کمیک دارث ویدر: منتخب – تمام شماره ها

از همان ابتدای تاریخچه کمیک و سینمای ابرقهرمانی، هواداران طرف ابرقهرمان ها را می گرفتند و علاقه داشتند که ابرقهرمانان در نبرد ها پیروز شوند تا اینکه شخصیتی پدید آمد که تمام قافیه ها را تغییر داد و سنت های قدیمی را دگرگون کرد. شخصیتی که نشان داد می توان عاشق یک شخصیت خبیث شد؛ شخصیتی با ابهتی بی مانند به نام لرد دارث ویدر که می خواهد کهکشان را به غبضه درآورد.

سری دوم کمیک های منتشر شده برای شخصیت دارث ویدر، روایت داستان های این شخصیت، دقیقاً بعد از اتفاقاتِ روی داده در فیلم سوم سری جنگ های ستارگان می باشد و این آرک مقدمه ای بر سری قبلی کمیک های دارث ویدر به نویسندگی “کی‌رون گیلن” است.

در آرک اول این سری جدید به نام “منتخب“، آقای چارلز سول (یکی از نویسندگان معروف کمپانی مارول)، تاریخچه‌ی سیث و پیشینه‌ی عقاید و عهد های آنها را شرح می دهد.

اکنون سایت کمیک اسکواد مفتخر است قسمت اول این کمیک بی نظیر را به عنوان “ویژه نامه نوروز ۹۷” به شما تقدیم کند تا شما هم بتوانید دنیا را از پشت لنز های سرخ رنگ نقاب دارث ویدر ببینید؛ دنیایی به رنگ خون!

لازم به ذکر است که این سری در سال ۲۰۱۷ منتشر شده اما از لحاظ داستانی قبل از سری اول رخ می دهد و اولویت کمیک اسکواد در ترجمه کامل سری دوم و پس از آن سری اول می باشد و هر دو سری به طور کامل منتشر خواهند شد.

قسمت اول

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۱ – منتخب (قسمت اول)

انگلیسی: Darth Vader 001 – The Chosen One 1/5

سال انتشار: ۷ ژوئن ۲۰۱۷ – ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم، ادیتـور و گـرافیست: پارسا ذی قیمت

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۲/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۵

کمیک دارث ویدر - منتخب

قسمت دوم

کمیک دارث ویدر - منتخب

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۲ – منتخب (قسمت دوم)

انگلیسی: Darth Vader 002 – The Chosen One 2/5

سال انتشار: ۲۱ ژوئن ۲۰۱۷ – ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم، ادیتـور و گـرافیست: پارسا ذی قیمت

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۷/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۳/۵

قسمت سوم

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۳ – منتخب (قسمت سوم)

انگلیسی: Darth Vader 003 – The Chosen One 3/5

سال انتشار: ۱۲ جولای ۲۰۱۷ – ۲۱ تیر ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم: پارسا ذی قیمت

ادیتـور و گـرافیست: طاها حامدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۴/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۴/۵

کمیک دارث ویدر - منتخب

قسمت چهارم

کمیک دارث ویدر - منتخب

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۴ – منتخب (قسمت چهارم)

انگلیسی: Darth Vader 004 – The Chosen One 4/5

سال انتشار: ۲ آگوست ۲۰۱۷ – ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم: پارسا ذی قیمت

ادیتـور و گـرافیست: طاها حامدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۴/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۲/۵

قسمت پنجم

عنـوان: دارث ویدر ۰۰۵ – منتخب (قسمت آخر)

انگلیسی: Darth Vader 005 – The Chosen One 5/5

سال انتشار: ۶ سپتامبر ۲۰۱۷ – ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

نویسنده: چارلز سول

طراح: گیوسپی کامونکولی

متـرجم: پارسا ذی قیمت

ادیتـور و گـرافیست: طاها حامدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۵/۵

کمیک دارث ویدر - منتخب

45 نظرات
 1. amir batman می گوید

  سلام. به زودی داستانو میخونم. ولی میخوام بدونم لازمه قبل خوندن این کمیک کمیکی بخونم یا که فیلمی ببینم؟؟لطفا جواب بدید. ممنون

  1. ارشیا بشیری می گوید

   برای فهمیدن این سری فقط کافیه سه گانه ی دومی که ساخته شد رو دیده باشید که میشه سه قسمت اول جنگ ستارگان

   این کمیک دقیقاً بعد از اتفاقات فیلم سوم ادامه پیدا میکنه و دقیقاً بعد از تبدیل شدن آناکین اسکای واکر به دارث ویدره

   پ.ن: توی این چک لیست جدیدی هم که آقا پارسا زده کاملاً مشخصه، حتی اسم فیلم رو هم زده که نشون بده بازه زمانی اتفاقات بین کدوم فیلم های جنگ ستارگانه

 2. پارسا ذی‌قیمت می گوید

  خوب خوب بالاخره این سری ویدر هم منتشر شد. توی چک لیست به طور دقیق گفتم که ماجرا از چه قراره و به چه ترتیب باید خونده بشه. آرک منتخب بعد از عید هر هفته یک شماره ازش منتشر خواهد شد ولی دیگه کاری با سری جدید نخواهیم داشت و برمیگردیم سر سری اول. آرک ویدر تا اول تابستون دوباره ری ادیت میشه و منتشر میشه کامل رو سایت. برای تابستون امیدواریم که بتونیم تا آرک ۴ سری قبل و آرک دو سری جدید پیش بریم که بتونیم تا پاییز امسال به طور کامل سری اول رو تموم کنیم و به انتشار هفتگی سری دوم برسیم. این کمیک ها نه تنها جزو بهترین کمیک های جنگ ستارگانن بلکه جزو بهترین های سال های اخیر مارول هم محصوب میشن. به همه ی طرفداران جنگ ستارگان پیشنهاد میدم این کمیکارو از دست ندن و با خوندنش به معنی واقعی کلمه با عظمت دارث ویدر اشنا بشن. خوندن این کمیکو به برادران رسو هم پیشنهاد میکنم تا هی نیان بگن تانوس ویدر جدیده 😀

 3. amir batman می گوید

  ممنونم ازاقای بشیری بابت توضیحتون. چک لیستتون عالی شده اقای ذی قیمت. ممنونم از کمیک اسکواد که مارو با جنگ ستارگان اشنا کرد. تعریفش رو زیاد شنیدم ولی متاسفانه هیچوقت وقت نکردم که فیلماش رو ببینم. ممنون از سایت خوبتون. به زودی فیلمارو میبینم و کمیک های رو هم میخونم تا بتونم زود نقدامو بنویسم. ممنون از سایت خوبتون.

 4. tohid7447 می گوید

  واقعا ممنونم بابت ترجمه این کمیک.ما طرفداران جنگ ستارگان رو خوشحال کردید. منتظر ادامه ش هستم.

 5. محمد مسیح نیا می گوید

  در دو جا میشه پارسا ذیقیمت رو پیدا کرد؛در سرآغاز هر گرافیک ناول و در پایان هر انچه نام دارث ویدر در آن به چشم میخورد.

  کمیک بشدت خواندی و هیجان انگیزیه که تا پایان هر ارک آدم رو مجذوب خودش میکنه و همیشه خواننده رو برای خوندن باقی داستان ترغیب میکنه.

  ازت ممنونم که همیشه در ارائه کمیک هات وسواس خاصی داری و میخوای که بهترین ها رو به خوانندگان ارائه بدی.

   

 6. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارۀ ۱ سری کمیک‌های دوم «دارث ویدر» :

  بی شک بهترین کمیک های نوشته شده برای دنیای عظیم جنگ ستارگان، سری اول و دوم کمیک های دارث ویدر هست. داستان کمیک بسیار خوب پیش میرود و “چارلز سول” با وجود اینکه داستان این قسمت چندان بزرگ یا متفاوت نیست و بیشتر حالت پیش زمینه ای دارد، داستان خواندنی ای روایت میکنه. ماجرای شمشیرهای نوری سیث ها خیلی جالب بود، اینکه یک سیث باید درد و خشم خودش رو وارد کایبرِ شمشیر یک جدای کنه تا کایبر به رنگ قرمز دربیاد واقعاً جالب بود منم خیلی باهاش حال کردم. امپراتور هم به خوبی در این کمیک به تصویر کشیده شد و بیرحمی اون خوب به خواننده نشان داده شد. در این قسمت شاهد شخصیت پردازی خاصی از دارث ویدر نبودیم اما با تعریفی که از این کمیک شنیدم در قسمت های آینده قطعاً بیشتر از شخصیت دارث ویدر میبینیم.                                                                            طراحی ها عالی بود. طراحی کاور خیلی خوب بود و سبک طراحی دیوانه واری داشت و استفاده فوق العاده از رنگ قرمز در کاور واقعاً شگفت انگیز بود و به خوبی ابهت دارث ویدر رو نشون میداد. طراحی داخل کمیک هم که توسط “گیوسپی کامونکولی” انجام شده بود، خیلی خوب بود و رنگ آمیزی و پانل بندی خوبی داشت. جزئیات بالایی هم در طراحی ها به چشم میخوره.    نمره به داستان : ۸ از ۱۰                                                                                   نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  ……………………………………………………

  ترجمه : آقای ذی‌قیمت خیلی خوب و رَوون بود خیلی هم با فضای داستان مطابقت داشت.     ادیت : ادیت هم واقعاً خارق العاده بود. جملات خیلی خوب جاگذاری شده بودن. جملات خارج از حباب هم به بهترین نحو ادیت شده بود و واقعاً نمیدونم چطوری اینقدر تمیز و عالی جملات خارج حباب رو پاک و جاگذاری کرده بودید.                                                                    نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰                                                                                     نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰

  خیلی ممنون از آقای ذی‌قیمت (و سایت کمیک اسکواد) بابت اینکه یک پروژه عظیم برای ترجمه کمیک های جنگ ستارگان رو با بهترین کیفیت استارت زدن و یک حال اساسی به ما طرفداران جنگ ستارگان دادن؛ خسته نباشید.

  1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   قبل از هرچیز که باید بگم قربونت بشم خیلی لطف داری. ولی خوب اره من معتقدم نه تنها جزو برترین های سال های اخیر مارول بلکه جزو برترین کمیک های استاروارزه سری های دارث ویدر. سری قبل که از نظر داستان و شخصیت پردازی شاهکار بود. و این سری فعلا که از نظر گرافیک و طراحی و رنگ امیزی واقعا سنگ تموم گذاشتن و ترکوندن. حالا باید داستان بره جلوتر ببینیم به کجا می رسه. و یک نکته ی جالب در تفاوت این سری با سری قبل هست، در سری قبل به طور کل ویلن اصلی داستان امپراطور بود و ما شاهد چالش های ویدر با خودش و فرزندانش بودیم ولی اینجا توی این سری به طور رسمی ویلن‌ها و چالش های خیلی بزرگتری برای ویدر در نظر گرفتن. بیشتر هدفشون از این سری نمایش قدرت و عظمت ویدره در حالی که سری قبل هدف چالش های درونی و شخصیتی بود.

   و یک نکته ای هم بگم فکر نمیکردم انقدر طرفدار جنگ ستارگان داشته باشیم توی سایت. به شخصه معتقدم بهترین سری کمیک های جنگ ستارگان همین سریه. البته توی چک لیست اگر بررسی کنید از خود کمیک های جنگ ستارگان هم در برنامه هست ولی خوب اگر دوستان مایل هستند از بقیه شخصیت های استاروارز هم چیزی ترجمه بشه بگید من و دوستان با جان و دل انجام میدیم. البته هر دو سری کمیک های دارث مائول هم توی برنامه هست. دکتر افرا هم که جزو همین چک لیست ویدر حساب میشه.

 7. amir batman می گوید

  واقعا ممنون اقای ذی قیمت. من قبل از این که با این سایت، با این کمیک و صد البته با شما اشنا بشم زیاد علاقه ای به دنیای استار وارز نداشتم. ولی وقتی با این کمیک اشنا شدم گفتم پس حتما باید این فیلم های استار وارز رو ببینم. و فیلم اولشو که دیدم زیاد چنگی به دلم نزد ولی وقتی فیلم های بعدی رو دیدم عاشق استار وارز شدم. حتی الان به جرات میتونم بگم که از دی سی که همیشه انتخاب یکم بوده هم بیشتر استار وارز رو دوست دارم. به طوری عاشقش شدم که در عرض دو روز نه تا فیلم از استار وارز و همه ی فیلماشو دیدم. و خب مسلما شما الکی الکی این کمیک رو انتخاب نکردید. عاشق دارث ویدرم، عاشق این کمیک و البته عاشق سایتتونم. واقعا شمایید که خدمت واقعی رو به دنیای کمیک بوک کردید، دارید میکنید و خب مسلما خواهید کرد. این چک لیستتونم واقعا مفصله و خب من نیم ساعت داشتم نگاش میکردم ببینم چیه. واقعا کمیکای زیادیه. و اگه این سری و سری قبل رو تا ته تموم کنید اون موقع دیگه باید بشید بهترین و برترین و کامل ترین مرجع کمیک بوک در ایران و حتی در اسیا.(هر چند که الانشم هستید). واقعا ممنون که هستید اقای ذی قیمت.  واقعا ممنون ازتون و مثل همیشه خسته نباشید.

 8. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارهٔ ۲ سری کمیک‌های دوم «دارث ویدر» :

  خب، از نظرم ویژگی‌ای که باعث میشه این آرک، یک داستان تکراری از دنیای جنگ ستارگان رو روایت نکنه، اینه که “چارلز سول“، به عنوان نویسنده… در هرقسمت، یکی از آداب و رسوم جدای‌ها و یا سیث‌ها رو نشون میده که هرکدوم در مسیر تبدیل شدن آناکین به دارث ویدر تأثیر داره و باعث میشه داستان به جاهایی کشیده بشه و شاهد اتفاقات و یا نبردهایی باشیم که قبلاً در دنیای جنگ ستارگان شاهدش نبودیم و برای خواننده تازگی داره… همچنین سول به خوبی عظمت و بی‌رحمی دارث ویدر رو به خواننده نشون میده و شاهد صحنه‌های اکشن خوبی درطول داستان هستیم؛ به‌علاوه، سول به خوبی خواننده رو برای نبردِ دارث ویدر و کیراک اینفیلا (که در همین کمیک معرفی شد) هایپ میکنه و به‌نظر میرسه اینفیلا با هر جدای‌ای که آناکین قبلاً باهاش روبه‌رو شده فرق داره… یه‌چیزی هم درمورد این سری بگم : من کُلاً از داستان‌هایی که بروی پیچش های درونی شخصیت‌ها تمرکز داره (مثل سری اول کمیک‌های دارث ویدر) بیشتر خوشم میاد و شخصیت پردازی قوی برام در اولویت ـه و اصلاً با داستان‌هایی که تمرکز اصلیش بروی اکشن ـه به اندازهٔ اون کمیک‌ها حال نمیکنم و انتظار دارم سول در قسمت‌های بعدی بیشتر بروی شخصیت عمیقِ دارث ویدر مانور بده…
  طراحی های “گیوسپی کامونکولی” هم انصافاً عالی بود و پانل بندی خوب، رنگ آمیزی عالی و جزئیات خیلی خوبی داشت و همچنین طراحی صحنه های اکشن خیلی خوب بود.
  نمره به داستان : ۸ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  ………………………….

  ترجمه : ترجمه آقای ذی‌قیمت مثل همیشه عالی بود و ایشون ترجمه خیلی آمیانه و رَوون‌ـی دارند که من واقعاً از خوندن ترجمه‌شون لذت میبرم.
  ادیت : ادیت هم کار خودِ آقای ذی‌قیمت هست که بازم عالی عمل کردن و جاگذاری جملات، انتخاب فونت‌ها و به‌خصوص ادیتِ کاور عالی بود. فقط یک مشکل کوچیک داشت که اونم این بود که یکی-دو جا حباب‌ها بد کِلین شده بودن…
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  درنهایت بازم تشکر ویژه از آقای ذی‌قیمت و سایت کمیک اسکواد که مثل همیشه به سلایق مختلف احترام میزارن و هوای ما طرفدارای جنگ ستارگان هم دارن ?… دمتون گرم

  1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   قبل از هرچیز که باید بگم خیلی ممنونم از لطفی که به من دارید. جا داره بگم جدای این سری خبرهای خیلی خوبی برای طرفداران جنگ ستارگان در راهه. ولی خوب در کل این سری جدید شروع فوق العاده خوبی داشت ولی یه مشکلی که داشت این بود که هرقدر جلوتر می‌رقت داستان تا حدی ضعیف تر میشد و اون ارزش اولیه خودش رو از دست داد و به قولی صرفا تبدیل شد به یک کمیک هفتگی که یک داستانی رو روایت میکنه. جدای این ها سری اول یعنی سری قبل که توسط کیرن گیلن نوشت واقعا بهتر بود. جدای روایت جذاب و شخصیت پردازی‌های فوق‌العاده یک نکته ی خیلی مثبت داشت اون هم خلق شخصیت های فرعی فوق العاده دوست داشتنی و به یادموندنی امثال دکتر افرا. تا به الان که واقعا از سری جدید نا امید شدم و احتمالا دیگه کلا بعد آرک اول ادامش نمیدم برمیگردم سر همون سری قدیمی.

   1. S. Mahdi می گوید

    خواهش میکنم آقا پارسا ?

    خب، آره… یه مشکل اساسی که این سری داره اینه که ما عملاً چیزی از شخصیت پردازی دارث ویدر نمیبینم… درحالی که همه میدونن که این شخصیتِ دارث ویدر ـه که اونو تبدیل به بزرگ ترین ویلین تاریخ کرده و اگه نویسنده از این شخصیت بهره بگیره و اونو در مرکز داستانش قرار بده میتونه داستان عالی‌ای روایت کنه (مثل سری اول همین کمیک) و بخاطر همینه که من عاشق سری اول این کمیکم. اما این سری، همونطور که گفتم، اصلاً رو شخصیت ویدر مانور نمیده که نقطه ضعف اصلیش ـه…

    1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

     دقیقا به قولی دیگه Star wars: Darth Vader نیست، Darth Vader: a star wars story عه. هیچ خبری دیگه از شخصیت پردازی درست حسابی نیست. البته جلو تر یه چالش شخصیتی نسبتا قشنگی داره و دوتا پنل فوق العاده خوب هم داره ولی خوب انقدر به حاشیه پرداختن که اصلا اون اصل داستان به چشم نمیاد.

 9. Arya3fff می گوید

  من با اینکه هر ۸ فیلم اصلی جنگ ستارگان رو دیدم ولی متاسفانه اطلاعاتم درمورد دنیاش خیلی خیلی کمه .

  من واسه کمیک های دیگه زور بزنم ۴ خط نظر بدم که اونم ۳ خطش تشکر از مترجم و ادیتوره 🙂 حالا چه برسه بخوام واسه این کمیک نظر بدم … شرمنده ولی بنظرم نظر و نقد درست حسابی ای و مفیدی نمیتونم بدم .

  ولی واقعا دمت گرم که تنهایی داری کمیک شخصیت و دنیای مورد علاقه ت رو ترجمه و ادیت میکنی . تا آخرش ادامه بده که مطمعنا چند سال دیگه کیف میکنی که این مجموعه رو تکمیل کردی و خاطره میشه برات .  من خودم خیلی دوست دارم کمیک های فلش نیو۵۲ و ریبرث رو ترجمه و ادیت کنم و چاپشون کنم  ولی نه ترجمم خوبه نه ادیتم …

  دم آقا مهدی هم گرم

  که همیشه نقد و بررسی های عالی مینویسه و نشون میده که خیلی با دقت کمیک ها رو میخونن … منم که همون چهار خطم رو مینویسم 🙂

  راستی آقا پارسا یه سوال …

  تو بعضی کمیک های سایت دیدم که نوشته ادیتور آقای x و گرافیست آقای y … میشه بگین فرقشون چیه و وظیفه گرافیست با ادیتور چه فرقی میکنه ؟ ممنون

  1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   سلام عزیزم ممنونم از نظرت و اینکه موفق باشی. عرضم به حضورت که در حالت عادی اکثرا طرح جلد رو هم خود گرافیست طراحی میکنه و کاراشو انجام میده ولی خوب تو بعضی کمیک ها برای مثال یه سری کارای گرافیکی مثل همون جلد یا بازسازی هارو یه نفر دیگه انجام میده که اسمش به عنوان گرافیست برده میشه. ادیتور هم که زحمت حباب ها و دیالوگ هارو میکشه.

  2. S. Mahdi می گوید

   نظر لطفته آقا آریا ?
   خودتم اطلاعاتت خوبه و مطمئن باش اگه یکم مطالعه کنی راحت میتونی کلی نقد خفن بنویسی… بازم ممنون

 10. Arya3fff می گوید

  آقا پارسا ممنون .

  آقا مهدی از شما هم ممنونم . لطف دارید … امیدوارم یه روز بتونم .

 11. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارهٔ ۳ سری کمیک های دوم ”دارث ویدر” :

  این شماره، نسبت به دو شمارهٔ قبل خیلی بهتر بود.
  اولین نکته ای که باعث میشه من این شماره رو بیشتر از دو شمارهٔ قبلی دوست داشته باشم، اینه که در این شماره، نویسنده یعنی ”چارلز سول”، به طورِ غیر مستقیم و بسیار هوشمندانه برروی شخصیت دارث ویدر مانور میده… در صفحهٔ ۱۴ کمیک، روبات خدمتکارِ اینفیل آ، در وصف دارث ویدر اینطور میگه که چون اون شمشیر لیزِری با تیغ قرمز (که نماد سیث ها هست) نداره، پس نمیتونه یک سیث باشه، ولی از طرف دیگه قابلیت ها و نحوهٔ استفادهٔ اون از نیرو (The force) طوریه که میتونه یک سیث باشه؛ به نوعی سول سعی کرده با این دیالوگ ها، به طور غیر مستقیم، کشمکش ها و تضاد های درونی دارث ویدر رو نشون بده. نکته مهم و مثبت دیگه ای که در این شماره وجود داشت، این بود که هرچقدر در شماره های قبل، عظمت و قدرت دارث ویدر رو دیدیم، در این شماره دیدیم که دارث ویدر -بزرگترین ویلین تاریخ- چقدر میتونه آسیب پذیر باشه و در یک صحنهٔ جالب (و به نوعی ماندگار) دارث ویدر رو میبینم که با پای قطع شده و بدنی درمانده جلوی اینفیل آ روی زمین افتاده… همچنین این شماره ضرباهنگ بهتری نسبت به دو شمارهٔ قبلی داشت. و البته پایان این شماره جالب بود و خیلی مارو برای شمارهٔ بعدی مشتاق کرد.
  درمورد طراحی هاهم… اول از همه اینکه کاورِ این شماره عالیه و تضاد های به کار رفته در رنگ آمیزی، اتمسفر خاصی به وجود آورده که عالیه. طراحی داخل کمیک هم که کارِ ”گیوسپی کامونکولی” هست که مثل شماره های قبل عالیه… طراحی محیط عالیه، دقت به جزئیات و طراحی ظاهر کاراکتر هاهم خیلی خوبه؛ رنگ آمیزی هاهم عالیه.
  نمره به داستان : ۸/۷۵ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  ………………….

  ترجمه : ترجمهٔ آقا پارسا مثل شماره های قبل، خیلی خوب بود؛ ترجمه رَوون بود و معادل یابی هاهم خیلی خوب بود.
  ادیت : ادیت آقای حامدی هم خیلی عالی بود؛ جاگذاری جملات خیلی خوب بود. فونت های انتخابی هم با شماره های قبلی مطابقت داشت. کِلین هاهم خیلی خوب بود و البته ادیت کاور هم عالی بود.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  درنهایت بازم تشکر از آقای ذی قیمت، آقای حامدی و سایت کمیک اسکواد بابت ترجمه و ادیت این کمیک… خسته نباشید.

 12. Iammjp می گوید

  یه سوال از اقای ذی قیمت داشتم، میخواستم بدونم دارث ماول و دارث ویدر با همدیگه مبارزه داشتن؟ اگه آره تو کدوم کمیک یا فیلم و انیمیشن، با تشکر

  1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   اره توی شماره ی ۹ از کمیک های روایت های جنگ ستارگان (Star wars tales) باهم یه مبارزه داشتن تا سر حد مرگ. البته یه بار هم قرار بود توی این انیمیشن جدید استاوارز ربلز باهم مبارزه کنن (از همین کمیک اقتباس شه) که ویدر برای اخرین بار و به طور نهایی دیگه مائول روی توی دنیای جنگ ستارگان بکشه که خوب تصمیم گرفتن یه شخصیت دیگه این کارو بکنه. مائول یه بار تو فیلم اول همه فکر کردن مرده که بعد توی دوران کلون وارز برگشت و یه انتقام درست حسابی از ابی وان گرفت ولی بعد دوباره به دست دارث سیدیوس شکست همه فکر کردن مرده که باز دوباره توی این دوره ی ربلز هم برگشت که در نهایت اگه کس دیگه ای دوباره زندش نکنه مرد 😀
   البته یه جای دیگه هم مائول رو نشون دادن ولی خوب نمی گم اسپویل نشن دوستان. اونم میگن جالب بوده خودم ندیدم هنوز

   1. Iammjp می گوید

    سلام دوباره، بابت پاسخ ازتون تشکر میکنم، زحمات شما واقعا بینظیره و واقعا لذت میبرم از کارهاتون، یه سوال دیگه داشتم دیروز یکی یه نظریه ای بهم گفت، دارث جار جار بینکس و همه کارهای جار جار یه نقشه بوده،  میخواستم نظر شما رو در این مورد بدونم و اینکه تو کمیک یا چیز دیگه ای به این مطلب اشاره شده یا نه؟ بر خلاف بقیه من از این شخصیت خیلی بدم نمیاد و واقعا برام سواله که این شخصیت بعد از سه گانه اول کجا غیبش زد و دیگه پیداش نشد، بازم تشکر❤❤❤

    1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

     سلام روزت بخیر.

     امم قبل از هرچیز خوب من خودمم جار جار رو دوست داشتم، بد نبود، البته که خوب رو مخ خیلی از طرفدارا بود به همین خاطر جرج لوکاس توی دوم خیلی کمتر ازش استفاده کرد و توی فیلم سوم رسما خبری ازش نبود. و خوب این تئوری هم تئوری جالبی بود در حد خودش ولی خوب ما توی بازی Force Unleashed دیدیم که دارث ویدر همون بلایی که سر هان سولو اورده سر جار جار بینکس هم اورده و اون رو منجمد کرده پس فکر کنم این تئوری هم رد میشه.

     1. ali.e می گوید

      سلام آقای ذی قیمت. با اینکه این تئوری جا جار جدی نیست و بیشتر جنبه سرگرمی داره ولی هنوز رد نشده. چون خود بازیگرش هم اشاره کرده و همانطور که گفتید به خاطر بازخورد های طرفداران به شخصیت جار جار، ظاهرا جورج لوکاس تغییراتی در قسمت دوم داده و میگن قرار بوده در در اپیزود دو، یودا به جای اینکه با کنت دوکو که یک دفعه پیدا شد، بجنگه در صحنه مبارزه آخر، با دارث جار جار رو به رو بشه. اما چون همه از شخصیت متنفر شدن داستان رو عوض کرد. اما در قسمت سوم جار جار رسما پالپاتین رو امپراطور کرد و نقش خیلی مهمی داشت. حتی در صحنه حذف شده اپیزود سه، قرار بود پالپاتین در صحنه ای با جار جار صحبت کنه وازش تشکر کنه. با توجه به اینکه الان force unleashed، جزو canon نیست ممکنه ماجرایی وجود داشته باشه. یک خبر هم دیدم در کتاب aftermath که داستان اصلی حساب میشه. ظاهرا به جار جار اشاره ای شده که در سیاره نابو، توی خیابون باهاش رو به رو میشن در حالی که یک خیابون گرد شده و مردم به خاطر اینکه به امپراطوری کمک کرد (رسما خودش امپراطوری رو رقم زد) اون رو طرد کردند. اما باز یک خیابونگرد؟! یک دلقک؟! clown !!!

      darth jar jar is watching us 😀

 13. amin777 می گوید

  با سلام خدمت شما عزیزان

  لطفا ترجمه کمیک های Mace windu وStar wars tales رو قراربدین تو سایت

  با تشکر

  1. ارشیا بشیری می گوید

   سلام خدمت شما دوست عزیز

   بی زحمت از دفعات بعدی از بخش درخواست کمیک استفاده کنید تا درخواست تون بهتر به اعضای تیم منتقل بشه
   چونکه توی کامنت ها اگه اشاره ای کنید معمولا کسی پاسخگو نیست، بنابراین از اون فیلد درخواست کمیک، کمیک های درخواستی تون رو بگید اینطوری بهتر نتیجه میگیرید و پیام تون هم به سمع و نظر اعضا میرسه

   1. amin777 می گوید

    مرسی

 14. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارۀ ۴ سری کمک های دوم «دارث ویدر» :

  متاسفانه، بعد از اینکه در شمارۀ ۳ این سری، داستان دوباره اوج گرفت و “چارلز سول“، بیش از هرچز، روی شخصیتِ دارث ویدر مانور داد، در این شماره دوباره شاهد افول داستان بودیم…
  در این شماره، سول همون روندِ داستانیِ دو شمارۀ نخست رو پیش میگیره؛ یعنی روایت داستان، بدون شخصیت پردازیِ درست، و با چاشنی اکشن و هیجان… فقط اینکه از نظرم در این شماره، داستان ضرباهنگ بهتری نسبت به دو شمارۀ نخست داشت.
  مشکل اصلی این شماره، و همچنین این سری، همونطور که قبلاً هم گفتم، اینه که سول سعی میکنه هیجان و اکشن زیاد رو جایگزینِ شخصیت پردازی های خوب و داستانِ قوی کنه که هیچوقت نمیتونه یک جایگزین مناسب برای خواننده ها باشه… برای مثال، علاوه بر اینکه سول روی شخصیت دارث ویدر مانور نمیده، شخصیت پردازی خاص یا خوبی هم برای اینفیل آ (و دیگر شخصیت های فرعی) ارائه نمیده؛ مثلاً سول میتونست مرگ اینفیل آ رو خیلی بهتر نمایش بده و یا مثلاً اینفیل آ در هنگام مرگ، حرف هایی درمورد نیرو (The force) و جدای ها و سیث ها بگه، که باعثِ نمایش دوبارۀ تضاد های درونی دارث ویدر بشه، اما سول اصلاً از این شخصیت استفادۀ خاصی نمیکنه و فقط برای خلق اکشن ازش استفاده میکنه.
  همچنین داستان خیلی قابل پیش بینیه؛ یعنی شما کاملاً از همون اول میدونید که داستان چطور پیش میره و به کجا ختم میشه و هیچ پیچش داستانی یا چیز خاصی در داستان دیده نمیشه که از نقاط ضعف اصلی و اساسیِ این سری ـه.
  از داستان که بگذریم، این کمیک واقعاً طراحی های شگفت انگیزی داره… اول از همه اینکه من عاشق کاور این شماره اَم، واقعاً طراحی های کاور بینظیره و امکان نداره که شما برای چند لحظه هم که شده مبهوتِ سبک عالی طراحی کاور، و صد البته رنگ آمیزی شاهکارش نشید. طراحی داخل کمیک هم که برعهدۀ “گیوسپی کامونکولی” ـه که مثل شماره های قبل حرف نداره؛ رنگ آمیزی ها عالیه، جزئیات خیلی خوبه و پانل بندی هاهم خوبه.
  نمره به داستان : ۵ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  …………………………..

  ترجمه : ترجمۀ آقا پارسا مثل شماره های قبل خیلی خوب بود؛ رَوون و دقیق با معادل یابی خوب که مشکلی در ترجمه دیده نمیشه (ماشاالله آقا پارسا بِرَندی شده برای ترجمه و ادیت کمیک های جنگ ستارگان، دمتون گرم…).
  ادیت : ادیت آقای حامدی هم مثل شمارۀ قبلی خیلی خوب بود. ادیت کاور خیلی تمیز و عالی صورت گرفته بود؛ در داخل کمیک، جاگذاری جملات خیلی خوب بود و فونت های انتخابی هم عالی بود.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  ممنون از آقای ذی قیمت، آقای حامدی و سایت کمیک اسکواد که دارن با سرعت خوب و با بهترین کیفیت ممکن، کمیک های جنگ ستارگان رو برای ما ترجمه و ادیت میکنن… دمتون گرم.

 15. amin777 می گوید

  میدونید چقدر کمیک زیبا تو دنیای استارواز وجود داره.    از این کمیکی که شما در حال ترجمش هستید تا الان ۱۷ شماره خارج شده و سرعت شما تو انتشار خیلی پایینه اگه می خواید کمیک ترجمه کنید باید سرعت کارتون رو بالا ببرید تا بتونید کمیک های بیش تری رو ترجمه کنید.با این سرعتی که شما پیش میرید تا اخر تابستون هم نمیتونید حتی این کمیک که ۱۷ شماره داره رو کامل کنید بعد میگید اگه کمیکی رو مدنظر دارید پیشنهاد بدید!

  با تشکر

  1. شایان محمودی می گوید

   عزیز من این جا که شما هستید ما همه ننشستیم تمام وقتمونو بزاریم فقط کمیکای استار وارز ترجمه کنیم الان شما اگه یه سر به کانال ما زده باشید متوجه میشید چقدر برنامه برای تابستون داریم و قصدمون اینه که بتونیم این کار ها رو شروع و البته به اتمام برسونیم پس طبیعیه که یکم تاخیر بیوفته بین انتشار دو شماره از یه کمیک به خصوص که اقا پارسا خیلی مشغولن این اواخر اما در هر صورت من خوشحالم که شما نگران هستید که یه وقت ما برناممونو تکمیل نکنیم ولی نگران نباشید ما تمام تلاشمونو میکنیم چیزایی که شروع کردیم رو تموم کنیم حالا ممکنه این وسط تاخیرم بیوفته یا حتی یه سری تا اخر تابستون تموم نشه اما به قول همیشگی دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره ما برنامه هامونو بهشون عمل میکنیم.

   و اینکه گفتیم میتونید کمیکایی که دوست دارید رو پیشنهاد بدید تا بعدا ترجمه بشن چون به سلیقه ی مخاطبامون احترام میزاریم اگه میخواید میتونید برید سایتای دیگه پیشنهادات خودتونو بگید تا به نسلتون توهین بشه

   ممنون از نظر شما

  2. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   سلام دوست عزیز. ممنونم از اینکه نظر میدی و سایت و فعالیت هاش برات اهمیت داره.

   قبل از هرچیز باید بگم که بله این کمیک ۱۷ شماره داره و باز هم داره ازش منتشر میشه ولی ما سایتی نیستیم که صرفا برای جذب مخاطب بیایم کمیک های آنگویینگ بی کیفیت ! بزنیم و تازه باز هموناهم نصفه نیمه ول کنیم بریم به امون خدا.

   این آرک که میشه اولین آرک از سری دوم کمیک های دارث ویدر ۶ شماره داره. داستان اصلی و ماجرایی که ما قصد ترجمش رو داشتیم در ۵ شماره تموم میشه و ماهم تا همون شماره ی ۵ منتشر کنیم. ترجمه همه‌ی شماره های این کمیک هم اتفاقا قبل از تابستون تموم شد و تحویل دوست خوبم طاها جان شد ولی خوب به خاطر مشغله های خودش که بیشترشون هم به سایت و بقیه کمیک ها با اولویت بالاتر، مربوطه یه مقدار تو انتشار این شماره تاخیر افتاد. و دلیل اینی هم که ادامش نمی دیم فعلا اینه که تا جایی که من خوندم واقعا اون کیفیت درخور اسم دارث ویدر رو نداره و تبدیل شده به یکی از همون کمیک های انگویینگ بی کیفیتی که خیلی این روزا شاهدشونیم.

   مطمئن باشید که من خیلی بیشتر از شما از کمیک های متنوع و مختلفی که توی دنیای جنگ ستارگان منتشر شدن و در جریانن با خبرم و شک نکنید هزاران بار بیشتر از شما دلم میخواد بشینم همه رو ترجمه کنم. ولی همونطور که شایان جان گفتن ما اینجا جمع نشدیم صرفا استاروارز ترجمه کنیم، کلی برنامه ی مفصل و جذاب دیگه هم فقط برای همین تابستون داریم.

   بعد از اتمام این آرک از جنگ ستارگان من بر میگردم سر ترجمه ی سری اول کمیک های دارث ویدر که توی چک لیست هم لیستشون هست و کم نیستند و جدای این ها کیفیت عجیب و درجه یکی دارن که هر استاروارز فنی رو به وجد میاره. البته ارک اولش تقریبا کامل ترجمه شده و در صف ری ادیته. جدای این ها یک چک لیست عظیم و بلند و بالا هم در مورد دنیای جنگ ستارگان خودم دارم که شامل چیزهای دیگه ای به جز کمیک هاشم میشه و امیدوارم که بتونم هرچه زودتر خبرشو منتشر کنم تا همه ی طرفداران جنگ ستارگان رو در این شادی خودم شریک کنم.

   و حالا در مورد سرعت ترجمه و ادیت که گفتید، همونطور که دوستان گفتند ما همیشه کیفیت اولویت اولمون بوده، ولی با سرعت هم غریبه نیستیم! برای مثال ویژه برنامه های نوروز ما همگی در لحظه و به روز ترجمه و ادیت میشدن و منتشر میشدن یا همین اواخر کمیک وایت نایت برای اینکه به تولد سایت برسه تو کمتر از ۷ ساعت با بهترین کیفیت موجود ترجمه و ادیت شد. پس متوجه میشیم که تیم اسکواد نه تیم بی کیفیتیه! نه تیم کندی! و دلیل اینکه یه مقدار بین انتشار بعضی کارها فاصله می افته شلوغی ترافیک برنامه های سایت و بچه های اسکواده. برای مثال خود ارشیا بشیری عزیز که داره متال و ترجمه میکنه و خوب عقب هم افتاده، من به شخصه میگم دمش گرم، نمیدونم شاید خیلی ها در جریان نباشن ولی میشه گقت کل سایت رو رسما ارشیا داره می چرخونه، همه خبرها و مقاله هارو نه تنها خودش مدیریت میکنه بلکه بازخوانی و ویراستاری و کارای فنی سایتش هم باز خودش انجام میده پس طبیعیه که یه مقدار توی بعضی مسائل عقب بیفته. یا همین شایان خودمون، میتونه بشینه از من سریعتر برات کل همین ۱۷ شماره ی دارث ویدر رو ترجمه کنه، ادیتشم هم حتی خودش انجام میده تا اخر مرداد هم همش منتشر میشه! ولی این کارو نمیکنه، چرا؟ چون وقتشو گذاشته یه سری مقاله درجه یک و شاهکاری که شدیدا جاشون توی دنیای کمیک خالیه داره آماده میکنه که آدم واقعا لذت می بره. و باز هم تازه جدای اینا داره کلی کمیک هم ترجمه ادیت میکنه.

   با این حال امیدوارم که بتونیم این مشکل سرعت رو هم بزودی زود حل کنیم تا بیشتر از این شرمنده شما عزیزان نشیم.

 16. amin777 می گوید

  لطفا کمیک ها رو تو فدیبو هم قرار بدین تا دسترسی به اونها ساده تر شه

  با تشکر

  1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   ما سری جدید کمیک هارو تحویل فیدیبو دادیم، مسئولیتش دیگه بر عهده‌ی ما نیست اگر مشتاق هستید روی فیدیبو بخونید کمیک هارو از خودشون پیگیر باشید.

 17. علی مجیدیان می گوید

  @Amin777

  بجای اینکه از این بندگان خدا بابت این همه  زحمت یه  تشکر درست و حسابی کنی(که تازه خودشون هم همچین انتظاری رو ندارن)نشتسی ایراد میگری؟من بار ها شده تو همین سایت گفتم بچه های اسکواد کیفیت رو فدای سرعت نمیکنن.البته بحث زمان هم مهمه ولی بعضی وقت هایی یسری اتفاقاتی پیش میاد و یسری جریانات دست به دست هم میدن تا کمیک دیرتر تحویل داده بشه.درضمن هیچ کدوم از ما مجبور نیستیم ترجمه و ادیت کنیم.میتونیم بشینینم مثل خیلی از آدمای دیگه راحت لم بدیم و استراحت کنیم ولی اینکارو نکردیم چون یقین داریم میتونیم جامعه کمیک رو با همین کارا گسترش بدیم و بهش خدمت کنیم.و چه خدمتی خالصانه تر از این که با کیفیت بینهایت عالی کمیک رو در اختیار شما کمیک فن ها قرار بدیم؟نمیگم انتقاد نکنین؛ولی انتقادتون با لحن بهتری باشه.

 18. طاها حامدی می گوید

  خب، این کار هم ب پایان رسید، داستان خوب در کنار طراحی عالی باعث شد بخش آغازین این سری رو ترجمه کنیم، ممنون از همه عزیزان بابت نظرات و نقد ها، امیدوارم در آینده با کار های بیشتری از جهان استار وارز در خدمتتون باشم

 19. amir batman می گوید

  خسته نباشید مفصل به تمامی دوستان در کمیک اسکواد. که واقعا زحمت میکشن برای جامعه ی کمیک ایران. دستشون درد نکنه که این کمیک جذاب رو ترجمه کردن. من واقعا مارول فن کامل نیستم ولی شاید باورتون نشه که بهترین نویسنده ی کمیک از نظر من چارلز سول هستش. اگر به این کمیک علاقه مند شدید پس حتما پیشنهاد میکنم کمیک مردان ایکس حیرت انگیز سری ۲۰۱۸ رو به قلم این استاد بزرگوار رو حتما بخونید که دیگه اوج هنر ش رو نشون میده. البته خب تو دی سی هم نویسنده های خوب کم نیستن. مثل همین بندیس که تازه اومده و با همین کمیک ۶ قسمتی مرد پولادین برای سوپرمن نشون داد که این بندیس همون بندیسی هست که تو مارول هم بود. یا جف جانز که با سری گرین لنترن نیو ۵۲ به اوج رسید.  و فلشپوینت و وان شات دی سی رو نوشت که رو اوج بمونه و الانم که داره با کمیک دومزدی کلاک واقعا شاهکار مینویسه. یا اسکات اسنایدر که نویسنده ی توانمندی هستش. یا تام کینگ که با مستر میراکل به نظر من خیلی رفت رو بورس. البته ناگفته نماند. قبلش با کمیک ویژن تو مارول خیلی به دل همه نشست. کلا خواستم بگم که نویسنده ی خوب کم نیستن. اما من خودم چارلز سول رو از همه بیشتر دوست دارم به شخصه. بابت این اسپم عظیم واقعا شرمندم. نفهمیدم چی شد. وقتی میرم تو بخش کامنت های کمیک اسکواد واقعا نمیدونم دارم چی کار میکنم و چی و چقدر مینویسم. (اخه قبل این که کامنت بنویسم به خودم گفتم که فقط یک تشکر بکنم و برم ولی الان میبینین دیگه چی نوشتم!!!) خب از اقای ذی قیمت ممنونم که واقعا یک استاروارز فن متعصب و واقعی هستن. تشکر میکنم از شما که این کمیک رو خیلی خوب هم ترجمه و ادیت کردن. و از اقای حامدی عزیز هم کمال تشکر رو دارم که به یاری اقای ذی قیمت اومدن واقعا.  واقعا خسته نباشید که این کمیک رو ترجمه کردید. تشکر میکنم از سایت بسیار خوبتون. ممنون و خسته نباشید.

 20. amin777 می گوید

  ممنون به خاطر زحمتتاتون

   

   

 21. amin777 می گوید

  ابتدای هر شماره یک خلاصه از داستان روایت می شه که طرح کلی داستانو میگه که برا خوندن داستان میتونه مفید باشه همونطور که تو شماره ی اول اونو گذاشتید لطفا بقیه شماره ها هم اونو قرار بدید تا کسی که کمیک میخونه راحت تر با داستان ارتباط برقرار کنه

  با تشکر

   

  1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   اگر قصدش رو داشتیم احتیاجی به گفتن شما نبود مطمئن باشید انجام میدادیم خودمون. دلیل این هم که انجام نمیدیم اینه که به جز شماره‌ی اول بقیه شماره ها صرفا خلاصه شماره‌های قبله و شما اگر شماره‌های قبل رو خونده باشید مشکلی پیدا نمی‌کنید. و خوب از اونجایی که هدف ما گسترش کمیک خوانیه ترجیح میدیم شمارو ترقیب کنیم برید شماره‌های قبلی یه کمیک رو بخونید تا اینکه همشون رو توی یه صفحه براتون خلاصه کنیم.

 22. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارۀ ۵ سری کمیک های دوم «دارث ویدر» :

  این شماره هم مثل شمارۀ قبلی، ضعیف ظاهر شد…
  مثل شمارۀ قبل، داستانی که “چارلز سول” روایت میکنه، کاملاً قابل پیش بینی هست و هیچ چیزی نداره که از این شماره به عنوان یک شمارۀ خاص یاد کنیم… خط داستانی کاملاً معمولی هست و اصلاً درطول داستان هیجان زده نمیشید… همه چیز کاملاً معمولی ـه و نه شاهد داستان خلاقانه، اکشن، هیجان، روایت خاص یا… هستیم و نه هیچ چیز دیگه ای… سول خیلی ناشیانه داستان این آرک رو نوشته و روایت میکنه و انصافاً هیچ نقطه قوتی در طول داستانِ این شماره ندیدم…
  تنها صحنۀ نسبتاً جالب این شماره، جایی بود که آناکین درحال تلاش برای تبدیل کردن کایبر شمشیرش از رنگ سبز به قرمز بود که شاهد درد و رنج هایی بودیم که آناکین درطول زندگیش کشیده و باعث میشد کمی بتونیم با دارث ویدر و نوع رفتارهاش ارتباط برقرار کنیم و اینکه شاهد کشمکش های درونی و دوگانه گی شخصیت آناکین بودیم (هرچند نه خیلی خاص) که جالب بود.
  درنهایت بگم که داستان این آرک تا اینجا هیچ چیز خاصی نداره و کاملاً قابل پیش بینی هست و یک خط داستانی کاملاً معمولی، بدون هیچ پیچش داستانی ای داره… و تنها نقطه قوت نسبی این شماره هم همون صحنه ای بود که در بالا بهش اشاره کردم.
  اما طراحی ها برخلاف داستان خیلی استادانه کار شده و انصافاً عالیه… طراحی کاور که خیلی عالیه و همونطور که گفتم من عاشق کاور های این سری ام که به بهترین شکل طراحی میشه… طراحی داخل کمیک هم که دیگه نیاز به گفتن نداره که “گیوسپی کامونکولی” خیلی عالی محیط هارو طراحی میکنه و پانل بندی هاهم انصافاً حرف نداره؛ جزئیات هم عالیه.
  نمره به داستان : ۵/۷۵ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  ………………………….

  ترجمه : ترجمۀ آقا پارسا خیلی خوب بود… ترجمۀ رَوون و با معادل یابی خوب.
  ادیت : ادیت آقای حامدی هم مثل شمارۀ قبل عالی بود… البته این شماره ادیت خاصی نداشت اما ادیت آقای حامدی از هرنظر  عالی بود. ادیت کاور که مثل همیشه تمیز و  عالی بود… ادیت داخل کمیک هم جملات  خیلی خوب تو حباب ها فیت شده بودن و جاگذاری ها و کِلین هاهم خیلی خوب بود.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از۱۰
  تشکر ویژه از آقای ذی قیمت -که همیشه هوای طرفداران جنگ ستارگان رو دارن- و آقای حامدی بابت ترجمه و ادیت این شماره… خسته نباشید.

  راستی اگه شمارۀ آخر این آرک رو هم تو برنامه تون بزارید خیلی ممنون میشم…

  1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   سلام مهدی جان ممنون بابت نظرت و لطفی که به ما داری.

   باید بگم تقریبا با نظرت در مورد داستان موافقم، و این داستان رو میشد به قدری خوب و درجه یک نوشت که تبدیل بشه به یکی از بهترین آرک های کمیک های دارث ویدر ولی خوب، متاسفانه اونطور که باید چیزی ندیدیم ازش. ولی خوب هرقدر داستان سرسری و ساده بود ولی طراحی و پنل های خیلی خوبی دیدیم تو این آرک و جلدهاهم همونطور که خودت اشاره کردی واقعا عالی و شاهکار بودن. ایشالا وقت کنم قبل از اینکه بریم سراغ کمیک بعدی استاروارز یه نقد کامل و مفصل برای این آرک بنویسم.

   و خوب در مورد شماره آخر این آرک هم فکر کنم گفتم بالاتر، تقریبا داستان اصلی این آرک توی همین شماره تموم شد و اوج داستان رو دیدیم، شماره ی بعدی بیشتر حکم پیش مقدمه ای رو داره برای آرک بعد و خوب از اونجایی که فعلا برنامه ای برای آرک بعدی نداریم دیدیم ترجمش نکنیم بهتره.

   1. S. Mahdi می گوید

    خواهش میکنم آقا پارسا… منتظر نقد شماهم هستیم.
    واقعیتش خوشحال میشم که این آرک رو کاملاً پرونده اش رو ببندید تا برطبق چک لیست عمل کرده باشید… خلاصه خیلی خوشحال میشم که قسمت آخر این آرک رو ترجمه کنید؛ البته میدونم که چقدر برنامه های تابستان داغ گسترده ـه اما اگه لطف کنید قسمت آخر این آرک هم تو برنامه تون بزارید خیلی خوب میشه…

 23. Iammjp می گوید

  من میخوام یه بار دیگه واقعا مجددا از زحمات آقای ذی قیمت و این کمیک های عالی تشکر کنم، یه سئوال دیگه داشتم ، آقا پارسا من انیمیشن های استار وارز رو ندیدم میشه در مورد شخصیت آسوکا توضیح بدین و بگین چه جور شخیتی بوده و میخواستم بدونم این شخصیت زندس یا نه؟

  بازم تشکر از شما

  1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

   خوب اگر ندیدی از کجا می شناسیش؟ 😀
   ماجرای خیلی طولانی ای داره این شخصیت. شاید بزودی براش مقاله نوشتم. فعلا به نظرم همون بشین انیمیشن هارو ببین هم خالی از لطف نیستن هم به جوابت می رسی کاکو.

   1. Iammjp می گوید

    آقو والا در حقیقت یوتیوب کلیپ های زیادی از جنگ ستارگان میبینم و کم و بیش با شخصیت آسوکا آشنا شدم و متوجه شدم شخصیت جالبیه و متاسفانه تو سایت های ایرانی اطلاعات کمی پیدا میشه و واقعا وقتی شمارو میبینم انقدر اطلاعات دارید و مثل خودم طرفدار دارث ویدر و استار وارز خیلی لذت میبرم❤❤❤ منتظر مقاله و مطالب بعدی شما هستم، بازم تشکر

    1. پارسا ذی‌قیمت می گوید

     فدای تو من بشم. اره کلا تو ایران اونطور که باید به جنگ ستارگان پرداخته نشده، البته بهتر ما 😀
     و خوب اره کلا شخصیت خیلی محبوب و جالبیه و احتمال اینکه اینده تو فیلم های ببینیمش هست. میتونم بگم بعد دکتر افرا دومین شخصیت مونث مورد علاقه‌ی منه تو یونیورس استاروارز. پرنسس لیا که خوب احتیاجی به گفتن نداره 😀

     و خوب اره من برای بازه‌ی کلون وارز برنامه زیاد دارم هم از نظر شخصیت هم کمیک بسیار دوره‌ی مفصل و پرمحتواییه. ایشالا بزودی کمیکاشم در کنار مقالاتش منتشر کنیم.

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال