کاور قسمت هفتم رویداد قهرمانان در بحران لو رفت!

همانطور که می دانید، رویداد قهرمانان در بحران، جدیدترین رویداد انتشارات دی سی است که به قلم تام کینگ و طراحی کلی مأن به صورت ماهانه چاپ می شود و در هر شماره‌ی خود، راز مرموز کشتار عظیم قهرمانان دی سی در مکانی به نام سنکچری را بازگو می کند.

هشدار: این مطلب ممکن است داستان و قاتل احتمالی رویداد قهرمانان در بحران را اسپویل کند.

کاور قسمت هفتم قهرمانان در بحران

همانطور که مشاهده می کنید، کاور قسمت هفتم از رویداد ۹ قسمتی قهرمانان در بحران، که بر روی آن تصویر پویزن آیوی نقش بسته است، چندی پیش توسط سایت Bleeding Cool لیک شد که در پی آن، تام کینگ، واکنشات عجیبی را از خود نشان داد و از انتشارات دی سی درخواست کرد که کاور مذکور را برای قسمت هفتم استفاده نکند.

صحبت های تام کینگ پیرامون این اتفاق، این گونه بودند:

توی این چند وقت گذشته، یک کاور ناقص از قهرمانان در بحران ۷ منتشر شده که قراره طبق استاندارد های دی سی در روند تاییدیه قرار بگیره.
من از این کاور خوشم نیومده. و با سردبیر های دی سی هم در مورد این موضوع صحبت کردم و اونا هم دلیل مخالفت من رو قبول کردن. این کاور استفاده نخواهد شد. مرسی.

جبهه گیری تام کینگ نسبت به این قضیه، کمی مشکوک به نظر می رسد. عده ای ممکن است دلیل این تصمیم را، لو رفتن مرگ پویزن آیوی بدانند؛ در صورتی که مرگ پویزن آیوی، کمی قبل تر در قسمت دوم قهرمانان در بحران تایید شده بود و نیازی به جبهه گیری علیه آن نیست. چیز دیگری در این کاور نهفته است که با هم به بررسی آن می پردازیم.


تئوری اسکواد:

با توجه به کاور قسمت ۷، سوالی که در ذهن مخاطبان مطرح می شود نه تنها ممکن است داستان قسمت هفتم را شرح دهد بلکه ممکن است جواب بزرگ ترین معمای این کمیک، یعنی هویت قاتل موجود در سنکچری را لو دهد!

اگر توجه کنید، در تصویر مذکور، پویزن آیوی از ناحیه‌ی رگ دست زخمی شده، و در ادامه‌ی آن علامتی که بروی زمین کشیده دقیقا همانند علامت پادلر ها یا همان ربات های فراپیشرفته‌ی سنکچری است. با کمی تامل نسبت به این موضوع، می توانیم به این نتیجه برسیم که پویزن آیوی، از عمد و تحت تاثیر مراحل روان درمانیِ سنکچری، رگ خود را بریده و خودکشی کرده است! یعنی عملاً قاتل اصلی سری قهرمانان در بحران، نه هارلی کوئین است، و نه بوستر گلد، بلکه همان ربات های روان درمانگر سنکچری هستند!

از آنجایی که بوستر گلد هیچ چیزی را در مورد کشتار قهرمانان به خاطر نمی آورد و هارلی کوئین (با وجود اینکه در قسمت سوم، عده ای را به قتل رساند) غیر ممکن است دوست صمیمی خود یعنی پویزن آیوی را به قتل برساند؛ پس تمام اینها ممکن است بازیِ روانیِ ربات های سنکچری باشند تا تقصیر را به گردن هارلی کوئین و بوستر گلد بیاندازند.

اگر چه تئوری عجیبی‌ است اما با توجه به اطلاعات پست شده توسط خانوادۀ پادلر به لوییز لین در قسمت دوم، و هم چنین با توجه به آشکار شدن نحوه‌ی روان درمانی این ربات ها در قسمت سوم، دور از ذهن نیست که قاتلان اصلی قهرمانان، همین پادلر ها باشند، اما اینکه چطوری و با چه انگیزه ای دست به چنین کاری زده اند سوالی‌ست که در قسمت هفتم جوابش را خواهیم فهمید.

تئوری دوم:

البته تئوری دیگری که ممکن است مطرح شود و تئوری قبلی را بدونِ نقض کردن اتفاقات قسمت سوم کامل کند، این است که شاید پادلر ها به صورت غیرمستقیم و با سواستفاده‌ی روانی از دو شخصِ هارلی کوئین و بوستر گلد، قهرمانان دی سی را به قتل رسانده اند و عده ای دیگر را در مراحل روان درمانی مجبور به خودکشی کرده اند.

پس در این بازی کثیف، هارلی کوئین و بوستر گلد نیز ممکن است به صورت غیر عمد و تحت تاثیر بازیِ روانیِ سنکچری، قاتل باشند، و هر سه مضنون اصلی داستان (یعنی پادلر، بوستر و هارلی) نقشی را در این کشتار جمعی ایفا کنند.


به عنوان کلام آخر، لازم به ذکر است که قسمت چهارم این رویداد غم انگیز و جنجالی در تعطیلات کریسمس، مورخ ۲ ژانویه ۲۰۱۹ (۱۲ دی ۱۳۹۷) منتشر می شود.

12 نظرات
 1. red hood می گوید

  خیلی رویداد خاص و خوبی بود واقعا

   

  خیلی هم سر مرگ روی و والی ناراحت شدم حیف شد

  واقعا تام کینگ تو این رویداد گل کاشته

 2. Arya3fff می گوید

  بعضی ها هم گفته بودن این علامته والی وستِ و آیوی میخواسته بگه قاتل والیِ :/  …

   

  1. ارشیا بشیری می گوید

   منم احتمال دادم که ممکنه مربوط به والی وست باشه، ولی آخه والی که مشخص شد توی قسمت سوم چه بلایی سرش اومده، پس ربط آنچنانی نداره. صرفا لوگو هاشون شبیه هم ان، می خواستم یه اشاره ای بکنم توی مطلب ولی دیدم هیچ جوره ارتباط منطقی نداره و اشاره کردن بهش کار اضافیه. ممکنه ارتباط ظاهری داشته باشن و طراح کمیک برای اینکه بفهمونه هم آیوی و هم والی توی این کمیک کشته شدن، اومده اونجوری کاور رو کشیده، ولی اگه سر این قضیه بود که تام کینگ نمیومد واکنش بده تا کاور رو حذف کنن و یکی دیگه جایگزینش کنن. یه ارتباط عمیق تری باید بین این کاور و داستان اصلی باشه که اینطوری واکنش نشون بده.

   پ.ن: میدونم این حرف شما نیست، جواب اون افرادی که گفتن این لوگو، لوگوی والی وسته رو دادم که این وسط ابهامی باقی نمونه.

 3. آرمان صفا می گوید

  آقا حرف دل مارو زدید

  وقتی گفتند که قتل پویزن آیوی رو داره لو میده گفتم چی می گی بابا اون که تو شماره ی دوم معلوم شده.

  ولی جدا از همه ی تئوری های خوبی که مطرح شده از همه مهمتر انگیزه ی قتل این ادما بوده که چرا این ربات ها می خواستن اینارو بکشند. یه جا خونده بودم که هدفشون راحت کردنشون از دردو رنج بوده که خیلی قابل قبول نبود برا من

  ولی شیوه ی روایت این داستان رو که هم به حال می پردازه و هم کم کم به اتفاقات گذشته رو واقعا دوست دارم

  به نظرم یکی از غمگین ترین کمیک های سال های اخیر دی سی هستش. شخصا  با این که آدم احساسی نیستم ولی با مرگ والی اشکم در اومد. خیلی غم انگیز و تلخه کمیکش

  یه جورایی شده که بیشتر منتظر اینم تا دومزدی کلاک

  1. ارشیا بشیری می گوید

   امکانش هست انگیزه شون همین باشه. از تام کینگ بعید نیست. ولی اگه انگیزه شون این باشه حفره بوجود میاد توی داستان؛ مثلا از اونجایی که بتمن و سوپرمن و واندرومن رو نکشتن، مشخصه توضیح شون این بوده که این سه نفر با دردهاشون سازگارن و نیازی نیست راحت شون کنن، ولی بقیه با درد هاشون سازگار نیستن و نمی تونن از پس دردهاشون بر بیان، واسه همین کشتن شون.
   ولی خب حفره‌ی داستان اینجاست که اگه می خواستن همه رو راحت کنن، چرا هارلی و بوستر رو مسئول کشتن اینا کردن. چرا به طور مستقیم وارد عمل نشدن؟! خود هارلی و بوستر مشخصه چرا توسط سنکچری انتخاب شدن چونکه جفت شون آدمای بی خیالی ان و کسی به حرف شون اعتماد نداره. ولی بحث اینجاست اگه هدف خلاص شدن از درده، پس این همه پنهان کاری چیه، و حفره‌ی بزرگتر از اون، اینه که این ربات ها بر اساس اخلاق و رفتار اعضای ترینیتی یعنی بتمن، سوپرمن و واندرومن ساخته شدن، یعنی یه ربات که از سه قهرمان برتر دی سی ساخته شده میاد همچین کاری بکنه؟ اگه تام کینگ توضیح خوبی واسه این سوال ها نده، خیلی بد میشه. یعنی نه تنها کمیکش بی معنی میشه، بلکه سه تا شخصیت برتر دی سی هم میرن زیر سوال…

   1. آرمان صفا می گوید

    آره منم امیدوارم همچین چیزی نباشه

    این کمیک و کمیک سه جوکر از دلایل حالا اصلی هم نه ولی می تونه نقش داشته باشند تو عوض کردن برنامه ی دومزدی کلاک

    سه جوکر هم اگه آوریل شماره اولش بیاد مثه این رویداد یه ماه قبل از شماره آخر دومزدی کلاک تموم میشه

    حالا ببینیم چه می کنه دیسی

    حساب کن این رویداد های در حال انتشار اگه موفق بشه سری ریبرث تا قبل از نتیجه گیری میشه یکی از بهترین دوران دی سی از لحاظ رویداد

    1. ارشیا بشیری می گوید

     همین الانش هم از نظر رویداد، ریبرث درخشان ترین دوره‌ی دی سی ئه. این همه کراس اور، این همه رویداد مستقل و…
     یه مقدار قبل تر، مثلا از سال ۲۰۰۰ به اینور، رویداد های خوبی از دی سی میومد، ولی اینطوری پشت سر هم یا با همدیگه نبودن. الان از ۲۰۰۰ به اینور که اول No man’s land برای بتمن اومد، بعدش Infinite Crisis اومد، بعدش حران نهایی که خودش با پیش زمینه و پسا بحرانش دو سال طول کشید، بعدش گرین لنترن و تاریک ترین شب و روشن ترین روز اومدن که خودشون کل جهان دی سی رو در بر گرفتن، بعدش هم فلش پوینت با عناوین پیش زمینه اش اومد، همینا هم برنامه‌ی خیلی خوبی بود ولی خب اینطوری بود که اینا با هم تلاقی نکنن و هر سال یه رویداد جدید چاپ بشه. یه جورایی برنامه‌ی رویداد هاشون بلند مدت بود.
     ولی توی ریبرث فعلا هر ساله یکی دو رویداد خفن داریم. کم هم نیاوردن تا الان، اگه تا ۲۰۲۰ همین طوری پیش برن رسماً بهترین دوره‌ی دی سی میشه از لحاظ رویداد.

 4. ارشیا بشیری می گوید

  الان بحث یکمی زیادی پیچیده شد، مشخصه که کار این ربات هاست، یعنی قطعی نیست ولی احتمالش خیلی زیاده، اما این انگیزه شون و چگونگی اعمال شون خیلی مهم تر از مشخص شدن قاتله. یعنی الان تام کینگ نگه چرا این ربات ها دست به کشتار جمعی زدن وقتی که خرد بتمن و شرافت سوپرمن و مهربانی واندرومن رو دارن، خیلی بد میشه.

 5. spider می گوید

  به نظر من ربات ها این ادما رو کشتن تا جامعه ازشون در امان باشه مثل قضیه ی التران تو اونجرز ۲که میگفت باید برای تکامل دنیا  اونجرز نابود بشه حالا این ربات ها  با خودشون گفتن بعضی این ادما روانی ادم بیگناه رو میکشن(ابرخبیث ) بعضی دیگه روانی هستن با روانی دیگه میجنگن(ابر قهرمان)و این وسط مردم عادی ضرر می کنن پس باید جفتشون نابود بشن و کاری کردن که اونها باهم تو سکنجری بجنگن و همدیگه رو بکشن ولی وسط دعوا خودشون هم کشته شدن  و وقتی همه مردن صخنه سازی کردن که کار بوستر گولد بوده و بعد خودشون کشتن

  1. ارشیا بشیری می گوید

   خب اینکه با قضیه‌ی اولتران فرق می کنه، اولتران گفت اونجرز بیماریه ویروسه، و انسان ها هم تکامل شون به سر رسیده و باید گونه‌ی جدیدی حق تکامل پیدا کنه. یعنی برای مردم یا اونجرز اهمیتی قائل نبود. در صورتی که اگه تئوری شما درست باشه که بعید هم نیست و احتمالش زیاده، این ربات ها برای کمک کردن به انسان ها اینکار رو کردن. پس اینطوری با قضیه‌ی اولتران خیلی فرق می کنه چون اولتران انگیزه اش روی تکامله، ولی اینا انگیزه شون روی روان و نجات آدماست.

   1. spider می گوید

    منظور این بود پیش خودش  فکر می کنه هدف خیره و ادم خوبه اونه ولی ادم بد داستان اونه

 6. افشین عنایتی می گوید

  یه مسئله دیگه که هست اینه که انگار یه نفر صحنه ی قتل رو دستکاری کرده چون تو شماره یک وقتی سوپرمن جسد ولی و روی رو پیدا کرد اونا تو خونه بودن و در هم بسته بود ولی تو شماره ۳ که بوستر هارلی رو دم در دید جسد ها بیرون از خونه افتاده بودن…

  شاید هم هارلی و بوستر با هم این کارو کردن…

  البته شایدم زیاد مهم نباشه اما واقعا سواله که چرا اینجوری شده?

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال