نوروز ۹۷: کمیک فانوس های سبز – آخرین خواستۀ نخستین فانوس

هفتمین کمیک “ویژه نامه نوروز ۹۷” را با افتخار تقدیم می کنیم:

حقیقتاً مرز بسیار باریکی میان شرور بودن و قهرمان بودن وجود دارد! فقط کافی است فردی که به دنبال اعمال قهرمانانه است به جای دیگران خودش را در اولویت قرار دهد تا اعمالش به جای خوب بودن با بد بودن تعویض شود.
این کمیک، روایتِ داستانِ مردی به نام ولتهام است، نخستین فانوس مالتی ورس دی‌سی که در طول زمان، دستِ سرنوشت قدرتی فوق العاده به او اعطا کرده است؛ داستانِ آخرین خواستۀ نخستین فانوس، داستان فردی است که از یک قهرمان به اَجَلِ فانوس های سبز و محافظین تبدیل می شود!

فانوس های سبز: آخرین خواستۀ نخستین فانوس

عنـوان: فانوس های سبز ۱۸ – آخرین خواستۀ نخستین فانوس

انگلیسی: Green Lanterns 18 – THE LAST TESTAMENT OF THE FIRST LANTERN

سال انتشار: مارس ۲۰۱۷ – اسفند ۱۳۹۵

نویسنده: ســم هـامفـریـس

طراح: روبــسـون روچــا

متـرجم: عــلــی آقــا

ادیتـور و گرافیست: عــادل اســلامـی

گـرافیست کاور: آریــان نعـمتـی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۱/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۳.۸/۵

فانوس های سبز
3 نظرات
 1. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارۀ ۱۸ سری کمیک های تولدی دوباره «فانوس های سبز» :

  این کمیک، روایتگر سرگذشت نخستین کسی هست که در مالتی ورس دی سی حلقۀ قدرت به دست کرده، کسی به نام ولتهام. باید بگم داستان بهتر از چیزی بود که فکر میکردم، داستان به خوبی سرگذشت ولتهام رو به تصیر میکشه؛ واقعاً سرگذشتی که “سم هامفریس” برای ولتهام روایت میکنه، زجرهایی که ولتهام درطول زندگیش میکشه درنوع خود خیلی تاثیر گذاره و باعث میشه خواننده واقعاً به آخرین خواسته ای که ولتهام (به عنوان نخستین فانوس) داره احترام بزاره و با اون همذات پنداری کنه. تم داستان هم عالیه (کُلاً من عاشق تم های دارک و تامل برانگیزم.) همچنین هامفریس به شکل غیر مستقیم داره میگه که فقط کافیه یک فرد با قدرت های ابرقهرمانی، به جای دیگران به اهداف خودش اهمیت بده تا تبدیل به یک ابرشرور بشه.

  البته داستان یک حفرۀ داستانی داشت که اونم اینه که واقعاً چطور شیئی به قدرت فانوس سفر نمیتونه به جای یه نفر، چندین نفر رو جا به جا کنه؟ یعنی طوری در داستان از از قدرت های فانوس سفر یاد میشه که اصلاً آدم نمیتونه باور کنه که فانوس سفر که شامل طیف عواطف ـه نمیتونه بیش از یک نفر رو جا به جا کنه (و حداقل باعث نجات مادر ولتهام بشه).

  طراحی هاهم واقعاً منو تحت تاثیر قرار داد. طراحی کاور خیلی خوب بود. تو داخل کمیک هم طراحی ها معرکه بود! “روبسون روچا” تنها بااستفاده از سایه زنی های تاریک و رنگ آمیزی اعجاب انگیز و اتمسفریک، از لحاظ سبکِ طراحی یکی از بهترین طراحی های این چند وقتی که دیدم رو ارائه میده؛ پانل بندی هاهم بینظیر بود.

  نمره به داستان : ۹ از ۱۰

  نمره طراحی : ۱۰ از ۱۰

   

  ……………………………………………………………………….

   

  ترجمه : ترجمه علی آقا مثل همیشه خیلی رَوون و عالی بود و واقعاً معادل یابی خوبی داشت. (البته واقعاً نمیشه بدون اینکه متن اصلی رو خوند نظر خیلی تخصصی ای درمورد ترجمه داشت)

  ادیت : ادیت کاور بازهم کار آقا آریان هست و بازهم خیلی تمیز و عالی بود (همچنین لوگو گرین لنترن هم خیلی خوب کار شده بود) ادیت داخل کمیک هم کار آقای اسلامی بود که واقعاً حرف نداشت. با اینکه ادیت داخل کمیک سخت بود، جملات به بهترین شکل در حباب ها جاگذاری شده بود، حباب های سخت هم خیلی عالی کِلین و جاگذاری شده بود.

  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰

  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰

  و تشکر و خسته نباشد ویژه به علی آقا، آقای اسلامی، آقای نعمتی و سایت کمیک اسکواد که این کمیک زیبا رو برامون به بهترین شکل ممکن ترجمه و ادیت کرد.

 2. rock می گوید

  علی آقا ترجمت خیلی خوب بود.

  good job bro

 3. rock می گوید

  ببخشید حواسمنبود اینجا تلگرام نیست نمیتونم پشت هم کامنت بذارم…

  دیگه تکرار نمیشه.

  جا داره بگم ادیت کمیک هم خیلی خوب بود.

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال