کمیک ساعت قیامت – شماره هفتم

پس از انتشار کمیک جهان دی سی تولد دوباره‌ (DC Universe Rebirth) که در آن جهان دی سی به تولدی دوباره دست پیدا کرد و تقریباً به حالت قبل از رخداد فلش پوینت برگشت؛ اعلام شد که در پس پردۀ جریان مربوط به تغییر تاریخچه‌ی جهان دی سی در داستان‌های سری The New 52، یک شخص مرموز قرار دارد و او کسی نیست جز دکتر منهتن (Dr. Manhattan) که یکی از شخصیت های کمیک بوک معروف و تحسین شده‌ی نگهبانان (Watchmen) می‌باشد. پس از وقایع داستان نگهبانان که در دهه‌ی هشتاد میلادی و در دنیایی جدا از جهان اصلی دی سی جریان داشت، ظاهراً دکتر منهتن دست به اقدامات عجیبی زده است.

در اثر جدید جف جانز و گری فرانک به نام ساعت قیامت (Doomsday Clock)، قرار است که یک سری رازها در دنیای دی سی فاش گردد، و از همه مهم تر گروه نگهبانان احیاء و به دنیای اصلی حال حاضر دی سی ملحق شود که این یک اقدام جسورانه از سوی دی سی و جف جانز به حساب می آید.

در این داستان، از قرار معلوم شاهد تقابل سوپرمن با دکتر منهتن (نبرد بین قدرتمندترین افراد در عالم کمیک!) خواهیم بود. هم چنین همکاری لکس لوثر و آزیمندیاس (شخصیت ضد قهرمان داستان نگهبانان) که هر دو باهوش ترین انسان‌های دنیای خودشان هستند و البته رویارویی بتمن با رورشاک (پارتیزانِ خشن داستان نگهبانان) که در اصل تداعی گر تقابل برترین پارتیزان ها و کارآگاهان دنیای دی سی می باشد.

همه اینها به خودی خود می توانند جذاب ترین لحظات را برای هواداران دی سی به ارمغان آورند. پس شما را به این ماجراجوئی جدید در جهان دی سی دعوت می کنیم…

چند ساعت مانده به قیامت!

چند ساعت مانده به قیامت

قسمت اول

کمیک ساعت قیامت - قسمت اول

عنـوان: ساعت قیامت – قسمت اول

انگلیسی: Doomsday Clock 01

سال انتشار: ۲۲ نوامبر ۲۰۱۷ – ۱ آذر ۱۳۹۶

نویسنده: جف جانز

طراح: گری فرانک

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: آریان نعمتی

درجه سنی: ۱۵+ (Teen Plus)

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۵

قسمت دوم

عنـوان: ساعت قیامت – قسمت دوم

انگلیسی: Doomsday Clock 02

سال انتشار: ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ – ۶ دی ۱۳۹۶

نویسنده: جف جانز

طراح: گری فرانک

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: علی مجیدیان

درجه سنی: ۱۵+ (Teen Plus)

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۵

کمیک ساعت قیامت - قسمت دوم

قسمت سوم

کمیک ساعت قیامت - قسمت سوم

عنـوان: ساعت قیامت – قسمت سوم

انگلیسی: Doomsday Clock 03

سال انتشار: ۲۴ ژانویه ۲۰۱۸ – ۴ بهمن ۱۳۹۶

نویسنده: جف جانز

طراح: گری فرانک

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: علی مجیدیان و وحید اویسی؛ با تشکر از عادل اسلامی

درجه سنی: ۱۵+ (Teen Plus)

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۵/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۹/۵

قسمت چهارم

عنـوان: ساعت قیامت – قسمت چهارم

انگلیسی: Doomsday Clock 04

سال انتشار: ۲۸ مارس ۲۰۱۸ – ۸ فروردین ۱۳۹۷

نویسنده: جف جانز

طراح: گری فرانک

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: وحید اویسی و عادل اسلامی

درجه سنی: ۱۵+ (Teen Plus)

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۵/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۹/۵

کمیک ساعت قیامت - قسمت چهارم

قسمت پنجم

کمیک ساعت قیامت - قسمت پنجم

عنـوان: ساعت قیامت – قسمت پنجم

انگلیسی: Doomsday Clock 05

سال انتشار: ۳۰ می ۲۰۱۸ – ۹ خرداد ۱۳۹۷

نویسنده: جف جانز

طراح: گری فرانک

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: وحید اویسی و عادل اسلامی

درجه سنی: ۱۵+ (Teen Plus)

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴/۵

قسمت ششم

عنـوان: ساعت قیامت – قسمت ششم

انگلیسی: Doomsday Clock 06

سال انتشار: ۲۵ جولای ۲۰۱۸ – ۳ مرداد ۱۳۹۷

نویسنده: جف جانز

طراح: گری فرانک

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: وحید اویسی و عادل اسلامی

درجه سنی: ۱۵+ (Teen Plus)

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۱/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۵

کمیک ساعت قیامت - قسمت ششم

قسمت هفتم

کمیک ساعت قیامت - قسمت هفتم

عنـوان: ساعت قیامت – قسمت هفتم

انگلیسی: Doomsday Clock 07

سال انتشار: ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸ – ۴ مهر ۱۳۹۷

نویسنده: جف جانز

طراح: گری فرانک

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: وحید اویسی و عادل اسلامی

درجه سنی: ۱۵+ (Teen Plus)

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۲/۵

88 نظرات
 1. شایان محمودی می گوید

  نقد و بررسی شماره اول کمیک ساعت قیامت
  سال های ساله که تو دنیای کمیک از هر کسی میپرسی به نظرت بهترین کمیکای تاریخ چیا هستن یکی از گزینه هایی که به احتمال خیلی زیاد میشنوی شاهکار جاودانه آلن مور یعنی کمیک واچمن ه کمیکی که خیلی از منتقدین کمیک اون رو به عنوان بهترین کمیک تاریخ صنعت کمیک می شناسن.
  ولی یکی از بارز ترین ویژگی هایی که کمیک های نگهبانان و شخصیتاش داشتن این بود که هرگز وارد دنیای دی سی نشدن و انصافا همیشه خدا فانتزی خیلی از طرفدارا این بود که شخصیتایی مث رورشاک و دکترمنهتن رو در کنار بقیه قهمانای محبوب دی سی ببینن و البته مساله ای که دیگه آرزو نیست و حالا به دست نویسنده اسطوره ای دو دهه اخیر دی سی یعنی جف جانز به حقیقت پیوسته.
  اولین باری که اعلام شد دی سی قراره این کمیکو چاپ کنه خیلی از هواداران دو آتیشه سری اصلی واچمن دادشون رفت هوا که ای دارید به اثر و میراث اسطوره ی ما آلن مور دست درازی میکنید ولی باید بگم این کمیک هر چیزی بود به جز دست درازی..
  داستان کمیک ۱۲ قسمتی ساعت قیامت بی نظیر شروع میشه شروعی که از همون ابتداش یه جورایی آدمو یاد تم و حال هوای کمیکای واچمن میندازه یه ادای احترام ظریف توی آغاز کمیک که کاملا به مخاطب تفهیم میکنه این کمیک دست درازی به میراث آلن مور نیست گسترش میراثشه! تک تک دیالوگایی که ابتدای کمیک بیان میشن آدم رو به فکر فرو میبره همون لحظه ای که اخبار داخل کمیک از جلوی چشمام رد میشد یه لحظه تصور میکردم این کمیک چقدر داره .قشنگ اشاره میکنه به چیزایی که ما تو زندگی حال حاضر خومونم باهاش درگیریم و البته که خودمونو زدیم به بی خبری این اتفاق که یه کمیک هم بتونه داستانشو زیبا روایت کنه و هم بتونه خودشو به دنیای واقعی بیرون کمیک تطبیق بده مساله ای ه که تو هر کمیکی دیده نمیشه و اینجا با قلم شیوای جف جانز میسر شده. خود داستان هر لحظه یه سورپرایز همراه خودش داره چه لحظه ای که آزمندیاس ظاهر میشه و چه لحظه ای که رورشاک خودشو نشون میده و کلیدا رو از دسترس زندانی خارج میکنه هم صحنه هایی هستن که میتونن هرفردی رو که طرفدار کمیک باشه به وجد بیارن پس این از بخش داستان و نویسندگی که به نظر من بی شک نمرش ۱۰/۱۰
  از طرف دیگه مساله طراحی های کمیک مطرحه که به نظر من گری فرانک واقعا خیلی خوب از پسش بر امده هر جند که من به شخصه زیاد با فرانک حال نمیکنم ولی اینجا تو تمام صحنه ها تونسته خودشو با لحن کمیک و تم خاصش هماهنگ کنه مساله ای که باعث میشه مخاطب بیشتر جذب این کمیک زیبا بشه.
  اما از این ها که بگذریم میرسیم به ادیت و ترجمه.
  اول در مورد ادیت بگم که فک کنم همون دو صفحه روزنامه اخر کمیک کافیه تا سختی کار آریان و وقتی که گذاشته و زحمتی که برای این کمیک کشیده مشخص بشه(و صد البته میگم کاری رو تحویل داده که تو هیچ جای دنیای پید نخواهید کرد.
  ترجمه رو هم فقط میتونم بگم بی نظیر بود اصن فک نمیکنم از کمیکی که بهنام مترجمش باشه چیزی جز این انتظار بره.
  ممنون از هر دو عزیز و تمام عزیزانی که برای آماده شدن این کمیک زحمت کشیدن من که به شدت منتظر قسمتای بعدیشم.

 2. amir batman می گوید

  با سلام
  خیلی ممنون که این کمیک شاهکار رو ترجمه کردید. من که واقعا لذت بردم از این کمیک!
  مخصوصا با ترجمه ی اقای احمدی و ادیت اقای نعمتی که واقعا عالی هستن. داستان واقعا عالیه و یک پیچیدگی خاصی داره.
  فقط یک سوال برام ایجاد شد اولین دیالوگ کمیک که میگه ۲۲ نوامبر ۱۹۹۲ یعنی این اتفاقات تو همون سال افتاده یا این که در زمان حال دی سی یا…
  لطفا جواب بدید من واقعا گیج شدم
  خب بریم سراغ داستان:
  داستان واقعا خوب شروع میشه همونطور که اقای جف جانز هم گفته بود صفحه ی اول نمایان گر داستان هستش. مانند شماره ی یک کمیک واچمن که تو همون صفحه ی اول تو یه پانل ۷ یا۸ تایی داستان و فضای داستان رو برای ما بازگو کرد.
  واقعا هم حجم مطالب سنگین بود و زیاد بود و البته کیفیت ترجمه و ادیت هم عالی بود مخصوصا اون سه چهار صفحه ی پایانی کمیک که دو صفحه روزنامه بود و واقعا دوستان خیلی خوب از پس این دو صفحه براومدن(از نظر پاک کردن تصاویر یا ادیت و ترجمه که واقعا استادانه بود).
  خب……برسیم به نمره:
  نمره به نویسنده ی داستان یعنی جف جانز که اگه با همین دست فرمون بره میزنه رو دست نیل گیمن و الن مور که به ترتیب کمیک های شاهکاری به نام های سندمن و واچمن رو نوشتن. جانز توی این قسمت خیلی خوب از پس ورود شخصیت ها و شخصیت پردازی و اینا بر اومد علاوه بر اون کاملا مارو (یا شاید من رو) برای شماره بعدی مشتاق میکنه. پس با این حساب نمرش از ۱۰، ۱۰ هستش.
  نمره به طراحی : من خودم از طراحی های فرانک خوشم میاد و بهش از ۱۰ ۱۰ میدم البته ناگفته نماند از پس این کمیک خیلی خوب براومد.
  نمره به ترجمه و ادیت هم از ۱۰ صد در صد ۱۰ هستش.
  بیصبرانه منتظر شماره های بعدی هستم.

 3. Chalchalak می گوید

  خدا وکیلی کیف کردم!
  واقعا یه شاهکار لیاقت همچین کیفیتی رو داره!سر قسمت روزنامه ها دهنم باز مونده بود و همین ابتدا به آریان عزیز تبریک میگم و واقعا ازش متشکرم واقعا کولاک کردی اون قسمت!ترجمه بهنام عزیز هم متناسب با لحن و فضای این کمیک و همچنین شیوه نگارش جف جانز که کاملا برخلاف کمیک های قبلیش که ترجمه راحتی داشتن و این یکی استثنا سخت بود عالی تفهیم شد و بهنام از این امتحان موفق بیرون اومد و خیلی ازشون سپاسگزارم و امیدوارم تا آخرین شماره این همکاری عالی بین این دو عزیز ادامه داشته باشه تا این کمیک بی نظیر با کیفیت مناسب به دست علاقه مندان برسه باز هم خسته نباشید میگم!
  در مورد شروع داستان باید گفت که واقعا لیاقت تجدید چاپ رو داشته قطعا اگر همین شیوه رو تا ادامه در پیش بگیره قطعا ادای احترام و ادامه و گسترش درخور شایسته استاد بزرگوار آلن مور کبیر میشه که واقعا شاید در سینما به حق خودش نرسید ولی لااقل با ادامه میراث بزرگش ادای دین عظیمی به این شخصیت فراموش نشدنی عرصه کمیک میشه!
  ترکیب و شیمی واچمن و دنیای دیسی(سوپرمن و…) برخلاف نظر اکثر خوانندگان قبل از اومدن این کمیک و همینطور شک و شبهات به توانایی جانز در این سبک واقعا بر طرف شد و همه چی به صورت امیدوار کننده ای پیش میره و واقعا این حس شک به ادامه این سری بدون آلن مور جای خودشو به خوش بینی داده و احتمالا باید با شاهکار دیگه ای در عرصه کمیک آماده باشیم.
  همونطور که از کاور این کمیک و همینطور مقدمه ابتدایی این کمیک به چشم میخوره دنیا به مرز خطری وصف نشدنی رو به رو شده و به لبه خودش رسیده و فضای ملتهب مردمان این کمیک آدمو بدون شک به یاد فضای دوران معاصر و کشمکش های ابرقدرتها جهانی میندازه ولی خب اینبار واژگان و کلمات این داستان بسیار فرق کردن و بازیگران این داستان پا رو بسیار فراتر از حد معمول میذارن فقط شنیدن تقابل سوپرمن و دکتر منهتن تنها کافیه تا متوجه اوضاع پیچیده این داستان بشیم!
  جف جانز به نظرم در گام اول خواننده رو خوب و هنرمندانه وارد فضای این داستان کرده و یجور حس مرموز و در پی کشف حقایق رو به داستان گنجونده و ما رو ابتدا با افکار رورشاک و ذهنیتش وارد داستان کرده.
  واقعا این چه خطریه که شخصیتهای دیسی و واچمن باید به مقابله با اون برند؟!و چه روندی رو باید برای این داستان پیش بینی کرد؟برخورد شخصیتهایی مثل لکس لوثر و آزماندیاس،بتمن و رورشاک و سوپرمن و دکتر منهتن به چه نحوی خواهد بود؟اینا یه سری سوالات ساده ان که به تنهایی و بدون حتی توجه به داستان این کمیک آدمو میخکوب این کمیک و نیازمند ادامه این کمیک میکنه!
  با تشکر فراوان بابت آماده کردن این اثر گرانبها

 4. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارۀ یک کمیک «ساعت قیامت» :
  واقعیتش، اولش که خبر چاپ این کمیک اومد خیلی نگران بودم، که نکنه میراث “آلن مور” کبیر خراب بشه، با اینکه مُهر “جف جانز” روی کمیک بود ولی بازم نگران بودم… اما وقتی کمیک رو خوندم چیزی جز هیجان و خوشحالی حس نمیکردم، بریم سروقت نقد :
  اولین نکته ای که خیلی توجه من رو جلب کرد، وفاداری فوق العاده جف جانز به حال و هوای بینظیر کمیک «واچمن» بود… برای مثال میبینیم که جانز که همیشه متناش سبکه، اینبار همانند آلن مور، متن های سنگین مینویسه، برای من مهمترین چیز این بود که این کمیک نه تنها میراث آلن مور رو خراب نکرد، بلکه همونطور که آقا شایان گفت، این میراث رو گسترش داد، من عاشق حال و هوای این کمیکم، چون دقیقا همون حال و هوای بینظیر سری واچمن رو داره. داستان کمیک بسیار جالبه و اگه سری کمیک واچمن رو خونده باشید (یا حداقل فیلمش رو دیده باشین) کاملا متوجه داستان کمیک میشید و کمیک داستان بسیار گیرا و درعین حال جذابی داره. همچنین وقتی کمیک رو میخونید و متوجه داستانش میشید، میفهمید که ساعت قیامت هوشمندانه ترین انتخاب برای نام این کمیک بود. جانز همچنین شخصیت های جدیدی رو بهمون معرفی میکنه که در نگاه اول جالب هستند و باید در ادامه ببینیم چه میشن (درضمن دقت کردین جانز تو خلق این کاراکتر های جدید مثل همین رورشاک جدید سعی کرد دقیقا مثل آلن مور عمل کنه؟ چون مهمترین عاملی که به نوعی باعث میشه ما عاشق شخصیت های واچمن بشیم، اینه که اونا هیچکدومشون به هیچ وجه perfect نیستن و همین باعث میشه ما با اونا همذات پنداری کنیم و این شخصیت های جدید هم همینطورن؛ مثلا این رورشاک جدید انگار دچار آلزایمر یا پارانوییا ـه (رورشاک اصلی هم پارانوییا داشت) که حتما تو قسمت های بعدی بیشتر در این مورد میفهمیم.) و البته بعد از خوندن این کمیک خیلی هیجان زده شدم تا ببینم در آینده قرار چه رخ بده و این ماجراها چگونه به مالتیورس دی سی ربط پیدا میکنن و چی میشه که قهرمانان این دنیاها دربرار هم قرار میگیرند.
  طراحی های “گری فرانک” هم واقعا عالی بود و به طرز فوق العاده ای فضای آخرالزمانی این کمیک رو نشون میده و تو پانل بندی هم سعی کرده تاجای ممکن به سبک پانل بندی سری واچمن وفادار باشه (مثل صفحه اول کمیک که کاملا ادای احترامیست به صفحه اول کمیک واچمن) و تو رنگ آمیزی هم خیلی خوب عمل کرده (البته رنگ آمیزی این کمیک قابل مقایسه با رنگ آمیزی های سری واچمن نیست.) و البته جُزئیات خوبی هم داره.
  نمره به داستان : ۱۰ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  ……………………………………………………………………………………………..

  ترجمه : ترجمه آقای احمدی مثل همیشه حرف نداشت و واقعا با وجود اینکه اینبار متن نویسی جف جانز خیلی سختر شده بود، ایشون بازم خوب عمل کردن و ترجمشون خیلی با فضای کمیک مطابقت داشت.
  ادیت : ادیت آقای نعمتی به معنای یک کلمه “فوق العاده” بود. واقعا نمیدونم چی بگم. انتخاب فونت بینظیر بود، ادیت کاور عالی بود، جملات دقیقا مثل نسخه اصلی تو حباب ها جاگذاری شدن و ادیت اون چند صفحه روزنامه آخر کمیک هم که دیگه حرفی باقی نمیذاره؛ امیدوارم تو تمام قسمت های بعدی هم خودِ آقای نعمتی ادیتور باشن تا ما با بالاترین کیفیت ممکن رو به رو باشیم.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  تشکر ویژه از آقای احمدی و آقای نعمتی و سایت کمیک اسکواد بابت ترجمه و ادیت (با بهترین و بالاترین کیفیت ممکن) این کمیک بینظیر، خدا قوت.

 5. rock می گوید

  ببخشید اجازه دارم بپرسم شماره دو کی تکمیل میشه؟

  1. ارشیا بشیری می گوید

   بله عزیز
   هر کاربری حق داره سوال بپرسه، ما هم موظفیم جواب بدیم

   کمیک ساعت قیامت بعد از عید ادامه پیدا میکنه

   و تا شماره چهارمش ادیت خواهد شد تا اواسط اردیبهشت

   نگران هم نباشید
   جوری برنامه اش رو می چینیم دیگه بیشتر از یک هفته دو هفته تاخیر نخوره
   تا برسیم به انتشار دو ماه یه بار دیسی و شماره پنجم

 6. amir batman می گوید

  به به واقعا عالی بود شماره ی دوم. ایشالا تو همین هفته منتظر نقد مفصل بنده برای شماره دوم کمیک ساعت قیامت باشید…

 7. rock می گوید

  همه کمیک فن ها میدونن که کمیک واچمن به قلم آلن مور از بهترین های روزگاره وادامه دادن میراث این کمیک فقط کار یه نفره و اونم کسی نیست جز جف جانز.

  کلا حالا هوای واچمن تو ساعت قیامت کاملا رعایت شده و تم اصلی و بیس کار ثابت هست و این واقعا جای تبریک گفتن به آقای جانز داره.شخصیت های شیمی خوبی با هم دارن و دیالوگ های بینشون خیلی خوب و درست نوشته شده.مخصوصا این رورشاک جدیده که خیلی خفنه!!!زودترمنتظرتقابلش با بتمن هستم که باید خیلی جالب باشه.این شماره های اول که هنوز وارد داستان اصلی نشده و هنوز داره مارو برای شماره های بعد آماده میکنه.

  ترجمه:ماشالا کار آقا بهنام خیلی خوب بود.دیالوگ ها کاملا خوب و عالی ترجمه شده بود.درواقع کمیک های جف جانز بدون ترجمه های آقای احمدی اصن لذتی نداره…

  ادیت:خیلی خیلی عالی بود.دو شماره دست بهترین گرافیست های سایت افتاد و هرکدوم توی کار گل کاشتن.از اون چند صفحه آخر قشنگ معلومه که خوره فوتوشاپ هستن.فقط یه سوال دارم:ادیتور های اسکواد هرکدوم یه سبک متفاوت دارن؟مثلا آقای مجیدیان خروف رو بولد در داخل حباب قرار میدن ولی آقای نعمتی بصورت عادی تو حباب میذارن .یا مثلا آقای صادقی تو حباب هایی که آوا های مختلفی دارن فونت متفاوتی بکار میگیرن.خواستم بدونم این تفاوت ها ریتم کمیک رو یذره بهم نمیریزه؟

  آها راستی یادم رفت از آقای بشیری بابت پاسخ گوییشون تشکر کنم.دمتون گرم واقعا…

 8. Arman.Safa می گوید

  به نظرم یک ایرادی که  قسمت دوم داشت و یکم تو ذوق می خورد، رو در رو شدن ازیمندیس و لوثر بود که خیلی سریع ازش عبور کرد و می تونست بیشتر بسط پیدا کنه و جذاب تر بشه. تا الان بهترین شماره، شماره ۴ بوده.

  جدا از ترجمه ی خوبتون، این دوتا کمیک عالی ویرایش شده اند.به ویژه ادیت هنرمندانه ی صفحات آخر بعد داستان.

  باریکلا به مترجم و ادیتور

 9. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارهٔ ۲ کمیک «ساعت قیامت» :

  جهان نگهبانان درحال نابودی است… و تنها کسی میتواند آنرا نجات دهد دکتر منهتن است!
  در این قسمت هم، مثل قسمت قبل شاهد وفاداری فوق‌العاده “جف جانز” به حال و هوای کمیک واچمن بودیم. این قسمت اما بیشتر حالت پیش زمینه‌ای داشت و شاهد جست‌وجوی آزمندیاس و رورشاکِ جدید به‌دنبال دکتر منهتن بودیم. داستان بسیار رَوون روایت میشه و داستان سر راستی داره اما من مطمئنم که داستان به همین سادگی دنبال نخواهد شد و انتظار داستانی بزرگتر و پیچیده‌تری رو دارم. جانز به خوبی شباهت های بین دنیای دی سی و واچمن رو به تصویر میکشه. اما بی‌شک عجیب ترین و هیجان انگیزترین بخش کمیک، پایانش بود… بازگشت کمدین از مرگ! خب انتظاری که میره اینه که جانز در قسمت بعد یک توضیح منطقی برای بازگشت کمدین ارائه بده و گند نزده بهش (که با سابقه ای که از جانز سراغ داریم بعیده گند بزنه) همچنین من انتظار دارم در قسمت های بعدی، کمیک مثل کمیک واچمن بیشتر دارای تم های روانشناسی بشه و شاهد جملات عمیق باشیم نه اینکه فقط یک رویداد هیجان انگیز باشه، چون از این رویداد نام بزرگ واچمن -بهترین و عمیق ترین کمیک تاریخ- رو یدک میکشه.
  طراحی های “گری فرانک” هم مثل قسمت قبلی عالی بود. با جزئیات خوب و هماهنگ با تم دارک داستان.
  نمره به داستان : ۸/۲۵ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  …………………………………….

  ترجمه : ترجمه آقا بهنام مثل قسمت قبلی عالی بود و خیلی با تم داستان هماهنگ بود و بسیار رَوون هم بود.
  ادیت : ادیت آقای مجیدیان هم خیلی خوب بود و بسیار به ادیت قسمت قبلی (که توسط آقای نعمتی انجام شده بود)  شباهت داشت و همه چیز عالی و تمیز کار شده بود.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  تشکر و خسته نباشید ویژه با آقای احمدی، آقای مجیدیان و سایت کمیک اسکواد که این کمیک رو داره با بهترین کیفیت برامون ترجمه و ادیت میکنه.

 10. Arman.Safa می گوید

  باز هم تاخیر در انتشار این کمیک. شماره ی ۵ و ۶ هر کدوم به ترتیب ۱ هفته و ۱ ماه عقب افتادند.

  فک کنم تا قبل تموم شدن ساعت  قیامت، قیامت برسه.

  واچمن با اون عظمت مرتب تو یک سال منتشر شد.

   

 11. Arya3fff می گوید

  درباره قسمت سوم :

  عجب …. پس دکتر منهتن از همون اول داستان واچمن نقشه  کشیده بوده واسه دنیای دی سی …

  بنظر من احتمالش خیلی زیاده که رورشاک اصلی هم زنده باشه …

  ببخشید میشه یکی در مورد این ” آقای تاندر ” توضیح بده ؟ ممنون میشم …

  درگیری توی بار جوکر هم عالی بود هایپ شدم واسه قسمت بعد … ببینم جوکر چیکار میکنه ( اولین نبرد بین کاراکترهای دی سی و دنیای واچمن  … واقعا هایپ شدن داره )

  ببخشید من چون کمیک واچمن رو نخوندم و فقط فیلمش رو دیدم ، میشه  این زوج دیوونه رو هم معرفی کنید ؟ تو کمیک واچمن بودن اصلا ؟ یا کلا شخصیت جدیدن ؟

  منم فکر میکردم واقعا طرف دیوونست که با دست خالی نشونه میگیره ! اما دیدم نه …

  اونجاش که بتمن گفت پیداش کردم توی یه جایی به اسم تیمارستان آرکهامه ، کلی خندیدم … فهمیدم قراره چه بلایی سر رورشاک بیاره 🙂

  راستی اون جمله روی دیوار سلول هم عالییی بود . نمیدونم کار کدوم یکی از ادیتور ها بود ولی عالی بود … اکثرن اونایی که کمیک ادیت و ترجمه شده میخونن ، نمیدونن ادیت کردن چقدر سخت و زمان بره ولی کسایی که ادیت کردن رو یکبار تو عمرشون فقط امتحان کرده باشن هم ارزش ادیت و زحمت ادیتورها رو درک میکنن … مخصوصا ارزش اون جمله اینجا ما همه دیوانه ایم رو .

  ادیت اون روزنامه های آخر کمیک هم که مثل همیشه عالی بود … میدونم چقدر ادیتشون وقت گیره به ادیتور ها واقعا خسته نباشید میگم ( فکر کنم سر این روزنامه های آخر کمیک ها جف جانزکلی از طرف ادیتور ها فحش خورده 🙂 آخه نونت نبود آبت نبود … )    و اینقدر هم خوب درسته شون کردید که آدم کیف میکنه و هیچ دوگانگی ای بین پس زمینه روزنامه و نوشته ها احساس نمیکنه .

  امیدوارم زودتر قسمت بعدی رو هم کار کنید . ممنون

  1. شایان محمودی می گوید

   این آقای ثاندر به نظر من تا به اینجا بهترین معمای این سری کمیک.

   این آقای ثاندر در واقع همون جانی ثاندره که یکی از اعضای JSA عه که اگه یادتون باشه توی کمیک دی سی یونیورس ریبرث هم یه حضور کوتاهی داشت و حالا چیزی که موضوع رو جذاب میکنه اینه که با وجود اینکه جانی ثاندر قدرت هاشو از دست داده به نظر میرسه هنوزم میتونه اون دنیای پیش از فلش پوینت و گروه JSA رو به خاطر بیاره که در نوع خودش خیلی جالبه و چیزی که جالب تر میکنه قضیه رو اینه که چرا دکتر منهتن توی این دستکاری که داشته اعضای گروه JSA رو از تاریخ پاک کرده و حالا با اتفاقی که توی شماره ۵ کمیک افتاد و همین جانی ثاندر یه شی ای رو پیدا کرد که اسپویل نمیکنم به نظر میرسه این قضیه نقش JSA توی هر برنامه ای که دکتر منهتن داره خیلی جدیه!

 12. علی آقا می گوید

  کیفیت ترجمه و ادیت این کمیک فراتر از اون چیزیه که میشد تصور کرد.

  وقعا لذت خوندنش رو چندین برابر میکنه. امیدوارم دوستان به همین روال ادامه بدن و کیفیت رو ملاک قرار بدن تا حق مطلب به همین منوال ادا بشه.

  خسته نباشید میگم به همتون. امیدوارم چرخش براتون بچرخه.

 13. Doomsday می گوید

  با تشکر از وبسایت کمیک اسکواد برای آماده کردن این رویداد با این کیفیت واقعا کیف میکنم اینقدر عالی و بی کم و کاست برای این کمیک وقت میذارین و اونو کار میکنید واقعا چه از نظر ترجمه و چه از نظر ادیت پروژه سنگینی هست و وقت و دقت خاص خودشو میطلبه که دیگه هر عقل سلیمی یه بار کیفیت کار شما رو بخونه متوجه همه چیز میشه 👏

  انشاالله تا آخر این کمیک با همین کیفیت باشید🙏

 14. Arman.Safa می گوید

  هرچند شماره ۴ چیزی از داستان اصلی رو پیش نبرد ولی به مراتب از سه شماره قبلی بهتر بود.این شماره خیلی با حوصله سرگذشت رورشاک را روایت می کنه.

  سه شماره قبل چیزی جز قرار گرفتن شخصیت های دو دنیای واچمن و دی سی  در کنار هم نبود و خیلی تند هم پیش رفت که البته این مشکل تو شماره ۵ برطرف شد و با ایجاد کلی سوال در ذهن، خواننده را برای شماره های بعدی مشتاق تر می کنه که فعلا برای لو نرفتن داستان نمیشه حرفی در بارش زد.

  یک نظر شخصی که من درباره ی دو شخصیت خلق شده ( مایم و ماریونت) دارم اینه که بیشتر به دنیای دی سی می خورند تا واچمن. به نظرم جف جانز نتونست دو شخصیت رو جوری خلق کنه که شخصیت پردازیشون به دنیای واقعی تر واچمن نزدیک باشه.

  این رو هم اضافه کنم شماره ی ۶ هم فقط در مورد سرگذشت این دو نفر خواهد بود و به احتمال زیاد داستان رو پیش نخواهد برد.

  ترجمه و ادیت هم مثه همیشه خیلی خوب

  مخصوصا تو زمینه ی ادیت اولید.

 15. S. Mahdi می گوید

  نقد شماره ۴ کمیک《ساعت قیامت》:

  این شماره، بی‌شک بهترین شماره این رویداد تا الان بوده…
  جف جانز” در این قسمت به بهترین شکل سرگذشتِ رِجی لانگ رو شرح میده… این رورشاک جدید بهترین جایگزین برای رورشاکی که استاد “آلن مور” در شاهکار جاودانه خودش، یعنی کمیک نگهبانان خلق کرد هست… این رورشاک، نماینده تمام مردمی هست که به دست آدرین وایت کشته شدن؛ کسی که بخاطر هیولایی که به دست بشریت ساخته شده به مرز جنون رسیده… جانز دراین قسمت، درون مایه اصلی کمیک نگهبانان رو در مرکز کمیک قرار میده، درون مایه‌ای که بعد از گذشت سال‌ها هنوز هم ذهن خواننده رو به فکر وا‌ میداره : اینکه هیولایی که بشریت رو به جنون میکشونه از دنیایی دیگر نیست… هیولایی که ساعت قیامت رو به ساعت ۱۲ شب میرسونه (که به معنای فرا رسیدن قیامت هست) از آنسوی جهان نیست… بلکه هیولای واقعی خودِ بشریت… این دردِ تمام بشریته… زمانی که بشریت به دنبال هیولای متجاوز در آنسوی فضا بود، هیولای واقعی دقیقا جلوی خودش بود و از خطر واقعی غافل بود.
  اما نقطه قوت اصلی این قسمت شخصیت پردازی بی‌نظیرِ رِجی لانگ هست… شخصیتی خاکی که یکی از قربانیان نقشه آدرین وایت هست… کسی که بااینکه پُر از خشم و حسِ انتقامه… اما مثل تمامی انسان‌ها معنای عشق، پشیمانی، رنج و… رو درک میکنه و در آخر ناظر نمیشه آدرین وایت رو به قتل برسونه… شخصیتی واقعا به راحتی میشه باهاش ارتباط برقرار کرد، و باردیگر نشون میده که در جهان نگهبانان میشه حتی با یک بیمار روانی هم ارتباط برقرار کرد و کاریزمای زیادی داره‌..‌‌.
  شیمی بین رجی و بایرون هم عالی و خاصه و جانز این دوستی رو به بهترین شکل ممکن به نمایش میزاره… همچنین پایان این قسمت عالی بود و علاوه بر آزاد شدن رورشاک توسط شخصی به‌نام جِین (که من چیزی درموردش نمیدونم و فقط فکر کنم توی کمیک های وان‌شاتِ جهان دی سی تولدی دوباره و کراس آور دکمه حضور داشت)، پدیدار شدن عکس دکتر منهتن با زن اولش در تیمارستان آرکام منو خیلی برای قسمت بعد مشتاق کرده.
  درنهایت نمیدونم که تونستم عمق این قسمت رو تو نقدم نشون بدم یا نه و نقدم رو با یک جمله تموم میکنم که بعد از مدت‌ها به من حس خوندن کمیکی مثل نگهبانان رو داد : “معجزه راه رفتن روی آب نیست. معجزه راه رفتن روی زمین است.
  طراحی های “گری فرانک” هم مثل قسمت قبل عالی بود و حس‌و‌حال این قسمت رو خیلی خوب القاء میکرد و سایه‌زنی ها و رنگ‌آمیزی ها هم عالی بود.
  نمره به داستان : ۱۰ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  …………………………….

  ترجمه : ترجمه آقای احمدی هم مثل همیشه عالی بود و با فضای این قسمت خیلی مطابقت داشت و خیلی هم رَوون بود.
  ادیت : ادیت این قسمت فوق‌العاده بود. همه‌چیز عالی بود. از کِاین کردن حباب ها تا جاگذاری جملات، انتخاب فونت ها و… (ادیت اون صفحه های آخر کمیک هم که دیگه جای‌حرفی باقی نزاشت.) و آقای اویسی و آقای اسلامی عالی عمل کردن.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  درنهایت تشکر و خسته نباشید ویژه به آقای احمدی، آقای اویسی، آقای اسلامی و سایت کمیک اسکواد بابت اینکه این رویداد عالی رو دارن با بهترین کیفیت ممکن برامون ترجمه و ادیت میکنن.

  1. Arya3fff می گوید

   جین دو اسم واقعیش ایمرا آردین هست ملقب به دختر زحلی ( saturn girl ) که در اصل اهل قمر تایتانه ( بزرگترین قمر سیاره زحل ) و قدرت تلپاتی داره و در ضمن مال قرن ۳۰ ام هست و از آینده اومده .

    

   جف چندین کمیک با محوریت اونا نوشته من خودم فقط یکیشون رو خوندم اونم آرک داستانی superman and the legion of super heroes بود … که تو سری کمیک های action comics بودکه از قسمت ۸۵۸ اش شروع شد . و جالبه بهتون بگم که طراح شون همین گری فرانک بود که داره ساعت قیامت رو میکشه ! داستان قشنگی هم داشت .

   جف علاقه زیادی به دختر زحلی داره … تو یه کامنتی درمورد شخصیتش نوشته بود :
   Saturn Girl is the heart and soul of the Legion of Super-Heroes. When everybody’s saying, ‘Legion doesn’t work anymore. There’s too much xenophobia( چون اعضای گروهشون زمینی نیستن و بیگانه فضایی اند مثل سوپرمن …. برای همین هم با بیگانه هراسی مردم خیلی  مواجه شدن.) You can’t change people.’ Saturn Girl says, ‘Yes, you can.’ Then suddenly, you realize she can read people’s minds. She knows everyone’s deepest darkest secrets(که دیدیم مال رورشاک رو هم فهمید تو این قسمت) . If she has faith, then at the base level, human beings and aliens and everybody can reach that goal, can reach achievement and have that goodness inside them. I believe her. I’m with her. And that’s why Saturn Girl is so important to the Legion. She’s at the epicention of truth for the entire universe for me.
   ( والا من ترجمه ام زیاد خوب نیست … جمله اش رو اوردم خودتون بخونیدش . ماشالا هم کلی انگلیسی دان حرفه ای تو سایت هست 🙂  )

   از شروع ریبرث تا حالا چند جا دیدیمش … اولین بار که تو همون تولد دوباره دی سی بود.  که دیدیم بخاطر ساندویچ دزدی دستگیرش کردن ( چون فکر میکرد اینجا هم مثل زمان خودش غذا مجانیه ( لعنتی … تو رو خدا یکی یه ماشین زمان بهم بده 🙂 … احساس میکنم یکم زود بدنیا اومدم خخخخخ )   )  و گفت که اومده سوپرمنو ببینه اما چون اونموقع سوپرمن مرده بود گفتن نمیشه که البته چون از آینده اومده بوده پس میدونسته قراره دوباره زنده بشه و گفت باشه صبر میکنم تا بیاد ( زنده بشه ) . حلقه معروف گروهشون یا همون حلقه پرواز گروه لژیون ابر قهرمانان رو هم دیدم .

   بعد زنده شدن سوپرمن هم دیدیم که چون فکر میکردن طرف دیوونه ست انداختنش تیمارستان آرکهام و برای همین تا حالا نتونسته بود سوپرمنو ببینه .

   یه بار دیگه هم دیدیمش اونم تو کمیک بتمن ریبرث قسمت ۹ اونجایی که داشت با گوردون ( البته قلابیش ) میرفت سمت سلول jewlee دیدیم که آرم گروهشون رو کشید … یه L با یه ستاره کنارش. و دیدیم که رو سلولش نوشته بود doe .

   و یه جای دیگه بود که البته خودشو ندیدیم بلکه ذکر نامش شد توسط یکی از دشمنان کلاسیکش یعنی Emerald Empress ( زمرد ( که میدینید سبزه ) مهاجر ) .

   اینطور که معلومه زمرد هم به گذشته اومده دنبال دختر زحلی . بوسیله اون چشم معروفش (که پدره انگشتر های گرین لنترنه . یعنی درواقع نسخه اولیه انگشتر ها بوده که محافظین ساختنش) البته بنظر من چون تو کمیکش دیدیم که وقتی سیمون باز بهش ضربه زد و ترک خورد گفت اگه بشکنه من اینجا ( منظورش این زمان بوده بنظرم ) گیر میافتم . و دیدیم که چندتا حرف مهم هم تو همون کمیک به سوپرمن زد و در مورد آینده بهش اخطار داد . و سوپرمن که اسم دختر زحلی رو شنید گفت حالا بعدا بهش رسیدگی میکنیم الان کار داریم .

   و یه جای دیگه هم رویداد دکمه بود که دیدیم کشته شدن اون بازیکن هاکی رو پیشبینی کرد و کلی اشک و فریاد زد که داره اون اتفاقا میافته و اگه همین جوری پیش بره اون آینده ای که معلوم نیست چیه قراره اتفاق بیافته و گفت سوپرمن نمیاد و لژیون و دوستام میمیرن .

   و حالا . که دیدیم با رورشاک آشنا شد و قراره با هم فرار کنن .

   هنوز معلوم نیست که چی شده تو آینده و چرا دختر زحلی اومده به گذشته و باید صبر کنیم تا ملاقات دختر زحلی با سوپرمن .

    

    

   راستی خوب شد گفتی چون من اصلا متوجه اون عکسه نشدم … ممنون

    

    

    

    

                                                 

    

   1. S. Mahdi می گوید

    دمت گرم آقا آریا… به اطلاعاتم اضافه شد.

    من یه طئوری درمورد حضور جین دو به ذهنم رسیده : باتوجه به اینکه دکتر منهتن به دنیای دی سی اومده و اینطور که بنظر میاد، قصد نابودیش رو داره، احتمالاً جین دو (که از آینده میاد) درمورد این خطر خبر داره و میدونه که تنها راه جلوگیری ازش سوپرمن ـه… برای همین به گذشته اومده تا با خبر دادن به سوپرمن، جلوی نابودی دنیای دی سی رو بگیره… البته این فقط درحد فرضیه هست و آید ببینیم که تو قسمت های بعدی چی میشه…

    1. شایان محمودی می گوید

     ولی من فک نمیکنم قصد دکتر منهتن فقط نابودی دنیای دی سی باشه حس میکنم نقشه اش بزرگتر از اینا باشه و البته معلومه که سوپرمن نقش مهمی داره تو داستان ولی اینکه چطور میتونه جلوی کسی مثل دکتر منهتن رو بگیره ه سوال قابل تاملیه!

     1. Arya3fff می گوید

      خییلی هم قابل تامله !

      والا با این شناختی که ما از منهتن داریم کل جاستیس لیگ جلو دکتر عددی نیست چه برسه به سوپرمن … سوپرمن واسه انسان ها خدا محسوب میشه اما برا منهتن عددی نیست اصلا .

      کسی که میتونه ده سال زمان رو کات کنه … کسی که ایبارد تاون رو جزغاله کرد … کسی که دیدیم پاندورا رو ترکوند،  پاندورایی که نامیرا بود … کسی که همین بلا رو تو آرک جنگ دارکساید ، سر owlman عه سوار بر صندلی موربیوس و metron اورد تو ماه . (جز چند لکه خون چیزی ازشون نموند . )مترونی که از خدایان جدید بود … کسی که آینده رو میبینه …. کسی محدودیت مکان زمانی نداره …. و خییییلی چیزای دیگه

      والا سوپرمن که جلوش حشره ست بنظرم باید برن دنبال شخصیت the presence بلکه اون بتونه یه کاری بکنه ( خخخ البته یکم اغراقه واقعا 🙂  )

       

      نمیدونم کسی به این قدرت آخه چی از جون dc میخواد .

       

     2. Arman.Safa می گوید

      احتمال زیاد در پایان داستان شاهد نبرد حماسی و اکشن نخواهیم بود.

      فلسفه ی  دو کاراکتر رو روبروی هم قرار می ده و امیدوارم شاهد دیالوگ های جذاب باشیم

 16. Arman.Safa می گوید

  این رو هم اضافه کنم ادعای جف جانز  در نوامبر سال پیش  که گفته بود برای فهمیدن ساعت قیامت به خواندن هیچ کمیکی به جز واچمن نیاز ندارید کاملا درست نیست.چون بر خلاف واچمن که یک داستان مستقل بود؛این کمیک کاملا به گذشته ی دی سی  ارتباط دارد.

  باید مختصر اطلاعاتی در مورد justice society و legion of super heroes  و همچنین تغییراتی که تو new 52 ایجاد شد داشته باشید.

 17. Arya3fff می گوید

  درمورد قسمت چهارم :

  قبل از هرچیز از آقا بهنام ، آقای اویسی و آقا عادل تشکر میکنم که مثل همیشه کارشون عالی بود . دمتون گرم واقعا .خسته نباشید .

  دم گری فرانک و جف هم گرم … کمیک تاثیرگذاری بود واسه من . جف خیلی عالی نوشته بود .

  بیشتر از همه شخصیت بایرون لویس ،مرد پروانه ای ، منو بخودش جذب کرد . با خوندن اون نامه های آخر خیلی متاثر شدم . موقعی که برگشت و به شعله ها نگاه کرد اولین چیزی که به ذهنم اومد داستان شمع و پروانه بود که هممون شنیدیمش . و اونجاش که گفت شعله ها دارن منو صدا میزنن …..

   

   

 18. بهنام احمدی می گوید

  ممنون از دوستان عزیزی که پای ثابت نظرات هستند. خیلی ممنون. واقعا با نظراتتون حال میکنم.

  یه خبر خوب هم بدم… ترجمه قسمت پنج داره تموم میشه و امیدوارم کار ادیتش هم زود پیش بره.

  منم موافقم که قسمت پنجم تا اینجای کار بهترین قسمت این رویداد بوده. چون داستان و جزئیاتش رو تا حد زیادی به جلو پیش برد. اونم با دیالوگای عالی و اتفاقات غافلگیر کننده.

  اون جین دو رو هم درست گفتید. توی داستان تولد دوباره دی سی دیدیم که دستگیر شده بود. همون ایمرا آردینه. یه دختر بیگانه بلوند با قدرت تلپاتی و یه حلقه ای که حرف L روش حک شده جز ساترن گرل کی میتونه باشه؟ :)) واقعا برام جالبه که بدونم برای چی اومده سوپرمنو ملاقات کنه؟ آیا از دکتر منهتن چیزی میدونه؟ یا اتفاق دیگه ای افتاده؟

  قضیه جانی تاندر و فانوس آلن اسکات هم خیلی جالبه…

  من که بیصبرانه منتظر قسمت ششم هستم!

  1. شایان محمودی می گوید

   کلا فک کنم جف تا خود شماره ۱۱ هیچی رو نکنه:)) یعنی کلا شیوشه تا ۲ ۳ شماره اخر معما رو کامل حل نکنه برا مخاطب.

   ولی خوبیش اینه که به تک تک سوالای ایجاد شده بعد از فلش پوینت داره جواب داده میشه و بدیش اینه که تا جواب کامل به این سوالا داده بشه ما از انتظار میمیریم:\\

 19. Doomsday می گوید

  خب این شماره واقعا از هر لحاظ قشنگ و زیبا بود و من بیشتر از شماره‌های قبلی باهاش ارتباط برقرار کردم و خوشم اومد

  ترجمه هم واقعا حرف نداشت کلا این حجم از متن برای یک کمیک بی سابقه اس و صفحات زیادی رو هم دربرمیگیره و یه چیزی درسته اون بخش نامه ها رو واقعا با نهایت دقت و زیبایی هرچه تمام تر کار میکنید ولی واقعا بی خیالش شید چون واقعا از هر لحاظ که فکرشو میکنم واقعا نهایت زجر رو مترجم و ادیتور بنده خدا میکشن حاضرش کنن و من و اکثر خوانندگان واقعا فکر نکنم به اونجاش برسیم که اون بخش رو هم درست درمون بخونیم😁ولی خب دمتون گرم همین نشون میده چقدر به دقت نظر مخاطبتون احترام قائل اید و همین خودش یه دنیا برای ما ارزش داره و افتخار میکنیم که دوستانی هستند که ارزش مخاطب و شعور اون ها رو محترم میشمارند از لحاظ ادیت هم واقعا بدون هیچ شکی سردمدار ادیت کمیک در کشور هستین و چیزی بیشتر از این نمیتونم بگم (نه این که فکر کنید بخش ترجمه تون خوب نیست چون خودم پیگیر بودم از اون بخشم واقعا چیزی کمتر از ادیت ندارید و برای من اثبات شده اید!)

  خلاصه امیدوارم موفق باشید و با همین انرژی تا آخر ادامه بدین 👏👍

 20. Arman.Safa می گوید

  ممنون از مترجم و ادیتور های سایت که اینقدر زود کمیک شماره پنج رو آماده کردید

  واقعا خیلی ها رو خوشحال کردید

  اقای احمدی عزیز من فقط تو چند جا تفاوت سلیقه می بینم تو ترجمه که شاید به منبع وفادارتر باشند

  اگرم اشتباه می کنم حتما بنده رو تصحیح کنید که یاد بگیرم.

  تو شماره ۳ که آزیمندیس به بلیک می گه you were never one for medals معنی نزدیکترش می شه تو هرگز به دنبال مدال نبودی. فک کنم به جمله بعدی هم بیشتر بخوره که می گه مرگ آدمو عوض می کنه.

  دو تا هم تو شماره ی پنج

  یه جا جانی تاندر می گه im afraid i dont have that koind of money on mel معنی نزدیکترش می شه متاسفانه اینقدر پول همراهم نیست چون im afraid  اصطلاحی مودبانه برای جواب منفی است که معادل فارسیش متاسفانه است.

  جایی هم که بلک آدام سر طرف رو از تنش جدا می کنه  خبرنگاره می گه serves you right که به فارسی میشه حقت بود

  بازم جسارت بنده رو ببخشید

   

   

 21. بهنام احمدی می گوید

  خواهش میکنم.

  توی اشکالاتی که اشاره کردی مورد اولی رو شک دارم. ولی دو مورد بعدی رو کاملا درست گفتی و ظاهرا اشتباه از من بوده. واقعا عذر میخوام. بذارید به حساب حواس پرتی یا کم سوادی بنده.

  امیدوارم شما و بقیه دوستان در کل راضی بوده باشید.

 22. Arman.Safa می گوید

  خواهش می کنم این په حرفیه
  اتفاقا ترجمتون خیلی خوبه و نشان از با سوادیه
  بدون اغراق می گم
  در مجموع توترجمه و ادیت کمیک های فارسی اولید تو ایران از لحاظ کیفیت

 23. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارهٔ ۵ کمیک «ساعت قیامت» :

  این شماره، حتی از شمارهٔ قبلی (که واقعاً عالی بود) هم بهتر بود!
  اولین ویژگی که درمورد این شماره به چشم میخوره، اینه که “جف جانز” به عنوان نویسنده، به بهترین شکل ممکن داستان این شماره رو روایت میکنه… خواننده واقعاً لذت میبره که جانز بدون هیچ عجله‌ای، داستانک های مختلف رویداد رو روایت میکنه. و اما ویژگی‌ای که منو دیوونهٔ این شماره کرده : اگه دنبال کمیکی هستید که در اون شاهد نبرد های بزرگ و صحنه‌های اکشن فراوان باشید، من ساعت قیامت رو به شما توصیه نمیکنم، چون این کمیک (همانند کمیک شاهکارِ نگهبانان/واچمِن)، دارای نبردهای عقاید و افکار هستش… این کمیک همون چیزی ـه طرفداران دوآتیشهٔ واچمِن میخوان… کافیه به گفت‌وگوی بتمن و آزمندیاس توی آول‌شیپ دقت کنید تا بفهمید چی میگم… طوری که جانز، عقاید و افکار بتمن رو دربرابر آزمندیاس قرار میده فوق‌العاده است و مخصوصاً دیالوگ نویسی جانز در اون گفت‌وگو بی‌نظیره و خواننده رو به فکر فرو میبره… جانز با این شماره نشون میده که چقدر شناخت خوبی از دنیای واچمن داره، به طوری که میتونه در اتمسفر دنیای دی‌سی (که بسیار حال‌وهوای فانتزی‌ای نسبت به کمیک واچمِن داره) هم داستان های شخصیت های واچمِن رو، بدون هیچ تداخلی در شخصیت‌ها و اتمسفر اصلی کمیک واچمِن روایت کنه. در این شماره، میفهمیم که به نوعی، این “تئوری سوپرمن” و جنگ دولت‌ها برسر فراانسان‌ها، جای نبرد دولت ها برسر انرژی هسته‌ای (در کمیک واچمِن) رو بگیره، همچنین تئوری سوپرمن واقعاً تئوری جالب و ایدهٔ نوآورانه و پتانسیل خیلی بالایی داره و وقتی میفهمیم که یکی از اعضای اسبقِ لیگ عدالت، مسئول ساخت این فراانسان‌ها برای دولت و تئوری سوپرمن ـه واقعاً قضیه برامون جالب میشه… به غیر از این موارد، دراین شماره شاهد اتفاقات خیلی جالب و سوال برانگیزی که همه‌شون خواننده رو برای شمارهٔ بعد بی‌نهایت هایپ میکنه هستیم… از پیدا شدن فانوسِ آلن اسکات، توسط جانی تاندر (و البته اینکه جانی تاندر هنوز JSA رو که بعد از New 52 دیگه شاهد حضورشون نبودیم، به یاد میاره!) تا اسیر شدن بتمن به دست جوکر و… که سوالات زیادی رو به‌وجود آوردن…
  دربخش طراحی هم این شماره حرف نداره، مثل همیشه، “گری فرانک” محیط رو بی‌نظیر طراحی میکنه و رنگ آمیزی ها و سایه‌زَنی ها حرف نداره و پانل بندی هاهم خوبه.
  نمره به داستان : ۱۰ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  ……………..

  ترجمه : ترجمهٔ آقا بهنام هم مثل همیشه عالی و رَوون بود و ایشون کاملاً لحن و حالت ترجمه‌هاش رو با اون صحنهٔ به‌خصوص مطابقت میده و اون یکسری مشکلات کوچیک هم که آقا آرمان گفتند، از نظرم برای هر مترجمی، مخصوصاً با این سرعت پیش میاد…
  ادیت : ادیت این کمیک هم که دیگه زبان‌زد همه‌س… جاگذاری جملات در حباب ها، انتخاب فونت ها عالیه و فقط اینو بگم که باورم نمیشه که آقای اویسی و آقای اسلامی توی این فرصت کم، اینقدر عالی و تمیز کار کرده باشن؛ ادیت صفحه های آخر روزنامه هاهم مثل همیشه شاهکار بود (همچنین خیلی جاهای دیگه کمیک به فارسی برگردانده شده بود که واقعاً تمیز و قابل ستایش بود).
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  درآخر، بازم تشکر و خسته نباشید ویژه به آقای احمدی، آقای اویسی، آقای اسلامی و سایت کمیک اسکواد که داره این رویداد رو با بهترین کیفیت ممکن ترجمه و ادیت میکنه و این شماره رو هم با کمترین زمان و بازم با بهترین کیفیت برای ما ترجمه و ادیت کرد… واقعاً خدا قوت…

 24. محمد شهبازی می گوید

   

  در ابتدا باید از جناب بهنام احمدی و وحید اویسی و عادل اسلامی بابت آماده کردن این کمیک با این سرعت و کیفیت نهایت تشکر رو بکنم که با دغدغه هایی که این زمان بخصوص سال داشتند بالاخره با هر سختی و از دست دادن فرصت های زمانی که بود این کار رو با این کیفیت مناسب تحویل دادند و همچنین مراتب عذرخواهی رو از این عزیزان دارم چون اونطور که باید میبود نقد و بررسی از این کمیک مهم و زیبا در این زمان برای ارائه نداشتم ولی نهایت تشکر و سپاسگزاری خودم رو نسبت به این عزیزان ابراز میکنم و قدری از زحمات این بزرگواران رو با خسته نباشیدی ناچیز خدمت این عزیزان نشون میدم و امیدوارم که برای این عزیزان روحیه‌ای قلبی جهت ادامه این کار بزرگ باشد.

  همچنین ضمن تشکر از زحمات آماده کنندگان این کمیک از کاربران بزرگوار و با معلوماتی که مایه افتخار این سایت هستند هم نهایت تشکر رو میکنم چون واقعا آدم وقتی به کامنتای این بزرگواران نگاهی میندازه لذت میبره و واقعا پشتوانه ای واقعی برای ادامه سایر خدماتی هست که دوستان زحمت کش در پی انجام اون هستند.

 25. Arya3fff می گوید

  در مورد قسمت پنجم :

  قبل از هرچیز بگم که از نظر من بهترین قسمت ، قسمت چهارمه …. درسته که قسمت پنجم کلی داستان رو جلو برد و کلی ما رو واسه قسمت بعد هایپ کرد و چند تا صحنه هیجان انگیز داشت ( رسیدن رورشاک و ساترن گرل به جانی تاندر – پیدا شدن فانوس آلن اسکات – معرفی لشگر ابر قهرمانان روسیه – ملاقات بتمن و ازیمندیاس – اتهام سوال برانگیزی که لوثر رو تخت بیمارستان به لوییز درمورد عامل فراانسان سازی مطرح کرد و خیلی چیزای دیگه … ) ، اما کمیک ارزشمندی نبود و اون داستان فلسفی و تامل برانگیز قسمت قبل رو نداشت و درحل ارزش قسمت قبل بیشتر از این قسمت بود از نظر من .

  یه فرضیه ای تو این قسمت به ذهنم رسید …

  بعد از خوندن اون قسمت که آزیمندیاس به بتمن گفت ” چسبیدی به اخلاقیات ساده لوحانه ی قهرمانای عامه پسند – نمیدونم – بخاطر همینه که جان اومده اینجا ؟- که بیهودگی زندگی های رنگارنگتون رو ببینه ؟- یا اومده اینجا و فکر کرده میتونه همرنگتون بشه ؟  ”  این فکر به ذهنم اومد که نکنه دکتر منهتن قصد بدی نداشته باشه ؟ چون اول امر اینطور به گمان خواننده میاد که منهتن داره دی سی رو نابود میکنه و میخواد با دی سی بجنگه ولی شاید اینطور نباشه و منهتن از نجات دنیای خودش قطع امید کرده و اومده به این دنیا ( دی سی ) تا کمکشون کنه ! البته مثل ازیمندیاس از روش خیلی بد و اشتباه و روش پاک کردن صورت مسءله …  و برای همینه قراره رو به رو با سوپرمن قرار بگیره … سوپرمنی که مظهر امیده … امیدی که منهتن ازش نسبت به انسان ها و انسانیت تهی شده … والا اینجور که تو این قسمت دیدیم و فهمیدیم اگه نبردی بشه بین خوده ابرقهرمانای دی سی عه … بین ابرقهرمانای آمریکا و روسیه … و درواقع ویلن این داستان خود مردم دی سی هستند نه منهتن .

  تو این قسمت کلی ابرقهرمان گمنام دی سی رو دیدیم که اگه بخوایم معرفی شون کنیم یه مقاله پر و پیمون لازمه .چون تاریخچه دارن … از هاوک و داو گرفته تا پوژار و اون قهرمانای روسی که کنار پوتین بودن واسمشون برده نشد و اون نقشه آخر کمیک .

  دیدیم که آزیمندیاس از بیمارستان فرار کرد و رفت دنبال گربه مورد علاقش … یوباستیس . (تو یه قسمتی از کمیک واچمن آزیمندیاس یوباستیس رو به منهتن معرفی میکنه … سیاهگوشی که تغییر ژنتیکی یافته و شبیه گربه های باستانی مصری شده .)

  بعدشم که دعوای لوییز و وایت رو میبینیم که رفتار جوناه جیمسون ! مآبانه ای از خودش نشون میده . و میبینیم که لوییز به کلارک میگه ایکاش یکی دیگه رو به عنوان پدر خونده حان انتخاب میکردیم ( منظور از جان همون جاناتان کنت پسر سوپرمن و لوییزه )

  بعدشم که لباس پوشیدن رورشاک و ساترن گرل بودیم … فقط یه سوالی که برام پیش اومد اینه که دیدیم رورشاک به ساترن گرل گفت پیشنهادی واسه اینکه چطور منهتن رو پیدا کنیم نداری ؟ اونم گفت یه چراغ بزرگ لازم داریم داریم و دیدیم که رفتن سراغ فانوس آلن اسکلت … یعنی منظور از چراغ بزرگ همین فانوس آلن اسکات بوده ؟ یعنی از نظر ساترن گرل راه پیدا کردن منهتن استفاده از اون فانوسه ؟ منهتن چرا اینکارو با جاستیس سوسایتی کرده ؟ چرا جانی تاندر تو کمیک دی سی ریبرث گفت وقتی ماسکم رو جلو مک کارتی دراورد تاندربولت ( منشا قدرت جانی تاندر که شبیه غول چراغ جادوی علائالدین ، جینی عه … اگه توجه کنید به صفحه ۷ کمیک کنار اون روزنامه یه کتاب هست در مورد علائالدین که ادیتور ها هم دستشون درد نکنه که این قدر با دقت اند و ترجمه اش رو هم نوشتن . ) از پیشش رفت ؟ والی تو همون جا بهش گفت با استفاده از جینی یا همون به قول جانی تاندربولت میتونی دوستاتو پیدا کنی …   راستی یه چیز جالب اونجا که پرستاره میگی جانی تاندر ۱۰۲ سالشه … اول ادم فکر میکنه یه تیکه ست از خیلی پیر بودن ولی واقعا ۱۰۲ سالشه … تو همون کمیک دی سی ریبرث والی در شرج حال جانی گفت متولد ۱۹۱۷ ست ( ماشالا بزنم به تخته خوب هم مونده 🙂  )

  و بعدش هم که رسیدیم به ملاقات لوییز و لوثر ( لامصب با اینکه لوییز بچه دار شده بازم چشمش دنبالشه ! ) و اون اتهامی که لوثر مطرح کرد که واقعا یکی هست که داره واسه دولت ابر انسان درست میکنه . کسی که قبلا عضو جاستیس لیگ بوده ! معلوم نیست دروغ گفت یا راست گفت … اگه راست باشه که اتفاق شکه کننده ایه . جاستیس لیگ هم گروهیه که خیییییلی دانشمندا توش بودن و رفتن … من که واقعا نمیتونم حدس بزنم .

  بقیش هم که دیگه نظری درموردشون ندارم … خخخ اونجایی که داشتن مثل ” یه حیوون وفادار ! ” ی گوردون رو میزدن هم جالب بود و خنده دار . خخخ فکرشو بکنم علامت بتمن رو بزنی و دست به کمر ژست بگیری تا بتمن بیاد اما یهو بریزن سرت .

   

  ودر آخر هم از عوامل تشکر بکنم که مثل همیشه عالی کمیک رو کار کردن . مخصوصا قسمت های آخر که خیلی خوش ذوق ادیت شده بودن و رنگ بندی ها و تنوع فونت ها عالی بودن . آقا بهنام آقا وحید و آقا عادل دمتون گرم . خسته نباشید .

  من یکم تعجب کردم که اینقدر زود این قسمت اومد . البته بنظر میاد که کار ادیتش خیلی کمتر و راحت تر از قسمت قبل بود مخصوصا اون قسمت آخرش که نسبت به اون نامه های قسمت قبلی حیلی راحت تر بودن .

  در کل حسابی هایپ شدیم واسه اتفاقای آینده ولی همچنان از نظر من بهترین قسمت قسمت چهار بود .

   

   

   

 26. Ali1429 می گوید

  سلام برای خوندن کمیک ساعت قیامت باید چه کمیک هایی رو قبلش بخونم . ممنون

  1. ارشیا بشیری می گوید

   دوست عزیز هم داخل کمیک و هم توی همین پست نوشته شده “چند ساعت مانده به قیامت”
   تمامی کمیک هایی که برای ساعت قیامت لازم هستند توسط تیم ما ترجمه و ادیت شده
   فقط روی اون عکس چک لیست کلیک کنید و همه ی کمیک هایی که لازم دارید برای مطالعه براتون ظاهر میشه

  2. Arya3fff می گوید

   البته حتما فیلم واچمن ( اگه بتونی کمیکشو بخونی که خیلی بهتره ) رو هم علاوه بر اون کمیک هایی که آقا ارشیا گفتن ببین . تا رورشاک و آزیمندیاس و اون جنایتی که آزیمندیاس کرد و کمدین و … رو بشناسی .

 27. آرمان صفا می گوید

  has gotten everone’s thights in a bunch

  معادلش میشه to get or become overly upset or emotional

  بیش از حد نگران کردن

  به جز این مورد جزیی بهنام جان انقد ترجمت دقیق بود که من حاضرم با هر استاد و چاپلوسی که ادعا می کنه ترجمه های سایت درست نیست سر همین کمیک مناظره کنم (ضمن اینکه نه رشتم انگیلیسه و نه رنگ کلاس زبان دیدم).یکی دو تا از اصطلاحات این کمیک خیلی ریز و تخصصی بود و عالی از پسش بر اومدی. همیشه موفق باشی

  پ ن: لعنت به مشکلات کاش می تونستم بیشتر نظر بدم

   

 28. محمد شهبازی می گوید

  واقعا خسته نباشید خدمت دوستان برای آماده کردن این کمیک با این کیفیت و سرعت!

  واقعا دست مریزاد کارتون حرف نداره و دیگه چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است…موفق و سربلند باشید!

 29. Doomsday می گوید

  جوری کارتون خوبه که دیگه من نسخه اصلیشو هم دانلود نمیکنم تا از قبل بخونمش واقعا کارتون حرف نداره!

  پ.ن:ببخشید برنامه ای برای ترجمه سری جدید اونجرز یا جاستیس لیگ ندارید؟

 30. amir batman می گوید

  به به خسته نباشید دوستان عزیز. خیلی کمیک عالی بود. خیلی خواندنی بود. ولی به نظر شخصی خودم شماره ی قبلی از این شماره یکم بهتر بود. ولی این شماره هم خیل خوب بود. ترجمه عالی بود. ادیت و گرافیک هم خیلی خیلی تمیز انجام شده. خب تشکر میکنم از عزیزانی که زحمت ترجمه و ادیت کمیک رو بر عهدی داشتند. اقایان احمدی، اسلامی و اویسی که واقعا برای این کمیک زیبا زحمت کشیدن. خب توی این شماره بالاخره با زوج تازه واردمون یعنی مایم و ماریونت اگه اسماشون رو اشتباه نکنم اشنا شدیم. یعنی خدایی جف جانز چیزی کم تر از استاد مور نداره وایعا. پیچش داستانیش که خیلی عالی بود. و واقعا میتونه با واچمن برابری داشته باشه. خب جانز مارو هم برای شماره ی بعدی یعنی شماره ی ۷ هایپ کرد و امیدوارم شماره ی ۷ هم به خوبی شماره ی های قبلیش باشه. البته نسبتا توی این شماره از اون دیالوگ های سنگین تقریبا خبری نبود ولی خب حجم دیالوگ ها هم به نسبت زیاد بود  در کل ممنون از کمیک اسکواد که زحمت ترجمه ی این کمیک رو کشیدن و ممنون از جف جانز و گری فرانک که این کمیک زیبا رو خلق کردن. ببخشید اگه کامنتم کم بود و دیر اما دیگه باور کنین تابستون هم ما جای استراحت نداریم. به هر حل ممنون از کمیک اسکواد و خسته نباشید.

 31. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارۀ ۶ کمیک «ساعت قیامت» :

  ماریونت و مایم، زوجی که از ابتدای بزرگترین رویداد دی سی با اونها آشنا شدیم، زوجی که شاید بخاطر خُلق و خویِ خاص و عجیب، و فانتزی ـشون، جای چندانی در جهان واچمن (که معروف به مفاهیم عمیق، واقع  گرایانه و سیاسی هست) نداشته باشن؛ اما “جف جانز” با این شماره، نه تنها از انتظار خوانندگان فراتر میره، بلکه سرگذشتی عمیق و قابل تامل برای این زوج خلق میکنه که کاملاً با اتمسفر و حال و هوایِ جهان واچمن سازگاره… بهترین بخشِ این سرگذشت، نحوۀ روایتِ گذشتۀ پدر ماریونت هستش که جانز در این بخش، هم از استعاره ها و گوشه و کنایه های زیادی استفاده میکنه، هم به خوبی این استعاره ها رو برای خواننده به تصویر میکشه و زندگیِ ماریونت و پدرش رو به نمایش میاره : زندگی ای که توسط قدرتمندان و صاحبان مقام کنترل میشه و در افتادن با قدرتمندان و صاحبان مقام همیشه وحشتناکه. زندگی ای که در اون، ماریونت و پدرش، مثل عروسک های خیمه شب بازی، تحت کنترل این سیاست مداران و قدرتمندان برای رسیدن به اهدافشون هستن، زندگی ای که بی شباهت به زندگیِ بسیاری از افراد در جامعۀ هر کشوری نیست، زندگی ای که نابود شده، اما نه به واسطۀ یک نیروی شیطانی و غیره، بلکه به واسطۀ جامعه و کشوری که در اون زندگی میکنن… درنهایت ماریونت نخ های خودش رو پاره میکنه و آزاد میشه. درکنار روایت این سرگذشت، درمورد گذشتۀ مایم هم در این شماره میفهمیم، شخصیتی که لاله، اما گذشته ـش به جای خودش حرف میزنه و دلیلِ عشق و علاقۀ بین خودش و ماریونت میشه. اما از نظرم، جانز میتونست یکم با حوصله تر سرگذشتِ این زوج رو روایت کنه و به چالش هایی که این زوج درهنگام بزرگ شدن باهاش رو به رو شدن هم بپردازه. روی هم رفته، جانز به خوبی، یک سرگذشت قوی و عمیق و سازگار با جهان واچمن برای ماریونت و مایم خلق کرده.
  اما به غیر از سرگذشت ماریونت و مایم، شاهد اتفاقات جالب دیگه ای هم توی این شماره بودیم… از کمدین گرفته، تا توفان و ماجراهای کندق که همه دارن به خوبی جلو میرن خوانندگان رو برای شماره ها بعدی مشتاق میکنن.
  اما راجب طراحی های این شماره… اول از همه من از کاور این شماره خیلی خوشم میاد و “گری فرانک” به خوبی زندگیِ خیمه شب بازی مانندِ ماریونت (و مایم) رو نشون میده. اما طراحی های داخل کمیک هم مثل همیشه عالی بود : پانل بندی ها همون حالت کلاسیکِ سری اصلی واچمن رو داره، سبک طراحی های فرانک و رنگ آمیزی ها هم کاملاً به لحن داستان میخوره و با حال و هوای دارک و خفنِ خاص این سری همراه میشه.
  نمره به داستان : ۹ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  …………………………..

  ترجمه : ترجمۀ آقا بهنام واقعاً عالی بود؛ علاوه بر رَوون بودن و معادل یاب خوب، جمله بندی های خوبی داشت و همچنین تو ترجمۀ صفحاتِ آخر کمیک، که مربوط به یک سری پرونده از سازمان امور فراانسان ها بود، خیلی لحن اداری رعایت شده بود.
  ادیت : ادیت آقای اویسی و آقای اسلامی مثل شماره های قبل فوق العاده بود : جاگذاری جملات خیلی خوب بود، کِلین ها (به جز یک مورد) عالی بود، اما ادیت صفحه های آخرِ مربوط به پروندۀ سازمان امور فراانسان ها شاهکار بود : کِلین ها به بهترین شکل صورت گرفته بود، انتخاب فونت ها عالی بود و جاگذاری جملات حرف نداشت.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  تشکر و خسته نباشید ویژه از آقای احمدی، آقای اویسی و آقای اسلامی و سایت کمیک اسکواد بابت ترجمه و ادیت این شماره از این کمیک عالی، با بهترین کیفیت و با سرعت بالا.

 32. gamno می گوید

  ممنون بخاطر سایت فوق العادتون

  یه سواا داشتم داخل سایت کلی کمیک هست مثل دکمه فلش پوینت و ساعت قیامت و… میشه بگین به چه ترتیبی کمیک هارو بخونیم بهتره؟

 33. spider می گوید

  اگه می خوای به همین کمیک ساعت قیامت برسی بالای صفحه نوشته چند ساعت مانده به قیامت و کمیک متال هم رویداد قبل ساعت قیامت ولی کمیک های دیگه ترتیب خاصی نداره

 34. gamno می گوید

  یه سوال دیگه داشتم

   

  حالا که منهتن خراب کرده دنیارو کاپیتان اتم نمیتونه جلوشو بگیره؟

  1. آرمان صفا می گوید

   سلام

   کاپتان اتم همچین قدرتی نداره که ده سال از تاریخ دی سی رو حذف کنه

   توانایی سفر تو زمان رو داره ولی به صورت محدود چون بدنش انرژی تموم می کنه

   بر خلاف دکتر منهتن که عملا یه خداست

   1. gamno می گوید

    ممنون که جواب دادین

     

    یه سوال دیگه داشتم اصن کسی هست تو کمیک که بتونه منهتن بزنه مث دارکساید مثلا؟

    1. آرمان صفا می گوید

     والا دوست عزیز این چیزا خیلی مهم نیست ولی نه قدرتمندتذین شخصیت دی سی هستش

     ۱۰ تا دارکساید هم نمی تونه بزنتش

      

     1. gamno می گوید

      ممنون

     2. gamno می گوید

      ممنوپلی مهم ترین چیزی که من نمیفهمم اینکه اگه ۳ تا جوکرن پس این چرا یدونس

       

 35. Alireza می گوید

  در چه این اطلاعات مهم نیست اما بنظر من قویترین شخصیت دی سی آنتی مانیتور که ان خیلی راحت افرادی مثل سوپرمن (کریپتونی) حریف میشه حتی داخل ۱۰دشمن برتر لیگ عدالت هم به این مورد اشاره شد که قویترین موجود دنیای دیسی ولی خب حرف آقای آرمان صفا‌ هم درست هست.

 36. Arya3fff می گوید

  قویترین شخصیت دی سی بلاشک ، ” Presence ” عه .

   

  1. Alireza می گوید

   البته خب قدرت به خیلی چیز‌ها بستگی داره مقام ،هوش ، زوربازو و …. منظور من هم در مورد زور بازو بود که گفتم آنتی مانیتور قویترین شخصیت دی سی هست . اسپم:

    

   جدیدا نمیدانم چرا هیچ واکنشی نشان داده نمیشه شاید هم بیخیال شدین از این قضیه وگرنه من نمیدانم  اینکه یک نفر بدون هیچ دلیل منطقی بیاد بگه نایتوینگ مارولی‌ترین شخصیت دی سی یا راس‌الغول از دکتر استرنج تقلید کرده و ….. آیا باید بی‌جواب بمانند ؟؟؟؟

   1. آرمان صفا می گوید

    دوست عزیز ناراحتی شما قابل درکه

    ولی اگه بخوایم کل وقتمونو  بزاریم برا جوا بدادن به این جور مسائل دیگه وقت نمیشه کار درست حسابی کنیم برای سایت.

    ده ها ضد مقاله می شه در مورد مطالب اشتباهی که تو سایتای دیگه چاپ می شه نوشت. ولی نه ارزشی داره  و نه فایده.

    تو اینترنت هم پره از این جور مزخرفات . مثه پنج دلیلی که بتمن خراست ولی اسپایدرمن نیست. پره از این آت و آشغالا

    نگران جواب دادن نباش. به  مرور زمان با مقالات و ترجمه کمیک ها خیلی بهتر می شه جواب داد و قضاوت رو گذاشت برا خود خواننده.

    ضمن این که خودتونو بابت این چیزا ناراحت نکنید. اینا فقط چند تا شخصیت تخیلی ان که آدم رو برا مدتی سرگرم می کنه و مهمتر از همه چند تا درس اخلاقی می خوان بدن.

    شما مطمئن باش هرکسی که به خاطر این شخصیت ها عصبی میشه یا دروغ می گه یا بدو بیراه می گه و یا مثله دوست دست شویی دوستمون آثار هنری خلق می کنه، حتما از لحاظ روانی نرمال نیست.

    می تونی بری از هر روانشناسی اینو بپرسی

     

     

     

    1. gamno می گوید

     خیلی متنتون با ارزشه اندازه ۱۰۰ تا از حرفای ادمینای سایت sp***(اسم کاملشو نمیارم که ارزش سایت پایین نیاد) میارزه

 37. Alireza می گوید

  آقای آرمان من ناراحت نیستم شاید اوایلش آره ولی الآن نه در مورد جواب دادن بگم که هر وقت یک سری آدم هی روی یک چیز مانور میدن باید یه جوابی بهشون داد همان بحثی که داخل نقد فیلم اسپایدرمن باز کردم این بود که یک جواب قانع کننده بگیرم در چه بحث داخل انجا به ناکجا آباد کشیده شد . آقای گامنو بله درست اما هر وقت داری از یکی بدی‌هاشو میگی سعی کن حداقل خوبی‌هاشون هم ببینی الآن همان سایت که دل خوشی ازش ندارم کلی کمیک ترجمه کرده داخل جایی گیر نمیاد حتی از سوپرمن و بتمن هم کلی ترجمه کردند پس همیشه در کنار بدی یکی خوبی‌هاشو هم حداقل ببین.

  1. gamno می گوید

   حق باشماست کمیک های خوبی برای دیسی ترجمه کرده

   ولی این موج منفیو خودشون اونم بخاطر ادمین هایی مث **** درست کردن

  2. ارشیا بشیری می گوید

   دوست عزیز، آقای علیرضا
   نمیخوام این وسط بحث و جاروجنجال راه بندازم
   چون این مطلب متعلق به کمیک ساعت قیامته و دوست ندارم کامنت های این کمیک و مطالب سایت به حاشیه کشیده شه
   ولی همون کمیک های دی سی ای که میگید رو تقریبا نصف شون یا حتی بیشتر از نصف، کار بچه هایی هست که الان دارن اینجا فعالیت میکنن و زحمت میکشن

 38. ارشیا بشیری می گوید

  بعد عذر میخوام
  اوج نمک نشناسیه که ۴-۵ نفر سر این کمیک زحمت کشیدن، با بهترین کیفیت و سریعتر از هر جای دیگه این کمیک رو آماده کردن
  بعد با این بحث های خاله زنکی اومدید خرابش می کنید
  انصافا خیلی زشته از نظر من
  صحبت من هم با همه ی کاربراست. نه فقط آقای علیرضا یا گمنو
  لطفا دیگه ادامه ندید، ما که خودمون بیشتر با این قضایا در ارتباط بودیم، الان اصلا حتی فکر این مسائل هم به سرمون خطور نمیکنه
  نمیدونم چرا حالا کاربرا اینقدر روی این قضیه حساس شدن :-/

  1. gamno می گوید

   حق با شماست

 39. Alireza می گوید

  بله آقای ارشیا درست می‌گید ولی هر وقت یک سری آدم هی دارن روی یک چیز مانور میدن همین بحث‌ها خاله زنکی می‌کشن وسط همینطور زل بزنیم نگاهشون کنیم. حالا خوبه همین چند روز پیش بهمون لقب خ. دادن وگرنه منم میدانم اینجا جای بحث روی کمیک ساعت قیامت و نباید اینجا بحثشو وسط می‌کشیدم و در مورد این موضوع هم اینجا حرفی نمیزنم به اشتباهم پی بردم . شب خوش . 🙂

  1. ارشیا بشیری می گوید

   ممنونم از هر دوی شما که درک می کنید
   اگه یه مقدار لحن صحبتم تند بود و باعث ناراحتی تون شد عذرخواهی میکنم
   فقط میخواستم بحث رو تموم کنم و حرف دل بچه های اسکواد رو بزنم
   که وسط بحث کمیک و فیلم و مقاله یهو بحث ها به حاشیه میره
   خوب نیست خداییش، حتی من هم سر پست های خودم چندان خوشم نمیاد با وجود اینکه روی این موضوعات زیاد حساس نیستم
   و از من به شما نصیحت
   بهشون فکر نکنید… اینطوری زندگی شیرین تره تا بخواید هی ذهن تون رو درگیر یه عده کنید
   دیگه بالاخره مردم عقل دارن، یا اگر هم ندارن بالاخره عاقل میشن، می فهمن که باید طرف کی رو بگیرن

 40. gamno می گوید

  ببخشید شماره ۷ کی میاد؟

  1. آرمان صفا می گوید

   دو هفته دیگه تازه نسخه انگلیسیش منتشر می شه

  2. عادل اسلامی می گوید

   طبق اعلام دی‌سی نسخه اصلی و انگلیسی کمیک در تاریخ ۲۶ سپتامبر برابر با چهارم مهر منتشر میشه دوست عزیز.

 41. mhm00 می گوید

  سلام.ببخشید قسمت ۷ رو کی میزارید؟

  با تشکر از سایت خوبتون

  1. عادل اسلامی می گوید

   سلام دوست عزیز. قسمت هفتم در دست ادیت هستش و بزودی در سایت قرار میگیره.

 42. mhm00 می گوید

  خیلی ممنون

  با تشکر

 43. gamno می گوید

  ببخشید الان که دنیای واچمن با سوپر منو بتونو…. ادغام شده یعنی دکتر منهتن تو زمین ۲ و ۳ … هم هس؟

  1. بهنام احمدی می گوید

   والا چی بگم… دکتر منهتن راحت میتونه به دنیاهای مختلف یا دوره‌های مختلف سفر کنه. پس میتونه توی دنیای ۲ و ۳ و… هم باشه. البته اینو بگم که واچمن فقط از دنیای خودشون به دنیای قهرمانای دی سی سفر کردن، و فکر نمیکنم ادغامی صورت گرفته باشه، و در واقع فقط به اونها ملحق شدن.

  2. آرمان صفا می گوید

   درحال حاضر تو زمین اصلی هست

   اونجا کاری نداره بره:))

  3. ارشیا بشیری می گوید

   ادغامی بین زمین های ۲ و ۳ مالتی ورس صورت نگرفته، البته دکتر منهتن هم خدا نیست، فقط یک کار خدامانند انجام داده و معلوم نیست چطور ولی به نظر میاد زمین ۵۲ جدید (یعنی Earth Prime) رو با زمین صفر قدیمی (New Earth) ادغام کرده که نتیجه اش شد: حذف ۱۰ سال از زندگی ابرقهرمانا؛ ولی هنوز اون خاطرات زمین اصلی که به اسم New Earth شناخته میشه رو حس میکنن که شامل تاریخچه ی دی سی از اول Crisis on Infinite Earths تا فلش پوینته اما پس از فلش پوینت دکتر منهتن وارد میشه و یه زمین جدید که در حال حاضر بعد از ریبرث توی مالتی ورس به اسم زمین صفر شناخته میشه که در اصل Prime Earth نام داره رو ساخت که یه ترکیبی از دنیای اصلی دی سی یعنی New Earth با دنیای شخصیت های ورتیگو و دنیای شخصیت های وایلد استورم هست و اسم این زمین رو ۵۲ جدید گذاشت.

   الان پس از ریبرث به نظر میاد این پرایم ارتی که منهتن بوجود آورده و گفتیم که اسمش نیو ۵۲ هست داره از حالت اصلی خودش خارج میشه و به تاثیرات New Earth سابق برمیگرده یعنی به قبل از فلش پوینت و واسه همین هم هست که خاطرات قهرمانا هم دارن کم کم خودشونو نشون میدن

   حالا باید بیشتر در این مورد تحقیق کرد و منتظر قسمت های بعدی ساعت قیامت موند. جواب تئوری که مشخص شد یه مقاله ی خفن لازم داره، احتمالا خودم براتون بنویسمش یا اگه نشد ترجمه می کنم براتون

   1. gamno می گوید

    ممنون

 44. آرمان صفا می گوید

  سلام بهنام جان

  تو کمیک شماره ی ۷ صفحه ی ۲۸ یه ایراد تایپی هست

  تو پانلی که دکتر منهتن می گه im overcome with curiosity

  فعل passive  هست

  درستش می شه کنجکاوی بر من غلبه کرده

  لطفا تصحیح شه

  دست همه ی عوامل هم درد نکنه ترجمه و ادیت عالی بود مثله همیشه

 45. Alireza می گوید

  هر هفت شماره رو خواندم خب از کجا شروع کنم آها از انجایی که داستانو متوجه نمیشدم انگار وسط کمیک ده تا کات میخورد یهو میفرتیم سراغ زندگی رورشاک جدید بعد میرفتیم بتمن بعدش فیلم قدیمی بعد میرفتیم سراغ زوج عصبانی و خندان بعد گذشته انها خلاصه بگم انگار باید هر هفت شماره رو دوباره بخوانم تا متوجه بشم داستانو شاید تنها شخصیتی که کارش با خودش معلوم بود جوکر بود از مترجم آقای بهنام و ادیتورها تشکر میکنم هر چی میخواستم ایراد بگیرم چیزی به ذهنم نرسید فقط بنظرم شاید کلمات بهتر میشد استفاده کرد مثلا  یه کلمه بهتر برای ایجاب پیدا میکردید چون داستان همینطوری هم پیچیده هست .

  1. آرمان صفا می گوید

   برافهمیدن داستانش نیاز به یک سری از اطلاعات پیش زمینه ای هست. شاید برا همیت داستانو متوجه نشدی

   خلاصه بگم

   دی سی تو نیو ۵۲(۲۰۱۱) زد کل دنیاشو ریبوت کرد و گقت همه چی از اول. بعدا معلوم شد تغیرراتی که تو نیو ۵۲ به وجود اومده برا اینه که دکتر منهتن تاریخ دی سی رو تغییر داده. دلیلیش معلوم نیست هنوز

   از اونور تو دنیای واچمن نقشه آزیمندیس لو رفته و کل دنیا رو وارد جنگ و نابودی کرده برا همین میرن دنبال دکتر منهتن که برش گردونن و بتونن دنیای خودشونو  نجات بدن. ردشو که می گیرن می فهمن اومده تو دنیای دی سی

   از اونور تو دنیای دی سی داره جنگ به وجود میاد بین روسیه و آمریکا چون می گن آمریکا داره ارتش ابرقهرمانی درست می کنه برا خودش

   رورشاک جدیدهم پسر دکتر لانگ روانشناس رورشاک اصلیه (فیلم واچمنو ببینید اگه کمیکاشو نیست)

   الن اسکات و جانی ثاندر هم از اعضای انجمن عدالت آمریکا هستند که میشه اولین گروه ابرقهرمانی دی سی که با کشته شدن الن اسکات توسط دکتر منهتن این گروه وجود نداره. حالا چرا دکتر منهتن این کارو کرده معلوم نیست هنوز

   اون دختره saturn girl  هم عضو گروه لژیون ابرقهرماناس که تو قزن سی ام زندگی می کنند و با سوپرمن دوست هستند و saturn girl  اومده تا سوپرمنو از یه خطر نجات بده. اگه می خواین از این گروه اطلاعات بیشتری کسب کنید می تونید کمیک secret origins  رو بخوندید که تر جمش تو سایت فانتزی هم هست. اوریجین سوپرمنه

   در مورد داستان فرعی هم بگم که ناتانیل داسک که همون گاراگاهس از شخصیت های قدیمی و ناشناخته دنیای دی سی بوده که سال ۱۹۸۴ دوتا می نی سری ازش چاپ شد. یه گارگاه خصوصیه که عاشق یه زن بیوه  می شه که دوتا بچه هم داره. شوهر سابق زنه هم یه گانگستر بوده که وقتی از رابطه همسر سابقش خبردار می شه دستور قتل اون و ناتانیل داسک رو می ده. ولی فقط همسر سابقش کشته می شه. این پیش زمینه ی داستان بود.تو این کمیک چند سال از این اتفاق گذشته مثلا و حالا ناتانیل توسط یه نفر استخدام شده که به راز قتلی که اتفاق افتاده پی ببرن. چون دو نفر کشته شدن می خوان بدونن که هدف قاتل کدوم بوده و کدوم یکی فقط چون صحنه رو دیده کشته شده.

   اما از همه مهمتر این که تو این کمیک ناتانیل داسک یه شخصیت سینمایی هست که توسط یه بازیگر معروف به نام کارور کولمن بازی شده و خود کارور کولمن هم به طرز مرموزی به قتل رسیده.

   امیدوارم تونستم کمکی کرده باشم

   موفق باشی

    

   1. آرمان صفا می گوید

    بازم سوالی داشتی بپرس حتما

    1. Alireza می گوید

     ممنون از جوابتون .جواب خیلی از سوالای توی ذهنم داده شد ولی هنوز چند تا سوال هست که جوابش نمیدانم .انی که به لکس لوتر شلیک کرد کی بود و چرا میخواست گروه واچمن رو نابود کنه ؟چرا آزیمندیس جلوی گروه و رورشاک اینکارو کرد(دکتر منهتن احظار کرد ) مگه باهوشترین موجود دنیای خودش نبود یعنی فکر نمیکرد که دکتر منهتن ممکنه رسواش کنه ؟شما گفتید دکتر منهتن ۱۰تای دارکساید هم جلو دارش نیستن پس چطور آخر شماره ۷میگه یا سوپرمن منو میکشه یا من دنیارو نابود میکنم ؟ببخشید دیگه گفتید زیاد شد.

     1. آرمان صفا می گوید

      کمدین یه ضد قهرمان بود تو واچمن که اول داستان کشته می شه و کل داستان هم حول محور قتل این می چرخید. حالا اینکه چرا کشته شد تو واچمن رو باید کمیکشو بخونید یا فیلمشو نگاه کنید حتما. وقتی اطلاعات از داستان واچمن نداشته باشید خوندن این کمیک فایده نداره پس قبل از دوباره خوندنش واچمن رو ببین یا بخون.تو این کمیک منهتن زندش کرد که گربشو بکشه حالا چرا خودش نمی تونه معلوم نیست

      سوال دومتون: این سوال هنوز مشخص نیست جوابشو باید ادامه داستانو دید تا فهمید که دقیقا آزیمندیس برا چی رورشاک به دردش می خورده. هنوز جوابی براش نیست.
      سوال آخرتون هم معمای اصلی این کمیکه.

      هنوز معلوم نیست چه اتفاقی برای منهتن میفته و باید صبر کرد و دید

 46. آرمان صفا می گوید

  اینم بگم که داستان واچمن در مورد جنگ سرد بین آمریکا و شوروی سابقه که ممکن بود به جنگ جهانی سوم ختم شه

  آزیمندیس برای جلوگیری از جنگ میاد کلی دانشمند و طراح استخدام می کنه یه موجود فضایی مانند می سازه  و می فرسته نیویورک و چنذ میلیون نفرو می کشه. این توهمو به وجود میاره که زمین توسط موجودات فضایی مورد حمله قرار گرفته و برا همین آمریکا و شوروی  با هم برای مقابله با این دشمن خیالی آشتی می کنند و جنگ جهانی صورت نمی گیره. تو کمیک شماره دو که لکس لوثر به آزیمندیس می گه تو یه مهاجم بیگانه رو خلق کردی که سه میلیون نفرو کشت منظورش همینه

  البته تو فیلمش به جای موجود فضایی، استاد بی همتای سینما همه چی رو انداخت گردن دکتر منهتن

 47. Alireza می گوید

  باشه آقا صفا (نمیدانم آرمان بگم یا صفا ) فکر کنم چهارشنبه بتوانم ببینمش البته خیلی وقت پیش میخواستم ببینمش ولی از تعریفات شما از دیدنش منصرف شدم حالا که میگید مهمه حتما میبینمش .

  1. آرمان صفا می گوید

   نه فیلم بدی نیست

   صحنه به صحنه کمیکشو تبدیل به فیلم کرده.

   ضمن اینکه حواست باشه دانلود می کنه نسخه سه ساعتشو دانلو نکنی که خسته کنندس واقعا. نسخه دوساعت و نیمشو ببین. فرقشون تو داشتن داستان فرعیه که برا کسایی که کمیکشو خوندن جذابه ولی ممکنه برا خیلی ها خسته کننده باشه.

   هرچی دوست داری صدا کن فرقی نداره

   موفق باشی

    

   1. Arya3fff می گوید

    ولی بنظر من که داستان فرعی فوق العاده ای بود . و من اون انیمیشن رو حتی بیشتر از خود فیلم دوست داشتم .

    واقعا ایده ی معرکه ای رو آلن مور تو واچمن اجرا کرده بود .

    همین قضیه ناتانیل داسک توی کمیک ساعت قیامت  هم به نوعی تقلید جف جانز از اون ایده ی آلن موره .

    1. آرمان صفا می گوید

     آره داستانش عالی بود

     منظورم این بود که فیلم سه ساعته ممکنه برا مخاطب خسته کننده باشه

     چون به چهار پنج نفر که پیشنهاد دادم گفتن طولانی بود وگرنه تو عالی بودنش شکی نیست

  2. آرمان صفا می گوید

   اینم بگم اگر جایی کمیک فارسیش هست بگیرید بخونید چون از فیلمش صد برابر جذاب تره

   اگرم انگیلیسیتون خوبه که نسخه اصلیشو دان کنید بخونید اگرم نه که زبانتونو تقویت کنید چون به درد همه چیتون می خوره

   الانم بهترین سنه سن شما برای یادگیری زبان:

   هم می تونید کمیکای روزو کمیکای مهم قدیمی رو بخونید

   هم فرصت شغلی بهتری خواهید داشت

   اعتماد به نفستون میره بالا

   و  غیره

   زندگی منو که عوض کرد بنابراین توصیه می کنم به همه کاربرا که زبانشونو تقویت کنند

   موفق باشید

    

   1. Alireza می گوید

    ممنون نه والله سن یادگیری برای زبان خیلی وقته دیگه گذشته  ازش نمیشه کاریش کرد ولی باز تلاشمو میکنم ولی شاید بدون کلاس زبان  بازم  ممنون از اینکه جواب میدید . 🙂

    1. آرمان صفا می گوید

     من از شما یکی دوسال بزرگتر بودم که تازه شروع کردم

     وقت زیاد هست.تا دلتون بخواد.فقط استفاده کنید ازش

 48. REZA.D می گوید

  الان قسمت هفتم آخرین قسمت از این سریه و باید ادامشو توی سری دیگه خوند یا باید منتظر قسمت هشت بود ؟

  1. آرمان صفا می گوید

   کلش ۱۲ شمارس

   ادامش میشه قسمت ۸ الی ۱۲

   هر دوماه یک بار هم منتشر مبشه

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی