رو هم نگفتم.
   امسال تعداد سریال ها خیلی زیاده

   1. Arash Moradi می گوید

    همین الان اپیزود اول فصل دومش رو دیدم

    باز هم مثل فصل قبل پر از اشاره و استعاره های مختلفه  اما واقعا به عنوان اپیزود افتتاحیه میتونست خیلی بهتر عمل کنه

    اکثر بازیگر ها هم واقعا خوب هستن و کسانی که ضعیف عمل کرده بودند هم ظاهرا تونستن یکم به خودشون بیان

    در هر حال شروع جذابی نداشت و به عنوان اپیزود آغازینی که باید میخ خودش رو بکوبه و مخاطبش رو با اتفاقاتی که در طول داستان میوفته و کاری که در حین ساخت انجام میشه درگیر کنه ، عملکرد مناسبی نداشت

    حتی از لحاظ بصری هم میتونست خیلی بهتر باشه

    من فکر میکنم که سطح این فصل ، از فصل اول پایین تر باشه … امیدوارم در اپیزود های دیگه پیشرفت کنه

     

 13. E.N می گوید

  جناب آقای شهبازی، شما جوری مینویسید که انگار اصلا کامنت های بنده رو نمیخونید

  موندم کدوم یکی از این سریال ها با سر خورده زمین؟

  شما دقیقا همون حرف های قبل رو میزنید، خب من که به شما پاسخ دادم و گفتم که این کشیدگی داستان و زیادی قسمت کجا احساس نمیشه و کجا احساس میشه و چه جوریه داستان، همینطور توضیح دادم که نکات قوت و ضعفشون کجاست و دلیل آوردم، همچنین توضیح دادم که چرا سریال های اروورس و فلش و ارو موفق هستند، رسیدن به خط آخر و نتفلیکس کجا بود؟! 

  لطفا دوباره کامنت های بنده رو مطالعه بفرمایید

   

  1. ارشیا بشیری می گوید

   تنها دلیلی که سریال های اروورس هنوز فعالن و به فصل آخر خودشون دارن میرسن به خاطر اینه که CW داره با بودجه خیلی پایینی این سریال ها رو میسازه و سودآوری این سریال ها نسبت به بودجه شون بالاتره، این موضوع دلیلی بر این نیست که چون این سریال ها تا ۸ فصل کش داده شدن، پس ۸ تا فصل ارو موفق تر و محبوب تره یا از دردویل یا لژیون بهتره
   که واقعاً هم نیست، هر جوری حساب کنیم نیست.
   به غیر از روایت جالب من ندیدم سریال های cw چیز جالبی داشته باشن. سریال های مارول/نتفلیکس انصافاً روشون وقت گذاشته شده، هزینه شده، همین جوری ساخته نشدن که بشه ۱۰ تا فصل ازشون درآورد. یا سریال های HBO و FX که اصلاً یه لول دیگه ان.

   در حال حاضر از بین سریال های CW به نظر من فقط یه Black Lightning خوبه که کاندید لیست ۵ تایی مون هم بود ولی در آخر گذاشتیمش کنار به خاطر کش دار بودن سریال.

   ضمن اینکه این سریال های CW در ابتدا قرار بود برای جذب مخاطبین نوجوان ساخته بشن (یعنی ۱۲ تا ۱۷ سال) به خاطر بودجه کم و سودآوری مناسب شون، اصلاً به همین دلیل دی سی رفت سراغ این شبکه، و البته از حق نگذریم این شبکه توی فصل های اول خوب عمل کرد و هدف مشخصی از ساخت سریال داشت یعین همون جذب مخاطبین نوجوان برای دی سی، ولی دیگه کم کم توی فصل های وسط، سریالی مثل Arrow به گند کشیده شد، این رو همه میدونن و نمی تونید انکار کنید، سریال The Flash هم از اون سطح خوبی که داشت افتاد و ضعیف تر عمل کرد.
   بعد از این اتفاق، شورانر های CW کم کم رفتن سراغ موضوعات بزرگسال و اگه دقت کنید فصل های بعدی رو با تم بزرگسالانه تری ارائه کردن، و با دارک کردن بی خودی شخصیت ها، ورود گرایش های جنسی مختلف به سریال، زیاد کردن صحنه های جنسی سریال، رومنس های متعدد و کلاً مسائلی که توی رده‌ی نوجوان قرار نمیگیرن، سعی کردن توجه بیشتری رو به سمت سریال هاشون جلب کنن و البته مخاطبین دیگه‌ای به غیر از نوجوان ها رو به سمت این سریال ها جذب کنن. در صورتی که هدف ساخت این سریال ها جذب مخاطب نوجوان بود، نه مخاطب خاص یا بزرگسال.

   خب این یعنی چی؟ یعنی این عوامل توی جذب مخاطب اصلی، کم آوردن و وسطای کار گند زدن. در آخر تنها راهی که داشتن رفتن به سراغ مسائل بزرگسالانه بود تا بتونن جای خالی مخاطبین شون رو پر کنن که این خودش به وضوح ضعف بزرگ سریال های دی سی در شبکه CW رو نشون میده. نشون میده که این سریال ها در واقع هدف مشخصی برای ارائه ندارن و صرفاً برای سرگرمی ان. هیچ پیامی ندارن. هیچ نوآوری ای ندارن. فقط دارن یه مسیر تکراری رو که فعلاً برای مدتی براشون کار میکنه ادامه میدن.
   انصافاً بحث دیگه ای باشه، میشه انکار کردن حقیقت، چون این فقط نظر من نیست، هم نظر منتقدینه، هم نظر دوستانیه که از جانب بنده این سریال ها رو دیدن. تا از یه چیزی خوش تون میاد الکی ازش دفاع نکنید. به حقِ جانب دفاع کنید ولی دیگه حاشیه نرید. در حال حاضر سریال های CW در حدی نیستن که بشه به کسی پیشنهادشون داد برای دیدن. ختم کلام.

   1. E.N می گوید

    قطعا تمام فصل های سریال های اروورس موفق نبودن، مثلا گفتم که فلش در فصل سوم افت کرد،الکی دفاع نکردم انصافا، گفتم که فلش در فصل سوم افت کرد(البته در همون فصل سوم هم خداییش کیفیتش بد نبود اما در حد فصل های قبل نبود) در فصل چهارم پیشرفت کرد و الان در فصل پنجم کاملا برگشته به کیفیت خوب فصل های یک ودو، شما برو ببین، در فصل پنجم تقریباهمه چیز سرجاشه، ارو در فصل سوم افت کرد(البته فصل سوم ارو از فصل سوم فلش بهتر بود) در فصل چهارم بیشتر افت کرد ولی در فصل پنجم کاملا خوب شد و دوباره کیفیت بالای فصل یک و دو رو در فصل پنجم هم شاهد بودیم، فصل ششم هم خوب بود ولی در حد فصل پنجم نبود، با اینحال از فصل سوم و چهارم بهتر بود، الان فصل هفتم ولی عالیه، مشکل اینه که بعضی ها فقط به جاهایی که این سریال ها افت کردن اشاره میکنن و اصلا توجه نمیکنن که این سریال ها دوباره پیشرفت کردن، جوری از مثلا ارو صحبت میکنن انگار ارو در فصل چهارم تموم شد و دیگه فصل پنجم به اون قشنگی رو شاهد نبودیم،همین نتفلیکس هم خداییش وضعش از cw بهتر نیست،به جز آیرون فیست(که درسته در فصل دوم پیشرفت کرد اما فصل اول اونقدر آشغال بود که فصل دوم درسته بهتر بود ولی اصلا فصل خوبی هم محسوب نمیشه) همه سریال هاش در فصل دوم افت کردن(حداقل سریال های دی سی در cw در فصل دوم افت نکردن) جسیکا جونز و لوک کیج فصل اول بسیار قشنگی داشتن ولی در فصل دوم افت کردن، پانیشر فصل اولش خوب بود، به هیچ وجه در حد فصل اول دردویل و جسیکا جونز و لوک کیج نبود، ولی فصل اولش باز هم خوب بود اما متاسفانه در فصل دوم افت کرد، حتی دردویل هم در فصل دوم افت کرد، البته در فصل سوم پیشرفت کرد، سریال مدافعان هم خوب بود اما واقعا در حد انتظارات نبود

    بحث دیگه ای باشه میشه انکار کردن حقیقت کجا بود؟! 

    هیچ پیامی ندارن، هیچ نو آوری ندارن؟! 

    این همه به شخصیت های اصلی پرداختن، این همه شروران جذاب ارائه کردن، فلش معکوس، دث استروک، مالکوم مرلین، زووم، کلیفورد دوو، پرومتیوس، مالوس، رین، توبیاس ویل

    استدلالتون از روند این سریال ها غلطه، والا چیزی که من دیدن اصلا اینی که شما میگی نیست

    شما دارید میگید در فصل های بعد، شحصیت هارو بیخودی دارک کردن، میشه بپرسم کدوم شخصیت ها؟ الیور کویین اتفاقا در فصل چهارم یک شخصیت شادتر و لایت تر پیدا کرد متاسفانه، بری آلن هم والا دارک نشد هیچ وقت(در فصل سوم نارحتتر از گذشته بود ولی در تمام فصل اینطور نبود و هنوز خوش بین و شوخ طبع بود) شخصیت های افسانه های فردا هم که فصل به فصل شاد تر میشن، رومنس های متعدد و صحنه های جنسی که متاسفانه از همون اول بود، اتفاقا در فصل های بعد کمتر شد، فصل اول ارو پر از صحنه های جنسی بود ولی فصل هفتم خیلی خیلی کمتره،فصل قبل هم خیلی کمتر از فصل اول بود،فصل پنج هم از فصل اول کمتر بود(دیگه فصل های قبل تر رو درست و حسابی یادم نمیاد ولی فکر کنم فصل دوم و سوم هم به اندازه فصل اول صحنه های جنسی داشتن)  درباره رومنس هم، مثلا فصل چهار ارو، بیشتر رومنس هارو بیخیال شد و بیشتر به رابطه الیور و فلیسیتی پرداخت، فلش هم در فصل چهارم رومنس هاش کمتر شد، فقط بری و آیریس در رابطه رومانتیک بودن و سیسکو و جیپسی،به بقیه زیاد نپرداختن، در فصل اول که همه در رابطه بودن و به خیلی ها پرداخته شد، مثل کیتلین و رانی، خواهر لئونارد اسنارت و سیسکو، آیریس و ادی، بری و لیندا، تازه بری در فصل اول  هم به فلیستی اسموک علاقه پیدا کرد، هم به لیندا، آیریس رو هم که از قبل دوست داشت

    اینی که میگید در جذب مخاطب موفق نبودن و سعی کردن عوض بشن هم با عقل جور در نمیاد،فصل اول ارو تم واقع گرایانه داشت و دارک بود، گرایش های جنسی مختلف در فصل دوم وارد سریال شد، طبق چیزی که شما میگید، این یعنی ارو در جذب مخاطب موفق نبوده و سعی کرده در فصل دوم بااینکار مخاطب بزرگسال جذب کنه؟! ارو از همون اول لحنش دارک و جدی بود، در فصل چهارم متاسفانه سعی کردن از مسیرش منحرفش کنن، در فصل پنجم به همون روند سابق برگشت، یهو تصمیم نگرفتن ایده جدیدی بدن دارکش کنن، فصل پنج رو لحنش رو جدی تر کردن چون میخواستن مثل سابق بشه،دارک بودن سریال ارو چیز جدیدی نبود، فلش هم که اصلا گرایش های مختلف جنسی نداشت، فقط یک کامنر کلد بود که اونم در کراس اور بود و بعدش هم فقط در یک قسمت دیگه اومد در سریال فلش، در همون قسمت ۱۹ فصل ۴ هم که اومد اشاره کرد به گرایش جنسیش ولی با کسی رابطه جنسی برقرار نکرد،یعنی به نظر شما کامندر کلد رو در سریال کلا ۲ قسمت آوردن(که یکیش هم مال کراس اور بود و فقط مربوط به فلش نمیشد)که مخاطب بزرگسال جذب کنن؟! اگر این گرایش ها در سریال ها هست کلا برای نشون دادنه، میخوان یک چیز عادی جلوش بدن، این فقط مخصوص این جور سریال ها نیست، کلا سعی میشه در فیلم ها و سریال ها یک جوری این چیزا رو نشون بدن که برای مردم، عادی جلوه کنه، به جذب مخاطب بزرگسال ربطی نداره، در این فصل پنجم فلش هم که فعلا از این خبرا نبوده

    در حال حاظر که سریال های فلش و ارو در فصل جدیدشون که در حال پخشه واقعا خوب دارن عمل میکنن، چرا نشه این سریال هارو پیشنهاد کرد، چون در فصلی افت کردن؟ خب آخه اگر فلش در فصل سوم افت کرد در فصل چهارم پیشرفت کرد،در فصل پنجم هم بیشتر پیشرفت کرد،اینو دیگه نمیتونید انکار کنید، اگر ارو در فصل سوم و چهارم افت کرد در فصل پنجم پیشرفت کرد،فصل ششم رو شاید بشه گفت پسرفت کرد ولی الان دوباره در فصل هفتم پیشرفت جانانه ای کرد، فقط چون در فصلی افت کردن این یعنی دیگه کارشون همونجا تموم شد؟!! خب دردویل هم در فصل دوم افت کرد و در فصل بعد پیشرفت کرد و برگشت به روند سابقش، ولی چون در فصل دوم پسرفت کرد دیگه باید بیخیالش شد و پیشنهاد نداد؟!خب جسیکا جونز و لوک کیج هم افت کردن،دیگه باید بندازیمشون دور

    1. ارشیا بشیری می گوید

     متاسفانه حوصله ندارم اندازه شما تایپ کنم ولی در کل چیزی که از کامنت تون فهمیدم این بود که CW هیچ مشکلی نداره، افت میکنه ها ولی همیشه‌ی خدا توی فصل های بعدی خوب میشه…
     ولی با این حال، یه چیزی رو بگم، با این یک کیلومتر کامنت اصلاً نتونستید قضیه‌ی هدف گذاری سریال های CW رو انکار کنید، هدف دی سی از سریال های CW چیز دیگه‌ای بوده و هست؛ البته هدف بدی هم نیست، باعث میشه یک سری طرفدارها مثل شما به دنیای کمیک جذب بشن و این چیز خیلی خوبیه.

     در کل بخوام از بحث ها نتیجه بگیرم، این حرف رو میزنم: شما با CW خوش باشید، ما مشکلی نداریم. ولی از ما توقع نداشته باشید که جزء برترین ها حساب شون کنیم. چون از نظر ما ارزش آنچنانی ندارن. دلیلش هم برای شما پیش و پا افتاده است و اصلاً در حد تحلیل های شما نیست، واسه همین ما پیش خودمون نگهش میداریم.

     1. E.N می گوید

      آقا من کی گفتم cw هیچ مشکلی نداره، ولی شما ایراد هایی رو میگید که نداره، ایراد داره به خدا من کی گفتم نداره، cw کاملا ایده آل نیست ولی اونجوری هم که شما میگید بدنیست

      ولی آقای بشیری چرا شما یک جوری میگید که انگار من دارم خودم رو سطح بالا به حساب میارم، خب مثل آدم دلیلامو گفتم،به شما که حرف بدی نزدم، توهینی نکردم، خب شما داری میگی شخصیتاشونو دارک کردن،خب کدوم شخصیتو دارک کردن، من خودم دارم این سریال هارو دنبال میکنم بر اساس سریال دارم حرف میزنم و دلیل میارم، از خودم که حرف و داستان در نمیارم

      من امسال انتظاری برای این لیست نداشتم، فصل چهار فلش و فصل شش ارو در این لیست نیست و من اعتراضی نکردم، چون این فصل ها در حدی نبودن که امسال بخوان در لیست برترین ها باشن، من دارم میگم فصل پنجم فلش و فصل هفتم ارو خوبن و لیاقت دارن در سال بعد جزو کاندید ها باشن، مگه بد میگم، مگه فلش فصل پنجمش بده، ارو فصل هفتمش بده آیا؟ خب الان بگم فلش فصل پنجمش افتضاحه، فصل هفتم ارو هم فاجعه باره، راضی میشید

      دلیلش هم برای شما پیش پا افتاده است و اصلا در حد تحلیل های شما نیست واسه همین ما پیش خودمون نگهش میداریم. این جمله برای چی بود؟! 

      خب آقا، شما به نظرتون حرف من اشتباه بود و نظر دادید و دلیل آوردید ومن هم خوندم و جاهایی از حرفاتون که به نظرم اشتباه بود رو با دلیل و بدون اینکه بخوام تنش ایجاد کنم بهتون گفتم،بی احترامی هم بهتون نکردم، این جمله ای که نوشتید برای چیه؟ آقای بشیری چرا متلک میگی شما، مگه بنده به شما چیزی گفتم، مگه من تیکه ای به شما انداختم، آخه این چه حرفی بود زدید

       

 14. Arash Moradi می گوید

  ببینید دوست عزیز … حالا جدا از این بحث

  من همون اول گفتم که سریال ها رو کامل ندیدم اما یکی دو فصل اولشون رو دیدم و به خداوندی خدا اگر این بحث از جای درستش پیش میرفت من حاضر بودم چندین و چند ساعت از وقت خودم رو بزارم برای دیدن دوباره این سریال ها

  اما از همونجایی که شما گفتین این سریال ها از سریال پریچر بهترن ؛ و یا اینکه اومدین افت فصل دوم دردویل رو با افت سریال های cw مقایسه کردید ،  من فهمیدم که نوشته هاتون از نظر شخصی خودتون نشئت میگیره

  این سریال ها رو همونطور که تاحدودی اقا ارشیا اشاره کردن ، با اولین نگاه میشه فهمید که توقع سازنده از ساختشون چی بوده ( فلش ) . مطمئن باشید از همون قسمت اول درک میکنید که این سریال با بودجه کمی درست شده و قطعا شبکه روش سرمایه گذاری نکرده

  بگذریم که کلا شبکه cw زیاد محبوب و به اصطلاح کاربلدی نیست

  در هر حال گفتم که درک من از کامنت شما این بود که نظرتون شخصی بود و قطعا هم من و هم سایر دوستان براش احترام قائلیم و این نکته در مثالهایی که میزنید و نکاتی که میگید مشخصه

  در آخر هم باید بگم که من بخاطر علاقه خودم و صد البته شغلم ؛ از خیلی وقت پیش خودم رو عادت دادم به اینکه وقتی یک اثر رو تماشا میکنم ( سریال و فیلم و … ) نکات مهم اون رو بطور خیلی مختصر یادداشت برداری کنم که در مواقع لزوم به درد بخوره

  و من هم همونطور که گفتم فصل های اولیه این سریا ها رو دیدم و فقط نکات مربوط به اونا رو نوشتم و خدمتتون گفتم قبلا و حالا خودتون میگید بهترین فصل های این سریال ها هم همون  فصل ها هست …

  در آخر هم اگر همچنان بحثی مونده ، بگید و من هم بر روی چشم میرم سریال فلش رو که چند هزار قسمته میبینم و هر وقت تمومش کردم میام این بحث رو در همین مطلب ادامه میدم

  بازم میگم نظرتون محترمه و این فقط یک بحث سر سریال های شبکه CW هست و کدورتی پیش نیومده

  و هرچه که گفته شده مطمئن باشید در قالب دوستانه و با لحن شوخی بوده نه خدای نکرده تمسخر و توهین . این موضوع رو بهتون اطمینان میدم و اگر هم ناراحت شدید من عذرخواهی میکنم

  پس منتظر جوابتون هم هستم برای موضوعی که گفتم

  موفق و موید باشید

 15. E.N می گوید

  جناب آقای مرادی عزیز و گل شما چرا عذر خواهی میکنید، بنده که از شما و یا بقیه دوستان کدورتی ندارم

  اولا بنده افت مثلا فلش رو با افت دردویل مقایسه نکردم، گفتم اگر سریالی افت میکنه دلیل نمیشه که کلا بیخیالش بشیم و یا کلا کیفیت  سریال رو در همون فصلی که افت کرده بسنجیم، منظورم این بود، با اینکه سریال دردویل در فصل دوم افت کرد و سریال فلش هم در فصل سوم افت کرد، این نکته کاملا مشخصه و خود من هم کاملا قبول دارم که فصل دوم دردویل از فصل سوم فلش بهتر و با کیفیت تر بود، حتی با وجود اینکه فلش درفصل چهارم پیشرفت کرد ولی هنوز هم در حد  فصل دوم دردویل نبود و بنده هم میدونم که فصل دوم دردویل از فصل چهارم فلش هم بهتر بود

  ببینید بنده اگر هم نظر شخصی دادم براش دلیل منطقی آوردم، بیخودی چرت و پرت از خودم در نیاوردم که بگم آره من راست میگم، اگر با بخش هایی از نظر شما یا هرکدوم از دوستان موافق نبودم و فکر میکردم اشتباهه، بدون اینکه بخوام خودنمایی کنم یا توهین کنم، دلیل آوردم و گفتم که اینجا یا اینجا رو دارید اشتباه میگید، انصافا همین کارو نکردم؟ مثلا شما گفتی فلش یک سناریو تکراری داشت و این برای ۲۳ قسمت فاجعه است و بنده هم گفتم که آره اگر اینطور بود فاجعه میشد، ولی این سناریو در فلش در همون نیم فصل ابتدایی فصل اول به پایان رسید، یا مثلا از درام فلش انتقاد کردید و بنده هم مخالفتی در این باره نکردم، چون این حرفتون درسته و درام سریال هنوز هم باید بهبود پیدا کنه

  درسته کهcw  بودجه  محدودی داره ولی واقعا با همین بودجه خیلی خوب عمل کرده، ببینید چه قدر خوب به سفر های زمانی در فصل اول پرداختن یا جهان های موازی رو چه قدر خوب در فصل دوم نشون دادن، چه قدر بازیگران خوبی داره این سریال با اینکه بودجه اش محدوده، یا مثلا قسمت های ۱۳ و ۱۴ فصل سوم چه قدر خوب بودن و با اینکه بودجه محدوده ولی جلوه های ویژه واقعا خوبی داشتن اون قسمت ها، یا همین قسمت ۱۵ فصل پنجم هم جلوه های ویژه و داستان خوب و صحنه ها اکشن خیلی قشنگی داشت با وجود بودجه محدود، به جز فلش، کلا کراس اور های اروورس در این شبکه رو ببینید که چه قدر عالین با وجود بودجه محدود، من بارها قبلا هم گفتم، اگر نصف بودجه ای که دی سی و وارنر برای dceu خرج میکردن رو در cw برای اروورس خرج میکردن(که البته این آرزویی بیش نیست )نصف مشکلاتی که الان اروورس داره حل میشد

  حالا من با این سریال ها جذب کمیک نشدم و از قبل به خاطر علاقم به شخصیت اسپایدرمن با دنیای کمیک آشنا و جذبش شدم  ولی بنده ناراحتیم از اینه که آقا ارشیا بشیری جوری میگه اینا برای ما ارزش آنچنانی ندارن و بعدش هم اون جمله رو گفتن که انگار فقط میخوان تخریب کنن و در بحث برنده بشن! این با شوخی خیلی فرق داره، ببینید هیچ کدوم از دوستان این کار رو نکردن و ما داشتیم دوستانه و با احترام راجع به cw بحث میکردیم ولی ایشون یکدفعه میان یک استدلال غلط از این سریال ها رو مطرح میکنن و میگن برای جذب مخاطب فلان کارو کردن فلان تغییرات رو ایجاد کردن، بعدش من اومدم گفتم که چیزی که دارید میگید اشتباهه و با دلیل و مثال برای ایشون توضیح دادم، ایشون به جای اینکه اگر مخالفتی با نظر بنده دارن بیان دلیل بیارن و توضیح بدن میان میگن، شما با cw خوشی ما مشکلی نداریم ولی انتظار نداشته باشید از ما که فلان کارو بکنیم و بعدش هم که اون جمله رو گفتن، یعنی ایشون قشنگ دارن میگن چیزی که تو دوست داری اصلا ارزشی نداره و در حد علایق ما نیست و برای تو همون بست هست، بعدش هم که متلک میگن و منظورشون از اون متلکشون هم که مشحضه، خب این رفتار ایشون الان درسته؟! الان من هم اگر میگفتم شما هم  برو با همون نتفلیکس خوش باش، درست بود، خب درست نیست دیگه

  بحث که میکنیم برای این نیست که به همدیگه متلک بگیم، برای اینه که اطلاعات همدیگه رو بالا ببریم و با توضیح و آوردن دلیل  با همدیگه موافقت یا مخالفت کنیم تا به یک نتیجه درست برسیم

   

  1. آرمان صفا می گوید

   حالا شما هم به دل نگیرید عرفان جان

   لحن شوخی بوده بیشتر

   حالا خودمم اگه یه روزی دوباره سریالای سی دابلیو رو دیدم حتما میشینم مفصل درمورد ایرادهاش باهات حرف میزنم چون پای دیسی که وسط میاد من خیلی ریز بین میشم. کوچکترین ایراد و سوتی رو رو هوا میگیرم. الان یک سال و نیم از آخرین باری که من سریالای سی دابلیو رو دیدم گذشته و طبیعتا چیزی یاد آدم نمیمونه  از نود قسمتی که دیده. فقط انقد هیجان زدم نکردند که ترجیح دادم ادامه ندم فلش رو.

   اونم فلش که شخصیت مورد علاقمه(بعد از سوپرمن).

   یه سری فیلم ها و سریال ها هستن که مخاطب با سلیقه ی خاص رو میطلبه.

   مثل همین سریالای سی دابلیو یا حتی همون فیلم هوم کامینگ. قطعا فیلم خوب و دوست داشتنی بود ولی چون فیلم به اصطلاح تینیجری بود من خیلی خوشم نیومد. صرف نظر از تمام نکات مثبتی که فیلم داشت.

   یا سریال ومپایر دایریز. سریالی بود که یه دامنه ی سنی خاصی رو میکشوند همراه خودش. نه همه رو.

   موفق باشی

 16. آرمان صفا می گوید

  الان کمیک های فلش هم یه روند تکراری دارن طی میکنند. به هیچ وجه نمیتونه مخاطب بزرگسال رو به خودش جذب کنه

  تو هر کمیک با دیالوگای خسته کننده و تکراری دارند خواننده رو عذاب میدن واقعا.

  من بری النم و سریع ترینم و آیرس اینجوری کرد و والی اینو گفت. آدم سردرد میگیره از بیمزگیشون

  صد رحمت به بتمنای تام کینگ.

  یه سری ایده های مسخره هم آورده تو داستان مثل استرنگ فورس و زهرمار فورس و که فوق العاده بیمزن

  نفهمید مارک وید برای این اسپید فورس رو خلق کرد که برای قدرت و اوریجین فلش توجیه منطقی بیاره.

  داستاناشم فاجعه اندر فاجعه

  1. E.N می گوید

   ممنون آقا آرمان بابت نظراتتون، حالا وقت کردید فصل پنجم فلش رو ببینید تا شاید خاطره بعد خواندن کمیک های اخیر فلش از ذهنتون پاک بشه

   شما هم موفق باشید آقا آرمان عزیز

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال