نوروز ۹۷: کمیک جهان دی سی تولدی دوباره

با افتخار روز ۸ فروردین ۱۳۹۷ را با هشتمین کمیک “ویژه نامه نوروز ۹۷” به پایان می رسانیم:

کمیکِ تولد دوباره‌ی جهان دی سی، به قلم جف جانز و چند تن از طراحانِ سوپر استار این کمپانی، داستانِ بازگشت دنیای دی‌سی به قبل از رویداد فلش پوینت می باشد؛ زیرا این رویداد باعث ایجاد تغییر و تحولات عظیمی در اوریجین و شخصیت پردازی کاراکترهای مختلف دی‌سی شده بود اما والی وست یا همان کید فلش اصلی که در اسپید فورس گرفتار شده بود، پی برد که رویداد فلش پوینت، دلیل این تغییرات و اتفاقات نیست، بلکه فردی بسیار قدرتمند در پشت پرده‌ی تمام این حوادث قرار دارد.

والی وست که شاهد تغییرات دنیای خود می‌باشد، به دنبال راهی است تا خود را از بند اسپید فورس آزاد کند و بتواند چیزهای از دست رفته ای مانند عشق ها و رابطه ها و دوستی های گذشته را به دنیای خود بازگرداند.

این کمیک پایه و اساس کمیک های منتشر شده‌ی دی‌سی بعد از ریبوت تولدی دوباره می باشد و خواندن آن برای فهم بیشتر کمیک های ترجمه شده از سری «تولدی دوباره» الزامی است.

جهان دی سی: تولدی دوباره

عنـوان: جهان دی‌سی – تولدی دوباره

انگلیسی: DC Universe – Rebirth

سال انتشار: ۲۵ می ۲۰۱۶ – ۵ خرداد ۱۳۹۵

نویسنده: جـف جــانــز

طراحان: گـری فـرانـک، ون سـایور، ایوان رِیــز، فـیـل خـیـمنـز

متـرجم: عــلـی آقــا

ویراستار: بـهـنـام احـمـدی

ادیتـور و گرافیست: امیــر صــادقــی

گـرافیست کاور: عــلـی مـجـیــدیــان

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۸/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۲/۵

جهان دی سی
7 نظرات
 1. amir batman می گوید

  به به خیلی خوشحالم که این کمیک رو گذاشتید من واقعا عاشق این کمیکم. خیلی کمیک زیبا و مفهومییه.  با اون جمله های ساده و داستان پیچیده و در هم ریخته ی جف جانز کبیر. منوون که این کمیک رو گذاشتید. من این کمیک رو با ترجمه ی علی اقای گل اون سایته خونده بودم پارسال اینا ولی توی این یاست خوندن یک حال دیگه ای میده. واقعا تشکر یکنم از اقایان صادقی و مجیدیام که کمیک رو نخونده میگم ادیت و گرافیکشون عالیه. داتان کمیک هم خیلی در هم تنیده هستش. متن داستان زیاده و حتا باید فضا و اون کشش رو مغزتون داشته باشه. و توصیه میکنم که این کمیک رو حتی پنج شیش بار بخونیدش تا به اون درک عظیم از داستان برسید. و اگر دارید کامنت من رو میخونید و اگر یک دی سی فن تیر هستید پس دیگه اصلا این کمیک خاص رو از دست ندهید. البته برای درک بهتر از داستان باید قبلا یه سری اطلاعاتی از دنیای واچمن ساخته ی الن مور کبیر و دنیای دی سی داشته باشید که چه اتفاقی در رویداد فلشپوینت و بعدش افتاد و چه تاثیراتی داشت. داستان یک راوی داره که تا صفحات اولیه هویت نامعلومی داره ولی وقتی که هویتش معلوم میشه شمارو به شدت گیج و مات و مبهوت میکنه و شما رو وادار به خوندن ادامه ی داستان میکنه. در کل نخونده کمیک رو دارم نقدم رو مینویسم.حالا اگر هم بازم اطلاعاتم غلط بود دیگه اون رو به بزرگیه خودتون ببخشید و ازش رد شین. در کل منم اطلاعاتی دارم که در حد یه بچه شونزده سالست دیگه. بازم خسته نباشید.

  1. امیرحسین صادقی می گوید

   خیلی وقت بود با هیچ کامنتی کیف نکرده بودم ? ممنونم ازت

 2. amir batman می گوید

  رفتم دیشب کامل کمیک رو خوندم و واقعا همونطور که گفتم داستان همونطوریه،پس با نقد کامل تر من همراه باشید:اول از همه باید از اقای صادقی عزیز تر ازجان تشکر کرد بخاطر ادیت و گرافیک بی نظیرشون و اینکه چقدر عالی با این کمیک سخت کنار اومدن. همونطور که گفتم داستان یک راوی داره که هویتش نامعلومه ولی وقتی هویتش معلوم بشه مطمئن باشید که مغزتون رو درگیر و کاملا منفجر میکنه!!بعد اون شخص به دنبال راهی برای اومدن به زمین میگرده و در اینجا از اشخاصی برای کمک میخواد استفاده کنه مانند سایبورگ مستر تاندر و بومرنگ و حتی بتمن ولی هربار به در بسته میخوره. در اخر شخص نزدیک و تیر اخرش بهش کمک میکنه. و وقتی اون صحفه بزرگ میاد با دو تصویر دو اسپید استر فوق العاده ی دنیای کمیک واقعا ادم کیف میکنه و البته اگه ادم احساسی باشید اشکتون در این صحنه در میاد. اگه همراه دیدن اون تصویر به اتفاقات قبل کمیک نگاه کنید و روابط رو یادتون بیاد. کلا این کمیک تلفیقی از بار احساسی و عشق در کنار بار دارک و تلخی و مرموز و جنایی داره که فقط وفقط ادم هایی مثل جف جانز بزرگ و کبیر میتونن از پس اون بربیان. خب دیگه تعریف از داستان بسه ولی چیز اخری که میخوام درباره ی داستان بگم اینه که این داستان پایانی داره که شمارو:میخکوب،گیج،سردرگم،یه حس سردرد،انتظار برای ادامش و مات و مبهوت میکنه. پس با این تفاصیر امید وارم داستان رو کامل بخونید با زبان شیرین فارسی و ازش لذت ببرین و بیاین اینجا و نظرتون رو بگید. دیگه از داستان بگذریم و برسیم به طراحی. اول بگم که داستان چهار بخش داره و هر بخش به طور میانگین دو طراح و یک رنگ امیز داره طراحان این کمیک اقایان خیمز، فرانک،ونسایور و ریز هستن. رنگ امیزان هم که اصلیاشون پرادو و اندرسون هستش. کار فرانک به عنوان طراح اصلی هم عالی بود. کلا از طراحی های این ادم من خیلی خوشم میاد  چه از این و چه از کمیک فوق العاده ی دومزدی کلاک. خب پر حرفی بسه و نوبت میرسه به نمره دهی من به این کمیک عالی:نمرم به نوسنده و داستان۱۰ از ۱۰ هستش. ولی به طراحی میدم:۹.۵از ۱۰ و فکر میکنم میتونست بهتر از این باشه. من واقعا ادم سخت گیری نیستم ولی این حفررو تو طراحی حس کردم. و حالا میرسیم به ترجمه و ادیت کمیک:خب این کمیک یک کمیک سخت و پیچیده و در هم تنیده و طولانی هستش. ۶۳ صفحه هم واسه ادیت و گرافیک و هم واسه ترجمه کمیک بسیار بسیار سخت و دشوار و نفس گیریه. ولی اقای مجیدیان و علی اقا و اقای صادقی خیلی خوب از پس این کمیک دشوار براومدن. افرین!ایول!هر چه تشکر کنم کمه. چون که من خودم میدونم که ترجمه و مخصوصا ادیت یک کمیک چقدر کار دشوار و وقت گیریه. (خودم تجربه دارم). ترجمه عالیه و روون و گیرا و این ادیته که کمیک رو زیباتر میکنه. ادیت تر و تمیز و از حباب نزده بیرونه و معلومه که حوصله برای این کار به کار بردن. نمرم به:ترجمه:۱۰ از ۱۰ هستش. ادیت و گرافیک کمیک ۱۰ از ۱۰ و ادیت کاور کار اقای مجیدیان گل هم ۱۰ از ۱۰ هستش. بازم ببخشید اگه زیاد حرف زدم. در کل همه چیز عالیه و من که لذت بردم. در اخر هم خسته نباشید میگم به کمیک اسکواد. خسته نباشید.

 3. rock می گوید

  کمیک بسیار زیبا و قشنگی بود و بطور خیلی خلاصه و زیبا ماجرا های داستان های ریبرث رو آغاز کرد.

  از برادر دوقلوی دایانا گرفته تا رابطه آموآمن با مرا….

  همین طور که در بالا اشاره شد حتما باید چند دور این کمیک رو خوند تا به جوهره ذات این داستان دست پیدا کرد.

  نظر من اینه که بیس اصلی کمیک رابطه برادری بین والی و بری بود و بقیه داستانک های ریبرث رو به شیوه هوشمندانه ای به هم پیوند زدن.به هر حال جف جانزه دیگه….

  ترجمه خیلی خوب بود علی آقا ممنون.

  good job bro….

  ادیت آقای صادقی هم خیلی معرکه بود ومعلوم بود برای کمیک وقت گذاشتند.فقط بنظرم اگه یذره فاصله بین خطوط متن های داخل حباب رو بیشتر کنید بهتر میشد.البته نظر شخصیه من هست.خسته نباشید….

  ادیت کاور هم معرکه بود.ممنون آقای مجیدیان.

 4. S. Mahdi می گوید

  نقد کمیک وان‌شات «جهان دی سی تولدی دوباره» :

  کمیکی که بخش کمیک های دی سی رو از یک وضعیت فاجعه‌بار نجات داد… این کمیک بعد از مدت‌ها، حس خوندن یک داستان کلاسیک دی سی رو به من داد… این کمیک اِلمان هایی که پس از New 52 در کمیک های دی سی ندیده بودیم رو دوباره به یونیورس دی سی برگردوند، مثل عشق، رفاقت، احساس و… “جف جانز” به عنوان نویسندهٔ این کمیک شخصیت های دی سی رو دوباره به همون ریشه‌های کلاسیکشون برگردوند و شخصیت پردازی‌ها عالی بود. داستان از لحاظ عاطفی بسیار عالیه و مخصوصاً صحنه ای که بری و والی همدیگر رو در آغوش میگیرند واقعاً فوق‌العاده بود. این کمیک به معنای واقعی “تولدی دوباره” برای دی سی، بعد از دوران New 52 بود. همچنین جانز با هوشمندی تمام اتفاقات New 52 و این کمیک رو به واچمن ربط میده و واقعاً جالب بود که میفهمیم این دکتر منهتن بوده که ۱۰ سال از یونیورس دی سی رو دزدید و باعث بوجود آمدن New 52 شد. همچین جانز در این کمیک به خوبی برای داستان های بعدی تولدی دوباره زمینه چینی میکنه. بزرگترین چالشی که یک نویسنده در نوشتن کمیک های طولانی (مثل همین کمیک) باهاش روبه‌رو میشه روایت داستان ـه و باید داستان رو طوری روایت کنه که برای خواننده خسته کننده نشه، و جانز هم با موفقیت از این چالش رَد میشه. خلاصه این کمیک برای هر دی سی فنی مثل من، مهمترین کمیک در سال‌های اخیره، چون دوباره شخصیت های دی سی رو بعد از New 52، طوری به نمایش میزاره که ما عاشقش بودیم.

  این کمیک با وجود اینکه طراح های مختلفی داره، اما به طرز خارقالعاده‌ ای طراحی های مختلف خیلی باهم هماهنگ هستند و همچنین هر بخش توسط طراح (های) به خصوصی طراحی میشه، باعث شده که در بخش های مختلف، دوگانگی ایجاد نشه (و اگر دو طراح، هردو روی یک بخش کار میکردند هم خیلی باهم هماهنگ بودند.) درمورد خودِ طراحی هاهم دیگه حرفی باقی نمیمونه، درمیان نام طراحان نام های بزرگی به چشم میخوره که عالیه. همهٔ طراحان واقعاً عالی عمل کردند.

  نمره به داستان : ۱۰ از ۱۰

  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

   

  ……………………

   

  ترجمه : باتوجه به اینکه من متن اصلی کمیک هم خوندم، خب جف جانز که در بیشتر مواقع متون ساده ای مینویسه (مثل همین کمیک) پس مهمترین نکته در ترجمهٔ این نوع متون، معادل یابی خوبه که علی آقا عالی عمل کرد.

  ادیت : ادیت کاور کار آقای مجیدیان هست که واقعاً عالیه، احسنت واقعاً… ادیت خودِ کمیک هم کار آقای صادقی هست که عالی بود. این کمیک واقعاً ادیت سختی داشت، اما آقای صادقی خیلی خوب عمل کردند و کار تمیز و فوق‌العاده‌ای ارائه دادن.

  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰

  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰ 

  درنهایت تشکر ویژه از علی آقا، آقای صادقی، آقای مجیدیان و سایت کمیک اسکواد که این کمیک زیبا رو با بهترین کیفیت ممکن ترجمه و ادیت کرد.

 5. spider می گوید

  امروز رفتم و بعد از چند ماه این کمیک رو برای چندمین بار خوندم و واقعا هر بار که این کمیک رو می خونم بیشتر از دفعه ی قبل کیف می کنم و ازش لذت می برم

  این کمیک واقعا یه کمیک عالی هست کمیکی که به خوبی میاد NEW52رو با همه ی خوبی ها و بعدی هاش پشت سر میزاره و DC رو وارد فاز بعدی خودش می کنه و زمینه سازی خوبی برای آینده این فاز می کنه

  من به عنوان کسی که اطلاعات کمی درباره ی دوران قبل NEW52دارم به خوبی تونستم داستان  درک کنم چون راوی داستان به خوبی همه چی رو توضیح میده جوری که زمان خوندن کمیک اشکم می خواست بخاطر تمام بدبختی هایی که توی این مدت کشیده بود دربیاد اون لحظه ای که اون رفت پیش بری و داشت حرف های آخر عمرش رو میگفت واقعا بغض گلوم رو گرفت

  جف جانز واقعا نویسنده ی بزرگی هست که تونست به این خوبی به NEW52پایان بده و کمیکی بنویسه که افرادی مثل من هم که اطلاعات کمی از دوران قبل از NEW52دارن هم به تونن داستان عالی درک کنن

  طراح داستان با اینکه چهار نفر متفاوت بودند ولی واقعا یه هماهنگی خاصی بینشون بود و طراحی زیبا و چشم نوازی که با داستان به صورت کامل هماهنگ بود به وجود آوردند مخصوصا اون صحنه ای که اون ها همدیگه رو بغل کردند

  ترجمه و ادیت هم که عالی بود جوری که به اشکال هم نمیشه پیدا کرد و بهش گیر داد و واقعا در حد همین کمیک بود

 6. Alireza می گوید

  دیشب میخواستم یک انیمیشن(از دی سی) دانلود کنم هی می زدم دانلود بعد یهو  نت قطع میشد بعد دوباره از اول شروع میکردم دیدم ۴۵۰مگ الکی از دست رفت منم هنوز روی پله اولم بیخیالش شدم گفتم بزارم با این ۱۶۰مگ باقی مانده دو تا شماره کمیک دانلود کنم یکیش دکتر استرنج و دکتر دوم بود از یجا دیگه دانلود کردم بعد امدم اینجا به طور اتفاقی دیدم اسپایدر(عنکبوت )اینجا نظر داده بعد دیدم همه تعریف می‌کنند دانلود کردم واقعا فوقالعاده بود تا به حال آنقدر از طراحی یک کمیک خوشم نیامده بود(با اینکه چهار تا طراح مختلف داشت طراحی عالی بود  مثلا طراحی لباس دکتر فیت گیر افتادن والی وست و ….. )  و از شخصیت‌‌هایی مثل  والی وست و فلش که کمیکی مخصوص در موردشان نخوانده بودم خوشم امد حتی داخل این شماره چند بار به دکتر منهتن اشاره میکنه بعضی مسائل رو برام داخل رویداد ساعت قیامت باز کرد از علی آقا به خاطر ترجمه تشکر میکنم و از عنکبوت هم تشکر میکنم به طور خیلی اتفاقی باعث شد این شماره بخوانم این کمیک چه به دیسی فن و چه به مارول فن پیشنهاد میکنم که بخوانه.

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال