کمیک انتقام جویان: جهان انتقام جویان – شماره سوم

قدرتمندترین قهرمانان زمین، یکبار دیگر، همگی در کنار هم، به عنوان یک تیم، به عنوان مهمترین ناجی بشریت و در پی انتقام بزرگ ترین میراث زمین یعنی حیات؛ انتقام جویان بزرگ تر می شوند و می خواهند دامنه‌ی تاثیرات شان را تا سیارات دیگر و حتی کهکشان های دور دست نیز گسترش دهند!

دید مدرن هیکمن و سبک خاص کمیک های او، این بار به کمیک های انتقام جویان آمده است تا در هنگامی که کره زمین با تهدید بزرگی مواجه می شود، انتقام جویان نیز گسترده تر از همیشه، پا به میدان مبارزه بگذارند؛ بدون شک دیدگاه و ایده های هیکمن در این سری از کمیک های انتقام جویان، به راحتی آن را در میان یکی از بهترین ران های این گروه و دیگر گروه های ابرقهرمانی در دنیای مدرن امروزی قرار می دهد. عملکرد او در مورد اعضای جدید بسیار ویژه است و هنگامی که این عملکرد ویژه با طراح های حرفه ای همچون جروم اوپنا، فرانسیس یو و دیل ایگلشام همراه می شود، جهان جدید انتقام جویان را در تاریخ کمیک های این گروه جاودانه می کند. سری کمیکی که در طول آن شاهد رویداد های شاهکاری همچون بی نهایت (Infinityگناه اصلی (Original Sin) و جنگ های پنهان (Secret Wars) هستیم.

در طول دوره ای که این رویداد ها چاپ شدند، مارول نویسندگان بسیاری داشت که قصد داشتند فضای مخصوص خود را در کمیک های متفاوتی تحت عنوان مارول نو (Marvel Now) خلق کنند که از میان آنها میتوان به برایان مایکل بندیس، ریک رمندر، جیسون آرون و … اشاره کرد، اما باید معترف بود که هیچ یک از آن ها نتوانستند به اندازه‌ی کار هیکمن، شگفت انگیز ظاهر شوند. هیکمن به عنوان معمار دنیای مدرن مارول و رهبر بلامنازع کمیک های Marvel Now توانست زمینه ساز تمام داستان های برتر مارول در عصر مدرن شود. به عبارتی باید گفت کار هیکمن به دلیل گسترش داستان در سر تا سر کمیک های مارول و تاثیر آن روی آینده‌ی دیگر سری ها مهم ترین نقش را در دنیای مارول داشته است.

به این ترتیب در سایت کمیک اسکواد تصمیم گرفته ایم به ترجمه‌ی این ران فوق العاده از کمیک های انتقام جویان بپردازیم، چرا که هم برای شروع میتواند بسیار موثر و پر اطلاعات ظاهر شود و هم میتواند با رویداد های هیجان انگیز و داستان های تاثیرگذار، تمام مخاطبان و طرفدارانِ درجه یک این گروه را از خود راضی نگه دارد.

هم اکنون وقت آن است که همگی جهان انتقام جویان را بشناسند.

قسمت اول

کمیک انتقام جویان: جهان انتقام جویان - قسمت اول

عنـوان: جهان انتقام جویان – قسمت اول

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 001 | Avengers World – Part 1/6

سال انتشار: ۵ دسامبر ۲۰۱۲ – ۱۵ آذر ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: جروم اوپنا

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور | گـرافیست: امیرحسین رضایی | عادل اسلامی و آریان نعمتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۳/۱۰ از ۳۸ نقد

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸۵/۵ از ۱۳۵ رای

قسمت دوم

عنـوان: جهان انتقام جویان – قسمت دوم

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 002 | Avengers World – Part 2/6

سال انتشار: ۱۹ دسامبر ۲۰۱۲ – ۲۹ آذر ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: جروم اوپنا

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور | گـرافیست: امیرحسین رضایی | عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۳/۱۰ از ۲۴ نقد

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸۶/۵ از ۲۳۰ رای

جهان انتقام جویان 2

قسمت سوم

قسمت سوم انتقام جویان

عنـوان: جهان انتقام جویان – قسمت سوم

انگلیسی: Avengers: Vol. 5 – 003 | Avengers World – Part 3/6

سال انتشار: ۲۳ ژانویه ۲۰۱۳ – ۴ بهمن ۱۳۹۱

نویسنده: جاناتان هیکمن

طراح: جروم اوپنا

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور | گـرافیست: امیرحسین رضایی | عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۶/۱۰ از ۲۴ نقد

امتیاز از (Good Reads): ۳.۹۳/۵ از ۲۳۰ رای

7 نظرات
 1. Alireza می گوید

  خب من این کمیک خواندم ازش خوشم امد ویلنش هم برای من که آشنایی زیادی با دشمنای انتقام جویان ندارم تازگی داشت ادیت و ترجمه هم مثل همیشه عالی بود . واقعا چرا یه آدمی مثل من که در حد یک طرفدار هم نیستم باید اولین نظر رو بدم امیدوارم یکم اعضا فعال‌تر باشند.

 2. شایان محمودی می گوید

  خوب بعد مدت ها وقت کردم زیر پست یه  کمیک نظر بدم.

  ران هیکمن برای انتقام جویان انصافا یکی از خاص ترین آرک های کمیک های انتقام جویانه که البته سر همین سبک خاصش انتقاد های زیادی به همراه داشت که مورد اصلی انتقاد هم اضافه کردن به تعداد اعضای گروه انتقام جویان بود که از نظر من شاید یکی از بهترین ایده هاش بود و همین چند ماه پیش فیلم انتقام جویان: جنگ بینهایت اکران شد و دیدیم چقدر یه تیم با قهرمانای متعدد میتونه موفق فوق العاده هم باشه و اتفاقا قبل اکران فیلمم هیکمن گفته بود که جنگ بینهایت دقیقا همون ویژگی هایی رو داره که از من به خاطرشون انتقاد میشد و به نظر من این نشون میده که ایده های هیکمن چقدر انقلابین که درکشون زمان میبره.

  این ران کمیکای انتقام جویان و دنیاش که بیشتر در ادامه باهاش آشنا میشید واقعا ساخته ی دست هیکمنه یعنی هیکمن تو این سری و سری نیو اونجرز برای خودش داستان رو پایه ریزی میکنه و ادامه میده تا در نهایت به شاهکاری به اسم سکرت وارز رو خلق کنه. و  به نظر من انقدر برنامه ریزی برای رسیدن به یه برنامه خاص کار هر نویسنده ای نیست؛ هر چند نباید از این نکته غافل شد که دو آرک اول شاید یکم به نظر مخاطب شلخته بیاد (نیو اونجرز ولی از همون اول شاهکاره!) که البته طبیعیه چون هیکمن داره پایه ریزی میکنه و جلوتر بیشتر با ایکس نیلی و ابیس و ماجرای کاپیتان یونیورس اشنا میشید این سری واقعا همونطور که تو مقدمه اومده به طرز باور نکردنی بسط میده محدوده و حیطه عمل انتقام جویان و من به شخصه یکی از ۵ ران برتر انتقام جویان میدونم این سری(ران نه داستان!) و خوشحالم که بلاخره انتشارش شروع شد یه  تشکر ویژه هم بکنم از دوستای عزیزم بهنام و امیرحسین رضایی برای آماده کردن این کمیک با بهترین کیفیت؛ خسته نباشید.

 3. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارۀ ۱ سری کمیک های پنچم «انتقام جویان» :

  شماره ای که آغازگرِ حماسۀ “جاناتان هیکمن” در کمیک های انتقام جویان بود…
  در این شماره، میبینیم که جرقۀ بزرگترین افسانه در جهان مارول، با دو مرد شروع میشه : تونی استارک/مردآهنی و استیو راجرز/کاپیتان آمریکا… در این شماره، تبدیل شدن انتقام جویان از یک تیم نسبتاً کوچیک، به یک جهان رو میبینیم… به عنوانِ اولین شماره، از نظرم بزرگترین نقطه قوت این شماره، شخصیت پردازیِ عالی استیو راجرز/کاپیتان آمریکا بود؛ هیکمن به خوبی ذاتِ تسلیم ناپذیر و مهربون و معصومِ کاپیتان رو نشون میده و این نکته رو در جای جایِ کمیک، مثل لحظه ای که کاپیتان هرچقدر مشت میخوره ولی تسلیم نمیشه، یا وقتی که در بدترین وضعیت جسمانی هست ولی بازم بلند میشه تا به کمک دوستانش بره به چشم میخوره. به علاوه هیکمن در این شماره خواننده رو با شخصیت های جالبی مثل اکس نهیلو و بقیۀ ویلین ها آشنا میکنه که باعث میشه خواننده بخواد بیشتر درمورد این شخصیت ها درآینده بدونه، و البته جوری که هیکمن درپایان شماره، اعضای جدیدی رو به تیم اضافه میکنه، خیلی هیجان انگیز و خاصه و هیکمن این لحظه رو همونقدر تاثیر گذار به جلوه میکشه که باید باشه. اما به غیر از این دو نقطه قوت، این شماره انصافاً نقطه قوت خاصی نداشت (به غیر از طراحی که تو پاراگراف طراحی درموردش توضیح میدم)… نقطه ضعف اصلی این شماره، از نظرم روایت ضعیف داستان بود، به عبارتی داستانگویی ضرباهنگِ سریعی داره و اتفاقاتِ این شماره، خیلی سریع و بدون پردازش مناسب (و کمی شلخته) روایت میشه که باعث شده این شماره روایت داستانیِ نامنسجمی داشته باشه. و البته اینکه هیکمن به بقیه شخصیت ها -غیر از کاپیتان- بهای خاصی نمیده، و شاهد شخصیت پردازی خاصی از بقیه کاراکتر ها نبودیم یکم رو مُخ بود (هرچند این قسمت اول از این آرک و شمارۀ اول از این ران بود که البته نمیشد مانور خاصی روی شخصیت ها داد، اما از نظرم بهتر میشد اگه هیکمن یکم به یک شخصیت دیگه بها میداد).
  طراحی ها هم معرکه بود… طراحی کاور به خوبی حسِ ظهور دورۀ جدیدی برای انتقام جویان رو القا میکرد. طراحی های خودِ کمیک هم که توسط “جروم اوپنا” انجام شده بود خیلی خلاقانه بود، با پانل بندی های خوب و محیط سازی های عالی و رنگ آمیزیِ عالی تر.
  نمره به داستان : ۷ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  …………………………..

  ترجمه : ترجمۀ آقا بهنام مثل همیشه عالی بود با معادل یابی و جمله بندی های خوب… البته بعضی جاها جمله بندی ها میتونست بهتر باشه.
  ادیت : ادیت آقای رضایی هم حرف نداشت و کِلین ها بدون نقص و جاگذاری جملات محشر بود. کار گرافیک هم که توسط دوتا از بهترین ادیتور های سایت، یعنی آقای اسلامی و آقا آریانِ عزیز انجام شده بود که بازم همه چیز عالی بود و انتخاب فونت ها و کِلیت ها و جاگذاری ها عالی بود.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  ممنون از آقای احمدی (و آقای بشیری)، آقای رضایی، آقای اسلامی و آقای نعمتی و سایت کمیک اسکواد که زحمت ترجمه و ادیت این شماره رو کشیدن… خسته نباشید.

 4. آرمان صفا می گوید

  هر سه شماره رو امروز صبح خوندم و بزرگترین نقطه ی قوت داستان به نظرم شخصیت پردازی استیو راجرز بود

  جدا از طراحی فوق العاده اش به نظرم داستان تا الان چیز آنچنان پیچیده ای نداشت و شکست اکس نهیلو هم چیز قابل پیش بینی بود و سریع پیش رفت

  ویلن داستان انگیره جالبی داشت. تکامل موجودات یا نابودی آنهایی که مانع  تکامل اند یا تکامل پذیر نیستند.

  هیکمن هم معلومه تسلط داره روعلم و خوب با تخیل مخلوطش کرده.

  ادیت آقای رضایی و اسلامی عالی بود واقعا

  ترجمه بهنام عزیز هم مثل همیشه خیلی خوب  و روون بود ولی بهترین ترجمه های بهنام رو تو کمیک دومزدی کلاک می شه دید.

  با اینکه متن بسیار مشکل تری داره ولی ترجمه بهنام اونجا خیلی روونتره

  از ارشیای عزیز هم بابت ویراستاری تشکر می کنم. راستی ارشیا یه چند وقتی نبودم.الان می تونی ایمیلتو چک کنی

  اینم زیباترین دیالوگ این کمیک:

  اکس نهیو: چه چیزی سیاره شما رو انقدر خاص می کنه؟

  کاپتان آمریکا: بهترین نظرم رو می خوای؟ اینجا جهان انتقام جویانه

  موفق باشید

   

 5. Dynamic6138 می گوید

  سلام، من تازه با سایت شما و در کل با کمیک ها آشنا شدم. میخواستم بدونم در کل تمام کمیک های مارول و دی سی رو دارین شما؟ ینی مثل سری فیلم هاش باید کمیک های مرد آهنی و … رو بخونم بعد بیام سراغ انتقام جویان؟ در کل چجوریه؟

  1. Alireza می گوید

   سلام خوش آمدی به سایت 🙂  .کمیک‌های مارول و دیسی خیلی زیادن هر هفته هم بیش از ده جلد کمیک میدن بیرون و برای ترجمه و ادیتشون یه هنگ هم کافی نیست اگه زبانتون خوبه کمیک‌هارو داخل گت کمیکس میتوانید دانلود کنید و بخوانید که خیلی زیادن . این کمیک‌هایی هم که ترجمه میشه معمولا بهترین داستان‌ها یا رویدادها جنجالی و پرطرفدار هستند .معمولا برای خواندن کمیک‌هایی مثل انتقام جویان یا لیگ عدالت اطلاعاتت در مورد شخصیت‌ها کافی باشه نیاز نیست که کمیک‌های هر شخصیت رو بخوانید فقط سعی کنید از اول یک رویداد شروع کنید که گیج نشین .

  2. آرمان صفا می گوید

   سلام خیلی خوش آمدید
   تمام کمیک های مارول و دی سی که بی نهایت کمیک میشه دوست عزیز
   پیشنهاد من این که به هر شخصیت یا گروهی که علاقه مند هستید داستان های مهمشونو بخونید برا شروع
   نیاز هم نیست اول کمیک های شخصیت ها رو بخونید بعد برید سراغ اونحرز مثلا
   هرکدومو خواستید می تونید بخونید
    
   چون ب لطف فیلمای سینمایی با سرکذشت کاراکتر ها آشنایی دارید

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال