کمیک لیگ عدالت: ریشه ها – تمام شماره ها

در سال ۲۰۱۲ و با آغاز سری کمیک های New 52 و دنیایی متفاوت نسبت به گذشته، لیگ عدالت نیز دست خوش تغییراتی شد. به این صورت که بتمن، سوپرمن، واندرومن، فلش، فانوس سبز، آکوامن و سایبورگ برای اولین بار یکدیگر را ملاقات می کنند و لیگ عدالت را تشکیل می دهند.

در اولین آرک داستانی از لیگ عدالت New 52 یعنی “لیگ عدالت: ریشه ها” (Justice League: Origin) می بینیم که یکی از خطرناک ترین موجودات کهکشان یعنی دارکساید (Darkseid) به همراه ارتشی از موجودات پرنده به نام پارادیمن ها (Parademons) قصد هجوم به سیاره زمین را دارد. سپس ابرقهرمانان دنیای دی سی در گوشه و کنار شهرها به تدریج با پارادیمن ها مواجه می شوند و با وجود تفاوت ها و اختلاف نظراتشان به ناچار و خود به خود گرد هم می آیند تا با این تهدید بزرگ مقابله کنند…

قسمت اول

عنـوان: لیگ عدالت ریشه ها – قسمت اول

انگلیسی: Justice League New 52 – 01 – Vol 1: Origin 1/6

سال انتشار: سپتامبر ۲۰۱۱ – شهریور ۱۳۹۰

نویسنده: جف جانز

طراح: جیم لی

متـرجم، ادیتـور و گـرافیست: پارسا ذی قیمت

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۲/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۲/۵

کمیک لیگ عدالت: ریشه ها - قسمت اول

قسمت دوم

کمیک لیگ عدالت: ریشه ها - قسمت دوم

عنـوان: لیگ عدالت ریشه ها – قسمت دوم

انگلیسی: Justice League New 52 – 02 – Vol 1: Origin 2/6

سال انتشار: اکتبر ۲۰۱۱ – مهر ۱۳۹۰

نویسنده: جف جانز

طراح: جیم لی

متـرجم، ادیتـور و گـرافیست: پارسا ذی قیمت

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۸/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۳/۵

قسمت سوم

عنـوان: لیگ عدالت ریشه ها – قسمت سوم

انگلیسی: Justice League New 52 – 03 – Vol 1: Origin 3/6

سال انتشار: نوامبر ۲۰۱۱ – آبان ۱۳۹۰

نویسنده: جف جانز

طراح: جیم لی

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸.۲/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴/۵

کمیک لیگ عدالت: ریشه ها - قسمت سوم

قسمت چهارم

کمیک لیگ عدالت: ریشه ها - قسمت چهارم

عنـوان: لیگ عدالت ریشه ها – قسمت چهارم

انگلیسی: Justice League New 52 – 04 – Vol 1: Origin 4/6

سال انتشار: دسامبر ۲۰۱۱ – آذر ۱۳۹۰

نویسنده: جف جانز

طراح: جیم لی

متـرجم: بهنام احمدی

ادیتـور و گـرافیست: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۲/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۵

قسمت پنجم

عنـوان: لیگ عدالت ریشه ها – قسمت پنجم

انگلیسی: Justice League New 52 – 05 – Vol 1: Origin 5/6

سال انتشار: ژانویه ۲۰۱۲ – دی ۱۳۹۰

نویسنده: جف جانز

طراح: جیم لی

متـرجم: ارشیا بشیری

ادیتـور و گـرافیست: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۶.۸/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴/۵

کمیک لیگ عدالت: ریشه ها - قسمت پنجم

قسمت ششم

کمیک لیگ عدالت: ریشه ها - قسمت آخر

عنـوان: لیگ عدالت ریشه ها – قسمت آخر

انگلیسی: Justice League New 52 – 06 – Vol 1: Origin 6/6

سال انتشار: فوریه ۲۰۱۲ – بهمن ۱۳۹۰

نویسنده: جف جانز

طراح: جیم لی

متـرجم: ارشیا بشیری

ادیتـور و گـرافیست: عادل اسلامی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۶.۸/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۵

13 نظرات
 1. amir batman می گوید

  واووو.
  خیلی ممنون که این سری زیبا رو از جف جانز منتشر کردید
  فقط یک سوال فقط همین ارک رو ترجمه میکنید یا که نه
  خیلی ممنون

  1. پارسا ذی قیمت می گوید

   والا فعلا که فقط همین آرک توی برناممون هست دوست عزیز. کلا عادت نداریم کمیک های طولانی رو یهو شروع کنیم وسطش هم خودمون بمونیم نرسیم کارو جمع کنیم هم مخاطب منتظر بمونه شرمنده شیم.

 2. شایان محمودی می گوید

  به به چه کمیکی دم پارسا گرم انصافا انتخاباش نامبر وانن.
  این کمیک مطمئنا جز ۱۰ کمیک برتر جاستیس لیگه ایشالله اگه شد فردا واسش یه نقد مینویسم.

 3. amir batman می گوید

  سلام
  خیلی عذر میخوام که نتونستم این چند روزو نظر بدم امتحانو…..
  ولی واقعا این قسمتش خیلی خوب بود
  ترجمه و ادیت اقا ذی قیمت هم که عالی بود
  واقعا منتظر قسمت هاب بعدی هستم
  ممنون از سایت بسیار خوبتون

 4. amir batman می گوید

  به به عجب کمیکی… به زودی میخونم و نقدشم میکنم. پس منتظر نقد مفصل بنده باشید

 5. rock می گوید

  خیلی ممنون بابت کار کردن این آرک.

  ایشالا همو رو یجا میخونم با هم نقدشون میکنم .

  فقط دلم نیومد یچیزی رو نگم.چجوری این کاور ها رو سانسور میکنین ؟؟؟؟!!!!خود طراحاشون کف میکنن اگه اینا رو ببینن.دست مریزاد واقعا.

 6. amir batman می گوید

  خب باسلام. ببخشید یکم دیر شد ولی دیگه امیدوارم از نقدم لذت ببرید. خب این است نقد من برای شماره ۵ از کمیک جاستیس لیگ نیو ۵۲:.       خب کمیک از جایی شروع میشه که در شماره ۴ تموم شد یعنی جایی که دارک ساید عظیم و کبیر دیگه شخصا وارد عمل میشه. بعد میبینیم که همه ی قهرمانان زمین یعنی سوپرمن و بتمن و لنترن و واندر وومن و اکوامن و سایبورگ روی زمین افتادم به جز فلش…داستان بار احساسیش رو خوب ادا میکنه. بار احساسیی که در مکامله ی کوتاه بین بتمن و گرین لنترن رخ میده. این استادی نویسنده ی داستان رو نشون میده که چه خوب شخصیت هارو وارد داستان میکنه. بدون اینکه که کسی از گذشته ی اون شخصیت چیزی رو بدونه. بعد یکی یکی شخصیت هارو به ما معرفی میکنه. واقعا عالیه این بشر. طراحی خوبه داستان خوبه و خوب مارو برای شماره بعدی هایپ میکنه…خب دیگه نقد بسه و باید برسیم به ترجمه و ادیت: با اینکه این ۵ شماره مترجمین و ادیتور های زیادی به خودش دیده ولی خوب اون هارمونی رو به وجود میاره. از لحاظ اندازه و نوع فونت در ادیتورین. و انتخاب صحیح مترجم برای لحن داستان و شخصیاتش. ترجمه خوبه و روون و تقریبا بدون ایراد. افرین بر شما جناب اقای بشیری! و اقای اسلامی هم که طبق معمول یک کار با کیفیت و تر و تمیز رو به ما تحویل داد. در کل نمرم به اقایان بشیری، اسلامی به عنوان مترجم و ادیتور و اقایان جانز و لی برای نویسندگی و طراحی ۱۰ از ۱۰ هستش. در کل کمیک خوبی بود و خسته نباشید جانانه به کمیک اسکواد. ممنون و طبق معمول خسته نباشید!!

 7. S. Mahdi می گوید

  نقد شماره های ۱ تا ۶ سری کمیک های دوم -New 52- «لیگ  عدالت» (آرک “Origin”) :

  کمیکی که ازش به عنوان یکی از بهترین کمیک های تاریخ Justice league یاد میشه… برخلاف چیزی که شاید در ابتدا، خواننده انتظار یک داستان جدید و خلاقانه داشته باشه، اما این کمیک داستان خاص یا جدیدی نداره… درواقع چیزی که باعث خاص شدن این کمیک میشه، روایت جذاب داستان توسط “جف جانز” و رابطه و شیمیِ عالی بین اعضای لیگ عدالت ـه. جانز روابط اعضای لیگ رو باهم در کمیک، کاملاً با عصر و دوره جدید مطابقت میده و برخلاف کمیک های قدیمی لیگ عدالت که اکثر اعضای لیگ باهم هم عقیده بودن، در این کمیک اعضای لیگ باهم اختلافات زیادی دارن و مدام باهم جروبحث میکنن، روابط اعضای لیگ درست مثل انسان های عادی به تصویر کشیده شده و نسبت به گذشته بسیار واقعی تر نشون داده میشه. جانز به بهترین شکل نحوه تبدیل شدن این افراد به یک تیم رو نشون میده، و این کار رو با یکی از بهترین صحنه های کمیک انجام میده و اون هم وقتیِ که بروس وین/بتمن نقابش رو درمیاره و به هال جوردن/گرین لنترن درمورد قهرمان بودن میگه و اینکه اینکار درمورد مردم ـه و اون ها باید تمام اختلافاتشون رو کنار بزارن و بخاطر مردم تبدیل به یک تیم بشن. همچنین جانز به خوبی هرکدوم از اعضای لیگ رو وارد داستان میکنه و اصلاً اینطور نیست که هرکدوم از اعضا همینجوری وارد داستان بشن و همراه گروه بشن و ادامۀ داستان؛ ورود هرکدوم از قهرمانان به داستان بخاطر یک دلیل واضح و روشنه (مثلاً آکوامن بخاطر ساخته شدن قلعۀ پارادیمن ها در اقیانوس وارد داستان میشه، گرین لنترن بخاطر هشداری که حلقه درمورد حضور یک فرازمینی غیرقانونی در گاتهام بهش داده وارد داستان میشه و…). به علاوه در قسمت آخر این آرک، جانز بوسیلۀ اون نویسنده (دیوید) نکتۀ جالبی درمورد لیگ عدالت به خواننده میگه : اینکه این قدرت اعضای لیگ نیست که اونها رو تبدیل به قهرمان میکنه، بلکه این امیدی هست که اعضای لیگ با هر دفاعی که از زمین میکنن به مردم میدن ـه، امید به ادامۀ زندگی و تسلیم نشدن. بااینکه ما در این کمیک (همونطور که در ابتدای نقد گفتم) شاهد یک داستان جدید نیستیم، اما جانز اینقدر همین داستان تکراری و ساده رو خوب و هیجان انگیز روایت میکنه که میتونید خیلی خیلی از خوندنش لذت ببرید. شخصیت پردازی اعضای لیگ هم (به غیر از سوپرمن که کلاً تو دورۀ New 52 شخصیت پردازی خیلی ضعیفی داشت) خیلی خوبه : بروس وین/بتمن همون آدم جدی، باهوشن و شجاع (یا به قول گرین لنترن، کله خر!) همیشه گی هست، هال جوردن/گرین لنترن همون آدم از خود راضی و مغروره که از درون روح یک قهرمان رو داره، بری آلن/فلش همون آدم پرشور و بامزه ـه که درمواقع خطرناک برای دوستانش هر کاری میکنه و… . شاید در ابتدا من فکر میکردم که لازمه درمورد اهداف دارکساید برای حمله به زمین بیشتر توضیح داده بشه، اما پیش خودم گفتم این داستان بیشتر درمورد نحوۀ تبدیل شدن این افراد با اخلافات زیاد به یک تیم ـه تا یک داستان دربارۀ جنگ نهایی و بزرگ قهرمانان با دشمنانشون، بنابراین میتونیم این رو یک نقطه ضعف به حساب نیاریم.
  طراحی های استاد “جیم لی” مثل همیشه خارق العاده هست… جزئیات دیوانه واری در طراحی دیده میشه که از ویژگی های اصلی طراحی های لی ـه. پانل بندی هاهم در یک کلام عالی و خلاقانه هستن و با وسواس زیادی کار شدن؛ همچنین لی صحنه های بزرگ نبرد رو به بهترین شکل طراحی میکنه و همه چیز عالیه. درمورد جوهر زَنی و رنگ آمیزی هم به ترتیب “اسکات ویلیامز” و “الکس سینکلیر” هردو عالی عمل میکنن.
  نمره به داستان : ۹/۲۵ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  …………………………

  ترجمه : ترجمۀ این کمیک توسط ۳ تا از بهترین مترجم های اسکواد انجام شده : آقا پارسا ذی قیمت، آقا بهنام احمدی و آقا ارشیا بشیری… ترجمۀ آقا پارسا مثل همیشه با وسواس زیاد کار شده بود و خیلی عالی بود؛ ترجمۀ آقا بهنام مثل همیشه رَوون و معادل یابی قوی و در آخر ترجمۀ آقا ارشیا بشیری که هم وسواس زیادی داشت و هم رَوون با معادل یابی خوب بود (باتوجه به متن نویسی سادۀ جانز، معادل یابی خوب در ترجمه خیلی مهم بود که هر سه عزیز از عهدۀ اینکار خیلی خوب براومدن).
  ادیت : ادیت قسمت های اول و دومِ آرک توسط آقا پارسا انجام شده؛ خب، آقا پارسا تو انتخاب فونت، ادیت کاور و جاگذاری جملات عالی عمل کرده بودن و حرفی درش نبود؛ اما (با احترام به آقا پارسا) چندتا ایراد داشت که میگم : اول از همه اینکه توی قسمت اول، توی جاگذاری یکی از جملات گرین لنترن، به جای استفاده از رنگِ سیاه (باتوجه به نسخه اصلی) از رنگ سفید استفاده شده بود؛ داد و فریاد های پارادیمن و در بعضی صحنه ها قهرمانان هم میشد ادیت کرد که ادیت نشده بودن؛ و در قسمت دوم جایی که بتمن میگه “من نگران اینم که بیشتر از یه جعبه اون بیرون باشه.” نماد بتمن که پشت این متنه، خیلی بد ادیت شده بود… امیدوارم که تو ادیت های بعدیتون این مشکل نباشه.
  اما ادیت قسمت های سوم تا آخرِ آرک توسط آقا عادل اسلامی انجام شده بود که بازم ادیت کاور ها خیلی تمیز و عالی بود، جاگذاری جملات خیلی با وسواس انجام شده بود، ادیت عبارت های خارج از حباب خیلی عالی و تمیز بود (حتی تو شمارۀ آخر بعضی از آوا هارو ادیت کرده بودید که هرکی ادیتور باشه میدونه که چه کار سختی ـه). فقط یه ایراد خیلی کوچیک داشت که با احترام به آقای اسلامی میگم : توی قسمت سوم یکی از پارادیمن ها (خارج از حباب) میگه : For Darkseid و خیلی بهتر میشد اگه ادیت میشد.
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت قسمت های اول و دوم : ۹ از ۱۰
  نمره به ادیت قسمت های سوم تا آخر : ۱۰ از ۱۰
  درآخر، تشکر و خسته نباشید ویژه به آقای ذی قیمت، آقای احمدی، آقای بشیری و آقای اسلامی و سایت کمیک اسکواد بابت اینکه این کمیک عالی رو، مثل همیشه با بهترین کیفیت ترجمه و ادیت کردن.

 8. محمد مسیح نیا می گوید

  کمیک واقعا عالی بود.میدونم یکم دیره ولی من این کمیک رو ۶ روز پیش تماما خوندم و نقدش رو هم آماده کرده بودم؛فقط….خودتون که میدونید….بلای خانه مان سوزی است که هر شتری دوست داره روش بخوابه….یعنی در خونه ی طرف بشینه!تنبلی امانمان رو جر داده است!

  نقد کمیک لیگ عدالت ریشه ها :

  داستان:

  نکته ای که راجب به این سری میتونم بگم اینکه به مراتب از انیمیشنی که از روی این سری ساخته شده بهتره…و داستان بسیار جذاب تر بیان شده. کاراکتر ها واقعا بعد از رخداد فلشپوینت تغیرات اساسی داشتند ( بجز شخصیت دوست داشتی چون بتمن ) هل جردن رو یک دنده تر از همیشه میبینیم. دایانا رو ساده تر و کلارک هم جدی تر….شاید از نظر اخلاقی آکوآمن،فلش و سایبورگ چندان تغیری نکرده باشند. اما بهترین شخصیت این داستان قطعا خود گرین لنترن است که با رفتار ها و گفتار هاش در طول داستان میان کاراکتر های دیگر ارتباط برقرار میکنه….

  با وجود این تغیرات ولی هنوز هم تمامی این شخصیت ها اصلیت خودشون رو حفظ کردن و شخصا از این تغیرات جزئی خوشم اومد ( مخصوصا از تغیر اورجین واندروومن ) احساسی ترین پانل ها رو سایبورگ رقم میزنه و بنظرم ویکتور استون جزوه سر سخت ترین شخصیت های کمیک بوکیه!

   

  ترجمه:

  خب من خودم مترجم ام،و همیشه هم سر اینکه چرا فلانی از من ترجمه اش بهتره حسودی کردم!! توی این سایت به دونفر بیشتر حسودی میکنم؛علی آقا و پارسا ذیقیمت؛این دو هم در کار ترجمه و هم در کار ادیت کارشون واقعا عالیه!! در همین دو شماره اول میتونید بخشی از هنر دوست خوبم پارسا رو ببینید.واقعا ادیت و ترجمه رو یک تنه کار کردن سخته ولی خب پارسا واقعا خوب از پسش برمیاد.

  و از همه اینا بدتر برای مترجمی مثل من اینکه مترجم دومی بیاد و درست لحن مترجم اول رو پیش بگیره و ترجمه اش کوچکترین تفاوتی با ترجمه پیشین نداشته باشه؛ بهنام احمدی هم از بزرگان ترجمه این سایته و میشه گفت همیشه توی کارش مصمم و حرفه ای عمل میکنه!

  و اوج فاجعه از اونجایی است که مترجم سوم پا پیش میذاره تا عملا منه جیمسون رو زمین گیر کنه! ارشیا بشیری عزیز به عنوان مترجم سوم این سری علاوه بر اینکه حواسش به لحن ترجمه هم بوده به خوبی جملات پیچیده ی این دو شماره آخر رو هم ترجمه کرده. ( بله! من نسخه ی انگیلسی رو هم خوندم )

  ادیت:

  گذشته از کار پارسا برای دو شماره اول؛ شما در شماره های بعد با فردی بسیار خفن و کار درست به اسم عادل اسلامی ( ملقب به پنجه طلا ) آشنا میشید که واقعا ادیت این کمیک ها براش مثل پاک کردن بخار روی شیشه عینکه ( میدونم؛ توی بیان کار درستی یه شخص واقعا باید بیشتر کار کنم )!

  در آخر یک تشکر کلی از تمامی دوستانی که برای ارائه این کمیک زحمت کشیدند تشکر میکنم.
  Bless up

 9. factfan می گوید

  نظر شخصی من درمورد آرک Justice League New 52 origin:

  داستان: اگه جف جانز واسه دیسی کامیکز داستان نمی نوشت الان مدیران دیسی باید کنار زاینده رود ماهی گیری میکردن.(حالا نه این که منظروم این باشه فقط جانز تو دیسی کامیکز خوب مینویسه و بقیه بد هستن.در کل منظورم اون ابهتش هست.)خب روایت داستان بسیار عالی هست.یعنی نه خیلی کند پیش میره و نه خیلی سریع.کاملا ریتمش خوبه و در هر شماره اون حس هیجان رو در خواننده نگه میداره.به قول معروف:that’s about size of it… بهترین بخشی هم که تو این چند شماره دوست داشتم پانل هایی بود که فلش توش بود(شخصیت مورد علاقم هم هست پس یه ذره پارتی بازی هم شده 😉  ) نبرد آخر با دارکساید هم واقعا عالی و نفسگیر بود.

  طراحی:طراحی داستان هم دوست داشتم.کلا من با طراحی جیم لی خیلی حال میکنم.بنظرم یکی از بهترین طراح های کامیک استریپ ها همین شخصه.حالا شاید بعضی ها هم عقیده نباشن.

  ترجمه و گرافیک:از همه دست اندر کاران تشکر میکنم که با این کیفیت ترجمه و ویرایش میکنن.امیدوارم همین جور به کارتون ادامه بدین.خدا قوت….

  راستی این اولین نقدم بود.خوشحال میشم درموردش نظر بدین. 🙂

  1. شایان محمودی می گوید

   نقد خیلی خوبی نوشتید برای شروع.

   همبن که این اصلو رعایت کردید که نقدتون رو به چند بخش تقسیم کردید نشون میده که تو راه درست قرار دارید؛ حالا از اینجا به بعد هر چه قدر بیشتر نقد بنویسید نقداتون بهتر و بهتر میشن.

   ممنون از نظر شما

 10. Alireza می گوید

  خب من این کمیک تمام شمارهاش رو خواندم و واقعا هم لذت بردم ، اما چند تا مشکل داشتم در مورد بعضی از شخصیت‌ها  یکیش سوپرمن بود که بنظرم اوایلش یهو پرید سر گرین لنترن بعدش هم بتمن کتک کاری کرد ، ولی بنظرم این سوپرمن هیچ فرقی با سوپرمن فیلم jl نداشت . یعنی سوپرمن فرق خوب رو از بد هم تشخیص نمیتوانست بده که آزاردهنده بود. دومیش هم دارکساید بود که ان همه قدرت داشت اما انگار اولین جنگی  بود که داشت میکرد اصلا جنگیدن بلد نبود شایدم من فکر میکردم قویتر از این حرفاست. سومین مورد هم استپن ولف بود که به اندازه یه عطسه امد رفت . خب طراحیش که واقعا عالی بود یکی از باکیفیترین کمیک‌هایی بود که خواندم . ترجمه و ادیت هم که مثل همیشه عالی بود من که ایرادی ندیدم .

 11. Batman Beyond می گوید

  این کمیک  رو قبلا خونده بودم ولی اعتراف می کنم با ترجمه کمیک اسکواد چیز دیگه ایه

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال