کمیک مردعنکبوتی: بازگشت به خانه – شماره سوم

به مناسبت فیلم موفق مردعنکبوتی: بازگشت به خانه (Spider-Man: Home Coming)، تیم کمیک اسکواد، کمیکی بسیار زیبا از اسپایدرمن را تقدیمتان می کند.

شماره های ۳۰ تا ۳۵ سری دوم کمیک های مرد عنکبوتی شگفت انگیز که با نام Coming Home معروف است.
این کمیک ۶ قسمتی توسط “جی. مایکل استرازینسکی” نوشته شده و “جان رومیتا جونیور” آن را طراحی کرده است. این کمیک یکی از آرک های معروف و محبوب سری کمیک های مرد عنکبوتی شگفت انگیز است.

توضیح داستان: در یک شب که مرد عنکبوتی مثل همیشه در بلندی های شهر نیویورک در حال تاب خوردن و گشت و گذار است، ناگهان با شخصی مرموز به نام ازکیال (Ezekial) مواجه می شود که قدرت هایی شبیه به قدرت های مردعنکبوتی دارد و پس از کلی تعقیب و گریز، پیتر با او صحبت می کند و او نیز راجع به وجود تهدیدی خبیث و مرگبار به نام مورلان (Morlun) هشدار می دهد…

توجه: داستان این کمیک ارتباطی با فیلم مذکور ندارد و تنها این کمیک همنام با فیلم جدید اسپایدرمن می باشد؛ البته شباهت تهدیدی مانند والچر در فیلم “مردعنکبوتی بازگشت به خانه” با تهدیدی مثل مورلان در کمیک مذکور غیر قابل انکار است و ما در هر دو (چه فیلم و چه کمیک) شاهد رویارویی پیتر پارکر/مردعنکبوتی با تهدیداتی ماورای تصورات او هستیم؛ در این کمیک می توانیم بفهمیم پیتر پارکر شخصیتی است که تا آخرین نفس در برابر خباثت ایستادگی و مقاومت می کند و زیر بار تسلیم شدن نمی رود.

قسمت اول

عنـوان: مردعنکبوتی بازگشت به خانه (قسمت اول)

انگلیسی: The Amazing Spider-Man Vol 2 – 030 – Coming Home

سال انتشار: ژوئن ۲۰۰۱ – خرداد ۱۳۸۰

نویسنده: جی. مایکل استرازینسکی

طراح: جان رومیتا جونیور

متـرجم: حـسام احـمدی

ادیتـور و گـرافیست: آریان نعمتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ندارد

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱

قسمت دوم

عنـوان: مردعنکبوتی بازگشت به خانه (قسمت دوم)

انگلیسی: The Amazing Spider-Man Vol 2 – 031 – Coming Home

سال انتشار: جولای ۲۰۰۱ – تیر ۱۳۸۰

نویسنده: جی. مایکل استرازینسکی

طراح: جان رومیتا جونیور

متـرجم: امیرحسین لشکری

ادیتـور و گـرافیست: پارسا یعقوبی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ندارد

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱

قسمت سوم

عنـوان: مردعنکبوتی بازگشت به خانه (قسمت سوم)

انگلیسی: The Amazing Spider-Man Vol 2 – 032 – Coming Home

سال انتشار: آگوست ۲۰۰۱ – مرداد ۱۳۸۰

نویسنده: جی. مایکل استرازینسکی

طراح: جان رومیتا جونیور

متـرجم: امیرحسین لشکری

ادیتـور و گـرافیست: پارسا یعقوبی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ندارد

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱

4 نظرات
 1. amir batman می گوید

  واییییی(اصن یه وعضی)
  خیلی خیلی و بینهایت ممنونم که این کمیک رو گذاشتید و ترجمه کردید و واقعا عالی بود این کمیک!
  اولین حضور مورلان در دنیای کمیک و شخصیت مرموز ازیکل!! واقعا دستتون درد نکنه و یک تشکر از اقای لشکری بابت ترجمه و از اقای یعقوبی بابت ادیت کمیک و شماره ۲ و شماره ی یک هم که مترجم اقای احمدی بود و ادیتور هم که اقای ذی قیمت که این های واقعا بینظیرند. و همونطور که میدونید تو نقد کردن اصلا خوب نیستم و میرم سر نمره!!!
  شماره ی یک همش ۱۰ از ۱۰
  شماره دو ترجمه ۹ از ۱۰
  ادیت اقای یعقوبی خیلی خوب بود و من بهشون تبریک میگم واقعا ۱۰ از۱۰
  و در اخر هم واقعا (jms) یا همون جی مایکل استرازینسکی واقعا عالی داستان رو نوشت و واقعا خوب از پس داستان بر اومد حالا از وارد کردن شخصیت ها و گردوندن داستان و مقدمه چینی برای یک بحران بگیرید تا……
  و طراحی استادجان رومیتا جونیور هم بینظیر بود و بیخود نیست میگن پسر کو ندارد نشان از پدر!
  و در اخر اخر(!) هم ممنونم از زحماتتوتن و اینکه چه قدر کاررو با کیفیت تحویل مردم میدین و واستون ارزش داره یه کاری که میگیرید و روش کار و وقت میزارید. و البته در اخر اخر اخر هم(قول میدم این اخریم باشه) یه گله داشتم از دوستان
  این که واقعا چرا برای یک همچین کار قشنگی فقط یک نفر باید نظر بده اونم بعد از انتشار دو شماره از این کمیک واقعا جذاب حالا بگیم سر دست اندرکاران شلوغه، ولی دیگه بقیه واسه چی نظر نمیدن؟؟!!!(البته اینو حالا دوستان جدی نگیرینا بیاد دعوا بشه! نه ، قصد و گفتم اینه که بابا سایت واسه شماهم هست دیگه بییاد نظر بدید تا دوستان زودتر شماره های بعدی رو بزراند!!)
  ممنون از سایت خوبتون

 2. tohid7447 می گوید

  قسمت دوم خیلی عالی بود.داستان به خوبی روایت می شه و باعث نمی شه آدم زیاد گیج بشه.نویسنده به زیبایی با قاط زدن حس عنکبوتی مرد عنکبوتی از راه دور داره نشون می ده که با یه شخصیت منفی خطرناک طرف هستیم که مطمئنا مشکلات زیادی رو برای شخصیت اصلی به وجود خواهد آورد.جان رومیتا هم با طراحی های زیباش به کمیک قوت بخشیده.یکی از نقاط قوت داستان های مرد عنکبوتی همیشه رابطش با عمش بوده که به خوبی نشان داده شده.عنوان بازگشت به خانه هم واقعا برازنده کمیکه چون شاهد بازگشت پیتر به مدرسه هستیم.ترجمه و ادیت هم عالیه،در آخر هم ازتون برای ترجمه ای کمیک تشکر می کنم.
  نمره من به کمیک:۹/۵ از ۱۰
  نمره من به ترجمه و ادیت:۱۰ از ۱۰

 3. شایان محمودی می گوید

  نیمچه نقد شماره ۱ و ۲ کمیک مرد عنکبوتی بازگشت به خانه!!.
  کمیک spiderman:coming home که توی ولوم دوم سری امیزینگ و در شماره های ۳۰ -۳۵ جریان داشت یکی از جالب ترین کمیک های اسپایدرمنه که توش اسپایدرمن به تدریج به یکی از مرگبارترین مبارزات خودش کشیده میشه و همینطور این کمیک زمینه سازی میکنه برای نبرد فوق العاده اسپایدرمن و مورلان.
  خود کمیک از چند جهت خیلی خاصه یکی این که پیتر از هر دو جهت زندگیش دچار بحران شده یعنی هم مری جین ولش کرده هم از اینور باید با ازکیال مرموز سر و کله بزنه که قدرت هایی مشابه خودش داره اینا خودشون در کنار هم دیگه باعث جذب مخاطب میشن و همینطور دیدن زندگی عادی پیتر تو این آشفته بازار در کنار حرفه ابرقهرمانیش واقعه جالبه.
  طراحی های رومیتا جونیور هم قشنگه من واقعا یادم نمیاد رومیتا جونیور برای مردعنکبوتی طراحی بد کرده باشه.
  از ادیت و ترجمه هم خیلی لذت بردم ادیت شماره اول که دست آریانه که یادم نمیاد به جز عالی کاری انجام بده ترجمه هم کار حسام احمدیه که واقعا تو کارش حرفه ایه.
  ادیت و ترجمه شماره ۲ هم که کار دو تا از اعضای جدیده و واقعا هم ترجمه هم ادیت شماره ۲ عالی بود منتظر شماره بعدی هستیم ممنون از همه کسایی که زحمت کشیدن برای این کمیک.

 4. S. Mahdi می گوید

  نقد شمارۀ ۳۲ سری کمیک‌های دوم «مردعنکبوتی شگفت انگیز» :

  رانِ “مایکل استرازینسکی” بی شک یکی از بهترین ران های تاریخ مردعنکبوتی ـه. در قسمت سوم از آرک Coming home، پیتر پارکر به دبیرستانش که برای او باوجود تمام فراز و نشیب هایش، همانند خانه بود بازگشته است. او شاهد تغییرات نسل جدید است و دیگر دبیرستان میدتاون حال و هوای گذشته را ندارد… ناگهان ازیکل وارد داستان میشود و روند داستان را تغییر میدهد. در این قسمت میبینیم که به نوعی استرازینسکی اوریجین مردعنکبوتی و دشمنانش را به داستان های کهن و باستانی و… ربط میدهد و این کار را بدون اینکه تداخلی در شخصیت پردازی پیتر پارکر/مردعنکبوتی ایجاد کند، انجام میدهد. در ابتدا به نظر میرسد که قصد ازیکل تنها این است که از منبع قدرت های پیتر برایش بگوید، اما استرازینسکی با زیرکی تمام، این ماجراها و داستان های کهن دربارۀ قدرت های حیوانی را به کاراکتر مورلان ربط میدهد و از او یک ویلین بسیار قدرتمند در ذهن خواننده میسازد (واقعاً این کار، کار هرکسی نیست!) همچنین شخصیت پردازی پیتر پارکر/مردعنکبوتی در این قسمت عالیه و استرازینسکی به خوبی مسئولیت پذیری پیتر رو به خواننده نشون میده و اینکه او به هیچ وجه حاضر نیست قائم بشه و درقبال مسئولیتی که داره کوتاهی کنه. همچنین کمیک خیلی هیجان انگیز به پایان میرسد و بسیار خواننده رو مشتاق میکنه که ببینه در قسمت بعدی قراره چه اتفاقی بیفته.
  طراحی ها حرف نداشت. طراحی کاور خیلی خوب انجام شده بود و به خوبی موضوع اصلی این قسمت رو که دربارۀ ریشه های باستانی مردعنکبوتی و مورلان بود به تصویر میکشید. طراحی داخل کمیک هم عالی بود و “جان رومیتا جونیر” جزئیات فوق العاده بالایی در طراحیش داشت و کاملاً معلوم بود که چقدر در کارش وسواس داشته. همچنین کار رومیتا در پانل بندی مثل همیشه خیلی خوب بود و همچنین اون صفحه هایی که ازیکل دربارۀ داستان های کهن و ریشه های باستانی مردعنکبوتی توضیح میداد خیلی خوب طراحی شده بود و سایه کاری ها اعجاب انگیز و رنگ آمیزی هاهم کاملاً هماهنگ با لحن داستان بود.
  نمره به داستان : ۹/۵ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۱۰ از ۱۰

  ……………………………………………

  ترجمه : ترجمۀ آقای لشکری خیلی به متن وفادار بود و در بعضی جاها هم اصطلاحات فارسی خوبی به کار میبردن، اما واقعیتش خیلی جاها جملات نامفهوم میشد که امیدوارم دیگه این مشکل رو تو ترجمه های آینده شون نداشته باشن 😊
  ادیت : ادیت آقای یعقوبی واقعاً خوب بود و خیلی باهاش حال کردم ولی یه مشکل کوچیک داشت اونم این بود که در اواخر کمیک جملات یکم بد کِلین شده بود که امیدوارم ایشون هم در ادیت های آینده شون این مشکل کوچیک رو نداشته باشن 😊
  نمره به ترجمه : ۸/۷۵ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  تشکر از آقایان لشکری و یعقوبی و البته سایت کمیک اسکواد بابت ترجمه و ادیت این کمیک عالی با کیفیت بالا… یا علی!

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار