کمیک The Last Of Us – تمام شماره ها

به عنوان یازدهمین کمیکِ “ویژه نامه نوروز ۹۷” مفتخر هستیم یکی از برترین کمیک های دنیای گیم را تقدیمِ طرفداران کنیم:

بازی انحصاری آخرین بازمانده از ما (The Last Of Us) یکی از برترین بازی های ساخته شده توسط استودیو ناتی داگ می باشد که به دست شرکت سونی انتشار یافت.

این بازی خارق العاده با جلوه های بصری بی نظیر و داستانی پویا در سال ۲۰۱۳ تمامی طرفداران دنیای گیم را شیفته‌ی خود کرد و بعد از مدتی در همان سال، آقای نیل دراکمن، یکی از کارگردانان بازی، کمیکی تحت عنوان رویاهای آمریکایی (American Dreams) با محوریت شخصیت “الی” و همکاری شرکت دارک هورس منتشر کرد.

داستان این کمیک، اتفاقات قبل بازی آخرین بازمانده از ما (The Last of Us) را روایت می کند. داستانی که در آن شاهد جدال بین بیماری و انسانیت هستیم.

۱۹ سال از زمان شیوع قارچ انگلی می گذرد و بخش اعظمی از جمعیت جهان از بین رفته است. در بوستون، درون یکی از آخرین مناطق قرنطینه شده، دختر جوانی به اسم “اِلی” به مدرسۀ کلاس های آمادگی نظامی انتقال یافته است که تمامی نوجوانان یتیمی که وارد سیزده سالگی می شوند مجبور به حضور در آنجا هستند.

قسمت اول

عنـوان: آخرین بازمانده از ما – رویاهای آمریکایی (قسمت اول)

انگلیسی: The Last of Us – American Dreams 001

سال انتشار: ۳ آوریل ۲۰۱۳ – ۱۴ فروردین ۱۳۹۲

نویسندگان: نیل دراکمن و فیت ارین هیکس

طراح: فیت ارین هیکس

متـرجم: علی آقا

ادیتـور و گرافیست: آریان نعمتی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۹/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴/۱۰

The Last of Us

قسمت دوم

The Last of Us

عنـوان: آخرین بازمانده از ما – رویاهای آمریکایی (قسمت دوم)

انگلیسی: The Last of Us – American Dreams 002

سال انتشار: ۲۹ می ۲۰۱۳ – ۸ خرداد ۱۳۹۲

نویسندگان: نیل دراکمن و فیت ارین هیکس

طراح: فیت ارین هیکس

متـرجم: علی آقا

ادیتـور و گرافیست: وحید اویسی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۱۰

قسمت سوم

عنـوان: آخرین بازمانده از ما – رویاهای آمریکایی (قسمت سوم)

انگلیسی: The Last of Us – American Dreams 003

سال انتشار: ۲۶ ژوئن ۲۰۱۳ – ۵ تیر ۱۳۹۲

نویسندگان: نیل دراکمن و فیت ارین هیکس

طراح: فیت ارین هیکس

متـرجم: علی آقا

ادیتـور و گرافیست: محمدرضا خان محمدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۷.۶/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۱۰

The Last of Us

قسمت چهارم

The Last of Us

عنـوان: آخرین بازمانده از ما – رویاهای آمریکایی (قسمت آخر)

انگلیسی: The Last of Us – American Dreams 004

سال انتشار: ۳۱ جولای ۲۰۱۳ – ۹ مرداد ۱۳۹۲

نویسندگان: نیل دراکمن و فیت ارین هیکس

طراح: فیت ارین هیکس

متـرجم: علی آقا

ادیتـور و گرافیست: محمدرضا خان محمدی

امتیاز از (Comic Book Round Up): ۸/۱۰

امتیاز از (Good Reads): ۴.۱/۱۰

3 نظرات
 1. S. Mahdi می گوید

  ممنون بابت ترجمه و ادیت این کمیک. راستیتش من علاقه ای به کمیک هایی که از روی گیم نوشته میشن ندارم و اصلاً نمیخونم. فقط میخواستم از علی آقا و آقای نعمتی بابت اینکه وقت گزاشتن و این کمیک رو ترجمه و ادیت کردن تشکر کنم؛ میدونم که مثل همیشه بهترین کیفیت رو ارائه دادید و سنگ تمام گزاشتید و ازتون منونم. ممنون که به تمامی سلایق احترام قائلید و فقط روی یک کمپانی یا شخصیت مانور نمیدید و به تمامی کاربران با سلایق مختلف احترام میزارید. خسته نباشید.

 2. amir batman می گوید

  سلام. من میخوام اول بابات ترجمه ی این کمیک ازتون تشکر کنم. منم مثل کاربرمون ،اقایS.Mahdi زیاد به کمیک های دنیای گیم اشنایی ندارم ولی میدونم که زیاد دوست ندارم. خیلی ممنون از علی اقا و اریان نعمتی که این کمیک رو اماده کردن. از علی اقا که ترجمش کردن و از اقای نعمتی که کمیک رو ادیت و گرافیک کردن هم ممنونم. میدونم که تمام تلاششونو برای این کمیک کردن. و میدوونم که کارشون بی نقصه. بازم ممنون ازتون. دیگه ببخشید که زیاد به کمیکای گیم علاقه ندارم ولی دیگه همین تازگیا با کمیک دارث ویدر به دنیای استار وارز هم علاقمند شدم. به لطف اقای ذی قیمت! باورتون نمیشه تو همین دو سه روزی هر نه فیلم استار وارز رو دیدم   عذر میخوام بد حرف میزنم ولی واقعا پدرم در اومد. بازم به هرحال ممنون برای ترجمه ی این کمیک و ببخشید که نخوندم کمیکو و ببخشید که مثل همیشه پر حرفی کردم. و بابت کمیک اسپم تو نظرم عذر میخوام. خسته نباشید.

 3. S. Mahdi می گوید

  همونطور که قبلاً گفتم، من علاقه ای به کمیک هایی که از روی گِیم نوشته میشه ندارم… اما دیدم که سایت داره زحمت میکشه و این کمیک رو ترجمه و ادیت میکنه، تعریف این کمیک هم شنیده بودم، پس امروز خوندمش و اتفاقاً خیلی ازش خوشم اومد و تصمیم گرفتم برای این کمیک هم یک نقد مفصل بنویسم.

  نقد کمیک ”آخرین بازمانده از ما” (آرک ”رویاهای آمریکایی”) :

  چیزی که این کمیک رو خاص میکنه، اینه که باوجود اینکه داستان خاصی نداره، اما شخصیت پردازی ها و سِیر داستانی باعث میشه که این کمیک خاص باشه… شخصیت پردازی اِلی و ریلی درطول کمیک عالیه : اِلی، دختر نوجَوونی که خودش رو در دنیایی بیرحم و خشن و تاریک میبینه و چیزی جز ناامیدی پیدا نمیکنه… ریلی، دختری که تنها ۳ ماه تا رفتن به عمق این دنیای تاریک و افسرده فاصله داره و زمانی که دربارهٔ گذشتهٔ اون در شمارهٔ چهارم میفهمیم، عقایدش بیشتر برامون قابل درکه… هردوی آنها در سن نوجَوونی هستن، سنی که بیشتر هم سن و سال هاشون به خوشگذرانی و شادی و بازی های کامپیوتری در شاپینگ سنتر ها میپردازند، اما طولی نمیکشه که هردوی آنها با واقعیت های تلخ دنیایی که توش زندگی میکنن رو در رو میشن… اینکه دیگه خبری از بازی در شاپینگ سنتر ها نیست، اینکه هیچکی نمیتونه این دنیای تاریک رو نجات بده (حتی کرم های شب تاب)، اینکه افراد، توسط کسانی که میخوان ازشون محافظت کنن کشته میشن و… و اینجاست که در پایانِ کمیک، اِلی و ریلی دچار بلوغ شخصیتی میشن و ریلی میگه : ”از این منطقه بریم؟ تنها نکتهٔ مثبتش برای ما ایجاد یه راه دیگه واسه مردنه. همهٔ راه ها به یه نقطهٔ پایانی ختم میشن.” دوستی و شیمی بین اِلی و ریلی هم خوبه و خواننده میتونه دوستیِ دو نوجَوون که خیلی زود از زشتی های دنیاشون خبردار میشن و همه چیزشون رو از دست دادن رو درک کنه. درمجموع میشه اینطور گفت که ”نیل دراکمن” و ”فیت ارین هیکس” سعی نکردن که یک داستان بزرگ و حماسی خلق کنن، بلکه سعی کردن بااستفادهٔ درست از کاراکتر ها و شخصیت پردازی های قوی، خوانندگان رو با گذشتهٔ اِلی و دنیای تاریکِ بازیِ آخرین بازمانده از ما آشنا کنن.
  اما واقعیتش من از طراحی های هیکس چندان خوشم نیومد و سایه زَنی ها بیش از حد بود و طراحی ظاهر کاراکتر ها خیلی به هم شبیه بود… درعوض طراحی کاور ها عالی و رنگ آمیزی هاهم خیلی خوب دنیای تاریک و سردِ آخرین بازمانده از ما رو نشون میداد.
  نمره به داستان : ۹ از ۱۰
  نمره به طراحی : ۸/۲۵ از ۱۰

  …………………

  ترجمه : ترجمهّ علی آقا مثل همیشه خیلی خوب و مطابق با محیط و فضای کمیک بود و دقت زیادی هم تو ترجمه شده بود… فقط از نظرم (با احترام به مترجم) بهتر بود که بعضی جاها یکم عامیانه تر ترجمه میشد، مثلاً اونجا که تو شمارهٔ اول ریلی میگه : ”بهت توصیه میکنم…” بهتر بود به جای ”توصیه” از ”نصیحت” استفاده میشد…
  ادیت : این کمیک هم سه تا ادیتور داره : آقای نعمتی، آقای اویسی و آقای خان محمدی… ادیت در تمامی شماره ها عالی بود… ادیت کاور ها حرف نداشت، کِلین ها عالی و جاگذاری جملات هم حرف نداشت (البته جاگذاری جملات تو شمارهٔ دوم یکم مشکل داشت).
  نمره به ترجمه : ۱۰ از ۱۰
  نمره به ادیت : ۱۰ از ۱۰
  درآخر بازم تشکر و خسته نباشید به علی آقا، آقای نعمتی، آقای اویسی و آقای خان محمدی و سایت کمیک اسکواد بابت ترجمه و ادیت این کمیک… خدا قوت

ارسال یک پاسخ

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال